CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

lenceslava
13. zář 2011

@drndapetka a tebe. 🙂

andinecka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
drndapetka
13. zář 2011

@lenceslava mě nemusíš, ale manžel se poslouchá....někdy - když má pravdu 😀

drndapetka
13. zář 2011

@andinecka já teda nikam na hematologii nechodím, hematologické testy mi dělali jen na Unice, a pokud otěhotním, tak mě až teprve pošlou někam na hematologii na kontrolování. Já mám jen mutaci MTFR heterozygot, což má sposuta populace a ženský co tuto poruchu mají tak rodí jak o závod 😉 Někde to řeší jen listovkou, někde dají Clexane, jak mě, takže budu holt po ET píchat inkece do bříška navíc 😒 ty jsi taky po ET něco kvůli té srážlivosti píchala? taky jsem se dočetla, že Ti co mají tuto poruchu srážlivosti tak vlastně nemají enzym, který umí kys.listovou pořádně vstřebat, že doporučují používat těmto pacientkám pouze Femibion , protože v něm je obsažen Metafolin, který pomůže tělu tu listovku vstřebat lépe. Proto se teď rozhodiji, že asi tu listovku, co mám z Unicy nebudu brát a budu pokračovat jen v užívání toho Femibionu, protože je sice krásný, že ta listovka od Unicy je silnější -má 1mg listovky, ale když jí pořádně nevstřebám , tak je mi to na nic 😝

bobecek79
13. zář 2011

čaute holky 🙂 ,zítra zase valím do Unici na 3 UTZ,a pokud budu dobrá jak říká @lenceslava "kvočna" tak budu pokračovat vesele dál a už mi Dr. F.říkal,že by mi v sobotu udělali punkci.

bobecek79
13. zář 2011

v injekcích se pokračuje až do punkce,nebo jsou zastaveny???

lenceslava
13. zář 2011

@bobecek79 já při dlouhém protokolu píchala poslední injekci puregonu dva dny před opu,ještě tu noc jsem píchala pregnyl a pak den nic jen vaginální globule a další den byla opu.

bobecek79
13. zář 2011

@lenceslava já už mám od pojištˇovny všechny penízky vyčerpané,takže podle toho co mi dají,budu už platit. Už v neděli jsme měli dostat další puregon,ale sestřička byla tak hodná,že nám dvě dávky namíchala ze zbytků,co tam měla.

lenceslava
13. zář 2011

@bobecek79 já to při tom dlouhém protokolu taky tak měla,kupovala jsem si puregon 300iu(asi 3000),naštěstí minule při antagonistovi mi to vyšlo dobře.

drndapetka
13. zář 2011

@bobecek79 ahojky, budu Ti držet na zítra pěstičky 🙂 Pokud bude vše připravené jak má, tak zítra si píchneš poseldní dávku v konzultačnímístnosti (nebo Ti to píchne sestřička) a pak už nebudeš píchat, jen jednu injekci Pregnylu a ten se píchá cca 36hodin před punkcí, takže v 23hodin večer ve čtvrtek, pokud bude punkce v sobotu 😉 Od OPU už žádné injekce do bříška, ale pěkně do zadku 😝

andinecka
13. zář 2011

@drndapetka
nepíchala jsem si na to nic - (bohatě mi stačilo to píchání dle protokolu 😠 a obzvlášť agolutin stál za to.),
Nikdy jsem žádný potíže neměla, a tak když jsem si tu hematologii vydupala - z výsledků jsem byla v šoku.
navíc jsem to zjistila až v 19tt!!!!!!!!!!!!! Já to řešila kvůli amniu ( z hematologie řekli NE, protože dítě by to nepřežilo a tak proč na ni chodit, že)) a pak jsme řešili přípravu na porod.

Já mám kamarádku genetičku, kdybys potřebovala poradit, mohla bych jí napsat. mě taky dost pomohla. Našla jsem ji na MK a je úžasná. Radila mi i s léky - já beru Euthyrox na štítku a protože jsem nevěděla, že se s Euthyroxem nesmí užívat další léky ( přesně řečeno já se ptala a řekli, že to jíst můžu společně, ale opak byl pravdou)- vesele jsem si k němu brala všechny léky z Unicy. Takže Euthyrox se vůbec nevstřebal a mě bylo jak v přechodu ( aspon si myslím).
Tak se na to užívání raději zeptej.
Jinak na hematolku posílají do Bohunek ( delší objednací doba) anebo na Pekařskou.Ale musí tam být doporučení .

Gratuluji k M, a přeji dobrou chuť při užívání vitamínu C

bobecek79
13. zář 2011

@drndapetka děkujiiii 🙂 🙂 ,tak když to dobře půjde,tak se vystřídáme 😉 ,já skončím,Ty začneš,ale aspoň ti to bude utíkat. At´Tě to nebolí a co nejmíń modřinek..... 😉 😉

drndapetka
13. zář 2011

@andinecka tak já mám Bohunickou nemocnici za rohem, kousek od domu, takže kdyby mě chtěli poslat na tu hematologii, tak bych šla asi tam, abych to měla blízko 😉
S tím Euthyroxem jsi mě teda dostala, protože já ho vloni při 1.IVF taky měla, brala jsem 1tbl.ráno nalačno půl hodiny před jídlem, a pak po jídle Prednison a listovku. To jsme vůbec nevěděla, že se to nemůže kombinovat s ostatníma lékama, co od Unicy máme? 😲 Mě bývalo totiž taky staršně blbě 😝 navíc jsem TSH měla jen 2,6, což je podle tabulek do hodnoty 4 O.K., ale oni chtěli abych měla v rozmezí 1-2, je to prý na otěhu lepší, jenže mi pak ani neupravili dávky, pořád jsem brala stejně, podle mě mi to měli snížit, nebo po otěhotnění odebrat úplně.
Tak se kdyžtak, prosím, té Tvékamarádky optej, jak je to s tou listovkou, když má tu zvýšenou srážlivost krve (trombofilní mutace jak jsme psala viz.výše). Opravdu by mě zajímalo jestli dokážu tu listovku vstřebat, jestli by pro mě bylo raději lepší brát ten Femibion. 😒
Děkuji za gratulku, injekcí se samozřejmě opět začínám bát, vím, že to zvládnu, ale je to takový nepřájemný pocit před bojem 😝 Doufám, že už to vše zvládneme a dopadne to už konečně taky s uzlíčkem v náručí 🙂
Koukám, že jsi v těhu měla pěkný nervy, nezávidím ☹ Můžu se optat kolik Ti je, že Tě pan Dr.G. hnal na amnio?

drndapetka
13. zář 2011

@bobecek79 jj, přesně tak, vystřídáme se, pak budeš v čekárně, najdeš //, pak budu v čekárně já, a taky snad najdu // 😀 pěkně si to nalajnujeme 😀

drndapetka
14. zář 2011

Tak Vodni s Vodníčkem jdou dneska domů 😵

jimmy1
14. zář 2011

Tak jsem před chvilkou vypravila tátu s Martínkem ven a budu cca 1,5 hodiny sama doma 😵 😵 😵 ale mám práce jak na kostele, tak jsem zvědavá, kolik toho stihnu 😝
Vodníčkovi už jdou domů, tak supéééééééér 😉

drndapetka
14. zář 2011

Tak vodni nakonec vrátili, jde na sál na revizi dělohy, našli jí kousek placenty, tak půjdou asi až zítra...mají teda smůlu ☹ Ale ještě že jí na to přišli teď.

andinecka
14. zář 2011

@drndapetka
já mám TSH 3.

Zkus napsat mail s tvojí otázkou ohledně štítky Mudr. Hrbkové na endokrinol.hrbkova@volny.cz
Je skvělá a určitě ti odpoví

lenceslava
14. zář 2011

@drndapetka jejda jejda. Já jsem měla krušné dopo.Napřed k mojí obvodní tvůli tomu nachlazení a nesch,jenže k mé smůle měla opět dovolenou,tak volám svojí gyn,ta tedy at se stavím,tak jsem musela valit do práce pro auto,pak domů se ,,nachystat" a pak do boskovic. Ated jsem doma,nesch mám odedneška s vycházkama od 8:00 do 20:00. A to jsem si ani nemusela říkat.

drndapetka
14. zář 2011

@lenceslava jéjda Ty se máš 🙂 taky chci mít takový vycházky ☹ Ale říkala jsem si s manželem, že stejně prvních 21 dní Tě platí zaměstnavatel, takže by na mě mohli poslat jedině někoho z práce, což nehrozí, protože tenkrát jsem chtěla na prodavačku poslat kontrolu, a oni mi řekl, že to nedělají, ať si ji pak po měsíci zkontroluje sociálka. Takže já jedu teď na víkend pryč a kašlu na to. 21 dní to bude akorát na ET, po ETu mi už nebude vadit, že budu muset dodržovat vycházky, protože budu stejně víceméně doma relaxovat, takže je to vlastně fuk. A co Ti Mudra napsala za diagnozu? 😕 Já chtěla dnes umýt ty okna, ale prší, tak to bude muset počkat. Zítra už píchám, tak dneska vygruntuju byt, ať pak nemusím nic aspoň týden dělat 😉 Jsem zvědavá, kdy mi skončí mrcha, protože v pondělí jdu ještě na vyšetření ke své gynekoložce a nesmím ani špinit, tak doufám, že to nebudu muset odvolávat.....

bobecek79
14. zář 2011

@drndapetka ahooj,to víš,že budeme mít obě dvě // 🙂 Ty jen o pár dní později,uvidíš.... 😉 a potom už si budeme psát jak u nás probíhá těhotenství...... 🙂 🙂

@drndapetka
@lenceslava tak jsem opět doma z Unici z UTZ. Takže už nepíchám,folikuly pěkně narostly,mají největší 21,20,19 a nejmenší tuším 16. Takže ve 23 h. Pregnyl 5000,na noc globulky a zítra večer Doxybene,i pro manžela. To nevím proč i pro něj...???? A v pátek v 8.30 na Unice a bude probíhat punkce. Mám z toho radost a zároveň i strach......

bobecek79
14. zář 2011

@betysek ahooj Betýsku,jak pokračuješ Ty v píchání,myslím na Tebe...jak to zvládáš??? Až budeš něco vědět,informuj!!!! 🙂 🙂

drndapetka
14. zář 2011

@bobecek79 tak to moc gratuluji, to je super, že to dobře nakonec dopadlo 🙂 Doxybene pro manžela proto, že jsou to antibiotika proti zánětu a on bude před OPU dávat přece spermíky 😉 Tak musí holt taky 😀

drndapetka
14. zář 2011

@bobecek79 a kolik těch folikulů je? Punkce se neboj, je to rychlé, v narkoze budeš jencca 15 minut, nebo i možná míň, záleží kolik bude vajíček. POkud Ti nedělá problém narkoza tak se neboj. mě trošičku asi půl hodinky po tom bolel podbříšek, asi jako když dojde mrška, ale já měla strašně moc vajíček, tak proto, holky co měly vajíček kolem 10-15 tak ty si na bolesti vůbec neztěžovaly. prostě je to brnkačka 😀 Pak už si budeš jen volat, jak se vyvíjí miminka 🙂

teckovanaorchidej
14. zář 2011

@bobecek79 no vidíš, garatuluji, to bylo strachu, takový krásný kluci folíci, punkce se neboj, já měla vajec 14 a doma jsem tak hoďku poležela a pak pekla rodině kuře k nedělnímu obědu, nic to není, neboj 😀 😀 😀 😀 😀

@lenceslava no vida, jaké pěkné vycházky, tak si užívej domácí pohody 😉
@drndapetka jéje, pozdravuj vodni i žlutého vodníčka, že na ně s Gábinkou myslíme
My dnes byli cvičit na rhb, konečně bez ryku 🙂 🙂

bobecek79
14. zář 2011

@teckovanaorchidej
@drndapetka já mám na jedné straně 8 a na druhé 7,tak doufám,že někde zralé vajíčko najdou... 🙂 Z té punkce abych se přiznala strach mám. Já ještě nikdy v nemocnici nebyla a nic mi nedělali. Bojím se toho,co bude předtím , a co bude potom ,budou mi napíchávat žílu.....(dneska nám brali krev na infekce a dobře mi nebylo). A potom,aby se mi třeba něco nezdálo,prostě je to pro mě nepříjemný pocit. Ale když jsem vydržela od 18. srpna píchání,tak musím zvládnout i toto. Já tu narkozu beru trošku jako při operaci,určitě budu vyřízená. A Ty jsi orchidejko šikovná,že jsi to tak vydržela........a ještě jsi doma vařila. Honí se mi v hlavě takový věci,ale pro ně je to určitě brnkačka....třeba jak se dostanu po narkoze na pokoj. Doufám,že mi to bude dělat Dr. F.(dneska na UTZ byl nějaký mladý doktor a volali tam primáře,kontroloval ho!!!) .Vím,že tedˇ mám strach z narkózy,pak to bude obava,aby bylo nějaký vajíčko a pak aby bylo miminko..... 🙂 🙂 🙂 . Jste tady všechny super,tak mi taky dáváte spoustu odvahy a sil do boje,jako můj manžílek 🙂 .

teckovanaorchidej
14. zář 2011

@bobecek79 jéžiš, fakt se neboj, na pokoj pro tebe přijde sestra, necháš si noční košilku, ta tě dovede na sálek, tam už bude dr a anesteziolog-žka, uloží tě na kozu, zakryjí pipinu a anesteziolog se ti představí, zeptá se na alergie, a bude ti říkat, co dělá. Píchne anestetikum, ty stihneš akorát otočit hlavu, přijde bílá mlha a budeš out - mě to bylo příjemné, štvalo mě to probuzení. Až bude po všem, zase ti píchnou něco na probuzení, budeš orientovaná v místě a čase, sestra s anestezioložkou tě vemou pod paží a zavedou na pokoj až do betle, tam se dospíš, nevím už jak dlouho, myslím že 3h? nebo 2h? A bude to vše. Nijak bolestivé to není a ani jsem nešpinila. Manžílek si to zatím užije u P-čka, aby byl čerstvý materiál. Takže klídek, určitě to zvládneš 😀 😀 😀 😀 Jo a pak ti sestra vysvětlí co píchat a kdy atd... 😉 😉 😉

bobecek79
14. zář 2011

@teckovanaorchidej fakt jsi hodná,strašně mě vaše zkušenosti pomáhají. Tak Ti potom napíšu,jak to probíhalo u mě. Na dospání mi říkala sestřička,že jsou 2 hodiny.... 🙂

lenceslava
14. zář 2011

@drndapetka hele já nemám napsanou žádnou diagnozu.Jsem se ještě chtěla zeptat jestli nevíte zda ty kontroly(od zaměstnavatele nebo potom od sociálky) jsou nějak omezené,jako že třeba nemůžou příjít v 6:00 nebo 22:00? Nebo můžou přijít i v noci?

drndapetka
14. zář 2011

@lenceslava nemůžou dojít v době nočního klidu, takže u Tebe můžou dojít pouze od 6-8h. ráno a pak od 20-22hod. večer, jinakmají smůlu 😀

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru