CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

andela01
5. říj 2014

@andree2 ... to je váš názor. Mrzí mě, že vám tam nedokázali pomoct

andree2
5. říj 2014

Jasan, to jsou moje zkušenosti, dobře tomu tak,když někomu pomůžou 🙂 Já šla na obilnak. A mám holčičku, budou ji 2 roky, ale před Unicou varuju kudy chodím!!! Při jejich péči bych zůstala bezdetná.

andree2
5. říj 2014

Přeji hodně zdravíčka a hlavně zdravé mimco🙂

nikaa666
6. říj 2014

@andela01
@lnk Jelikož jsem měla velkou reakci na hormony, tak mi je dva dny před OPU zastavili a nesměla jsem píchnout pregnyl pro dozrání vajuch a naladění sliznice. Prý by jsme přišli o vajíčka, že by se to přestřelilo bo co 😒 😒 Tak jsem si píchla Decapeptyl, to že vajíčka pěkně dozrají a dneska mi zaváděli katetrem do dělohy nějaké médium, které zase naladí tu sliznici. Četla jsem, že se tím zvýší i šance na otěhotnění až o 20% 😲 tak jsem zvědavá. Embria už se 3 den kultivují a zatím se drží všech 6 🙂

@andree2 v dnešní době je fajn, že si člověk může vybrat z tolika klinik a když není spokojen na jedné, může jít jinam. Je fajn, že si tu svoji našla a máš zdravé miminko. Já šla na doporučení a zatím si tedy nemůžu stěžovat. Obilňák byl před 17ti lety nejvyhlášenější a taky v okolí jediný. Po odchodu pana primáře se ale reputace hodně pokazila a znám holky, které od tama utekly. Prostě někdo je spokojen tam a jiný zase tam 🙂

lnk
7. říj 2014

@andela01 tak já taky na Unicu nepěju chválu, byť odtud jedno dítě mám... takže chápu
@andree2

lnk
7. říj 2014

@nikaa666 co myslíš tou reakcí? nebyl to náhodou hrozící hyperstimulační syndrom??? v mém případě to neukočírovali a dopadla jsem katastrofálně, ale to je už jiná kapitola...

lnk
7. říj 2014

@nikaa666 jo a nějak jsem to nepochopila. k tomu ET nakonec teda došlo nebo nedošlo??

nikaa666
8. říj 2014

@lnk Dneska jsem byla na ET. Hyperstimulák jsem neměla, ale nejspíš z něj měli strach. Po první utz jsem měla přes 20 foliků, tak mi snížili dávky hormonů na dva dny a pak uplně stopli. A to jsem si píchala podle mě klasika 150 jednotek.

lnk
8. říj 2014

@nikaa666 tak to je super, že ses hyperáku vyhla, já to štěstí bohužel neměla. kolik embryjek sis nechávala zavést?? přeji hooooodně štěstíčka 🙂 kdy máš testovat???

andela01
9. říj 2014

@nikaa666 tak moc moc držím palečky, ať se pěkně zahnízdí 🙂 Kolik embryek sis nechala zavést?

sblanch
10. říj 2014

@andree2 Nedá mi to, musím se přidat. Já si prošla obilňák, unicu a jen díky reprofitu máme naši holčičku a teď čekáme z ketu druhé mimčo. S obi jsme měli dlouho trpělivost, ale připadalo mi, že se tam doktoři moc střídali, byli tam mladí po škole co se na pacientkách učí a hlavně mají na všechny jednu šablonu... No a unica = továrna na peníze, zkazili mi tam poslední pokus na pojišťovnu a pak nám valili do hlavy, že mám špatná vajíčka a že to bez dárkyně nepůjde.. A šlo, naštěstí, ale až díky Reprofitu 😉 Takže tak. Ale každý má jinou zkušenost, někomu i pomůžou. Všem snažilkám držím pěsti 😉

nikaa666
10. říj 2014

@lnk a měla jsi ho ještě před ET? Zavedli nám jedno, já říkám, když se to má chytit, tak se chytne i jedno 😎 a navíc po ISM-ET nám to doporučil i doktor. Test až 22.10, do tý doby mě asi klepne 😀 ale spíš to beru jako náš první pokus. Kdy začínáš ty se stimulkou?

@andela01 Díky, a jak jde těhulkování? Jak dlouho po ET jsi testovala?

nikaa666
10. říj 2014

@sblanch Taky jsem si říkala, že když to nepujde v jednom Caru, zkusím štěstí jinde 🙂 ....no uvidíme. V Reprofitu jsem byla před léty, chtěla jsem darovat oocyty. Ale tím přístupem mě hrozně zklamali ☹ Měli ve všem zmatek, všechno šlo pomalu a když mi pak volali...ani se nedomluvili kdo bude volat a co budou říkat. Ale to je zase jen moje zkušenost a třebas to bylo zrovna jen špatnou shodou náhod. A co si měla za problém, jestli se můžu zeptat, že jste museli na ivf? A jak vám ho nakonec vyřešili?

lnk
10. říj 2014

@sblanch jéé,ahojky 🙂 🙂 tak ty už čekáš druhý miminko?? tak nakonec jsi mě i předběhla 🙂 my se chystáme na náš poslední KET v Unice příští měsíc 🙂 tak jsem moc moc ráda, že to vyšlo i podruhý, pamatuju se na dobu, kdy jsme se v tom obě plácaly... ještě že už je to pryč 🙂 tak se drž 🙂

lnk
10. říj 2014

@nikaa666 ahojky, jojo, mně se rozjel hyperstimulák hned po OPU, takže k ET ani nedošlo, musela jsem být hospitalizovaná v nemocnici... taky si už nechám zavést pouze jedno. jen se modlím, aby aspoň to jedno zvládlo rozmražení.. mám z toho větší strach, než že by se to neuchytlo. bojím se, že ani nebude co zavádět ☹ jooo, to čekání na test je nekonečný 😀 tak pevné nervy! 😀
já beru ještě týden marvelon a pak jedu pro léky a rozvrh, takže uvidíme, na kdy nám bude ET vycházet... do měsíce to určitě bude 🙂

andela01
10. říj 2014

@nikaa666 já jsem nevydržela netestovat a nakoupila jsem si testíky 😀 a první zkusila už 6.den po ET 😉 a taky jsem si šla nechat nabrat krev na hcg už 11.den po ET 😀 Přikládám foto jako důkaz mé mánie 😉
strašně moc ti držím palečky, ať to vyjde. Myslím na tebe 😉 a taky @lnk , tobě moc moc držím palečky, ať to holky vyjde. Já jsem zvědavá na nás, máme v Unice schovaný dva sněhuláčky, ale už jen čtvrtý pokus před náma. Zatím na to nemyslím, užívám si těhulkování. Připadá mi, že to straaašně rychle utíká 😕 Cítím se od začátku hrozně fajn, nic mi není, nebýt rostoucího bříška, tak ani nevím, že jsem těhotná 😉

lnk
10. říj 2014

@andela01 ty jo, závislák na těhu testech 😀 😀 😀 vítej v klubu 😀 já teda netestovala dopředu, ale poctivě až po 14 dnech, zato potom pořád, jestli tam ta čárka fakt pořád ještě je, nebo už ne 😀 😀
užij si těhu, já si ho moc neužila. tak doufám, že třeba napodruhý to bude o moc lepší 🙂 jedeš do finále, ten poslední měsíc stojí do slova a do písmene za prd, tak ať ti to rychlo uteče a miminko máš u sebe 🙂

sblanch
12. říj 2014

@lnk Ahojky, představ si, KET nám vyšel napoprvé 🙂 Teď jsem cca v 18tt, utíká to utíká 🙂 Snad to dobře dopadne, ještě je to ale daleko. Naše malá má rok a půl, až se mimčo narodí bude mít skoro 2 roky. Tak jsem zvědavá, jak to zvládneme, zatím je to takový závisláček. A o plínkách a samostatném krmení ani nemluvím. Však já pak budu referovat 🙂
Vám budu držet pěsti, ať se taky dočkáte druhátka. Druhé těhu je úplně jiné, já teda vůbec nemám čas něco prožívat, moc o tom myslet. Malá mě nedovolí 🙂 A máš pravdu, plácaly jsem se v tom pěkně, já teda zvlášť, ale momentálně je všechno zapomenuto a jsou aktuální starosti. Tak se drž a pak napiš, jak to vyšlo. Jo mimochodem, u nás to prý má být zase holčička, což by bylo skvělé 🙂

sblanch
12. říj 2014

@nikaa666 Reprofit znám něco přes dva roky a jsem opravdu spokojená. Teda na nesympatické lidi narazí člověk všude, jednu doktorku nemusím a některé sestry taky nejsou nějak skvělé, ale celek na nás působí dobrým dojmem. Chaos jsem nikdy nezažila, chodím tam i do klasické gynekologie, mám zlatou doktorku.
U nás je problém u mě, nefunguje mě částečně hypofýza, takže menstruace ovulace atd. 0. Takže jsme věděli, že to bez dokrorů nepůjde, ale doufali jsme, že se vyhneme ivf, že to půjde trochu "přirozeněji" No a s přibývajícími roky a pokusy jsme rádi, že aspoň IVF vyšlo, byl to i s ketem a dalšími metodami 7. pokus a navíc myslím jedno nebo dvě iui, to si skoro nepamatuju... No a druhé jak jsem psala před chvilkou nám vzešlo z prvního ketu, takže si myslím, že v reprofitu tomu rozumí a díky tomu, že vajíček při stimulaci nebylo mnoho, byly kvalitnější a povedl se nejen ivf, ale i ket.
Budu vám moc držet pěsti, třeba to dopadne v unice a nebudeš muset hledat nic jiného 🙂

lnk
13. říj 2014

@sblanch tak to je krásné, že se povedl hned první KET 🙂 mám moc velkou radost 🙂 no nebudu ti zastírat, že to bude náročné 🙂 🙂 náš malej je bez plín až od druhýho roka, jí sám pouze něco a začal mít neskutečně depresivní a vzteklý stavy... ale prej je to vzhledem k věku normální. tak nevím, asi já začnu být brzo nenormální 😀 pak ti dám vědět, jak jsme dopadli. je to náš poslední KET. takže bud a nebo. ani by mi nevadil druhý kluk 😀 😀 hlavně, abychom neměli jedináčka... ☹

sblanch
13. říj 2014

@lnk Ahojky, je mi jasné, že to náročné bude... Navíc jsme bez babiček. Teda jsou daleko, tchyni moc nemusím a mamka ještě pracuje - ale snad už půjde do důchodu. Ale máme v plánu paní na hlídání, na nutnou dobu. Nějak to snad zvládnem. Budu vám moc držet pěsti, ať nemáte jen toho jedináčka 😉 Určitě to klapne.

nikaa666
13. říj 2014

@andela01 no páni....to si sem neměla dávat 😀 dneska jsem 6.den a mám nutkání to zítra zkusit...a to jsem byla pevně rozhodnutá počkat až a toho 22.10 😎 Akorát jsem děsně unavená...včera jsem nebyla skoro schopná ani uvařit véču.
@sblanch to jste měli super, že KET vyšel na poprvé. Já mám stejný problém jako ty. Ovulace na minimu ☹ My měli 4 cykly na Clostiku, to nedopadlo, tak nás paní doktorka poslala hned na ivf. Ono už není na co čekat. Taky jsem věřila tomu, že mimi splodíme doma v pelíšku....ale co se dá dělat.

lnk
13. říj 2014

@sblanch hmm, tak to je blbý. my jsme sice taky bez babiček, ale máme skvělýho dědečka.. 🙂 ono to je fakt velká výpomoc, když občas pohlídá a já si něco můžu zařídit...dík za podporu, pak dám vědět...

lnk
13. říj 2014

@nikaa666 ahojky, určitě ještě netestuj, je moc brzo. já jednou testovala dřív a nestálo to za to, pak jsem to prořvala až do konce, a zbytečně jsem se týden trápila zbytečnými nadějemi, které stejně nakonec nebyly. tak vydrž testovat až do toho 22. a pak to bude na jistotu krásné // 😀
jinak já jsem taky bez ovulací, tak to máme stejnej problém, my šli rovnou do IVF, nic nám nebylo předtím doporučeno, žádné hormony jsme nezkoušeli

pbuc
13. říj 2014

Ahojte tak zitra jdu do Unici pro leky a rozpis na KET. Uz ted jsem nervozni.

lnk
13. říj 2014

@pbuc ahojky, tak tfuj tfuj tfuj 🙂 já jdu ve čtvrtek 🙂
byla jsem na gyndě, dr. mi říkala, že mám polyp na čípku, tak se musím zeptat, jestli s tím nebude problém... ☹

pbuc
13. říj 2014

@lnk
Děkuji,no mam docela strach, ale vlastne nevim z ceho. Budu na tebe myslet. 😉

pbuc
14. říj 2014

Ahoj tak jsem dostala hromadu leku, doktor me vysetril a mam jsem rozpis.
Vychazi to na 4.11( jestli dojde ms podle planu a bude dobra sliznice).
Jo a domluvili jsme se na zavedeni 2 embriji 🙂 .

lnk
14. říj 2014

@pbuc juu, tak to bychom měli jít 6.11. 🙂 tak já ti pak dám vědět, jak dopadnu ve čtvrtek. tak jupí jou jou jou, rozjeď to a ať máme koncem listopadu krásné // !!! 😀 😀
u jakého jsi byla doktora?? jo a jak budou vědět, že bude dobrá sliznice??? máš jít ještě jednou na ultrazvuk, než půjdete na KET??

andela01
15. říj 2014

@pbuc @lnk holky, moc moc na vás budu myslet a držet palečky, ať to vyjde 😉

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru