CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

ivetule
21. zář 2011

@drndapetka klid holka oni vyrostou. Tělo si musí zvyknout na nový pokus. 🙂 Držím ti moc palečky.

ivetule
21. zář 2011

@bobecek79 tak hezky odpočívat a za přibližně 8 měsíců s tebe bude mamina. 🙂 Budu moc držet palečky.

ivetule
21. zář 2011

drndapetka já mám tentokrát jenom puregon koukám,že to máme každá jinak. 😒

betysek
22. zář 2011

@drndapetka Dneska je mi pěkně na zvracení, asi po té injekci Pregnylu včera v noci. S Eli mi bylo na zvracení první 3 měsíce. Nezvládala jsem cigaretový kouř, výpary z kuchyně a pod.
Přestalo mě bolet bříško, což nevím, jestli je dobré nebo špatné znamení. Ráno v posteli mě tam něco píchlo, tak doufám, že folikuly nepopraskaly. Dneska už se na net asi nedostanu, zítra dám vědět po OPU, jak to dopadlo.

krataskovi
22. zář 2011

Holky tak super 🙂 Uz mate drobecky v sobe, ja mam asi 9 tydenni predstih, takze si muzeme aspon povidat, co vas ceka a jak vam bude za tech par tydnu byvat rano zle 🙂 To je uzasne.....nebojte, urcite se embryjka chyti. My je nemeli ani uplne v tom stadiu, ale jedno vydrzelo a obcasne polehavani u televize, nebo sezeni s holkama na cerstvem vzduchu u kvalitni ovocne stavicky jen prospeje, takze zadne velke obavy...moooooooc drzim palecky na // 🙂

bobecek79
22. zář 2011

@krataskovi tak dneska jsem první den po transferu a nic mě nebolí,nic mi není.......je to tak v pořádku???? Co aspoň nějaké píchání v podbříšku????? Včera jsem měla bublání v podbříšku.........

drndapetka
22. zář 2011

@ivetule ahojky, takže jste už zahájili? No já doufám, že vyrostou 😒 taky nevím proč máme každá něco jinýho. Dočetla jsem se navíc, že v Menopuru je LH a ten není pro mě moc dobrý, vzhledem k tomu, že mám polycystická ovaria, ,mohl by mít opět způsobiz OHHS, takže proč mi nenechali Puregon? 😕
A jaké máš dávky?

drndapetka
22. zář 2011

@betysek mě bylo taky po Pregnylu hooodně blbě 😝 byla jsem ráda, že ho nemusím píchat po OPU dál. Tak se drž, určitě to tam nepopraskalo, já taky nic necítím, a to by mělo už růst, když mi zdvojili dávky 😖
Jak se Vaše princezna jmenuje? Eliška, Ela, nebo Elenka? Mě se strašně líbí pro holčičku jméno Elenka, tak jestli se povede, tak mám favorita 🙂 Dřív se mi líbilo Nela, ale to má dneska kde kdo, já bych chtěla nějaký jméno, když rodiče zavolají, tak aby se neotočili všechny děti na děstkým hřišti 😀

drndapetka
22. zář 2011

@bobecek79 klííííííd 😀 mě jeden den píchalo, druhý den nepíchalo, pak jsem měla dokonce i křeče a měla strach,.....všechno je úúúúúplně normální 😉 Mě vždycky pomohla procházka na čerstvým vzduchu, přišla jsem na jiný myšlenky, doporučuju 😉

drndapetka
22. zář 2011

Jinak manža mi dneska omylem bouhnul do pobříšku, přeaně v místě vaječníku, když se obracel na naší malé chodbičce pro pytel s odpadkama, tak jsem se hrozně lekla 😨 snad to navadí, a jsou folikuly proti nárazům odolný když je nemám ještě tak velký 🙂

lnk
22. zář 2011

ahoj holky,
špinila jste některá když jste zobali marvelon uprostřed cyklu??
já už byla i na gyndě, kde mi doktorka řekla, že je vše OK, a že mi to s největší pravděpodobností dělá ten marvelon, že ho špatně snáším. prý spolupracuje s 5-ti centrama a Unica je z nich jediná, která to nasazuje měsíc před "akcí"... ach jo. musím jim říct, že příště at si ho strčí někam, že už to nechci... pak mám rozhašenej celej cyklus... ☹

kac3nka
22. zář 2011

@lnk Ahoj. Já jsem špinila při Marvelonu asi od 17DC až do MS a když jsem to pak při kontrole řekla, pan primář mi odpověděl, že to je normální, že některé ženy špiní už od 14DC, takže to není nic špatného kromě toho, že to člověka akorát otravuje. Mi teda Marvelon dělal hodně blbě a vůbec všechny hormony, že se od té doby nemůžu dokopat k 3.IVF a nějak pořád rezignuji... 😒

drndapetka
22. zář 2011

@lnk ahoj, já právě stimuluji na 2.IVF, Marvelon mi tentokrát dělal pěkný "peststvo" taky 😝 Poprvé ani po druhé (před KETem) mi nedělal nic, tentokrát jsem ale špinila CELÝ cyklus. Jakmile jsem se rozkrvácela, už to bylo dobrý. Mrcha po něm je super, je krátká, nebolestivá.Nasazují ho proto, aby si mohli stimulaci lépe naplánovat a také proto, že při užívání antiko nejsou cysty - ty kdybys měla, tak by nebyly před stimulí dobré - musela bys podstoupit jejich odsátí, protože při stimulce by Ti mohla cysta prasknout a mohly by být pak problémy. Tak to vydrž! 😉 Vím, že je to opruz, ale vydržet se to dá......

drndapetka
22. zář 2011

@kac3nka ahojky, jakpak se daří? 🙂
Já jsem teda začala špinit už 12DC a 9DC cyklu mi skončila mrcha (měla jsem ji hrozně dlouhou), takže jsem měla pauzu jen 3 dny 😝
Marvelon mi také nevyhovuje, bývá mi po něm nevolno, ale kvůli miminku se to vydržet dá 😉

betysek
22. zář 2011

@drndapetka Dcera se jmenuje Eliška. Je fakt, že i Elišek je teď požehnaně. Já právě budu asi Pregnyl píchat i po OPU, když mi při posledním UTZ primář řekl, že to vidí tak na 6 vajíček. Už jsem nadšená teď. 😒

kac3nka
22. zář 2011

@drndapetka Ahoj, no nic moc, co se týká IVF, protože jsem někdy v červenci mohla jít na další pokus, ale jak jsem psala, jsem z toho pořád nějak vedle, že se na to psychicky necítím a tak to nemá smysl vřážet do toho další prachy. Navíc je ani teď nemáme, protože stavíme barák, takže manžel nemá už ani moc dovolené, tudíž by bylo asi složité jezdit do Brna...No prostě o tom ani nechci moc mluvit...Ale zkoušímě to i normálně, oba bereme aspoň Selzink, já sem tam piju kontryhel a každý měsíc si naivně před MS myslím, že třeba a zatím nic....Ale sem tam vás tady čtu a moc vám držím palce!!! 🙂

betysek
22. zář 2011

@lnk taky jsem špinila při Marvelonu. Volala jsem i na Unicu a bylo mi řečeno, že je to normální, hlavně když jsem před tím žádnou antikoncepci dlouho nebrala, že je to pro tělo velký nápor, vyrovnat se najednou s hormony.

lnk
22. zář 2011

ahoj holky,
no já právě to měla taky nekonečný, skončilo to 9DC a začlo to zas 13DC... ☹ drnapetko, nesouhlasim s tebou, že to je kvůli tomu, že při antiko nejsou cysty, mně se totiž právě po tom marvelonu udělala cysta na vaječníku jako prase, jenže za ty roky jsem na to samo zapomněla, až teď na tý gyndě jsem to zas zjistila... doktorka mi říkala, že by mi to v životě už nenasadila, ale že se do toho unice nemůže montovat, ale byla taky naštvaná, protože já holt tady ty hormonální výkyvy špatně snáším, celý se to pak zas rozhaší, no nic no, tak to musím vydržet, asi teda budu taky špinit až do konce a budu doufat, že MS bude potom krátká... 🙂 každopádně, holky díky, jsem ráda, že na tom nejsem sama tak špatně... 🙂

drndapetka
22. zář 2011

@betysek Eliška je taky krásné jméno, ale právě proto, že jich je hodně, tak to já bych nemohla - musím mít zas něco extra 😀 😀 😀
Hele pokud Ti bude po Pregnylu blbě, tak další píchat nemusíš. Vím, že tu jsou holky, co to tak měly, a sestra jim po OPU řekla, že když by jim bylo moc blbě nebo se jim zvětšil obvod břícha o 2cm, tak další nemusí píchat. Není to povinné. Spíš si myslím, že ten Pregnyl dávají kvůli tomu, že to podpoří to začínající se těhotenství - je to přeci je hCG 😉 Někde jsem četla, že se Pregnyl píchá na udržení těhu.....
Budu na tebe zítra myslet 🙂

betysek
22. zář 2011

@lnk Mě řekli, že Marvelon nasazují proto, že pak stimulací lépe naplánují. Těžko říct, proč ho jinde nenasazují.

drndapetka
22. zář 2011

@lnk mě to bylo takto vysvětleno, že to dávají hlavně kvůli těm cystám. Dokonce i moje tchýně bere v 50ti antiko jen kvůli tomu, že jí doktorka řekla, že je to pro její tělo dobré, že se jí nebudou tvořit cysty a také, že se jí sníží riziko mít rakoviny. Ono asi záleží jakou antikoncepci nasadí. Jsou různé druhy, že. Já to prostě neřešila. Dělám to, co mi řeknou doktoři, věřím jim. Dělám to kvůli miminku. Ale určitě Tě nemůžou nutit brát Marvelon,když nebudeš příště chtít.

drndapetka
22. zář 2011

@lnk špinění po Marvelonu je ještě zlatý. Tělo Ti víc rozhodí ta stimulka, ale do toho takto všechny jdeme. Známe rizika, víme, že hormony nás můžou pěkně potrápit 😒 tak držím pěstičky, ať se povede na poprvé 😉

betysek
22. zář 2011

@drndapetka Ještě se na ten Pregnyl po OPU zeptám. Myslela jsem, že na udržení těhu se píchá Agolutin. Při těhu s Eli jsem chodila taky na injekce progesteronu na začátku těhu ke své gynekoložce - asi 3x týdně. Uvidíme, už jeto trochu lepší, le ráno mi bylo dost blbě, čekala jsem,kdy vyhodím snídani. Ale pokud mi řeknou, že je to pro těhotenství lepší píchat, tak si ho budu píchat i dál. Když to budou jen pocity na zvracení, tak to přežiju.

drndapetka
22. zář 2011

@kac3nka I zázraky se dějí 🙂 Budu držet pěsti, ať do 3.IVF nemusíte jít. třeba teď když máte jiné myšlenky, stavíte si domeček, tak se najednou // ukážou 😉 To je dobře, že si dáváš pauzu, tělo to potřebuje a psychika ještě víc.....tak se drž!

drndapetka
22. zář 2011

@betysek ano, na udržení těhu je Agolutin - progesteron, a Estrofen - estrogen. Jsou to dva ženské hormony udržující vzniklé těhu. při jejich nedostatku může dojít k potratům. Ale ten Pregnyl (hCG) to ještě podpoří. Nevím jak, ale je to tak 🙂

lnk
22. zář 2011

@kac3nka já už jdu po čtvrté... když byl třetí pokus neúspěšný, tak jsem si říkala, že už na to kašlu a nikam nejdu... tak teď jdu zas po rok a půl leté pauze... 🙂 takže ti můžu říct jediný, chce to čas... já taky si říkala, že budem zkoušet přirozeně, brala jsem nějaké hormony na udržení cyklu, na sliznici, různé vitamínky, pila kontryhel, no dělala spoustu věcí, ale stejně prd... tak jsem si říkala, že to teda ještě jednou zkusím, a pak téma dítě zavřu do šuplíku... každá z nás je na tom jinak a každá z nás řeší jiné problémy. my pro změnu máme novostavbu, ale pořád je spousta práce, spousta nedodělků, peněz málo, navíc jsem přišla mezitím i o práci, no prostě když se to s... tak se vším všudy... 😉 takže ti přeji, ať ten čas, který potřebuješ byl co nejkratší.. 🙂

lnk
22. zář 2011

@drndapetka já nejdu poprvé, ale už po čtvrté, tak vím, co dělají hormony a s každým dalším pokusem je horší a horší se přemluvit, abych do toho zase šla... 😉

bobecek79
22. zář 2011

@betysek mě dr. Frgala včera při ET říkal,že kdyby mě bylo po Pregnylu zle,tak ho nemám píchat. Já totoiž měla 11 oocytů a pokud máš do 15,tak musíš 4,7,10 den Pregnyl píchat. Prý je to na podporu děložní sliznice,ale že může taky podráždit vaječníky,tak uvidíš,řeknou Ti.......Ty jsi Eli měla po kolikátým IVF???

jimmy1
22. zář 2011

@ink ahoj, pamatuju si to dobře, že jsi u jednoho pokusu měla takový OHSS, že vůbec nedošlo k transferu a pak jste měli KET?? nebo si to s někým pletu? 😎
Každopádně vítej do klubu aktuálních bojovnic 😉 kdy máš zahájení?
Mně zase pravděpodobně marvelon teď rozzlobil levou nohu, že mi trochu otíká 😝 už jsem s tím byla i na cévním, dneska zrovna na kontrole a prý cévy OK i mi brali krev jestli nemám nějaký skrytý zánět v žilách a dobrý. Tak jsem zvědavá jak se mnou zahážou všechny ty hormony a prednison co mě čekají 😖

lnk
22. zář 2011

@jimmy1 ahoj Jimmy, pamatuješ si mě dobře... 🙂 na OHSS mám takové vzpomínky, že ani po letech neblednou... 🙂 zahájení mám příští týden, na hormonální vyšilování se ale vůbec netěším, to se vždycky do mýho těla dostává jakási cizí osůbka, se kterou je k nevydržení... 😉

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru