CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

ivetule
9. lis 2011

@lnk kdy ty jdeš na utz?

durma
9. lis 2011

@lnk ahoj.já krvácela a špinila od 9.-18.tt a zatím je to dobrý.Začalo to dva dny po vysazení agolutinu,tak mi byl hned nasazen Utroš a Ascorutyn.Vše jsem vysadila postupně v tom 18.tt.S tou únavou to bylo strašný,ale po tom vysazení se to vše zklidnilo.Ještě že už je ta má holka tak velká a rozumná a pochopila,že se to na začátku těhotenství děje. 🙂 🙂

lnk
9. lis 2011

@ivetule já mám utz až 22.11.

lnk
9. lis 2011

@durma 🙂 děkuji za podporu, člověku se uleví, když ví, že se s tím potýká více lidí a že to není zas až tak neobvyklý jev 🙂 tak ať už máš vše v pohodičce 🙂

durma
9. lis 2011

@lnk člověk se pořád bojí o své narozené nebo nenarozené dítě.My jsme ještě měli další komplikace,ale dávám na radu doktorů - hlavně být v klidu 🙂 😉 😉 a užívat si těhotenství.A ono to zatím vychází.Uvidíš,vše určitě dobře dopadne. 😵

lnk
9. lis 2011

@durma 🙂 děkuji za podporu 🙂

betysek
10. lis 2011

@ivetule
@lnk V den potvrzujícího UTZ jsem vysadila Prednison, do 2 dnů postupně Estrofem a za 4 dny po UTZ jsem začala postupně vysazovat Utrogestan. Teď jsem 8tt+6 a Utrouš jsem vysadila minulý víkend úplně. Nevím, jestli to takhle brzy vysazují u každé těhule. Většinou jsem četla, že se Utrouš bere do 12tt. Ale po vysazení nešpiním, tak je to asi v pohodě. Možná mě berou trochu jinak, když mám jednoho prcka přirozeně. 😉

durma
10. lis 2011

@betysek prý to teď stačí do toho 8.tt,ale já začala do dvou dnů krvácet. ☹ Proto mi byl nasazen utroš a a ascorutyn.Taky mám jedno dítě normální cestou.

lnk
10. lis 2011

@betysek děkuji za informace 🙂 já myslím, že mi to nechají asi až do toho 12 tt - dnes opět po ránu trošku špinění, takže si myslím, že mi to asi nevysadí, uvidíme, raději budu zavádět jak divá, hlavně aby to bylo v pořádku 🙂

ivetule
10. lis 2011

@betysek děkuju moc za info. Uvidíme jak to budu mít já. Ale ten utroš se mnou dost mává. Motá se mi hlava chvilkama a hlavně ta únava no hrůza. 😒

lnk
11. lis 2011

ahoj holky, jak se máte? venku už je tak nějak pošmourně, taková spací náladička 🙂
já si dneska udělala testovací testíček a ulevilo se mi, že brouček tam stále ještě je 😀
my to s manželem tajíme na všech frontách až do utz, nikdo do neví, nikdo neví, že jsme byli na KET a nikdo neví, že mám pozitivní test, je to teda fuška to utajit, to vám teda povím 🙂 taková krásná hra 🙂 no ještě to musím ututlat dalších 12 dní 😀
jo a včera večer mě začal bolet levej pant, takže se nemůžu ani pořádně najíst, nevím, jestli jsem nechytla někde průvan, protože venku tak krásně vyfukuje, jsem si říkala, že fakt nemůžu mít nic v klidu 🙂
zítra mamka slaví narozeniny, tak přemýšlím, jakou si vymyslím omluvu, že se nezúčastním, asi na mě přijde nečekaná střevní chřipka 😀

lnk
11. lis 2011

jo a taky děsně ulítávám na Půlnoční od Neckáře, takže si ji tady přehrávám několikrát za den 😀

jimmy1
11. lis 2011

Ahoj holky 🙂
mně se tak nic nechce 😝 jsem líná jako veš 😎 venku hnusně, ale stejně budeme muset vyrazit na procházku a do obchodu. Aspoň, že dneska nemusím vařit a zítra budu vařit jen polívku a dýňový zelí, zbytek donese babička, máme to rozdělený, ona upeče kuře a uvaří knedlíky 🙂 a bude to i na neděli.
@ink my jsme to vyslepičili rodičům, mamce bych to stejně musela říct, když mi chodí píchat agouš 😉
Tak stráááášně se to do toho UTZ táhne... já už chci 25.11.

lnk
11. lis 2011

@jimmy1 já to naštěstí nikomu říkat nemusela, protože agouš mi píchal manžel, ale je to fakt těžký, naši bydlí o ulici dál a kličkuju pořád jak zajíc, snad se mi to těch 12 dnů ještě podaří ututlat, mi povídej, já chci už aby bylo 22.11. 😀

ivetule
11. lis 2011

@jimmy1
@lnk holky máte pravdu vůbec do toho utz neutíká. Já už bych chtěla mít taky po abych věděla víc.
Ale snad je to všechno v pořádku. Zkoušela jsem dělat test a čárka už je tmavší než ta na testu a hlavně je tam rychleji než ta čárka co ukazuje správnost testu. A to jsem ho nedělala ani z ranní moče. Jinak taky jsme to řekli rodině jinak by to nešlo. Kdo by mi píchal agouš na začátku. 🙂

betysek
11. lis 2011

My jsme to z rodiny řekli jen mé mamce. Musela občas hlídat Eli, když jsem jela na Unicu. Pak několika kámoškám, o kterých jsem věděla, že mě nebudou dokola litovat, když to nevyjde. Měla jsem prostě občas potřebu si o tom popovídat. Zbytku rodiny to řekneme až po screeningu ve 12tt. Manželovi rodiče to asi budou mít zase jako dárek k Vánocům. Stejně jsme to udělali i při prvním těhu. Dostali fotku do obálky pod stromeček.
Už bych chtěla mít ten screening za sebou, abych věděla, že je všechno v pořádku. Ještě musím počkat 3 týdny.

lnk
12. lis 2011

@betysek chtěla jsem se tě zeptat, po tom potvrzujícím ultrazvuku už to na Unice skončí a přejdu pod svou gyn? A potom se chodí jak často na ultrazvuk? moje gyndařka totiž ultrazvuk nemá, tak budu muset jezdit do nemocnice. a ještě jsem se chtěla zeptat, co je to ten screening ve 12tt? to víš, jsem začátečník, tak ať vím, jak to postupuje 🙂

lnk
12. lis 2011

@ivetule já jsem si dělala kontrolní testík v pátek a pěkně jsem sama sebe vyděsila 😀 ona mi tam totiž okamžitě naběhla JEDNA tlustá čárka, tak jsem si říkala, že je to v pytli a pak tam pomaloučku naběhla ta druhá. pak jsem se podívala pozorněji a zjistila jsem, že ta co tam byla první byla ta těhotenská a ta druhá byla kontrolní 😀 lepší je se netestovat 🙂

lnk
12. lis 2011

@betysek taky jsem ještě nejdřív přemýšlela, že to našim utajím až do vánoc, ale to nezvládnu, s vypětím všech sil budu ráda, když to vydržím ještě ten týden do ultrazvuku a pak to půjde ven. 🙂
dneska mamča slaví narozky, tak jsem jí volala, že nepřijdu, že jsem dostala teplotu a není mi dobře, že ležím a ozvu se po neděli. no tak samotné mi to vadí tyto vytáčky, ale nedá se nic dělat, důležitý je, abych potom pro ně měla dobrou zprávu 🙂

ivetule
12. lis 2011

@lnk koukám,že jsme to měli stejný. 😀 Tak snad to bude v pátek v pohodě už se nemůžu dočkat.

jimmy1
12. lis 2011

Ahoj holky 🙂
@ink odpovím za betyska... standardně se dělá:
UTZ na potvrzení srdeční činnosti, to bude na Unice a pak už přejdeš ke svému gyndr.
11-13tt NT+screening (není povinný, stojí asi 1500? je to odběr krve a podrobný UTZ na specializovaném pracovišti, zkus si okouknout třeba http://prenatal.cz/ tam jsem byla s Martínkem, vyjde z toho pravděpodobnost na Downův syndrom)
cca 16tt triple testy (jen odběr krve - pokud vyjde dobře NT screening tak je lepší je nedělat, vycházejí často falešně pozitivní)
20-22tt UTZ na vývojové vady (minule jsem byla taky v tom prenatalu)
30-32tt kontrolují váhu mimča, průtoky pupečníkem a pod.
no a to je v podstatě vše 😉

lnk
12. lis 2011

@ivetule jj, prostě jsem se vypanikařila sama sebe 🙂 už se ti to blíží 🙂 pátek tu bude coby dup 🙂

lnk
12. lis 2011

@jimmy1 moc děkuji za podrobné informace 🙂 a do toho prenatalu musím mít žádanku od své gyn nebo se tam pak můžu jen tak objednat sama? hodně už jsem o něm slyšela pozitivního od svých kamarádek 🙂

jimmy1
12. lis 2011

@ink na ten NT+screening žádnou žádanku nepotřebuješ, protože to pojišťovna nehradí, musíš si to zaplatit sama 😉
no a potom tam můžeš jít i na ten UTZ ve 20tt a 30tt, ale pak musíš mít žádanku, jinak si to budeš muset zaplatit ze svýho.

betysek
14. lis 2011

@lnk Koukám, že Jimmy1 už odpověděla za mě. Napsala bych Ti to samé. Taky jsem byla na screeningu v Brně v Prenatalu ve 12tt s Eli. Pak jsem na testy v 16 tt ani nešla, prtože mi doktorka řekla, že je to zbytečné, když mám už výsledky dobré z 12tt. Ale vím, že některý doktor klidně pošle i na ty v 16tt a když vyjdou špatně doporučí odběr plodové vody. Určitě běž na ty ve 12tt, jsou mnohem přesnější než krev v 16tt. Cena v Brně - 1450 Kč (jsme objednaní na 6.12.). Já se objednávala asi týden po potvrzujícím UTZ na Unice. Nevím, jak je to teď, ale před 4 roky měli dost narváno. Aspoň si vybereš čas, který Ti bude lépe vyhovovat, když nejsi z Brna. Moje doktorka taky neměla UTZ, tak že s Eli jsem měla jen UTZ potvrzujécí těhotenství a pak ty 3, o kterých píše Jimmy1. Jo, pak vlastně ještě jeden na toho Silvestra, jestli je vše OK, když jsem krvácela. Určitě je lepší udělat i ten UTZ ve 20tt na nějakém speciálním pracovišti. Můj gynd mi říkal, že mě teď taky pošle do nějakého většího centra, že jsou lépe vybavení a hlavně mají více zkušeností - ve 20tt hledají vývojové vady. Byly jsme taky v Prenatalu a byla jsem tam moc spokojená.

lnk
14. lis 2011

@betysek
@jimmy1
holky, moc díky oběma 🙂
no mě docela mrzí, že moje gyn nemá ultrazvuk, švagrová moje je taky těhotná a chodí každý měsíc na kontrolu a vždycky jí udělá i ultrazvuk, takže vidí, jak se tam drobeček mrská, ono to přeci jen tu maminku uklidní a potěší, takhle když budu mít utz 3x za těhotenství, tak nebudu vědět, co se tam děje 🙂
betysku, mám to v plánu, že bych se objednala hned po tom potvrzujícím utz, protože vím, že tam bývá dost narváno, jen mám obavu, jestli mi to nebude vycházet zrovna mezi vánocema a silvestrem a to tam asi nikdo nebude, tak snad to nějak vyjde 🙂
postrkuju očima datumy v kalendáři, už aby bylo příští úterý a věděla jsem, na čem jsem, to čekání je děsné 😉

lnk
14. lis 2011

jo, teď ještě čtu, že jimmy psala, že se to dělá 11-13 tt, tak to mi určitě nějak vyjde 🙂

lnk
14. lis 2011

ach jo, já mám dneska zase den, dneska jsem se rozšpinila tak, že jsem vážně uvažovala, že budu muset vyrazit do nemocnice, ale lehla jsem si a přestalo to, tak doufám, že to bude zas OK. špiním vždycky ob den, je to děsné, doufám, že to vydržím alespoň do utz příští týden, že to neskončí ještě před tím... ☹ dala jsem si závazek, že tento týden neslezu z postele, tak snad mi to vydrží 🙂 zdá se, že budu bojovat o každičký den 😒

jimmy1
14. lis 2011

@ink vydrž! to čekání je nekonečný... to špinění je sice blbý, ale nemusí to nic špatnýho znamenat 😉
Já jsem tááák unavená. A když jsem si na hoďku zdřímla, tak je to snad ještě horší 😝 jako by mě někdo pytlem mlátil.

betysek
14. lis 2011

@lnk Na stránkách Prenatalu píší - odběr provádíme mezi 12+ 0 - 13+6 týdnem těhotenství (odběr krve). UTZ mezi 11. -13.tt. Mě objednali na 12+4tt. Tam totiž dělají obě vyšetření v jeden den. Ale je prý běžné, že jiná pracoviště dělají každé vyšetření v jiný termín. Třeba tam budou i mezi svátky. 😉

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru