CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

ellajoy
3. říj 2009

Ellenka - bát se nemusíš, není to sice příjemná procedura, ale nečeká tě nic strašného, mám trochu pocit, že ICSI dnes nabízejí každému, ale musíš doufat, že vědí proč. Já bych do IVF bez ICSI a dalších metod jako je PK a AH vůbec nešla, protože to zvyšuje šanci na otěhotnění téměř na dvojnásobek, stojí to sice peníze, ale v tomto případě vůbec nelituji.

elllenka
3. říj 2009

ellajoy: Myslíš, že je potom větší šance na otěhotnění? Mám obavu, že třeba zjistí, že nebudou dobré vajíčka ... ale asi jsem jen teď moc hysterická :(
V pondělí mi teprve předepíší antikoncepci.

ellajoy
3. říj 2009

Elllenka - je vyšší, píšou to i v těch papírech, co dávají, přečti si to...ale ještě to podle mě chce zaplatit si prodlouženou kultivaci...já jsem si připlatila všechno...vajíčka nebyla nějak kvalitní a podařilo se nám to hned napoprvé...teď jsem byla podruhé, to sice nevyšlo, ale díky ICSI a PK nám embrya vyrostla až do stádia blystocysty a že se neuchytila, za to už ICSI nemůže, takže já tomu opravdu věřím...navíc bez ICSI se nemusí vajíčko a spermie vůbec spojit, ale to už záleží na tom, jaký konkrétní problém máte a co ti řekli.
Snaž se být pokud možno v klidu, stres tomu vůbec neprospívá, já si pořád říkám, že jednou to vyjít musí, i když to někdy trvá 😉

elllenka
3. říj 2009

no já totiž mám spoustu obav, třeba kdyby vajíčka nebyla k použití, tak ty další procedury jsou už zbytečné, ale yaplatit to chtějí předem- teda neptala jsem se, jestli pak peníze vrací, když se úkony neprovedou.

Čtu o tom pořád a mám z toho pořád větší a větší strach ☹

betys
3. říj 2009

Ellenka-Na konci dělají celkové vyúčtování,takže určitě kdyby nic nedělali třeba z důvodu špatných vajíček tak Ti určitě peníze vrátí.Ale takhle vůbec nepřemýšlej.
Já mám za sebou ICSI se vším všudy.Vzali mi 12 vajíček,z toho 8 oplodnily ale nakonec mi zůstali jen ty 2 co mi dali a do mrazáčku nic nezůstalo.
A z těch 2 se udrželo jedno.I to je velký úspěch hned na první pokus jsem těhotná.
Holky hned hlašte jaký byl sraz.Je mi to líto žejsem nemohla za Váma ☹

lucifirek
3. říj 2009

Ellajoy ,tak takové ženské bych dala taky přes h..... ,jsem na to dost alergická,když vidím ženskou s kočárkem a má cigáro,natož v těhotenství. Ale bohužel je nezměníme. ☹
Gonal je také v peru,akorát je trošku jiné a ta tekutina je přímo v peru,takže mám pera dvě. U puregonu se vkládají do pera ampule. Ale jinak je to hodně podobné.
Sestřička zuzka je taková drobná blondýnka,koukni na stránky www.unica.cz je tam personál. No s tím čuráním si to taky nepamatuju,tak doufám,že mi to taky připomenou,to už jsem dávno zapomněla.

Holky srazík byl super,akorát jsme byly jen čtyři,takže doufám,že příště nás bude víc,Já Jeany, Vladis a Prcekpet.
V brně bylo krásné počasí.
A při cestě zpátky jsem byla svědkem,jak cigoši okrádají lidi nastupující do vlaku a ty jejich techniky,bylo mi z toho pěkně na nic. Ajsem z nich dost zhnusená,ale to nevystihuje moje pocity,ale to bych musela být hoooodně sprostá.

Ahojky Jary.

lucifirek
3. říj 2009

Ellenka zdravím tě tu, je docela logické,že máš spoustu obav a dotazů,každá z nás jsme to zažila,když jsme do toho šli poprvé. To kolik to bude stát,záleží na tom,jaký máte problém,kolik budeš potřebovat léků......
My napřl.máme problém ve spermiu, rozhodli jsme se pro ICSI,AH,PK - což je 18700,- ˇa teď jsme dopláceli na první léky necelé tři tisíce. Pak záleží jak budeš na léky reagovat,pojištovna hradí dané množství. Ale neměj strach,mělo by to snad stačit. Pak se samozřejmě doplácí za zamražení.... Nám to dohromady vyšlo +-kolem 25 tis.
To je asi takový průměr.
A jestli chceš cokoli vědět tak se nás klidně ptej. Rádi ti řekneme,jak to probíhalo unás.
Já jedu na unicu v pondělí na punkci cysty podnarzkozou.

jarkabilik
3. říj 2009

Co fotečky ze srazíku jsou 🙂 tak to je fajn že vám vyšlo počasí.

ellajoy
4. říj 2009

Hmm, tak na tu sestřičku Zuzku jsem opravdu nenarazila...a ta moje favoritka tam foto nemá, asi tam je inkognito 😀

jeany
4. říj 2009

Holky moc vás zdravím.
Srazík byl super, sice jsme byli jen 4, ale bylo to perfektní, jen to moc rychle uteklo. Doufám, že se zase brzo uvidíme.

Jinak jsem měla pro holky na sraze překvapení a vám to sděluji až teď. Včera jsem testovala a představte si, že test byl pozitivní, 2 // jak vyšité a ta testovací ještě silnější. Takže jsem z toho v šoku. Mám za sebou 2 IVF - ICSI a nevydařené a teď, když to vůbec nečekám se objeví vysněné 2//. No ještě teď tomu nemůžu uvěřit.
Zítra ráno jdu na krev a uvidím, kdy bude utz. Neuvěřím dokud neuvidím srdíčko. Teoreticky bych mohla být od poslední ms i 6 tt. Zatím to ví jen manža , nikumu to nebudeme říkat, dokud se sami na vlastní oči nepřesvědčíme, že je to pravda. Já totiž nemám žádné jiné příznaky, špatně mi není a nic podobného. Jestli to bude v pořádku, začnu věřit na zázraky.
Přeji krásnou neděli a zítra vám napíši jak mi to dopadlo. Ono stát se může cokoli, pozitivní tt nezaručuje úspěch. Všechno se uvidí až po krvi a ultrazvuku. Do teď to nechápu a ještě jsem si na to nezvykla. Prostě ještě tomu nevěřím. Jsem moc šťastná, jen se bojím, aby to fakt vyšlo a mimi bylo v pořádku.
Jak budu mít odpoledne čas, vytvořím albíčko a hodím sem fotku testu. 😉

lucifirek
4. říj 2009

Ahojky holky.
Ellajoy oni tam jsou myslím nějaké sestřičky nové.To asi myslíš takovou starší blondýnu,s kamenný výrazem.

Jani,přeju zítra moc moc štěstíčka,aby už bylo něco vidět 😉 Budu na tebe myslet,pokud teda nebudu zrovna K.O. v narkoze 😀 😀 Budu držet pěsti. A co manža,jak se mu to za ten den rozleželo?
Představ si,že včera jsem byla svědkem,jak cigoši na nádraží okrádají lidi při nastupování do vlaku. Když jsem nastupovala já tak tam ještě nebyla ani noha. Pak začali nastupovat lidi a mihla se tam partička cikánů jeden nastoupil prví,nechal nastpoupit nějakého pána a za ním šel zbytekparty a v uličce ho ten první začal pouštět a jak se tam mačkali,tak mu prohrabali kapsi. A pak jsem venku viděla,jak lidem,kteří zrovna lezou do schodů hrabou do kapes a kabele. Nezlobtese na mě,ale služnej výraz na ně neexistuje,to bych musela být fakt hodně sprostá.

lucifirek
4. říj 2009

No nic holky,jdu chystat obídek,řízky a br.salát.

elllenka
4. říj 2009

lucifirek: V kolik tam asi pojedeš, také tam musím, ale nejdřív to musím probrat s mým šéfem - ještě o tom neví- se bude zítra divit chudák 😉

elllenka
4. říj 2009

Holky děkuji za podporu, mám dojem, že jsem paranoidní 😖 Čím víc o tom čtu tím víc mám obav ☹
Kdybych věděla, že se to povede tak klidně zaplatím 30tisíc, ale kdyby to nevyšlo a platit tolik za 3pokusy, na to nemáme penízky :( Asi zkusím jen IVF s AH a když to nedopadne tak pak si připlatím za vše.
30ti procentní šance je tak malá :(

Jeany: Držím palce, aby krevní test dopadl dobře 🙂 Blahopřeji, je to úžasná zpráva a hodně potěšující
🙂

jimmy1
4. říj 2009

Týýýýjo, jeany 😵
zatím jen potichoučku gratuluju a držím mooooc pěstičky, abys nejlíp už zítra viděla na UTZ srdíčko 🙂 I zázraky se dějí, to je paráda...

Já jsem pořád nějaká nachcípaná, tak jen čajíkuju a polehávám, jestli se to nezačne zlepšovat, tak asi povalím k obvoďákovi, aby se na mě kouknul a poradil co se mnou. Jinak kontrolu na gyndě mám v pátek, tak jsem zvědavá, co se dozvím 🙂 předpokládám, že dostanu žádanku na test na cukrovku 😝 😖
Všechny zdravím, přeju pěknou neděli. 🙂

betys
4. říj 2009

Jeany-Taky opatrně gratuluji.Budu na Tebe myslet. 😉
Ellenka-Pokud Ti doporučí ICSI tak bych do toho určitě šla.Myslím že je větší pracděpodobnost když píchnou spermijku dovnitř a hlavně při PK se ukáže jestli jsou všechny embryjka dost silný.Vydrží fakt jen ty nejlepší.Ale jak myslíš.

elllenka
4. říj 2009

betys - Dobře, ještě o tom popřemýšlím, teda přemýšlím o tom pořád :(

betys
4. říj 2009

Ellenka-Já vím že je to težké rozhodování.Mě postavili přer hotovou věc-musela jsem na ICSI a raději jsme si zaplatily všechno.
Dneska je mi o malinko líp.Piju čaj od Teekane pro těhotný a asi fakt pomáhá.Ale jsem unavená.Manžel vstával v 5 na ryby a samozřejmě nemohla nic najít tak mě vytáhl z postele a už jsem pořádně neusnula.Asi si po obědě zdřímnu.Vycházky mám stejně až od 15.hod.My dneska máme smažený květák. 😎

elllenka
4. říj 2009

Hlavně odpočívej 🙂 jsi na neschopence? Dává se běžně? Já vůbec netuším jak to bude náročné na čas, abych to nějak v práci zvládala. Jé, květáček- mňam 🙂 Já dělám dneska rybku, manža je v práci a za chvilku přijede tchán a budeme skládat dřevo.

Co vše je lepší mít? 8vajíček -ICSI nebo víc? PK a AH jem považovala i tak za důležité a je lepší i něco nechat zmrazit?

Kdy se to platí? V pondělí jsdu na odběr krve a asi dostanu antikoncepci, ale kdybych to teď měla zaplatit, tak na to nemám :( doufám, že mi to placení výjde po výplatě jina nevím, nevím,...

elllenka
4. říj 2009

A co injekce? Jak zvládáte píchání?
Jsem zvědavá jestli to zvládnu, injekce nesnáším, nemůžu se dívat když mě sestřička bere krev- omdlívám. Tak to bude zajímavé :(
Je po injekcích špatně? Na to asi nedávají neschopenku, že?

betys
4. říj 2009

Neschopenku dáváají po ultrazvuku vaječníků-zhruba týden před odběrem.Kdy máš donés peníze to Ti řeknou.Záloha byla 18700.Myslím že to bylo až jsem si šla pro injekce.Sestřička Ti to ukáže,ale bude lepší když u toho bude imanžel.
Injekce byly v pohodě.Špatně mi po nich nebylo.
Neschopenku mám už spíš ze známosti.Byla bych jinak propuštěná z práce.moje gyn mi nechá neschopenku až do mateřské.Jestli to všechno dobře dopadne 😉

elllenka
4. říj 2009

Držím palce, aby to dobře dopadlo.
No manžel je na tom ještě hůř než já 😅 , nejdřív byl silák a že mi injekce bude píchat, ale když se doyvěděl,že se musí píchat do břicha tak na to si už netroufne - ten omdlívá i u zubaře 😀

A nevíš na jak dlouho ta neschopenka je? Byla bych docela ráda, kdyby mi neschopenku napsal někdo jiný než Unica, aby se to v práci nevědělo- no jsem zvědavá jak to budu maskovat :(

elllenka
4. říj 2009

V práci by mě nejspíš také vyhodili, kdyby věděli, že se snažím o mimi.

betys
4. říj 2009

Tak to mě vůbec nevadilo.U nás v práci to každý věděl že se snažím už dlouho o miminko.
Když Ti potvrdí těhotenství tak Tě z Unici odešlou k Tvýmu doktorovi a záleží jestli Ti neschopenku nechá.
Ty injekce jsou fakt v pohoě.Já jsem si je píchala sama.Ael je lepší když máš trošku špíček,ten si zmáčkneš tam se to píchá.Je tomnhem lepší než Agolutin do zadku po ET.To Ti tady potvrdí asi všichni.Je dobrý ty injekce píchat pravidelně ráno.Ale to Ti všechno řekne sestřička.

elllenka
4. říj 2009

U mě to v práci nikdo neví, pořád se tvářím, že dítě nechci. Pracuji s chlapama a kdybych řekla, že chci dítko tak mě vyhodí :( Musíj se vyrovnat chlapům a Ti na mateřskou nechodí, tak mají výhodu :(

Co jsem tak četla tak bych asi měla na neschopenku nárok, mám náročnou práci, ale na druhou stranu bych chtěla pracovat co nejdýl, ale to se asi nedá naplánovat :(

Ráno vstávám do práce pravidelně o pěti, tak by to nebyl problém (časově). Do zadečku jsem dostávala injekce skoro pořád (vyvolávačku) tak už jsem zvyklá.
Nemám totiž ovulaci, tak se nejvíc bojím, abych měla dobré vajíčka, ale prý po injekcích nebude problém a měli by dozrát jak mají 🙂

lucifirek
4. říj 2009

Ellenka já tam mám být na půl desátou,asi budu nějakou dobu čekat,protože mě vezmou jako poslední. Teda pokud folikl sám už nepraskl.Ale takové štěstí mít asi nebudu. s tou prací je to těžké, u mě to ví,ale nevím,že jdu do dalšího pokusu. Ale Jeany se to podařilo skrývat dobře, u tebe je horší,že musíš být brzo v práci,já to takmám taky a do Brna to máme taky daleko,takže si musím vzít buď dovolenou,nebo říct,že jdu na kontrolu,jenže to jde těžko. Elenka tyto obavy jsme měli opravdu všechny,jak budeme zvládat injekce a pod.
Trošku ti popísu,jak to bude,i když holky ti to už asi psali. Teď půjdeš na odběry,ty budou brát i tvému partnerovi.Dělají tam hormonální profil a infekční choroby. Nasadí ti antikoncepci a naplánují začátek stimulace. Při té se většinou platí procedury,které si vybereš. (k těm se ještě vrátím) Udělají ti utz,dají ti předpisy na léky,které si vyzvedneš v lékárně. Za ty se platí cca 2800,takže je potřeba s tím počítat. Ale to ti snad všechno napoprvé řeknou. Pak si tě zvezme sestřička do ordinace a vysvětlí ti jaké léky a kdy užívat,jak si píchat injekce. a zkusíš si tam tu první. Vypadá to dost hrozně,ale není to tak strašný. Všechny jsme to zvládli. Já ted píchám taky. Cca tři týdny se nic dít nebude, po nich pojedeš na první utz. Tam ti předepíší další injekce. Čeká tě ještě cca 1=2 utz a pak už OPU. To se dělá v chvilkové narkoze.Z té jsem měla také strach,ale není to nic hroznýho. No a podle oebraných oocitů se pak rozhodnete,kolik jich oplodnit a jak? Pak si budeš volat každý den,jak se embryjím daří. A řeknou ti,kdy bude ET. No a pak jenom zbývá čekat do testu,to je snad na tom nejhorší. Když vám nějaká kvalití embryja zbydou,tak si je můžete nechat zamrazit . Je to dobré,můžete jít pak KET,který stojí myslím do 5.tis.

lucifirek
4. říj 2009

Elenka a když sjme sebavili o těch procedurách,které si můžeš doplatit. To se také trošku odvíjí od toho,jaký máte problém. Pokud máte dobrý spermiogram a je problém u tebe jenom s těmi vajíčky,tak bych klidně podstoupila IuI.Pokud je problém se spermijkama,tak bych ti opravdu doporučila si zaplatila všechno, ICSI, PK,AH, dá to embryjkám větší šanci na úspěch. Ale není to tak jednoduché říct. Každá jsme jiná. Nejlepší bude se dr.ptát a ptát a ptát a nenechat se odbýt. ˇPokud nebudeš něčemu rozumět,taky se zeptej, at v tom máš jasno.
😉

lucifirek
4. říj 2009

A s tou neschopenkou. Mě ji nabídli v Unice až od prvního utz,což je tři týdny od začátku stimulace. Ale minule jsem chtěla být na neschopence od začátku stimulace a tu mi musela napsat moje gyndařka. Dala mi i dobré vycházky měla jsem je od 8=17,což bylo super. Tentokrát si ji vezmu až od toho utz.
Z prací i tou neschopenkou je to těžký,když ti jí napíšou v inuce,tak je na firmě hned každému vše jasné

jeany
4. říj 2009

Luci, posílala jsem ti email, když tak mrkmi. Zkoušela jsem zmenšit fotku, ale nedaří se mi to. Albíčko jsem si už založila, teď zbývá jen přidat fotku. Luci, pořád mi to připadá jako sen, nemůžu si zvyknout na to, že bych mohla být těhu. Zdá se mi to strašně neskutečné. Dva nevydařené pokusy a nic a najednou to přijde jako zázrak z nebe. Jsem moc zvědavá co se zítra dozvím.
Luci, budu na tebe taky moc myslet, aby ti všechno dobře dopadlo. 😉

Elenko, já to řešila tak, že nikdo v práci ani netuší čím jsem si prošla. Ani jeden den jsem neměla neschopenku ani propustku, řešila jsem to tak, že něco jsem nadpracovávala a někdy si brala dovču a v práci jsem o tom nikomu neřekla. Takže dá se to i tak. Záleží kdo co má za práci, já jsme v kanclu. Já se za to rozhodně nestydím, ale nechtěla jsem, aby to někdo věděl, protože bych také možná mohla přijít o místo. I když teď už je mi to jedno, stejně jsem se rozhodla pro výpověď, chtěla jsem končit k 31.1209 no a vyřešilo se mi to samo a neplánovaně. Jen doufám, že vše bude v pořádku. Jen tě uklidním, že strach a velké obavy jsme měli všichni.
Já když jsme poprvé uviděla tu hromadu léků a injekcí, tak jsem to chtěla zabalit a manža taky, ale pak jsme si říkali, že nejsme žádné béčka a šli do toho. Pak už se to dá, neboj není to tak hrozné jak se na první pohled zdá. Přeji ti, aby ti to vyšlo napoprvé. 😉

elllenka
4. říj 2009

lucifirek:
Děkuji za takové obsáhlé shrnutí, už se bojím o dost míň, docela mě to uklidnilo.
Doktor nám říkal i o rizikách a asi si to člověk nemůže moc připouštět.

Dělám v kanclíku, ale když chybým je to vždy poznat a můj kolega to nemůže rozdýchat :( máme moc práce, ale to se nedá nic dělat. Také to chci řešit dovolenýma nebo si to naddělám, ale u stimulace se budu snažit být co nejvíc vklidu u nás je to děsně na nervy :( pracuje se stále pod tlakem a pro miminko udělám všechno, už teď jsem omezila přesčasy, abych byla víc vklidu.

Já pojedu do Unici později byla bych tam asi kolem jedné. Ale trochu spoléhám na to, že mě tam šéf nechá odvézt 🙂 a to bych pak neměla čas si ani popovídat. Budu držet palce, aby ti to dobře dopadlo 🙂

Máte holky pravdu, máte úplně stejné starosti a obavy jako já a dopředu nic nevíme. Děkuji moc za podporu.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru