CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

drndapetka
12. zář 2011

@krataskovi já nešpinila a čekala jsem jedno, ono to špinění nemusí být, protože to druhý embryo se mohlo "rozplynoutL ještě před uhnízděním.....ale uvidíš, třeba bude dvojnásobná nadílka 😵 vy máte jakou morfologii? Manžílek naštěstí horké koupele nemiluje, to bych mu dala 😀 Už i tak dělá vše pro to, aby spermiogram byl horší a horší 😝

drndapetka
12. zář 2011

@bobecek79 Ty jsi měla dlouhý protokol, že? No já jsem taky vloni trpěla, bylo těch injekcí fakt dost ☹ Ono to pak už ke konci bolí, protože ta kůže tvrdne, je lepší píchat (snažit) se pokaždý do jinýho místa, vyhnout se těm ztvrdlinkám, to pak bolí.....ono to hladce a rychle jde, ale člověk se pořád bojí, kolikrát zbytečně 😉

bobecek79
12. zář 2011

@krataskovi a můžeš mi prozradit kolik jsi měla folikulů a vajíček... 😉 😉 ??

bobecek79
12. zář 2011

@drndapetka tak to jsi vystihla,přesně, 🙂 pokaždé se před pícháním bojím 😕 a kůže mě taky přijde,že je nějak tvrdší než na začátku....

drndapetka
12. zář 2011

@bobecek79 ony se ty ztvrdlinky po čase dělají, to ta kůže má takový "obranný" systím, ale za chvilku už nebudeš píchat, musíš vydržet 😉 Já teda sama nepíchám, mě píchá injekce manžel, a obdivuji všechny, co to dokážou samy, já totiž při pohledu na jehlu omdlívám 😝 😀

krataskovi
12. zář 2011

@drndapetka morfologii s nama nijak neprodiskutovavali..pry jsme meli vysetreni vporadku az na ten spermiogram, to bylo jasne, ze musime rovnou na ICSI a ja mam jeste Euthyrox na stitnou zlazu, ale nic vic...vlastne ani presne nevim, co vsechno ta morfologie je...

krataskovi
12. zář 2011

@bobecek79 mela jsem celkem 25 vajicek, ktere odebirali...s toho 8 teda oplodnili metodou ISCI, zbytek zkouseli na IVF,ale tam se nechytilo ani jedno, takze proto je pry metoda IVF potvrzena, ze je u nas zbytecna...no a do embrytransferu vydrzeli 3, zavedli mi 2 i s asistovanym hatchingem a od te doby zatim vsechno vpohode...jim ted hodne zdrave, chodim na prochazky a cerstvy vzuch a nenervuju se, takze snad jsou drobci uvnitr vporadku 🙂
Jinak to pichani bylo i pro me neprijemne, ale injekce po ET byli mnohem horsi a desne me to bolelo a melo jsem modriny po celem zadku..to byl snad jediny poradny stres, ale preckat se da...pro to malicke clovek udela snad vsechno!!!!

drndapetka
12. zář 2011

@krataskovi morfologie je tvar spermií 😉 správná spermie by měla mít špičatou hlavičku, kterou se dobře provrtá do vajíčka, my máme ale hlavičky kulatější, tudíž jsou spermie morfologicky špatné. Morfologie ale také může znamenat i jiné "vady na kráse" spermie, né jen hlavičku

drndapetka
12. zář 2011

@krataskovi a ty už teda Agolutin nepícháš a zavádíč Utrogestan?

jimmy1
12. zář 2011

@drndapetka můj manžel taky kouří 😝 dušoval se, že přestane jak se narodí Martínek a... prdlačky za kačku 😀 na pivko (i nějakej ten panák 😠 ) taky občas zajde a když už jde, tak to stojí za to 😝 naštěstí jde tak 1x za 6 týdnů.
Ale to je strááááášnej problém se toho vzdát a přestat kouřit, njn chlap.
Já jsem kouřila až do KET 😕 den před tím jsem to típla a od té doby se držím, tzn. od 15.5.2009 a jsem za to na sebe pyšná 😎 Akorát těch 10 kg co se mě drží od porodu navíc, za ty teda pyšná nejsem ☹

jimmy1
12. zář 2011

Jo a jestli se nám zadaří a budou // tak chci píchat agolutin až do 12tt. Nenávidím injekce, ale při Martínkovi jsem vysadila agolutin a nahradila ho duphastonem a druhej den jsem pro masivní krvácení valila do nemocnice. Tenhle scénář nechci opakovat, a proto jsem se rozhodla stůj co stůj píchat agouš.

drndapetka
12. zář 2011

@jimmy1 já jsem taky bejvalá kuřačka 😎 poslední cigaretu jsem si zapálila 12.4.2010 😀 Od té doby ani šluk 😉 A to víc mě to vadí, když mi manžílek funí kouř pod nosem, nejraději kouří před spaním a pak mi vleze smradlavý do peřin 😠 To pak nemám ani chu´t se k němu přitulit 😖 Ale jak vidím, tak zdravé miminko mají i chlapi kuřáci, tak já to už nebudu řešit, to bych se zbytečně nervila 😝

Jak jsi dopadla u toho doktora, už víš?

drndapetka
12. zář 2011

@jimmy1 jj, taky bych chtěla Agolutin až do 12tt, vydržela bych to kvůli mimnku, ale bavila jsem seo tom s mojí gynekoložkou a ta dává Utrogestan, nedoporučuje tak dlouho píchat, kor když to pícháme doma-jsme laici 😒 Já mám taky špatné zkušenosti, 5dní po výměně Agolutinu za Utroš jsem začala dost silně špinit, skončila jsem na OBI a taky to špatně dopadlo 😔 . Neříkám, že to měl za vinu ten Utroš, ale já to na to svedla 😅

jimmy1
12. zář 2011

@drndapetka ještě jsem doma, Marťulí hajá, babi přijde kolem 14h a v 14:25 mi jede bus, domluveno to mám kolem 15h. Tak jsem zvědavá co se najde nebo nenajde a jak dlouho tam zkejsnu. Beru si s sebou radši knížku, nečetla jsem ani nepamatuju 😉
A s tím kouřením přesně tak, strááááášně mi to smrdí. Ale on Petr tady kouří minimálně, spíš tomu dává na frak, když je v práci nebo jde do hospody. Jo a doma nesmí, chodí se zásadně ven i v dešti, větru, vánici, i kdyby trakače padaly, tak doma se kouřit nebude! 😉

jimmy1
12. zář 2011

@drndapetka tak můj gynekolog taky z toho agolutinu asi nebude nadšenej, minule mi ho rozmluvil ☹ ale jsem tak rozhodnutá a dokud budu mít na prde*i místečko kam to píchnout, tak budu chtít píchat a hotovo! 🙂

drndapetka
12. zář 2011

@jimmy1 jj, u nás taky jen balkon, jinak má smůlu 😀 ani v autě se nekouří a když jsme v hodpodě, tak si sedá na druhou stranu, aby kouř na ěm nešel, protože pak jsme zlá a prudím 😎 Nečekala jsem, že se mi cigarety tak zprotiví, když mě tak chutnaly 😅 Poslední dobou mě to smrdí čím dál víc 😒

andinecka
12. zář 2011

@drndapetka
moc vám holky fandím, aby to vyšlo.
Já agolutin píchala 14 dní, zatvrdliny jsem měla snad všude a pak jsem přešla na utroš. Byla jsem po něm unavená jako hrom.
Jinak jak jste řešily otoky - to dělá Prednison - zadržuje vodu v těle. Já po něm byla oteklá jako balon.

betysek
12. zář 2011

@drndapetka jejej, 2 dny jsem tu nebyla a trvalo mi pekne dlouho, nez jsem to vsechno precetla. 😉 Manžel naštěstí nekouří. Snažím se už půl roku do něho cpát multivitamín, ale když mu to vyloženě neřeknu a nevezme si ho přede mnou, tak dělá, že na to jako zapomněl. Už píchám 3. den Menopur , zatím to jde, trochu mě občas pobolívá břicho, ale jinak v pohodě. V pátek jdeme na UTZ, tak jsem zvědavá, kolik napočítají foliklů.

jimmy1
12. zář 2011

@andinecka jenže já prednison ještě neberu, zatím jen marvelon a listovku. A otýká mi spíš jen levá noha, tak proto plaším a nechám se vyšetřit.

drndapetka
12. zář 2011

@betysek já toho nakecám, já vím 😀 Manžel mě asi přizabije, až dojde z práce, zjistí, že jsem nic neudělala, jenseděla na koníkovi 😀 😅 No jo chlapi, oni s těma vitamínama nadělají....jak kdybysme do nich cpali jedy 😀 To určitě folíky rostou, když bolí bříško, to bude úrodička 😉

andinecka
12. zář 2011

@jimmy1
a už jsi byla u doktora?
mě taky zůstaly kila - ani ne po porodu, ale po Euthyroxu - já po něm nabrala tak, že si všichni mysleli, že jsem těhotná. takže když jsem pak konečně byla, nikdo to nepoznal do 5 měsíce.

drndapetka
12. zář 2011

@andinecka o tebe se celé těhu staral pan Dr.G.? To sis s ním domluvila?

andinecka
12. zář 2011

@drndapetka
je to můj gyndař, já tam chodím už dlouho.
Docela se o mně staral až pak jsme spolu měli menší/větší problémy a já pak přešla pod rizikovou poradnu v Bohunicích k Mudr. Gerychové. To je snad nejlepší ženská co znám 😵 je úplný sluníčko a jak se stará o své pacientky 😵 😵
Myslím, že G. bude mít radost, že mám zdravý dítě, po tom všem co mně řekl, když jsem ze zdrav.důvodů odmítla amniocentézu, která se rovnala v mém případě potratu.

bobecek79
12. zář 2011

@betysek tak at´ jsi na 1 UTZ úspěšnější než já.... 😉

krataskovi
12. zář 2011

@drndapetka jojo, uz mam dopichano a tyden zavadim..nic moc prijemneho, ale je to pry ucinejsi, nez to polykat..
Morfologii jsme meli spatnou. Ja nevedela, ze myslis spermie 🙂 Spatna velikost, bez biciku, a sem tam nejaka ta dobra...ale vybrali asi pak dobre..ono se s tech milionu myslim par dobrych najde vzdycky 🙂

krataskovi
12. zář 2011

Holky ja vubec netusila, ze se da Agolutin pichat tak dlouho az 12 tydnu...to je jako mazec!! Je to vubec zdrave? Nebo to zavadeni je vlastne to same? ted su z toho takova nejista...

mrkvicka28
12. zář 2011

@krataskovi Agoloutin se nepíchá 12 týdnů,ale když tak do 12tt a oproti ploykání utroše nebo dufastonu je agolutin učínnější. My tankrát vypíchali všechny co nám dali i když můžeš po potrvzujícím UTZ nasadit lék záleží na tobě co vydržíš.🙂 🙂 🙂

mrkvicka28
12. zář 2011

@drndapetka Můj manžel taky kouří a kolik dětí má, tím to asi nebude....

lenceslava
12. zář 2011

Sakva jste se tu nějak dneska rozšoupli.@drndapetka já měla vždycky 7 vajuch(a max 11 folíků) jsem houby nosnice.jinak mám nějak obavy že mě opět bolí v krku ☹

lenceslava
12. zář 2011

Kočky kdo jste měl kvůli IVF neschopenku od svého lékaře jak to probíhalo,chtěl nějaké potvrzení z unici že ivf absolvujete nebo tak něco?

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru