CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

drndapetka
16. únor 2011

@vodniahoj ségra, dobré ranko 🙂 prosím Tě, mám dotázeček k Marvelonu. Kéoukám že před stimulkou jsi ho brala jen 21 dní, takže MS Ti došla normálně po 28 dnech. Koukala jsme ale do stimulačního protokolu a já jsme přžed IVF brala Marvelon všech 28 tabletek, co je v balení a MS mi došla až na 34DC. Proč to tak dělají, že jednou celý platíčko, pak druhé zas jen 21 tbl. Vždyť Marvelon není třífázová antiko, ne? Mě by teda zajímalo, jak mi to udělají před KETem, jestli budu muset sníst celý plato a nebo ne? Vím, že je to blbina na co se ptám, ale jen tak pro zachování pořádku mě to prostě zajímá 😀 Nehledě na to, že by díky tomu, že bych měla brát celý plato se KET posunul o "dlouhý" celý týden 😝 😀 😀 A protože už mi Marvelon funí na záda, tak začínám být opět zvědavá a trojčit 😀 Už 1.března spolknu první piluli 😵

vodni
16. únor 2011

@drndapetka Ségra, ty to pleteš - v platíčku je 21 tabletek 😉 Dáváj max o 1 nebo 2 víc... (u 1. nebo 2. ivf jsem si jednu přikupovala)

andrealori
16. únor 2011

Všechny vás zdravím!! Jsem tu nová. Právě podstupuji své 1.IVF, mám dlouhý protokol, stimulace puregonem a od včerejška menopurem, do toho ještě musím píchat heparin kvůli krevní sraženině. Puregon 175 jednotek jsem aplikovala už 8x a od včerejška mi byl snížen na 15 jednotek a přidán menopur 2 lahvičky. Dnes mě celý den bolí úděsně hlava, je mi na zvracení a břicho mám nafouklé jako balon. Jen jsem se chtěla zeptat některé z vás, která máte s tímhle více zkušeností, jestli je tato reakce OK nebo jestli se mám začít bát. Moc děkuji. Andrea

drndapetka
16. únor 2011

@vodni ježiš a proč mi teda došla mrcha až po 34dnech? 😕 Vždyť se bere DC, ne? Nebo až později před stimulkou?jsem z toho jelen 😀

drndapetka
16. únor 2011

@vodni 1DC se nasazuje, při začátku krvácení, že jo?

drndapetka
16. únor 2011

@vodni v tom případě jsme ho ale musela začít polykat až tak 5DC nebo po MS jinak mi to teda nevychází 😅

drndapetka
16. únor 2011

@vodni to říkám furt, že musím mít vždy něco extra 😀

vodni
16. únor 2011

@drndapetka já si tak matně vybavuju, že jsem to začala užívat v den, kdy jsem byla na odběrech (3.DC), u posledního pokusu jsem na odběrech nebyla, ale volala jsem 1.DC, že mrcha dorazila, a taky mi řekli začít s marvelonem za tři dny...
A pamatuješ si to dobře? (nechci tě podceňovat) Mně třeba dost mátlo, že jsem měla začátek stimuluace jiné datum než datum zahájení braní léků (byl to jen termín kontroly)...

vodni
16. únor 2011

@drndapetka Hele, u ketu to ale bude třeba zase jiný...

vodni
16. únor 2011

@andrealori Vítej! Já píchala naopak gingantické dávky (až 375 IU) puregonu, a reakci jsem měla mizernou.., Co bylo ale pozitivní, neměla jsem naprosto žádné vedlejší účinky, prostě jsem na stimulaci skoro nereagovala ve všech směrech...

vodni
16. únor 2011

@andrealori Určitě bych ale cokoliv podezřelého (tj. nebudeš se cítit dobře), zkonzultovala telefonicky s asistentkou ivf na unice... Pro jistotu, ať máš klid 😉

drndapetka
16. únor 2011

@vodni ahááá, no vidíš, máš pravdu 😉 začala jsme Marvelon brát až po krvi, aby to nezkreslovalo výsledky, a protože mi mrcha došla jak na potvoru na svátky v červenci, tak mi to tak akorát vyšlo, že první piluli jsme spokla až 5DC, takže tím se to všechno posunulo, a tím se to všechno vysvětluje 😀 Si šikovná holka, mě to dneska už nemyslí 😅

drndapetka
16. únor 2011

@vodni a u KETu to bude určo hned od 1DXC, protože krev na štítku a prolaktin mi už brali 😉

vodni
16. únor 2011

@drndapetka 😀 😀 😀 kdepak nemyslí, spíš je jasné, že trojčení je zpět 😝

vodni
16. únor 2011

@drndapetka no ale u třetího ivf jsem na krvi taky nebyla, a taky jsem marvelon začala polykat až 3.DC. Ale ket je něco pro mě nereálné, takže v tom ti neporadím 😉

drndapetka
16. únor 2011

@vodni nene trojčení ne, jen si počítám dny a nejraději bych si ty cykly zkrátila na 14denní, jen aby byl už KETík 😀

vodni
16. únor 2011

@drndapetka chápu, já jsem nedávno taky říkala týdenní cyklus by stačil 😝

drndapetka
16. únor 2011

@vodni no takže jsi vlastně měla cyklus s Marvelonem dlouhý 31dní, jo? 😲 Se budu muset zeptat asi holek, jestli můžu začít papat hned jak dojde mrcha nebo ne......

drndapetka
16. únor 2011

@vodni tak já valím z práce domůůůůůůů, zatím paaa a opatruj se, mamko 😀

vodni
16. únor 2011

@drndapetka já už taky balím. Já být tebou zavolám jak dojde mrcha na unicu, a máš to vyřešený 😉

andrealori
17. únor 2011

@vodni Děkuji za odpověď. Já radši na Unicu zavolala. Měla jsem dnes normálně aplikovat dávku a v případě potíží přijet. Zatím je to dobré, tak doufám, že to tak i zůstane.

drndapetka
17. únor 2011

@vodni ahoj ségra, jak ses vyhajala? 😀 já dneska hrošila 10 hodin, tak jsem kráááásně vyspaná 🙂

vodni
17. únor 2011

@drndapetka ty jo, takové dlouhé hrošení, to se máš 😝 Já jsem snad poprvé od začátku roku nešla během noci čůrat 😝 takže jsem se vyspala taky celkem ok... 😀 Ale přes den mi nějak pořád nešlo zalogovat na MK 🙄

drndapetka
17. únor 2011

@vodni já se sem dostala taky až teˇ!d, zase to nějak zlobí 😠 Já hroším moc ráda, pak tak taky nemám vypadat 😀 Dneska po práci si jdu udělat trošku radost - doplnit si nehtíky, mám dva urvané jak jsme gruntovala doma a v práci sklad, tak to vypadá tak nějak divně - jeden dlouhý, druhý krátký 😖 To víš, raději bych utrácela za hadříky na hrošíky, ale když nejsou, tak někam ty peníze přece jít musí 😀

vodni
17. únor 2011

@drndapetka to je správné, udělat si radost 😉 Já si včera taky nehty dolámala, ale vyřešila jsem to ostříháním 😝 Ale víš ty co? Během stimulí a po ET jsem vždycky měla nehty jakýsi lepší, asi na to mají vliv nějaký ty hormony 😉 Po vysazení všeho mi vždycky zase víc změknou...

evakim
17. únor 2011

holky nevite jak dlouho zustava v tele Pregnyl 1500? diky

drndapetka
17. únor 2011

@vodni přesně tak, měla jsme strach během stimulky a jak jsme byla těhu, že nehty půjdou dolů, ale ne, a teďka do sebe cpu jen od 16 do 25DC Norethisteron, aby mi chodila mrcha, jinak nic a nehty padaj jak blázen 😝 Já jsem to teda přisuzovala té zimě, mrazu, ale asi to tak úplně nebude pravda. A tak je fakt, že mám gelovky už rok, ty nehty asi už stávkují, asi by chtěly chvilku odpočinout 😅

drndapetka
17. únor 2011

@evakim Pregnyl má polorozpad 33 až 36 hodin, takže pokud počítám správně tak za 294 hodin by Ti neměl ukázat už ani těhu test s citlivostí 10 NIC. Tedy za 11 dní by měl být z těle zcela fuč. Já testovala 11 den po jeho píchnutí a už tam nebyl, bylo to těhu...které ovšem nevyšlo, ale to je věc druhá

vodni
17. únor 2011

@drndapetka ty jo, lituju tě s tím Norethisteronem. Já ho kdysi měla, a cyklus mi to rozhodilo na půl roku ☹

drndapetka
17. únor 2011

@vodni no já mám právě na to aby mi mrcha vůbec chodila. Je to pěkný sviňstvo, ale jediná věc, co mi dokáže urovat cyklus, abych ho měla opravdu 28denní. Zkoušela jsme předtím Duphastom a mrcha chodila po 42 dnech, takže žádná sláva 😝 Já už asi nikdy nebudu mít pravidelnej cyklus , protože tolik revizí za poslední 3 rokym by nezvládlo asi žádný tělo, navíc 6 let braní antikoncepce..... 🙄 Nikdy jsme tedy nemívala cyklus jak hodinky, ale mrška chodila po 35 dnech, byla jsem spokojená. Teď když to nechám jít přirozeně, tak mi jakoby vždy jeden cyklus vynechá, takže mrcha po 60ti dnech 😠 Navíc ovulka je stejně v nedohlednu, štítná žláza si to uměla zařídit, potvora 😢 a stejně se přirozeně na Norethisteronu nemůžeme snažit, způsobuje vady plodu, a taky mám ten jeden neprůchodnej vejcovod, takže je to 50 na 50, a já už asi riskovat ani nechcu, chci mít trochu jistotu, že mimís přistane opravdu tam kde má - v děloze 😉 Už se fakt těším na KETík jak hrom 😀 Vlastně jsme dneska spočítala, že za 12 dní začínám brát Marvelon, jupíííí 😵

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru