CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

lnk
21. bře 2012

@jimmy1 ahojky, tak ze 2 litry. říkala mi, že mám pít vodu s citronem, že to zahání žízeń. Zkusím to snížit na litr. Jenže ono to je jedno s druhým. Před pár lety jsem měla ledvinovou koliku, takže jsem dostala nakázáno, že se mám snažit pít alespoň 2 litry vody denně. Tak jsem se to naučila a teď mi zas Dr. říkala, že v těhu se má pít méně než normálně, aby se to tělo nezavodňovalo. Tak snad to ty moje ledviny zvládnou...
jinak dneska jsem měla tlak 100/50 a já si říkala, co se mi tak motá hlava už dva dny.... 🙂

radule21
21. bře 2012

@lnk Děkuji za pěstičky.Holky , budu Vás sledovat a až se bude něco dít tak dám samozřejmě vedět.Jak píšu v dubnu Marvelon v květnu punkce a přenos. Vám taky hodně štěstíčka.

lnk
21. bře 2012

@radule21 jéééééminéééé. tak to jsi na tom jako já - taky jsem ležela s OHSS v nemocnici a měla jsem zaplavené plíce, jé eště teď mi vstávají vlasy hrůzou. no já dostala jednoznačné ultimátum od manžela - další ICSI by mi nepovolil, byl hooodně naštvaný, jako bych za to mohla, že jsem tak dopadla... ☹ Kdyby se nám nezadařil mrazáček, tak jsem zůstala bez dětí...

lnk
21. bře 2012

@radule21 jojo, určitě se ozvi 🙂

jimmy1
21. bře 2012

@lnk heleď, to se mi nějak nezdá... 2l denně jsou tak akorát 😕 Tím, že budeš pít míň, tak asi otíkat nepřestaneš, jen budeš míň čůrat a to je zase blbý na ledviny. Kdybys pila 4l denně tak neřeknu, ale takhle... Ještě bych se být tebou na to někde radši zeptala.
Já otíkala moc v prvním těhu. V cca 20tt mi otekly ruce a pak se přidaly i nohy. Na konci těhu jsem měla nohy oteklé už od stehen. Ale nikdy mi v porodnici (jezdila jsem tam od 32tt každý týden) neřekli, že bych měla míň pít.
Spíš to chce ty nohy polohovat co nejvíc nahoru, aby se v nich ta voda nezadržovala.

jimmy1
21. bře 2012

@lnk ještě jsem trochu pohledala na netu a dočetla jsem se u Dr. Kouckého (porodnice.cz) že:
"otoky byly,jsou a budou přirozeným doprovodným jevem těhotenství = norma,pokud vyloučíme vysoký krevní tlak,preeklampsii či jinou poruchu funkce ledvin"
Takže pitný režim bych na tvém místě rozhodně neredukovala 😎

betysek
21. bře 2012

@lnk Tak to tedy slyším poprvé, že se má v těhotenství méně pít. Mně doktor upozorňoval na to, že je právě potřeba víc pít než normálně. A co mám knížky o těhotenství, tak všude taky píšou, že normálně se má pít minimálně 2 litry a v těhotenství ještě víc. Je fakt, že se snažím pít minimálně 2litry. Ale asi je to jiné, když má někdo větší sklony k otokům nohou a zavodňování, a pod. Já tedy v práci trpěla strašně na otékání nohou (práce u počítače). Máme křečové žíly v rodině ze všech stran. Ale teď se snažím dost chodit a když sedím, tak aspoň nohy nahoru, tak že zatím problémy žádné. Při prvním těhu jsem to taky zvládala bez komlikací (to jsem ale nosila skoro pořád kompresní punčocháče, protože mi to doporučila doktorka na cévním).

kveta
21. bře 2012

@radule21 Mala som po OHSS druhé IVF krátky protokol s liekom, pri ktorom mi hovorili, že OHSS nedostanem. Dostala som ho.

betysek
21. bře 2012

@lnk Přesně jak píše Jimmy. Určitě bych pití neomezovala, hlavně když jsi měla tu ledvinovou koliku. Určitě bych se poradila třeba ještě s praktickým doktorem. Taky si myslím, že otékání je normální u některých těhu. Pokud nejsi oteklá i ráno - to by asi znamenalo preeklamsii, ale ta se pojí s vysokým tlakem a bílkovinou v moči. Na tu bílkovinu by ti doktor přišel v poradně a tlak máš nízký, tak že tím to asi nebude.

lnk
22. bře 2012

@betysek
@jimmy1
no holky, mně se to taky moc nezdálo.. já si myslím, že to prostě máme dědičné, tak k tomu i takhle přistupuju. všechny ženský mají u nás křečové žíly a mamka ty nohy mívá taky jak slon, hlavně v létě. tak to prostě musím nějak přežít, no. Problém je v tom, že já teď už měsíc sedím u počítače a dělám uzávěrky - jsem účetní. takže jsem přestala chodit a to je prostě ono. V dubnu se to snad sklidní, takže budu procházkovat do aleluja a snažit se mít nohy nahoře. víc pro to asi stejně neudělám...
vysoký tlak nemám, spíš naopak a bílkovinu v moči asi taky ne, protože moč mám vždycky v pořádku. tak to prostě beru, že k tomu mám dědičné sklony. někdo tím trpí a někdo ne. ráno nohy oteklé nemám, až večer.
naštěstí mám opuchlé jen kotníky a šlapky, že mi neotíkají nohy celé, ani ruce.
každopádně, díky vám oběma 🙂

betysek
22. bře 2012

@lnk Zeptej se ve zdravotních potřebách na odpůrné punčochové kalhoty těhotenské. Ale chtěj jen ty těhotenské - mají volnější bříško. http://www.aries-shop.cz/avicenum-70-podpurne-p...
Já měla minulé těhu tyto. Důležité je tam ještě to číslo 70 DEN. Takové mi doporučovala doktorka na cévním. Byly fakt fajn. Minulé těhu jsem dálkově dodělávala školu, tak jsem dost seděla u počítače a nohy mi vůbec neotékaly (nosila jsem je každý den), i když jsem s tím měla v práci i mimo těhu problémy. Jestli s nimi nemáš zkušenosti, tak je potřeba je oblékat nejlépe ještě než vstaneš z postele, aby měly co nejvyšší efekt. Teď to zatím zvládám bez nich, hodně chodím, tak zatím nohy neotékají. Spíš než zakazovat ti hodně pít, by tě měla doktorka poslat na cévní.
Máme křečové žíly taky v rodině (můj mladší brácha byl na operaci už ve 25 letech).

jimmy1
22. bře 2012

@lnk takové otoky jak píšeš jsou určitě fyziologické v těhu (normální), prostě to k těhotenství patří, to že se víc zadržuje voda. Takže pitný režim určitě neměň, ať si nepřivodíš problémy s ledvinama, to by bylo mnohem horší.
Mě tentokrát otekly nohy už při braní marvelonu před stimulací na IVF. To mě obvoďák poslal na cévní, tam mi vzali krev na D-dimery (to bylo v pohodě), udělali UTZ noh a protože tam bylo cévně všechno v pořádku, tak mi jen doporučili ty punčochy stahovací (jen podkolenky 70DEN) a chodit a polohovat nohy nahoru.
Teď trochu otíkám, ale zatím je to pohodička oproti konci minulého těhu 😉 očekávám, že to bude časem horší, ale po porodu (do konce šestinedělí) jsem to minule měla pryč, tak teď snad taky.

lnk
22. bře 2012

@jimmy1
@betysek
holky, díky moc za radu! 🙂

radule21
22. bře 2012

@kveta Jo tak to jsi mě moc nepotěšila. On mě dr. říkal, že je tam nějaké malé procento,ale že OHSS určitě nedostanu. Tak už se teda bojím.

radule21
22. bře 2012

@lnk No , já už ho měla právě dvakrát. Po prvé také zaplavené plíce no katastrofa.Manžel také říkal, že už budeme raději bez dětí, když mě viděl v jakém stavu jsem.V ten moment jsem mu to potvrdila.Ale za čas jsem se z toho dostala a šli jsem do 2ICSI samozřejmě s OHSS dojížděli jsem na Unicu na kapačky ,kde jsem se podruhé setkala s nepříjemnou ochotou jak u sester tak doktorů. Praskali mě žili takže zavést kapačku mě museli anesteziologové sestry utíkali vždy jak mě viděli. a po 4 dnech to bylo ok a pátý den jsem šla na transfér.Takž s dalšího ICSI mám šílenej strach . Kdo si tím prošel ví , proč. Holky zdravím Vás

lnk
23. bře 2012

@radule21 jojo, OHSS - kapitola sama o sobě, co? 🙂 já taky nejdřív jezdli na kapačky do unicy, ale bohužel nezabíraly a když jsem pak nastoupila do nemocnice, tak ze mě byly sestřičky nešťastný, že si jdu lehnout na kapačky a mám tak rozpíchané ruce, že to nebylo kam napichnout... no jo no, nechtěla bych to zažít podruhý, proto smekám, žes to dala dvakrát... moc ti přeju, aby tentokrát se ti to vyhlo obloukem a byla bych ráda, kdybys mě informovala, jak to dopadlo, jestli OHSS se nekonalo. abych věděla, kdybych do toho třeba někdy chtěla jít taky... 🙂

lnk
23. bře 2012

@jimmy1
@betysek holky, tak včera jsem trajdala celej den, a večer nohy krásný, vůbec nenapuchlý, dnes to samo, takže je to fakt tím, že sedím teď hodně u počítače. nicméně, koupila jsem si dneska ty podkolenky 70 den s tím, že pokud budu vědět, že budu celý den pracovat, tak si je ráno nasadím a snad to pomůže, jinak se budu snažit co nejvíce trajdat. dnes jsem si udělala krásnej den, byla jsem si vybrat kočárek, nakonec to zvítězil Dorjan, jen musím ještě vybrat nějakou barvičku a zrovna jsem si koupila i jedny šaty na léto, ať mám v čem chodit 🙂

radule21
23. bře 2012

@lnk Určitě Ti písnu. Já z toho mám šílenej strach,ale u jednouho mimča jsem nechtěla zůstat.Když ho teď dostanu tak už na všechno kašlu.Třikrát a dost.Ale věřím ,že se mě to vyhne.Pak Ti budu psát jak jsem na tom a snad Tě podpořím a nezůstaneš u jednoho. Měj se a užívej si těhulkování. 🙂

lnk
24. bře 2012

@radule21 díky, podpora je vždycky potřeba 🙂

durma
24. bře 2012

Ahojte holky,chci vám oznámit,že se nám konečně 19.3. v 16.31 hodin narodila dcera Marie - 51 cm a 3768 g 🙂 Fotky pošlu později.

jimmy1
24. bře 2012

@durma Moc moc gratuluju 😵 ať se má Maruška pěkně k světu 😵

kiru
24. bře 2012

@radule21
a kdo se k Tobě choval tak špatně,já jsem se tedy s neochotou zatím nesetkala,ale je fakt,že OHSS jsme neřešili

betysek
25. bře 2012

@durma Moooooc gratuluju! Ať Maruška pěkně roste, je zdravá a dělá vám jen radost. 😉

lnk
25. bře 2012

@durma obrovská gratulace!!! ať vám Maruška hezky roste 🙂

dazour
25. bře 2012

@durma Moc kratulujem k Marušce a přejem hlavně hodně zdravíčka 🙂

lnk
25. bře 2012

ahojte holky,
sedím tady u počítače a přemýšlím, jakou mám koupit matraci do postýlky.
výběr jsem zúžila na dvě varianty: kokos-molitan nebo kokos-pohanka.
nemáte některá s tímto zkušenosti? jestli ano, písnite mi do IP. moc díky 🙂

kveta
25. bře 2012

@lnk Mali sme kokos molitan.. je pomerne tvrdá, takže do jedného roku je fajn, ale teraz už kupujeme novú, mäkšiu matrac..

kveta
25. bře 2012

@durma Veľa zdravia a šťastia... Gratuľujeme...

martinka021
26. bře 2012

@lnk ahoj, my máme kokos - pohanka a jsme spokojení, ale na druhou stranu malej má teprve půl roku, takže kdo ví, co si o tom budu myslet za rok 😅

lnk
26. bře 2012

@martinka021
@kveta
ahojte holky, dík za názory. nakonec jsem se rozhodla pro ten kokos molitan. četla jsem, že je to v podstatě úplně stejné, co se týká tvrdosti. akorát že tato lze obracet z obou stran a ten kokos pohanka je lepší mít z jedné strany na novorozeně a z druhé až poporoste. tak asi je to jedno 🙂

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru