CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

betysek
2. únor 2012

@kveta A kolik ti je, jestli se můžu zeptat? Mně bude 34. Sice víc než optimum, ale říkám si, že to není ještě tak strašné.

kveta
2. únor 2012

@betysek V čase pôrodu som bola pred 35.narodeninami.

jimmy1
2. únor 2012

@kveta no určitě to není jen kvůli věku, ony mi i ty testy prostě nevychází dobře ☹ v době TP budu mít 36let. Jediné co mě jakš takš drží, je, že u Martínka to bylo jak přes kopírák... akorát to jsem ještě v 6tt krvácela, to jediné se mi tentokrát zatím vyhnulo.

betysek
2. únor 2012

@jimmy1 A nevíš, jestli ta kamarádka, která šla na plodovku kvůli nosní kůstce, měla dobré testy, nebo jestli je měla horší?

kveta
2. únor 2012

No, netrúfam si Ti radiť.. práve preto, aké dôsledky to môže mať.. 😒

betysek
2. únor 2012

@kveta Já to chápu, to Ti neporadí nikdo, ani doktoři. Vysypou na tebe info a pak Ti řeknou, že konečné rozhodnutí záleží stejně na tobě. Což plně chápu, to si můžeš rozhodnout jen sama s otcem dítěte.

jimmy1
2. únor 2012

@betysek ona na NT screeningu nebyla... teda ne na certifikovaném pracovišti, byla jen u svého gyndr. a ten v 12tt nosní kůstku našel a šíjové projasnění bylo malé. Jak přesně jí vyšly triply to nevím, ale byly negativní.

jimmy1
2. únor 2012

@betysek a jak ti přesně vyšel NT screening??

lucifirek
2. únor 2012

@kveta ahoj kveta,jak se máte? Teda koukám na věk malého a už mu je rok a čtyři měsíce,to je neswkutečné,jak to letí a přitom mi to připadá jak před pár týdny,když jsme tu to všechny řešili a ještě jsme nečekali mimča.

kveta
2. únor 2012

Ahoj, máme sa dobre. Malý má anémiu z nedostatku železa, takže bol tri mesiace takmer v kuse chorý, ale teraz po diagnostikovaní a liečbe tohto by sa mal dať do poriadku.. Je zlatučký.. Ja som naďalej single.. Naďalej sa kamarátime s exmanželom aj biootcom, takže fajn..

betysek
2. únor 2012

@jimmy1 Nosní kůstka byla, šíjové projasnění 1mm. Celkový výsledek 1:17000.

jimmy1
2. únor 2012

@betysek to jsou krásný hodnoty NT screeningu... já měla jen 1:500.
Nejhorší je, že se fakt musíme rozhodnout samy... kdyby tak člověk věděl dopředu 😉 tak ať se rozhodneš správně! Držím pěsti.

betysek
2. únor 2012

@jimmy1 Zatím jsem na 90% rozhodnutá na plodovku nejít. Ještě se stavím v pondělí u mého gyna, a pak se rozhodnu definitivně. Tobě držím pěsti, ať plodovka dopadne dobře a mimčo je v pořádku.

lnk
3. únor 2012

@betysek tak to jsi měla ještě lepší výsledky než já a to jsem mladší než ty... 🙂 pokud to takhle krásně vyšlo, tak bych na tu plodovku asi taky nešla - jak jsi psala, kromě nosní kůstky bylo vše v pořádku, tak asi bude mít malinkatej nosík 🙂 každopádně na pondělí držím pěsti 🙂

lnk
3. únor 2012

@kveta ahojky, tebe si taky pamatuju 🙂

betysek
3. únor 2012

@lnk No prave, hlavne proto se mi do toho nechce. Přeci jen věřím tomu, že utz ve 12tt Dr. Vlašín udělal perfektně a když kombinace výsledků vyšly tak krásně, tak nechci podstupovat to riziko. Uvidím po pondělku. A to mi ještě včera přišly objednané látkové plínky (chystáme se látkovat už od příchodu z porodnice, Eli jsem měla na látkových asi od 2 měsíců, teď to chci zkusit od začátku), tak jsem z toho byla trochu na měkko. Přeci jen to hlodá. Manžel ten to neřeší, ten si udělal závěr hned v Prenatalu, že prostě bud emít mimčo malý nos a není co řešit.....TAk že mi jen říká, jak zase plaším....

lnk
3. únor 2012

@betysek já vím, člověku pořád v hlavě hlodá červíček, co kdyby... nejhorší je, že rozhodnutí je na vás, doktoři od všeho dají ruce pryč, vyděsí tě a pak ti řeknou, rozhodni se, tak uvidíš, co v pondělí tvůj doktor, moc držím pěsti!

andinecka
3. únor 2012

@betysek
nám taky řekli, že malá má malou nosní kůstku ( v Bohunicích) a tak jsem se za týden objednala do Prenatalu, kde bylo vše OK. Zkusila bych se objednat do Bohunic, k paní doktroce Gerychové a ta ti určitě pomůže. je skvělá a jen díky ní máme krásnou holčičku. Mě strašili plodovkou taky, ale protože mám potíže s krví, nesměla jsem na ni jít.

andinecka
3. únor 2012

@betysek
Vím, jak ti je, ani nevíš jak.
Skoro celé těhu mně strašili postižením dítěte a ta nosní kůstka nešla změřit, protože malá nechtěla spolupracovat 😵😵 a tak bylo ve zprávě napsaný, že není přítomna!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! a o mně dostalo do kolen.
no a já proto, abych měla jistotu kontaktovala Mudr. Frýsovou, jela jsem za ní do Prahy a ona mně udělala kompletní vyšetření ( má jako jedna z gyndařů má cetifikát na gen.vady) a ta mně kontaktovala s vedoucí lékařkou gynekologie Mudr. Gerychovou, která si mně pohlídala a vděčím jí za Zuzanku.

kveta
3. únor 2012

@betysek Niečo ma napadlo... Kdesi som zahliadla, že sa dá z krvi matky overiť otcovstvo dieťaťa ešte pred pôrodom.. dokonca už v prvom trimestri.. lebo v krvi matky koluje aj zopár buniek, čo patrí miminku v brušku.. Nie že by som pochybovala o otcovstve.. ale... ak sa dá overiť otcovstvo, nedalo by sa s tou firmou dohodnúť, aby overili genotyp dieťaťa, či je v poriadku? Ten test otcovstva sa dal objednať cez net.. a nemusela by si na plodovku..

betysek
3. únor 2012

@andinecka Díky. O doktorce Frisové už jsem taky slyšela, právě jsem jí napsala mail, tak uvidíme. Klidně bych tam taky jela, hlavně aby měla dušička klid. Já totiž nejsem z Brna, ale tak na půl cesty mezi Prahou a Brnem.

betysek
4. únor 2012

@andinecka Tak už mi paní doktorka odepsala, že by ten genetický utz byl vhodný, a pokud vyjde dobře, tak si myslí, že plodovka není nutná s ohledem na velmi dobré výsledky screeningu v prvním trimestru. Tak jen doufám, že bude mít v příštích 2 týdnech volno a vezme mě. 😉 V pondělí jí zavolám a uvidíme. Měla jsi na ten ultrazvuk žádanku, nebo jsi si ho platila sama? No, myslím, že mi můj gyn další žádanku už nedá, že by to pojišťovna neskousla. Tak jsem koukala, že to bude stát 1300 Kč, což docela stojí za ten klid a nejít na plodovku. Myslím, že na to, abych byla klidná, mi bude stačit, když uvidím, že i na genetickém utz bude vše v pohodě.

lnk
5. únor 2012

@jimmy1 ahoj, zítra ti držím všecko co mám...

lnk
5. únor 2012

@betysek tak držím palec, aby ti to vyšlo

jimmy1
5. únor 2012

@lnk díky moc, bojím bojím... zítra to rozlousknem. Dám pak vědět.

betysek
6. únor 2012

@lnk Tak jsem byla v Praze. Nosní kost mimčo prý nemá vůbec. Tak že riziko se nám z 1:17000 změnilo na 1:425. Nakonec jsme se s manželem rozhodli, že na plodovku nepůjdu. Tak snad to dobře dopadne. Jinak paní doktorka prohlídla mimčo detailně ze všech stran a žádný jiný problém nenašla, naháněla ho tam přes hodinu, vůbec nechtělo spolupracovat.

jimmy1
6. únor 2012

Ahojte 🙂
Naše Klárka NEMÁ downův syndrom!!!!!!! 😵 😵 😵
tak teď ještě, aby se něco nepo.....

kveta
6. únor 2012

Haleluja.. 🙂

betysek
6. únor 2012

@jimmy1 Tak to je super! Určitě to dobře dopadne. 😉

jimmy1
6. únor 2012

@betysek dočetla jsem si vaši genetiku a moc držím vše co mám, aby to dopadlo na 1 i u vás.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru