CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

evakim
17. led 2011

@jezulicka Romco, ty uz jsi byla doma od stimulace, ze? Premyslim, ze bych taky zustala, nechci nic riskovat, zalezi jestli to ma vliv nebo ne? Doporucili ti to nebo spis vlastni rozhodnuti?

vodni
17. led 2011

@jezulicka jdu hned ráno 😉

vodni
17. led 2011

@evakim ono hned ze začátku stimulace to zase tak nutné není, jedině, pokud pracuješ třeba v místě, kde je moc lidí, tak abys třeba nechytla nějakou chřipku apod. To jediné by mohlo mít vliv - horečnaté onemocnění by bylo špatné.
Ale na neschopenku máš nárok až po ultrazvuku, a taky až po něm je to tak nějak víc cítit, ze začátku je to celkem pohoda (taky si teď nejsem jistá, jestli jsi psala, jaký budeš mít protokol, u dlouhého určitě nemá cenu být doma od začátku..). Od toho ultrazvuku záleží pak na každém, jestli neschopenku chce nebo ne.
Určitě je dobré se šetřit pár dní před OPU a pak asi týden po ET - vyjde to tak na dva týdny. Ale je to individuální, a zvlášť v takovém počasí jaké je teď záleží na tobě. Užíváme prednison, který snižuje imunitu, tak je asi větší riziko něco chytit...

jezulicka
17. led 2011

@evakim ahoj evi, já byla doma od začátku jelikož pracuji ve školství s dětma a ty jsou pořád nemocné
a bála jsem se abych něco nedostala navíc jak jsme jezdili pak do Brna já si nemůžu vzít jen tak dovolenou to nejde
tak sem byla doma od začátku raději v klidu.... 😉

croyance
17. led 2011

Ahoj holky @ivetule moc gratuluji a držím pěsti 😉 @evakim ty jdeš na první pokus? asi jsem to někde přehlídla 🙂 @vodni tak doufám, že utz bude v pořádku a vše půjde tak jak má, držím pěsti 😎
@ami33 tak jsem zvědavá jestli budeme mí i stejně vajíček 😀 když to máme vše tak nastejno 😀 jinak dnes jsem si udělala modřinku ani nevím jak, jinak vše v pohodě, jen mám pocit, že necítím vůbec žádné dloubání , bolení nebo tak něco, doufám, že alespoň pár jich tam je, jsem hrozně zvědavá 🙂

misha83
17. led 2011

@croyance Nic si z toho nedělej, že nic necítíš. Já vždycky cítila, tlačilo mě to a stejně tam skoro nic nebylo. To fakt nemusí být rozhodující.

misha83
17. led 2011

No já mám dilema. Vlastně nevím, kdy mi zavolají, že máme přijít, tzn. se ale nesmím v nebližším měsíci třeba nachladit apod. No a v práci vymysleli teambuilding. Máme je pravidelně, normálně bych byla nadšená, jenže takhle? Má to být na horách a při mé smůle si něco na lyžích udělám a nebo přijedu pěkně nachcípaná. A to se taky může stát, že mi zavolají ještě před odjezdem. Můj přímý šéf to ví, a říká, ať raději nejezdím, no snad to projde i přes toho vyššího šéfa, který ale nezná pravé důvody☹.

croyance
17. led 2011

@misha83 🙂 no, zatím jsem ještě v klidu, uvidím ve středu, říkám si, že z toho jednoho vaječníku toho asi moc nebude,ale zatím doufám, že aspoň něco jo 😅

croyance
17. led 2011

@misha83 já myslela, že už to máte teď někdy? Tak ty hory asi zamrzí, viď? ale upřímně zdravíčko je důležité a tohle počasí nahrává virózám ☹ my teď s manželem taky bojujeme s nachlazením a je to nepříjemný pocit a zbytečný stres, když víš, že bys měla být fit☹

ami33
17. led 2011

@croyance já taky počítám , že budu mít na jednom 2x víc než na druhým.ale to je můj dojem...já taky nic moc necítím, trochu dloubání,a trochu v zádech, to mívám při ovulce nebo MS. Neboj určitě se něco děje, musíme vydržet a uvidíme ve středu. Jinak teď uvažuju, že ty injekce co se píchají po OPU do zadku, že bych to zvládla i sama, sem četla na jedné diskuzy že holka si to píchala sama, nevím jestli je to reálné to správně píchnout,ale asi ano. Uvidím co mi na to řeknou na Unice, možná se dobře zasmějou...uvidíme. Mě se povedla taky jedna modřinka, hned při prvním píchání, takže zase máme stejné skóre. 😀

ami33
17. led 2011

@vodni jako něco se tam děje,ale žádná hrůza, si taky furt říkám, že to teprv začne.

vodni
17. led 2011

@ami33 já myslím, že do zadku si to sama prostě píchnout nemůžeš - ono totiž nejde jen o to zapíchnout a slačit píst, ale protože se to píchá do svalu (ne podkožně), tak po zapíchnutí musíš ještě natáhnout kousek zpět a zkontrolovat, jestli se nenatáhla krev - jde to docela ztuha, protože je tam podtlak. A to bys určitě sama nezvládla - pokud tedy nejsi hadí žena 😀 Někde se píše, že se to dá aplikovat i do svalu na stehně, ale moc se to nedoporučuje - jednak je tam víc žilek myslím, a pak to tam mnohem víc bolí a je možnost více komplikací. Určitě bych to sama nezkoušela 😉

ami33
17. led 2011

@vodni 😀 😀 no já sem masakr co....mě to bylo divný jak sem to četla, sem si říkala leda by si to píchala někam do boku a né do zadku. Já jen kvůli tomu že manžel budu muset do práce a já když budu chtít zůstat v Olmiku, tak tam mi to asi nikdo nepíchne, nevím leda mamka, no nevím jestli by to zvládla.

vodni
17. led 2011

@ami33 @croyance kočky ono je to fakt hodně individuální, někdo má velké dloubání a folikulů málo, někdo necítí téměř nic a vajec 20... 😝 Vůbec se tím neznervozňujte... Já jsem třeba neměla žádné "bolesti", jen občas takový pocit, že cítím, kde přesně ty vaječníky mám 😉 A jak se blížila OPU, tak mě to tak jakoby "táhlo" - třeba když jsem vstávala ze židle apod. Ale vůbec to nic neznamená, je to hodně různé 😉 Uvidíte, že úroda bude OK, už se těším, jak tu budete ve středu hlásit počty. A kdyby ... jen tak teoreticky, čirou náhodou ... bylo folíků méně, vždycky si vpomeňte na mě - druhý pokus = 6 folikulů, dvě čárky byly, poslední pokus = jen 4 folikuly, a dvě čárky byly a jsou 😵

vodni
17. led 2011

@ami33 taky jsem četla, že některé kočky to zkoušely, ale já bych to nedoporučovala 😝 Ono to sice je tak jako spíš k boku, ale nemyslím si, že je možný tam vidět, nebo natahovat zpět - manžel si taky vždycky stříkačku tak jakoby "přehmátne" - chytne jinak, aby mu to šlo líp 😉 Co se zkusit zeptat v nějaké nemocnici/porodnici - určitě by ti to tam nějaká sestřička taky mohla dát, ne? Před prvním pokusem jsem to řešila taky, to manžel ještě píchat odmítal 😀 prostě jsem si obešla různá místa a zeptala se, že bych jim to třeba i zaplatila (nikde nic nechtěli)...

ami33
17. led 2011

@vodni já su klidná, ani ty injekce už moc neřeším, ale ten agolutin nebo jak se to jmenuje to bude něco asi,ale prej se to dá nahradit i čípkama jen nejsou tak dobré či co. Jinak přesně jak říkáš...nejdůležitější na tom všem je ten výsledek ale to budem vědět až tak za měsíc,ale hlavně že už jsme v tom vlaku a jsme blíž a blíž.

vodni
17. led 2011

@ami33 Ano, jde o agolutin - já ho vždycky píchám ráno - právě pro případ, že bych musela někam jinam, že by manžel třeba nemohl (využívala jsem obvoďačku, svého gyndra apod.). Jedna sestra mi dokonce nabídla, že bydlí kousek, jestli mi to nemá přijít píchnout domů - využila jsem to den po opu 😉 Prostě osobní domluva 😉
Jde to nahradit utrogestanem, který se buď zavádí (to je lepší) nebo polyká (to je horší a bývá po tom špatně). Ale na unice doporučují minimálně týden vydržet s agolutinem. Sice v každém caru říkají něco jiného, ale já osobně si myslím, že injekce prostě vždycky zaručí, že nic nevyteče apod. takže se vše líp vstřebá 😉 Já mám prostě agolutin moooc ráda 😝 Ale látka je to stejná, takže by neměl být rozdíl, co se používá...
Někde ještě místo agolutinu dávají Crinone gel - taky vaginálně.

ami33
17. led 2011

@vodni jo an ten obrázek jsem koukala včera, mě to přijde taky nereálné....jo jenže já v olmiku nemám žádný svý doktorky, já tam sem u našich jedině bych musela jezdit furt domů. No to už se nějak zařídí.

ami33
17. led 2011

@vodni já ty injekce chci, sem to taky četla že to je nej a když to říkaj doktoři tak na tom něco bude, já jim v tomhle věřím, prostě se to nějak udělá a bude píchando no.

vodni
17. led 2011

@ami33 A co takhle se dopředu jen tak orientačně zeptat třeba sestřičky v ordinaci, kam chodí tví rodiče nebo u koho to tam budeš? Jako že tam sice nepatříš, ale jsi v takové a takové situaci, že bys třeba zaplatila...? Mám zkušenost, že jsou celkem ochotné...

misha83
17. led 2011

@croyance Teď jsem byla jen na UTZ a nyní bude záležet na tom, jak rychle nám najdou dárkyni. Abych řekla pravdu, tak mě ty hory nebudou mrzet, spíš nevím, jak to vyřešit v té práci, jak to říct no☹.

misha83
17. led 2011

@vodni Souhlasím s Vodni, taky si neumím představit, jak bych si to píchala sama. Jako vůbec mi nedělají injekce problém, ale tohle prostě nejde prakticky uskutečnit🙂.

vodni
17. led 2011

@misha83 Já bych to asi neřešila. Pokud to ví přímý nadřízený, tak ostatním je po tom prd. A kdyby se kolegové ptali, tak máš prostě zdravotní problémy, kterým by pobyt na horách mohl uškodit (třeba nějaký natažený vaz, problémy s ledvinama apod. 😉 A kdyby se ptal ten vyšší nadřízený, tak bych mu řekla totéž s tím, že jsi se s přímým nadřízeným už dohodla..

croyance
17. led 2011

@misha83 souhlasím s @vodni pokud to ví tvůj přímý nadřízený, tak bych to víc neřešila 😉

ami33
17. led 2011

@misha83 no už jsem ten nápad taky vzdala no hehe 😀 😀 ale bylo by to nejjednodušší, sebe mám u sebe pořád 😀

ami33
17. led 2011

No ona je to někdy prekérka s tou prací, šéfko má 22. v sobotu 50.sátku a sem pozvaná a úplně to vypadá že se vymlouvám na zdravotní problémy ještě k tomu o víkendu, vypadá to blbě,ale co mám dělat , když 2. utz nejspíš bude sobota nebo neděle, díval se na mě divně,ale co už.

vodni
17. led 2011

Kočky kašlete na to, teď jde o vás a vaše mimi, jestli se někdo divně dívá, myslí si, že se vymlouváte atp., tak si řekněte, že tak ať 😉 Mimi je důležitější 😵

ami33
17. led 2011

@vodni no nějakou tu sestřičku si budu muset pojistit...sem dneska koukala do tabulky a dost často je tam mezi opu a et 4-5 dnů, mě docela překvapilo.

ami33
17. led 2011

@vodni to víš že jo, není nic důležitějšího

misha83
17. led 2011

@vodni Přesně tak jsem to vyřešila. Máme dobré vztahy, takže to bylo fajn. A ten vyšší nadřízený byl úplně v pohodě. Prý jet nemusím, nebo můžu a nic tam nemusím dělat. Řekla jsem jen, že jdu na zákrok.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru