CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

mirabela
9. kvě 2011

Ahoj holky, budu přecházet na 3.IVF do Unicy, první dvě IVF a KET jsem měla v budějovickém Artu. Přenášeli mi celkem 7 embryí, ale žádné se mi nechytlo, tak snad to v Brně půjde lépe... Jak to tam poprvé probíhá? Jaké mají objednací lhůty? Musíme všechna vstupní vyšetření (hormon.profil, spermio, krev...) podstupovat znovu? Asi to tu někde máte napsané, ale nechci to na 1260 stránkách hledat 😀 Díky.

ami33
10. kvě 2011

@luciiiie ale jo pomohla, mě to přijde trochu zbytečný, švagrová zase radí koupit všechno,ale v té sadě je to docela výhodné,ale jinak bych taky mohla mít pujčenou po neteři, ještě uvidím. A ten fusak pak používáš jako nánožník jo? To musí být špinavá zevnitř.

misha83
10. kvě 2011

@mirabela Ahojky, poprvé budete mít konzultaci s doktorem, kde proberete vše to, co už máte za sebou a seznámí vás s navrzhovaným postupem, vyšetřeními atd. Určitě si budou chtít udělat vyšetření o kterých mluvíš sami, především spermio a výsledky krve s můžou měnit a koneckonců i ten hormonální profil. Přeji hodně štěstí!

vodni
10. kvě 2011

@mirabela Ahoj, vše je tady: https://www.modrykonik.cz/fotoblog/carunicabrno/ 😉 Ty vstupní vyšetření bych si asi raději nechala udělat, přece jen, je lepší, když si to v caru udělají dle svých metod, přece jen, postupy se můžou lišit...

jezulicka
10. kvě 2011

@misha83 ahojky tak co kočko jak to s tebou vypadá? 😉 kdy jdeš na ten utz?už jsem nějak mimo obraz....
jinak zdravím všechny holky a přeji krásný slunečný den... 😎 😎

misha83
10. kvě 2011

@jezulicka Ahojky, jdu v pondělí, tzn. už jen za 6 dnů 🙂 . Cítím se fajn, akorát ta únava je šílená 😀 , ale nevadí.

jezulicka
10. kvě 2011

@misha83 aha tak až v pondělí příjde mi , že se to nějak táhne... 😉 a na krev si ještě šla?

misha83
10. kvě 2011

@jezulicka Na krvi jsem byla v pátek a teď už nepůjdu. Jsem se nějak uklidnila a utíká mi to, tak to už vydržím🙂.

jezulicka
10. kvě 2011

@misha83 tak to jo tak budu držet pěstíky v pondělí at vidíš srdíčko...nebo dvě?nevím kolik sis zavedla embryek.... 🙂

misha83
10. kvě 2011

@jezulicka Zavedli jsme 2, ale podle hcg to bude 1 🙂 . Moc doufám, že to bude ok.

teckovanaorchidej
10. kvě 2011

ahoj kočenky, jdu vás rychle pozdravit a povzbudit, dokud ten malý balíček spí. Pes se mnou nemluví, normálně žárlí a je na mě naštvaný 😉 😉 😉
😉 Dnes KO v porodce a už přibírá, takže dobré.
Držte se těhulky a snažilkám držím pevně pěsti i malé pěstičky 🙂 🙂
A díky všem moc moc za gratulace 😅 😅 😅 😅

misha83
10. kvě 2011

@teckovanaorchidej Ahojky 🙂 , dívala jsem se na fotky, malá je kouzelná, nádherné miminko 🙂 .

teckovanaorchidej
10. kvě 2011

@misha83 díky moc, je to taková vlasatička 🙂

ami33
11. kvě 2011

Hojte holky, tak jsem dnes byla v poradně, konečně mi poprvé v těhu vzali krev na všechno, dr. se mě jen zeptala jestli mám nějaké problémy a pak jako že je to všechno. Tak jsem si vyškemrala aspoň utz,ale prej na pohlaví je to ještě brzo, že některé maminy to neví celé těhu, no tak uvidime zase za 3 tydny. Ale ukázala mi mimi ve 3D a nechala mě se pokochat, mimisek se krasně hejbal a měl atletické kreace, jednu nožku pomalu až u hlavičky. 😀

misha83
11. kvě 2011

@ami33 To je krásný, gratuluji k úspěšné kontrole🙂.

vodni
12. kvě 2011

@ami33 Jůůů, super! Taky gratuluji! Záleží na doktorovi a jeho vybavení - já vím pohlaví od 12+5 😉 Pan doktor Vlašín je pověstný tím, že to prostě umí 😉 Pak mi to potvrdila i plodovka, že se nespletl... A máš fotečku? že bys nám prcka ukázala 😉

mirabela
12. kvě 2011

@vodni Děkuji moc, skvěle udělané album přímo pro mě. Přečetla jsem si také o ET a OPU a přístup mi přijde torchu jiný než v Budějovicích. Tam by partner u čehokoliv nehrozil, o osobním volání sestřiček nebo podrobných rozpisech ani nemluvím. Díky a už se do Unicy těším.

vodni
13. kvě 2011

@mirabela Ahoj, není zač 😉 No, můj manžel se toho taky neúčastnil, jsme hodně konzervativní 😅 takže to taky nehrozilo, aby byl přímo u akce 😉 Ale je dobré, dkyž tam může čekat aspoň v pokojíčku. Vlastně, u prvního ET ho sestřička na sál zavolala až když jsem ležela přikrytá na tu čtvrthodinku, co se po výkonu na sálku leží, ale u dalších pokusů už ne. U posledního ivf jsem dokonce na ET šla sama úplně, manžel měl nějaké jednání nebo co 😉 Embryoložky volají jen o víkendu, jinak budeš drát žhavit sama 😉 A sestřičky se na unice až na výjimky docela často mění, ale byla jsem obecně spokojená 😉 Na kdy jste objednaní?

mirabela
13. kvě 2011

@vodni Ahoj vodni, zatím objednaní nejsme, dnes jsem teprve dostala podrobnou zprávu od mého gyndr a termín v Unice budeme teprve domlouvat. Ale i to je pokrok. Od října jsem nabírala síly po 2.IVF, kdy jsem fakt doufala (měli jsme 3 ukázková embrya a ani jedno se nechytlo ☹ . Tak snad konečně teď.
Manžela bych klidně přizvala, aby měl lepší představu, jak to celé probíhá, zatím to zná skoro jen z doslechu 😀
Tobě se zadařilo na poprvé? Jaký jste měli problém? Moc gratuluji k Vodníčkovi.

misha83
14. kvě 2011

Ahoj holky...

Omlouvám se nedočítám, nemám sílu... Je to všechno v ... Ve středu mě začalo bolet břicho, poměrně velké křeče, vzhledem k tomu, že jsem nebyla na velké jsem si myslela, že mám zácpu (nešpinili jsem, nekrvácela - tedy v té době jsem netušila, že to, že nekrvácím ven, neznámená, že nekrvácím dovnitř). Koupili jsme glycerinové čípky. Vyprázdnila jsem se a trošku se mi ulevilo, jenže to se jen v břichu udělalo trochu místa pro řádění. Šla jsem spát s tím, že to snad bude ráno lepší a když tak pojedeme k Dr. nebo do CAR. Už jsem neusnula, okolo půlnoci, jsem už nemohla stát na nohou, otočit se na bok, prostě nic. Manžel chodí v noci do práce, rozhodl nejít (raději nedomýšlím, kdyby šel) a říkali jsme si, že hned ráno vyrážíme do CAR. Ve dvě v noci jsem už ale nemohla dýchat, vyčůrat se, vstát prostě nic, takže jsem jeli do nemocnice. Tam hned první Dr. řekl, že mám tekutinu v břiše. První UTZ přes břicho potvrzdila tekutinu všude, tlačila na játra (proto mi bylo blbě), tlačila na bránici (proto jsem nemohla dýchat), poslali mě na gynekologickou kliniku, tam mi udělali vaginální UTZ a nejhorší předpovědi se potvrdili, praskla mi cysta na vaječníku, krvácím do břicha, je tam toho už moc - následek hormonů, asi ty minulé max. dávky. Okamžitě mě vezli na sál, laparoskopie břicha. Po operaci hcg už jen přes 2 tis., včera už jen přes 800. Dr. říkal, že je to spontánní potrat a že nemusí s tím vším souviset. Teprve až včera mi manžel řekl, co vše hrozilo, co mu doktoři říkali. Raději na to nemyslet. Vše mi zachránili - vaječníky, dělohu... Krvácet prý začnu do týdne. V úterý jdu opět do nemocnice na kontrolu, tak se uvidí. Udělala jsem vše proto, aby mě pustili domů už včera. Doporučili mi genetiku, všechny hodnoty hormonálního profilu mám nízké. Dr. říkal, že nemáme zatracovat i přirozené snažení, že to tam teď všechno prošťouchli, nemám žádné srůsty, další cysty atd. Bylo hrozné se probudit a vidět manžela sedět a plakat. Hrozně se o mě bál. Asi nemusím říkat, že teď nemám na další IVF ani pomyšlení, musím se dát dohromady fyzicky, pak psychicky a uvidíme. Ani se nemůžu pořádně vybrečet, protože při vzlikání to břicho bolí...

jimmy1
14. kvě 2011

@misha83 to je mi moc líto ☹ drž se !!!!

kac3nka
14. kvě 2011

@misha83 Bože, úplně je mi do breku za tebe... 😢 😢 😢 To je mi moooc líto, že to tak dopadlo....je zbytečné teď něco říkat, ale hlavně, ať jsi v pořádku a drž se!!!!

jezulicka
14. kvě 2011

@misha83 ach jo to snad ne...je mi to moc líto..holka drž se hlavně se dej ted ty pořádně do kupy at je ti dobře,a pak čas ukáže a bude to už dobré...drž se... ☹

vodni
14. kvě 2011

@mirabela Ahoj, kdepak napoprvé... - vyšel třetí pokus (první neg., druhé biochem.). Problémy byly oboustranné - mažel spg kolem 1% morfologie, malý počet, minimální pomalý pohyb. Já netvořila vajíčka ani přes extra dávky (při 350-375 IU jsem měla vždy max 4 folikuly, a max. 3 použitelná vajíčka). Přidám ti vstup do mého fotoblogu, tak se podívej sama...

vodni
14. kvě 2011

@misha83 Míšánku ☹ ☹ ☹ čtu příspěvky postupně a teď jsem dočetla podruhý ten tvůj - poprvé jsem tomu nemohla (nechtěla) věřit 😢 Moc na tebe myslím

durma
14. kvě 2011

@misha83 Ahoj,co to čtu? ☹ ☹ ☹ je mi to moc líto a myslím na tebe.

lenceslava
14. kvě 2011

@misha83 Ahoj,Věř mi že vím jak ti je a je mi opravdu moc líto že jsi musela zažít to co já.(s malým rozdílem) ☹

hhaanka
14. kvě 2011

Ahoj děvčata, už sem moc nechodím, ale byly doby, kdy jsem tu byla několikrát denně a moc mi tenhle pokojík pomáhal. Chci Vám všem popřát hodně sil a říct, že příroda je mocná a nevyzpytatelná. První dítko mám ze čtvrtého umělka (1IVF zastaven před punkcí kvůli riziku hyperstimuláku, pak 2 IVF, tři kety, jedno biochemického těhu, pak se povedlo), hormony mi lezly i ušima, profesor Malý říkal, že je jen velmi malá pravděpodobnost, že by se nám kdy zadařilo přirozeně. I manža nebyl úplně v pohodě. Teď máme dvouletou Elišku, na podzim jsem si vyškemrala u gyndr. clostybelgit na podporu ovulace a hned to klaplo. Teď jsme se nijak nechystali, žádné vitamíny, úprava stravy, nic, a vyšlo to. A moje kamarádka, která má z umělka dvojky, do toho teď přišla - přitom byli na podzim na dalším umělku a nic. Tak snad vám to trochu dodá odvahy. Lékaři neví všechno, nejsou všemocní a důležité je věřit a snažit se být v klidu - to se mi to kecá, že? Ne, zažila jsem toho už taky hodně, ale nelituju peněz, úsilí, nervů, stojí to za to! Všem vám držím pěsti, Mishe obzvlášť (to mě mrzí!), ať vám to brzy vyjde a radujete se z miminek!

mirabela
14. kvě 2011

@misha83 To je hrozné... 😢

misha83
15. kvě 2011

Holky, moc vám děkuji za podporu. Dnes jsem začala krvácat, tak snad alespoň v tom budu mít "štěstí" a odejde vše a skutečně už nebudu muset na žádný zákrok. V úterý jdu na kontrolu do nemocnice, tak se uvidí. Zítra musím zavolat do Unici, zrušit UTZ a domluvit se na audit a co a jak. Každopádně si dáme oddych, zkusíme nějaké vyšetření, přirozené snažení atd.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru