CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

ami33
19. led 2011

@vodni to je tak krásné to číst, já si tak říkám , že asi brečet nebudu,ale když se tak znám a brečím i u pohádek bez hormonů, tak nevím nevím, no v každém případě oni jsou tam na to zvyklí. 😀

vodni
19. led 2011

@ami33 já brečím už od toho, co mi do telefonu z labiny hlásili hodnotu hCG 😀 Je to zajímavý, dojetím brečím na veřejnosti naprosto bez skrupulí 😀 (jinak jen v soukromí a na veřejnosti držím kamennou tvář 😅 )

vodni
19. led 2011

@andinecka Andi, já sice vždycky jen tak laicky a teoreticky, ale myslím, že hematom v těhotenství nevznikne tím, že by se bouchla nebo něco tahala. Myslím je to spíš tím, jak se to tam v děloze všechno zvětšuje, tj. jak mimi roste, no a holt si dělá místečko 😉

ami33
19. led 2011

@vodni a to jsi chodila na hcg ke svojí gyndr? nebo všechno a Unice?

andinecka
19. led 2011

@vodni
no v tom špitále nás tam takových jako já bylo plno.
Nejhorší bylo, že se mnou nic moc nedělali a nebyli mi schopni říct, proč mě pořád bolí břicho.
Navíc, když jsi vyděšená - tak čekáš úplně na každé jejich slovo a ne na to jejich - "to je možný"
Říkám si, že když jsme "snad už " přežili tohle - tak snad to doháhnem do konce

vodni
19. led 2011

@ami33 Já si zašla do laboratoře na poliklinice (nabízí to jako placenou službu). Ale na unice by to taky udělali (zadara) - jenže jsem v den testu zaspala a protože na unice krev nabírají jen ráno, tak do druhého dne bych to po těch // asi nevydržela 😝 Po minulém biochem. jsem totiž // už vůbec nevěřila 😉

vodni
19. led 2011

@andinecka Andi, už od tebe nechci slyšet žádné "snad" OK? Ty to prostě s prckem do konce dotáhneš a basta!!!!!!! 😵 😵 😵

vodni
19. led 2011

Tak a já se se svým vodníkem v bublině jdu taky natáhnout 😉 Zatím pa kočky!

jezulicka
19. led 2011

@andinecka ahoj ani, tak jak ti je?už je to lepší?neboj my už to zvládneme to nejhorší je za náma....

croyance
19. led 2011

Ahoj hoky, @vodni 😵 tobě moooc gratuluji, jsem ráda, že je vše OK a srdíčko na tebe blikalo jako o závod 😉 😵 supeer
@ami33 ty jsi teda rychlík, super 😀 tak v neděli to příjde, držím pěsti 🙂
u mne nic moc ☹ je mi líto, že tady malinko zkazím dobré zprávy, ale co se dá dělat, můj vaječník je lenoch a vajucha jakbysmet 😖 mám jen 3 folikly 1x9,1x7,1x5, takže hrůza 🙄 nasadili koňské dávky Puregonu a uvidím v sobotu, kdyžtak to stopnou 😢

vodni
19. led 2011

@croyance Ahoj, mrzí mě, že jsi smutná, ale neklesej na mysli, já jsem u prvního ivf měla u prvního ultrazvuku 4 folikuly, a to jen 6-10mm. Stimulku prodloužili o 3 dny, zvýšili mi dávky (poslední dny jsem měla 375), a k ET došlo 😉 Tenkrát jsem taky zvažovala to stopnout, ale nakonec jsem to chtěla zkusit i třeba jen s jediným vajíčkem... Ale ono to stopnutí je lepší v tom, že je to bráno jako neukončený cyklus, takže si nevyčerpáš pokusy u pojišťovny, a samozřejmě neplatíš ty výkony, které stojí nejvíc... Já věděla, že naše šance mít víc vajíček jsou stejně omezené, takže jestli hrát o jedno vajíčko nebo o dvě mi vycházelo tak nějak stejně...
Teď u posledního jsem měla reakci taky chabou, a vlastně se dělo totéž co u prvního ivf. Výjimka bylo druhé ivf, kdy jsem nepíchala puregon, ale gonal. Folikulů jsem měla 6, a rostly ukázkově. Takže pokud byste to stopli, tak neboj, dá se leccos dělat, třeba nasadit jinak ty dávky od začátku, dát jiné léky apod. 😉

ami33
19. led 2011

@croyance holka nevěš hlavu, oni vymyslí co dál, tohle jen jenom začátek pro nás, oni musí zjistit jaké léky komu vyhovují a dávky. Já se v tomhle moc nevyznám, sem tak na začátku jak ty, však víš,ale hlavně musíš myslet furt pozitvně a věřit tomu strašně moc. Já vím, že člověk by chtěl , aby to šlo hned a hladce...podívej na vodní, taky to určitě neměla lehké, taky se načekala a dneska přišel její den. Taky budeme mít ten svůj den neboj nic holka.

vodni
19. led 2011

@ami33 @croyance Přesně tak 😵 U někoho to trvá dýl, ale nakonec se dočkáme všechny, celou dobu jsem tomu věřila a i když pořád trochu nevěřícně koukám na tu svou fotečku, tak prostě VÍM, že dřív nebo později to vyjde i všem ostatním 😉

jezulicka
19. led 2011

@ami33 tak gratuluji máš pěkné folíky...tak v neděli jdeš na to to letí..držím pěstíky.. 😉

jezulicka
19. led 2011

@croyance nevěs hlavu i z malého množství je šance já na tom taky nebyla nejlépe a vidíš...tak nevěs hlavu a vzhůru do boje....všechny tu budeme těhotné to mi věřte... 😉

croyance
19. led 2011

Holky moc děkuju za podporu @vodni, @ami33, @jezulicka, jsem z toho zklamaná, ale nechci vám tady kazit tak krásnou náladu, takže hurá do boje a v sobotu se uvidí, co a jak 😨 Pak budu chytřejší 😔 ještě jednou díky, prostě tu cestu budu mít trošku delší 😎 PS: Byla jsem u dr.F. a byl úžasnej 😅

vodni
19. led 2011

@croyance neboj neboj, chce to prostě "jen" čas. Náladu nekazíš, přece tu bojujeme všechny společně, tak tu dnešní (hl.moji) náladu ber jako motivaci, kam dojdeš taky 😉
A dr.F. 😵 😵 😵 - je mi vše jasné 😉 - pro všechny novější kočky přidávám zajímavý odkaz: http://newmour.webnode.cz/

croyance
19. led 2011

@vodni 😔 upřímně, právě tvoje cesta mě ještě dává naději, být na to sama, tak nevím 😢 děkuju 🤐
jé, to jsem nevěděla 😲 hezkýýý, já měla pro muzikanty vždycky slabost 😀 😝

ami33
19. led 2011

@vodni holky já si v těch dr, musím udělat pořádek, mě se to tak plete 😀

ami33
19. led 2011

@croyance jo jsme tu, aby jsme to prožívali spolu a podporovali se. Příště to třeba budu potřebovat já, to nikdy nevíš.
Prostě to všechno všechny zvládnem. Trochu pro zasmání....víš jak se děti ptávají rodičů, jak se dělají děti....tak já budu říkat, to si vezmeš dvacku a zajedeš do Brna, na nějaký opylování kytiček já kašlu, My budem mít prostě brňátka a finito. 😀 😀

ami33
19. led 2011

tak už vím ...jednou jsem byla u O a jednou u F. Mě se furt pletl F a G...přitom G sem nikdy neviděla, sem holt nemohla si zapamatovat to jméno. 😀

croyance
19. led 2011

@ami33 😀 😀 my budeme říkat, že nám u toho jedna paní svítila 😝 😀
k dr.O. jdu v sobotu

vodni
19. led 2011

@croyance Sama tady na to určitě nejsi 🙂 My jsme s manželem už do ivf šli smířená s tím, že to prostě jdeme zkusit, že to není nijak nadějné. Ale kdysž jsme do toho šli, tak se vší vervou! 😀 takže žádné utíkání z boje, předčasné ztrácení nadějí, házení flinty do žita atd. Když se do boje dáme, musíme jet na plný kule vpřed, i když to občas stojí nějakou bolístku a slzičku 😵 Ten cíl se tím jen přiblíží a stojí to za to 😵
Vždycky je potřeba si najít nějakou pozitivní věc, která pak člověku dá sílu koukat jenom dopředu - u tebe je teď přece rozhodně super, že folikuly jsou, je jich sice málo a menší, ale JSOU, to je hlavní 🙂
A jestli bude vajíček míň - kolik nás tu takových bylo, které měly jeden nebo dva kousky, a právě ti byli šampioni! A kolik bylo takových, které měly třeba 15 vajíček, ale zaváděly se jen 2 a ostatní bohužel nešly použít ani k zamrazení...
Takže: to, že vajíček tělo vytvoří méně jsem si vždycky sama sobě vyložila tak, že aspoň se tělo může soustředit na kvalitu 🙂 (- mám to štěstí, že jsem celkem schopná se naučit věřit tomu, co si prostě řeknu, že je pravda, a pomáhalo mi to 😝 )

vodni
19. led 2011

@croyance @ami33 vy jste teda čísla 😀 😀 😀 To my zůstaneme u toho, že se mamka s taťkou měli stráááááááášně moc rádi 😵 😵 😵

vodni
19. led 2011

ááá, že by to začalo? právě jsem snědla půl (malé) sklenice steril. okurek 😝

croyance
19. led 2011

@vodni 😵 ty my teda dáváš 😉 já vím, já vím , já vím 😀 už je to lepší, pravda - jsme na začátku, tak hurá do toho 😉

ami33
19. led 2011

@vodni my né my to vemem přes banku, realita je realita 😀 😀 s e tu teď tlemím, samo si dělám srandu 🙂

vodni
19. led 2011

@croyance přesně tak, žádné smutnění, protože to jsou pak folíci smutní taky a nechce se jim růst 😉 😎 😝

vodni
19. led 2011

@ami33 jooo, tak my se taky měli tak moc rádi, že nám za to banka dala úvěr 😀 ale to už prckovi říkat nebudeme. stejně jako o tom postupu (ha, ha, teď mě napadla verze pro puboše - že jsme prostě nějakou dobu s taťkou píchali... 😀 )

ami33
19. led 2011

@croyance přesně jak píše vodní, já byla v očekávání, že budu mít třeba 15 folíků nebo víc, prostě každá to máme jinak a úspěch nebo neúspěch nezaručuje nic a nikdo, leda fakt pozitvní přístup, důvěra doktorům a nevzdávat to.
Já z toho dneška taky nejsem nějak nadšená, holt sem asi měla mylnou představu,ale musíme brát to pozitvní jak říká vodní, to že jsou folíci a že to prostě nějak funguje.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru