CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

bobecek79
21. zář 2011

Ahojte holky,všechny Vás zdravím a strašně moc Vám děkujeme za přání.. 🙂 🙂 už i s našima broučkama. Dneska se mnou mohl být manžel,tak to bylo super. Transfér nám dělal dr. Frgala a byl moc fajn,ostatně jako vždy. 🙂 🙂 .Jen jsme se nemohli dočkat až nám řeknou jak to vypadá,takže zůstali nám jen 2 embryjka,které jsou už u mě v bříšku. To třetí nevydrželo,embryoložka nám řekla,že 4,5 den je nejkritičtější,že přežijí jen opravdu ti silní a zdraví. Jestli jsem dobře slyšela,tak řekla že máme pěknou expandovanou blastocystu. Do mražáčku nám nezbylo nic,ale jsem vděčná i za 2 broučánky.....

jimmy1
21. zář 2011

@bobecek79 expandovaná blastocysta je super 😵

bobecek79
21. zář 2011

prý se mám šetřit a vše pomalu dělat můžu,tak nevím 😒 .Ale abych se přiznala jsem na sebe opatrná.Třeba dneska jsem zatím jen ležela,ale tedˇ už teda i pomaloučku chodím a sedím. Těhotenský test máme na 5.10. Tak se všechny snažte,opatrujte se atˇ můžete testovat i Vy..........držíííííím palečky 🙂 🙂 🙂

bobecek79
21. zář 2011

@jimmy1 vlastně 2 expandované.......... 🙂

jimmy1
21. zář 2011

@bobecek79 tak super, že jsou to obě takový šikulky 🙂 no a s tím šetřením se... byla jsem stejná jako ty 😎 bála jsem se rychleji se pohnout, ale neboj pomalu zapluješ do jakš takš normálu 😉 žádný divočení, ale jen ležet se taky nemusí, prostě klidovější režim, hlavně netahat nic těžkýho. (to u nás pak po transferu nebude hrozit, protože Marťula má tak 11 kg asi a musím ho furt tahat).

teckovanaorchidej
21. zář 2011

@bobecek79 😀 😀 😀 pomaloučku chodím a sedím 😀 😀 😀 😀 😀 , neboooooooooooooj, můžeš sedět a chodit úplně normálně 😀 😀 😀 jen nic netahat, nestěhovat, nehorolezit, nesouložit, aspoň zatím. Klidně na procházku, dobré jídlo, pěknou knížku a dobrý film. Těhotenství nevyležíš. Jestli to má dopadnout, tak to dopadne, fakt se neboj. Já šla za 4 dny na nákupy velkým dětem - školní potřeby a pohoda, ale ze mě si příklad neber 😎 😎 . Fakt si užívej a nemusíš být přeopatrná, držím moooooooooc palečky 🙂 🙂 🙂 🙂

drndapetka
21. zář 2011

@vodni ségra, dík 🙂 ono je to jen divné oproti loňské úrodě, tak si na to nemůžu zvyknout a přizpůsobit se 😅 myslíš, že když mi teď narychlo ty folíky "vyspurtujou" vyššíma dávkama během pár dnů, že to nemůže mít vliv na kvalitu vajec? Budu vlastně stimulovat místo standartních 9dnů 12dnů.Takže je to oki? 🙂

drndapetka
21. zář 2011

@bobecek79 jééé blastička, to je špica 🙂 jinak já byla po transferu hned na návštěvě u tchýně na kafe (prý usnadňuje uhnízdění 😕 tak nevím 😀 ), pak jsem celý den ležela u telky a pouštěla "hrochům" (náš pracovní název pro embryjka) pohádky 😵 druhý den jsem už normálně fungovala, kromě tahání těžkého, vysávání, stlaní postelí, sportu, sexu, rychlého vstávání z postele....sama poznáš, co můžeš a co ne, tělíčkosi řekne. Přeji hodně štěstíííííííí 🙂

drndapetka
21. zář 2011

@bobecek79 jo na nákupy jsem taky chodila už od druhého dne po ET- nosila tašky do 5 kilo - a mimís se uhnízdil..... 😉 s tím odpočívám bych to nehrotila, je pravda, že těhu nevyležíš, když ženská otěhu přirozeně tak to taky pár dní neví, že je těhu než ji vynechá mrcha a funguje taky normálně (stresuje se v práci, tahá těžké věci nebo děti, uklízí, pere, vaří,atd.), takže odsud podsud 😎

bobecek79
21. zář 2011

@drndapetka jj,to máš pravdu,ale je to čerstvý,u mě poprvé,tak jsem opatrná... 🙂 Chci se zeptat,ta kyselina listová,co mám z Unici stačí,nebo si mám ještě něco koupit??????

drndapetka
21. zář 2011

@bobecek79 Tobě stačí, nemáš problém s krví jako já 🙂 zdravou pestrou stravu k tomu, a je to 😉 a vyhýbat se venku prskajícím lidem, je jich teď požehnaně 😠 jj, já byla taky vloni opatrná, ale po pár dnech se přestaneš bát...já si třeba pak už jen intuitivně bránila bříško, abych se do něj nebouhla nebo někdo jiný, ale na opatrnosti jsem ubrala

vodni
21. zář 2011

@drndapetka Je to OK, já měla taky prodlouženou stimuli a dávky zvyšované 😉

vodni
21. zář 2011

@bobecek79 Já jsem užívala i ten femibion. A první týden po ET jsem byla jen doma, relaxovala atd. Je pravda, co píše drnda (že normálně to ženský v tuhle dobu ani neví a tak dělají vše normálně), ale pro svůj klid jsem to tak vždycky udělala. Ne proto, že bych myslela, že mám ležet (to jsem rozhodně neležela), ale nechtěla jsem prostě mezi lidi, abych třeba necyhtla blbou chřipku, nespadla tehdy na náledí a tak.. )no vlastně po testu jsem se stejně na ledu rozplácla, a taky to dobře dopadlo)

bobecek79
21. zář 2011

@vodni vodníčka máš po dvou zavedených embryjkách??? To se pozná až po těch 14 dnech,z testu,že jo??? Jinak se to asi poznat nedá,co??? Třeba jestli se uchytili a tak....Myslím napětí v břiše,pobolívání... 😒 😒 ????? Snažím se na to nemyslet,ale zatím to nějak nejde....Ale věřím,že to dopadne dobře,musím....!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

vodni
21. zář 2011

@bobecek79 Jj, zavedená jsme měli 2 embrya - jedno 8buněčné, druhé 5buněčné (víc jsme jich neměli). A nepoznáš to, žádné pocity nebo tak se u mně nedostavovaly. Já jsem ale extrém, nechtěla jsem testovat skoro ani v den testu 😎 A pak jsem si i po // zašla na krev 😉 Držím pěsti!!!!!

drndapetka
21. zář 2011

@bobecek79 beruško, jelikož jsi pod vlivem hormonů, tak to napětí , pobolívání můžeš mít i tak, takže to jsou pak jen spekulace jestli je to těhu nebo hormony 😝 Ale určitě pobolívání bývá většinou dobrý signál - že se uhnízdilo 😉 taky můžeš klidně pár dní po ETZ lehce zašpinit - tomu se říká nidační krvácení (z uhnízdění) a je to o.k. Můžou Ti začít bolet i prsa, ale to může být i následkem Agolutinu-je to progesteron(ženský hormon). Takže tak lehce se to zase poznat nedá-ten test je opravdu nejspolehlivější 😉 A Ty jsi píchala ještě po OPU nějaký Pregnyl, nebo jsi měla jen před OPU Pregnyl 5000? Já jsem blázen, já testovala už 5tý den po ET, ale raději to nedělej, abys pak nebyla zklamaná, že je tam jen jedna čárka. Já vím, že mě stoupá hCG rychle a u přirozeného otěhotnění jsem měla // po oplodnění už 10tý den, tak proto vím, že si to můžu dovolit 😅 Každá jsme jiná, jiné tělo, takže někomu ten těhu hormon stoupá pomaleji, a proto se může dokonce i stát, že jeden den je test negativní a za 2dny je pozitivní 😉 je lepší vydržet, nebrat si ze mě příklad 😀 Já bych chtěla testovat 11.října, protože máme s manželem 3.výročí od svatby. Pokud vše půjde hladce a OPU by bylo ve středu 28.září jak říkal pan primář, tak ET bych měla 3.října, testovala bych tudíž 8.den po ET......navíc osmička je moje š´tatsný číslo po celý život, takže si zase troufnu holt dřív - jsem neponaučitelná, že @vodni? 😀

drndapetka
21. zář 2011

@vodni já ten Femibipon teda taky beru k té listovce asi každý 3. den, tak snad to fakt neva. Mě doktorka řekla, že potřebuji listovky víc, když mám tu mutaci a předávkovat se s ní asi nedá, ne? 😅

bobecek79
21. zář 2011

@vodni
@drndapetka díky za informace,myslím,že si tady ještě se mnou užijete,co všechno vymyslím a na co se budu ptát... 😀 😀 . Dneska mám v podbříšku takový bublání,jako když rostly folíci... 🙂 🙂

vodni
21. zář 2011

@drndapetka nadbytek vyčůráš 😀

betysek
21. zář 2011

@bobecek79 super, že už máš embryjka u sebe. Ať se pěkně zahnízdí a najdeš brzy //. Doufám, že za týden budu mít taky aspoň 1 embryjko v bříšku. Dneska Pregnyl a v pátek OPU.

bobecek79
21. zář 2011

@drndapetka jj pregnyl jsem píchla 4 den a musím ještě 7 a 10,protože jsem měla 11 oocytů. Ale dr. říkal,kdyby mě po tom bylo zle,mám s pícháním přestat (s pregnylem)

bobecek79
21. zář 2011

@betysek jé,vidíš,taky Ti to utíká,to víš,že budeš mít,v pátek budeš štˇastná,kolik jich tam našli.... 🙂 🙂

drndapetka
21. zář 2011

@vodni 😀 😀 😀 😀 tak to je super!

@bobecek79 takže Pregnyl by Ti stejně mohl ukázat falešné // kdyby jsi testila dřív. Je lepší testovat nejdřívě 10tý den po posledním Pregnylu 😉

bobecek79
21. zář 2011

@drndapetka to nevím jestli budu mít odvahu. Já budu " čůrat" 😀 😀 😀 a manžel pozorovat. Já se půjdu schovat do postele. Já jsem to tak dělala i když mi o víkendu volali ohledně embryjek. Manžel to vyřídil a já jsem čekala s polštářem na hlavě 😀 😀 ,jak to dopadlo. Já nevím,jestli takové věci ustojím,já se hned rozbrečím a mám stav na omdlení...................

bobecek79
21. zář 2011

@drndapetka a pak to může být normální těh.test,ten Mamatest??? Ten je dobrej,si myslím... 😉 😉

drndapetka
21. zář 2011

@bobecek79 klidně se ptej, já byla těhotná 3x takže o těhotenstkých příznacích Ti můžu vesele povídat 😀 Ale je tedy pravda, že to těhu z IVF bylo jiné, mě bylo blbě z hyperstimuláku, takže jsem neměla čas sledovat těhotenské příznaky 😝

drndapetka
21. zář 2011

@bobecek79 mammatest je NEJ.....to bublání jsem v den ET taky měla, to je o.k. 🙂

drndapetka
21. zář 2011

@bobecek79 mě by zase zvědavost nedala netestovat dřív 😀 Jsem neskutečně zvědavá ženská, netrpělivá, a i když se bojím, tak mi to nedá 😅 Já to minule manžovi 2dny tajila, že mám na testu //, oznámila jsem mu to až 8.mý den po ET kdy ty čárky byly trochu víc vidět.....no jsem prostě magoooor 😀

bobecek79
21. zář 2011

@drndapetka nene 🙂 ,jsi normální ženská,která chce mít miminko 🙂 🙂 . Víš,na světě je to strašně nespravedlivé,kdo chce nemůže a kdo si toho neváží a říká,že nechce,tak ho má...... 😠

drndapetka
21. zář 2011

@bobecek79 to mi povídej....všechno to kolem mě těhotní, pak to na děcka řve, neváží si toho, dokonce te´d jedna známá otěhotněla po 5ti letech snažení, byla na 2IVF a teď řekla, že ji to nějak nebere, že nikdy po děcku zas až tak netoužila - dělá to jen kvůli manželovi, aby si ho udržla 😠 Tak tohle je opravdu na bombu, to máš pravdu 😢

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru