CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

erijan
8. bře 2016

@boba245 ideme tam na bud.tyzden, 15-teho... dmes mi prislo rozhidnutie,ze mi to poistovna schvalila 😉 datum je tam 25.2.a plato do 31.8.16 tak sa tesim.

boba245
9. bře 2016

@erijan super, gratulujem k schvaleniu a 15.3 budem na vas mysliet 🙂 ...ja v ten den nastupujem do nemocnice tak isto na teba nezabudnem 🙂

erijan
9. bře 2016

@boba245 ano spominam si ze vtedy mas nastup do nemocnice. Tak snad ti to dobre dopadne, len laparoskopicky a budes za 3 dni doma. Aj tebe poistovna schvalila ziadost len na pol roka?

boba245
15. bře 2016

@erijan ahojky. Ako ste dnes dopadli v tom Brne? Ja nemam v rozhodnjti ze ako dlho to plati.

erijan
16. bře 2016

Ahojky. Tak nakoniec som musela ist do Brna bez manzela,lebo on nenohol ist kvoli zdravotnemu problemu. Urobili mi vysetrenie ultrazvukom, potom priechodnost krcka maternice, chvalabohu nemam ziadnu cystu a aj priechodnost dopadla super,tak sme sa tesili. Presli sme si postup, stimulaciu,ake lieky a ake metody poziju. Bola som na odber krvi a potom kupit lieky z lekarne a nakoniec v kancelarii pre fakruru na zaplatenie celeho vykonu. A ty ako? Dnes by si mala mat po laparoskopii vsak?

boba245
17. bře 2016

@erijan jeeej, to je super, ze vysetrenia dopadli super 🙂 . ty uz beries aj HAK ? a kedy zacinas stimulovat ?
vcera som bola na laparoskopii a zaroven mi robili aj hysteroskopiu. dnes do obeda ma uz prepustili, takze som uz doma z coho sa velmi tesim, lebo ved doma je doma i ked sestricky v nemocnici sa o nas starali paradne a samozrejme tiez doktori 🙂

erijan
17. bře 2016

@boba245 na druhy den ta uz pustili? Super...mna pustili po laparoskopii az na dalsi den, v stredu ma operovali a v piatok pustili...a potvrdili endometriozu? A kto ta operoval vies? Viem ze sestricky su tam super,aj doktori,tiez som tam bola 😉 ja beriem HAK uz druhy mesiac,lebo sme posunuli to IVF o ten mesiac. Stinulovat zacinam.na bud.tyzden podla toho ako pride menzes,bud v stredu alebo v piatok 🙂

boba245
17. bře 2016

@erijan tiez som bola prekvapena ze idem uz dnes domov 🙂 ...ratala som s piatkom. ale tak tentoraz sa mi ani netocila hlava ani nebolo na zvracanie. dokonca ma ani neboleli ramena. proste ziadne ucinky anestezie. len trochu bolelo brucho kde mam stichy a dnes po obede ma trosilinku boleli ramena. takze fakt super. neviem presne kto ma operoval, ale vcera myslim operovali dr. Toth a dr. Richnavsky tak asi niekto z nich. vsetko prebehlo tak rychlo, ze som sa ani nestihla opytat a aj som na to zabudla. ja som dnes Dr. Stelclovi poslala sken mojej lekarskej spravy aj vysledok CA125 a opytala sa na dalsi postup, ci si ho dobre pamatam. tak som zvedava co odpise. histologiu budem mat az buduci tyzden v stredu. jeeej, to je super, ze uz budes stimulovat 🙂 . a u ktoreho dr. si bola ?

boba245
17. bře 2016

@erijan vysledky histologie budem mat az buduci tyzden, ale vsade pisali endometrialna cysta tak uvidime ci sa potvrdi.

erijan
18. bře 2016

@boba245 ano chapem...a kolko si mala CA125? To ti brala krv tvoja dr pred operaciou vsak? Teraz som bola u dr.Stelcla 🙂

boba245
18. bře 2016

@erijan CA125 som mala 35,3. docitala som sa na nete ze norma je do 35 tak asi to neni az tak zle, ked to o chlpik presiahlo. pri endometrioze vraj zvykne byt zvysene. krv mi brali v nemocnici pred operaciou, lebo ze sa to testuje pred zakrokom. moja gynekologicka mi 2x povedala, že ona mi to nemoze poslat na vysetrenie co nechapem, lebo aj v nemocnci povedali, ze mohla dat vysetrit. no nic. podstatne je ze aspon v nemocnici to dali vysetrit ked som ich poziadala, ze aj dr. v Brne to ziadal. dnes mi odpisal aj dr. Stelcl , takze ked dostanem kramy mam zacat brat Marvelon a zavolat vrchnej sestre aby nas objednala a ze si dohodneme dalsi plan 🙂 . cize o tyzden zacinam brat Marvelon. Aky si mala dojem z dr. Stelcla ? predtym si bola u koho ?

erijan
21. bře 2016

@boba245 prvu konzultaciu sme mali u prof.Maleho a teraz u primara Stelcla. Mala som z neho dobry dojem, bol mily, odpovedal na vsetko co som sa opytala,vysvetlil, ked som s nim pisala cez mail do 5 min.odpisal...takze zatial vsetko ok 🙂 tvoja gynekologicka je divna ked ti toto povedala lebo mna CA125 dala vysetrit stale len moja gynekologicka, vzala krv na ambulancii. Tak to si mala ok hodnotu. Je to zvlastne niekto ma vysoke hodnoty a nema velke problem S endometriozou a niekto ma nizke hodnoty a ma velke problemy...ale ze CA125 reaguje aj na ine,na zapaly v tele napriklad...tak hlavne ze mas po laparke a si ok. Robili ti aj priechodnost vajcovodov? Ja dnes cakam na kramy, ale zatial len spinenie tak tam budem zajtra volat ze sa posuva kontrola.

boba245
22. bře 2016

@erijan tak to je dobre, ze mas z neho dobry dojem 🙂 . aj mne to prislo zvlastne, ale tak co uz. hlavne ze mi to spravili v nemocnici 🙂 . zajtra idem po vysledky histologie tak uvidime ci potvrdia endometriozu. aj moja dr. je zvedava. no a zajtra mi aj vyberu stehy a moja dr. mi este vezme krv na sedimentaciu aeste neviem co chcela. a vlastne budem mat aj vysledky TSH a prolaktinu na ktore mi brala krv v pondelok. priechodnost mi nerobili a zda sa mi, ze je to dolezite ci su priechodne, ked ide o prirodzene otehotnenie. ci ? "Úplná nepriechodnosť spôsobí, že vajíčko zostáva v brušnej dutine alebo uviazne vo vajíčkovode, a spermie neprejdú vajíčkovodom k vajíčku. " kedze nam vajicka odoberu z vajecnikov, oplodnia spermiami a vlozia do maternice, tak to asi nehra pri IVF rolu. neviem no, ale ked to dr. neziadal, tak asi vie co robi 🙂

erijan
23. bře 2016

@boba245 ano mas uplnu pravdu ze ku IVF nie su vajickovody vobec potrebne, prave naopak aj su nepriechodne alebo nefunkcne tak skor hrozi mimomaternicove tehotenstvo...ja som sa pytala len tak, ze zvyknu pri tychto operaciach skontrolovat aj to, hlavne ked ide o neplodnost, ci nie je problem v priechodnosti. Ja si dnes ratam 1.den cyklu takze v piatok zacinam stimulovat, uz sa tesim 🙂 ako ti dopadli vysledky?

boba245
24. bře 2016

@erijan aha, tak to som nevedela. dr. to neziadal vysetrit i ked sa na konzultacii na to pytal, ci mi skontroloval uz niekto priechodnost vajecnikov ale to sa pytal asi preto, ze hladal mozne priciny toho ze sa nam nedari otehotniet. dnes som bola po histologiu. podla toho co sa tam pise mam endometriozu, cysta aj polyp boli endometricke. ja som vcera zacala brat Marvelon a volala aj do Brna. vrchna sestra mi dala termin 11.4. . vyslo to perfektne, lebo 8.4 idem do BA za kamoskami a 9.4 ideme na koncert Lucky Bilej, cize ostanem do pondelka a pojdem rovno z BA do Brna cim usetrime par eur na cestovani 🙂. stimulovat sa zacina na 3. den cyklu ? mna este len caka vysvetlenie dalsieho postupu tak som zvedava 🙂

erijan
24. bře 2016

@boba245 takze mas endometriozu... vitaj v klube ☹ ano stimulovat sa zacina na 3.den, ja zacinam zajtra tak sa uz tesim ze je to tu. No tak ked ides za kamoskami do Ba ako pises na koncert tak to budes mat prijemnu prestavku na ceste do Brna 😀

boba245
24. bře 2016

@erijan dakujem, ale radsej by som bola v Henriho klube milionarov 😀 ...alebo este radsej v klube cerstvych mamiciek 🙂 , ale tak nevadi, su aj horsie veci. to ano, bude to prijemna zastavka a trochu si aj oddychnem. od zajtra sa ti teda zacina dalsi krok k vytuzenemu cielu 🙂

erijan
27. bře 2016

@boba245 veru, ako pises, su aj horsie veci...tiez si tak za kazdym poviem ked mi je mizerne...ano ja uz picham vcelicky, dnes uz tretiu...vo stvrtok idem na 1.kontrolu 🙂

zloba89
27. bře 2016

Holky promiňte že vskakuju do diskuze...
Ivf mě čeká nejspíš koncem května.
Jak dáváte ty injekce? Mám z toho docela hrůzu. . .

boba245
27. bře 2016

@erijan tie injekcie si pichas sama ? som zvedava ci to dokazem sama. na kontrolu ides k svojej gynekologicke ? ci do Brna ?

boba245
27. bře 2016

@zloba89 ahoj. ja si este nepicham, caka ma to az o par tyzdnov.

andela01
28. bře 2016

@zloba89 vůbec se toho nebojí 😉 to je taková pidijehlicka, že to ani nepostřehne 🙂 Držím palecky, ať to zvládneš a ivf dopadne úspěšně 🙂

erijan
28. bře 2016

@boba245 sama picham, neboj, zvladnes to,nie je to nic tazke... na kontrolu idem do Brna samozrejme, u nich je kontrola pocas IVF 🙂

erijan
28. bře 2016

@zloba89 ahoj, ja preve stimulujem s Gonalom, je to injekcne pero, ide to perfektne oproti inym liekom kde si pichas klasickymi ihlami. Neboj sa, zvladnes to ako my ostatne 🙂 ja som dnes pichla 4.davku, vo stvrtok idem na 1.kontrolu 🙂

erijan
28. bře 2016

@andela01 ahojky, ty si stimulovala s akym liekom prosim? pero Gonal?

andela01
28. bře 2016

@erijan ahojky, já měla pero Puregon 😉 + další, ale ty už nebyly v peru

boba245
28. bře 2016

@erijan cize do Brna pojdem este niekolko krat . oki, nevadi, hlavne nech to vyjde. a ako sa citis po tych injekciach ?

erijan
29. bře 2016

@andela01 aha dakujem 😉 tak ja teraz srimulujem Gonalom a potom mam predpisany este Menopur tak uvidime...

erijan
29. bře 2016

@boba245 ano pojdes tam viac krat, na zahajenie stimulacneho protokolu, potom 1.kontrola,2.kontrola, odber vajicok a vklad...cize 5x urcite. Aspon ja mam tak naplanovane. No dnes zacinam nejak citit krize ze ma bolia a lavy vajecnik, takze asi to uz ucinkuje...snazim sa vela pit ako povedali.

andela01
29. bře 2016

@erijan já musela mít ty nejsilnější léky a nejvyšší dávky. Byla jsem už po třetí, takže věděli, co na mě 😉 Menopur jsem myslím taky měla. To se píchá před opu, ne? Moc držím palečky, ať to vyjde. Na kdy ti vychází opu?

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru