CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

jimmy1
1. pro 2011

@lnk já měla minulé těhu bonella forte, hezky se vpíjel, nedělal skvrny na oblečení.
http://www.bonella.cz/

kac3nka
1. pro 2011

@lnk Ahoj, mi byl doporučen Elasti-Q, že je prý nejlepší, tak mažu a musím říct, že mám břicho takové jemné ještě druhý den před dalším namazáním 🙂

durma
1. pro 2011

@kac3nka jojo,taky používám a úplně s tebou souhlasím 🙂 😉

betysek
2. pro 2011

Taky jsem používala při první těhu Elasti-Q. Byla jsem spokojená.

lnk
2. pro 2011

@jimmy1
@kac3nka
@durma
@betysek
holky, dík všem za tipy 🙂
tak dneska už jsem konečně byla v Unice, kde jsme to ukončili a po neděli půjdu ke své gyn. už jsem se i objednala do prenatalu a ještě jsem dneska zvládla i endokrinologii - měla jsem úspěšný den. 🙂

jimmy1
2. pro 2011

@lnk kdy jdeš do prenatalu?? my hned po novém roce 3.1. v 10h

lnk
2. pro 2011

@jimmy1 já jdu až 5.1., to už budu skoro 14 tt

jimmy1
2. pro 2011

@lnk Oni to vyšetření dělají myslím v rozmezí 12+0 až 13+6 takže v poho 😉 tak ať to všechno je i dál v poho 😎
já jsemt poslední dobou unavenka unavená a včera jsem se dokonce "kamarádila" se záchodovou mísou, ble 😝 tohle z těhu s Martínkem teda neznám 🤐

lnk
2. pro 2011

@jimmy1 😀 jj, dívala jsem se, a mám to tak tak.. 🙂
no o záchodové míse mi povídej... já jsem si říkala, jak je to super, že mi není špatně, v nemocnici mi začlo bývat špatně po ránu a kvečeru, ale nebylo mi na zvracení, zato co jsem se vrátila domů, tak to začlo pěkně zhurta... 🙂 tak si říkám, že to snad rychlo přejde 🙂 všude si sebou tahám sušenky jako poslední pomoc 😉

jimmy1
2. pro 2011

@lnk já jsem si dneska dokonce koupila coca-colu a pocucávám ji a přijde mi, že je to lepší 😉 ale piškoty mám taky v pohotovosti... kluci mi teď oba spinkají (táta přijel po noční) tak mám šábes, ale když bych šla spát, tak mi pak bude ještě hůř, to mám vyzkoušený. Tak straším u PC.

lnk
2. pro 2011

@jimmy1 no já jsem včera vytuhla odpoledne na dvě hodinky a teď už mě to taky bere, asi si půjdu na chvilku schrupnout, po 2 si mám zavolat na výsledky na tu endokrinologii, tak ještě vyčkávám a pak sebou prásknu do postýlky 🙂 utrogestan mám pomalu začít vysazovat, tak už se docela těším, až ho přestanu užívat, už je mi to dlouhý... ale zas si říkám, hlavně abych pak zase nezačla špinit, zatím to snad vypadá dobře, týden jsem bez špinění, musím zaťukat, ještě můžu než se mi ten hematom vyprázdní, ale už by to snad nemělo být tak strašné... tak snad už jsem si to špatné vybrala a teď už to bude jen lepší a lepší 🙂

betysek
2. pro 2011

@jimmy1 Já zvracela při prvním těhu, teď se mi jen zvedá žaludek, ale zvracení se zatím nekonalo. Za to žaludek se zvedá a bolí ukrutně. Už jsme dneska začali 13tt, tak snad už to bude lepší. ZAčala jsem pít těhotenské čaje, při prvním těhu mi to taky pomáhalo, i teď je to po čaji mnohem lepší. Hlavně nemůžu nic kyselého, i když na to mám strašnou chuť. Hned se mi zvedne žaludek.

vodni
4. pro 2011

@lnk já mazala od 5tt elastiq, celé těhu nic a tak měsíc před se mi objevily, i když jsem mazala 2x denně jako divá 😝 Mám je tak jako od pupku dolů, a kolem jizvy co tam mám, už začínají blednout, no ale nic moc

kiru
5. pro 2011

@nellynka3
Je to velmi divné,že už máš těhu pozvrzené z utz,když reprogenesis bylo teprve před nedávnem založené-viz. stránky. a pokud vím,tak vyšetření dárkyně nějakou dobu trvá.A opravdu nerozumím tomu,proč jsi šla na ten 4.cyklus jinam,když bys jej měla na Unice zadarmo!!!!!Ale každopádně gratulace veliká k miminku.
P.S.Od té doby,co na Unice nepracuje ta starší blondýna,jsou tam sestřičky naprosto úžasné a věnují se pacientům jako nikde.Absolvovala jsem totiž teď 2.cyklus,první jsem měla v roce 2008-a byla jsem nyní spokojená více a doufám,že k naší berušce přibyde sourozeneček.

lnk
5. pro 2011

@vodni no já se toho trošku bojím, v nemocnici se mnou ležela holčina, která mi taky říkala, že mazala jako divá a stejně jí to popraskalo, že jí docela brzo sestoupilo břicho dolů a myslela si, že asi tím. ale ono je to asi do velké míry taky dáno geneticky. no mazat budu a holt se uvidí 🙂 většinou co se poptávám, tak všichni měli to elasti q a byli spokojeni 🙂 tak ho taky vyzkouším

lnk
5. pro 2011

@betysek na zítra ti držím pěstičky tfuj tfuj tfuj tfuj, ať vám to dobře dopadne 😉

betysek
5. pro 2011

@lnk Zítra dám vědět, jak jsme dopadli. Eli přijede hlídat babička, aby něco cestou nechytila. Příští týden valíme do nemocnice na trhání nosních mandlí. Jak už jsem psala, já mazala Elasti-Q, ale začala jsem, až když mi začalo růst víc bříško, tak že tak od 5. měsíce. Mám pár strií na jedné straně. Myslím, že máš pravdu, je to dáno asi hlavně geneticky. Ale myslím, že aspoň částečně to určitě můžeš ovlivnit.

jimmy1
6. pro 2011

@betysek držíme pěsti, ať dneska NT dopadne na 1* 😉

ivetule
6. pro 2011

@betysek držíme palečky at jsou dobrý výsledky. 😉 😉

nellynka3
6. pro 2011

@kiru Ahoj kiru předem díky za gratulace, klinika funguje už od září a my si dárkyni ji vybrali hned na první konzultaci, takže žádné čekání, což bylo super!!!. Z Unicy jsem odešla hlavně proto, že jsem byla velmi nespokojená s jejich chování k nám-jak doktorů tak i sestřiček i když jsem ráda, že už tam ta sestřička není, ta byla asi nejhorší. Pokud jsi tam spokojená, tak ti to přeju, ale každý asi sneseme něco jiného 🙂

nellynka3
6. pro 2011

Jinak Vám všem moc děkuju za gratulace, máme z toho opravdu velkou radost 😀 🙂

s.nek
6. pro 2011

@nellynka3 moc gratuluju k miminku a co se týče Unici, mám taky trošku možnost porovnávat, když jsme se snažili o dcerku, tak jsme byli odesláni do Repromedy a tam byli tak strašně nepříjemní už od začátku, že jsme nakonec do IVF ani nešli, tenkrát se to nakonec podařilo nějakým zázrakem přirozeně. Teď je situace bohužel trošku horší, takže když jsme byli opět odesílání do CARu chtěla jsem jinam, můj gynekolog vybral Unicu a zatím jsem moc spokojená a připadají mi právě všichni strašně milí, zatím jsem narazila jen na jednu nepříjemnou sestru, bohužel zrovna při prvním ET, tak to je pravda, že to nebylo moc příjemné no a teď při druhém byli všichni neskutečně milí, pan primář, ten nový mladý doktor i sestřička a na testíku jsou // 🙂 vím, že to to chování neovlivní až tak, ale atmosféra je taky důležitá, takže je fakt, že si člověk musí vybrat podle sebe 😉

s.nek
6. pro 2011

@kiru jo tak to byla přesně ona, starší blondýna, co mě tak zdeptala při prvním ET, říkala jsem si, že už jsem ji tam pak neviděla 🙂 fajn, že je pryč a tobě držím pěstičky ať sourozenec přijde, my to taky naší cácoře moc přejem a snad nám ultrazvuk 14.12. potvrdí, že se jí to splní 🙂

betysek
6. pro 2011

@s.nek Asi jsme na tu starší blondýnu taky měli štěstí - při odběru krve. Takovou modřinu už jsem dlouho neměla a musela dolovat pěkně dlouho, než se trefila. Manželovi píchala tak dlouho do ruky, až se z toho složil. A pak ve finále seřvala ještě mě, že jsem nenahlásila, že se při odběrech skládá. Já na ni valila oči, jak to mám jako vědět, když manžel se doktorům vyhýbá a brali mu krev asi tak 2x v životě. Tahle starší blondýna tam byla ještě koncem září, tak nevím, jestli myslíme stejnou, ale byla fakt nepříjemná. Ale ostaní byli podle mě super - jak doktoři, tak sestřičky.

betysek
6. pro 2011

Jinak hlásím, že máme screening úspěšně za sebou. Na UTZ vše v pořádku a krev taky. Nakonec jsou konečné výsledky lepší než při prvním těhu. Tak že nejlepší dáreček k Vánocům. A dnes se zase potvrdilo, jak je svět malý. Potkala jsem se tam s holčinou, s kterou jsem byla po OPU na pokoji. 😉
Valila jsem oči, když po mně chtěli vědět datum poslední merchy, což mě zaskočilo, prtože jsem si myslela, že při IVF je to naprosto nepodstatný detail. Dr. Vlašín mi pořád nevěřil, že jsem mu řekla správné datum OPU, že je mrně strašně velké. Když jsem mu pak řekla, že Eli měla taky skoro 4 kg, když se narodila, tak připustil, že to asi bude taky pěkný cvalík. Doma jsem koukala na obrázky z UTZ z prvního těhu a Eli měla v tomhle týdnu úplně stejnou délku. Vím, že jsme to taky tenkrát řešili, že je nějaká velká.

bobecek79
6. pro 2011

holky,asi bych to neměla psát,ale závidím vám vaše starosti .................. ☹ . Jsem nějaká zničená z toho,že mimi zatím nemáme. Tolik bych to chtěla....otáčím se za každým kočárkem co vidím na ulici. 4.ledna je za chvilku,ale strašně se to vleče...........Říkám si,co teprve až budou vánoce???? Mějte se pěkně a užívejte si krásné chvíle s prckama v bříšku,atˇ jste zdraví vy i vaše miminka................. 😉 😉

bobecek79
6. pro 2011

@betysek no tak to jsem překvapená,jestli myslíte blondýnu s culíkem,tak ta nám brala krev před opu na infekce,a úplně v pohodě. Usmívala se a byla příjemná. V Unice jsme byli opět koncem listopadu a jsou tam některé sestřičky nové!!!

s.nek
6. pro 2011

@bobecek79 ani nevíš, jak ti to věřím, tohle přesně znám, snažili jsme se o první dcerku dva roky a teď podruhé zase dva roky - teda aspoň doufám, že už je konec snažení, teprve čekám na potvrzení ultrazvukem.
@betysek já myslím, že to bude ta samá, my jsme se s ní setkali jen jednou, bohužel právě při ET a byl to dost nepěkný zážitek, byl to náš první ET a ona se tvářila, jak kdybysme to měli na denním pořádku a měli všechno znát a vědět... a dávala nám to najevo dost nevybíravým způsobem. Gratuluju k dobrým zprávičkám, já měla dcerku taky čtyřkilovku, tak jsem zvědavá, co to bude teď, hlavně doufám, že je vše v pořádku, ještě týden do prvního ultrazvuku, jsem jak na trní. Ty jsi jak daleko?

betysek
7. pro 2011

@bobecek79 Ne, ne. Nebyla to blondýna s culíkem. Byla to starší blondýna na krátko. Bylo vidět, že je o hodně strarší než ostatní a připadalo mi, že ostatním sestřičkám snad i šéfuje. Aspoň je pořád úkolovala.

betysek
7. pro 2011

@s.nek Teď jsem ve 13tt.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru