CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

betys
12. říj 2009

ellenka-Řeknou Ti jen předběžné datum,ale mě se do něj trefily.O víkendu pracujou taky,nemůžou to prošvihnout.Upřesní to podle ultrazvuku.Mě po první utz mi změnily dávku injekcí-folíky byly malé.Ale pak to dohnali.Manžel tam musí být kvůli spermiím,ale to je chvilka.Pak už tam být nemusí,ale je to lepší.Po punkci mám manžel nárok na OČR.Píšou to na 2 dny.My jsme to využili a dokonce nám to dali i po transferu.Manžel dělá 12 a 1 propustku mu na celý den neuznají,tak byl se mnou doma 2 dny. 😉
Jinak jak jsem Vám tady psala o mojí kamarádce jak měla komplikovaný porod a malý Honzík byl na ventilátoru-tak denska volala že zjistili poškození mozku.Zatím neřeknou v jakém rozsahu a možná se to i spraví ale je to hrozné.Po porodu a vlastně možná i v břiše byl chvilku bez kyslíku.Jsme z toho všichni smutní ☹ Ale pořád doufáme že to nebude tak strašné.

jarkabilik
12. říj 2009

ellenka betys má pravdu manžel si může vzít OČR můj manžel toho taky párkrát využil,na klinice vám to jen potvrdí

elllenka
12. říj 2009

betys: Chudáček chlapeček, to je děsné :( co to je vůbec ventilátor? ( klasický vím, ale ve zdravotnoctví)

No aby byl doma tak to nehrozí, ještě má celou loňskou dovolenou :( nemůže si vzít dovolenou ani když musí do školy (dálkově dodělává vysokou) Po odběru vajíček, by na mě měl počkat, po uspání bych si netroufla jet sama domů. Já si to vůbec nedovedu představit jak to bude, jestli dostanu neschopenku (nejradši bych si vzala 5-10dní dovolené, ale to by mě mohli z práce kdykoliv odvolat) No teď té situace co je zaměstnavatel hodně využívá, nedostali jsme ani prémie, vzali nám peníze, neplatí přesčasy a příspěvek od zaměstnavatele na penzijko nám ztrhávají z hrubé mzdy- takže úplně děs, jenže v okolí práce není tak musíme být zticha :(

betys
12. říj 2009

ellenka-V Unice máš nárok a neschopenku myslím od ultrazvuku vaječníků-zhruba týden před odběrem.A nechají Ti ji až do testu.Pak záleží na Tobě a Tvém Dr.jestli si ji necháš.Když bys měla neschopenku tak ať si manža vezme to OČR.Manžel na mě po odběru čekal na pokoj a byl tam celou dobu se mnou,ale to záleží jestli mají volný pokoj.
Ventilátor je dýchací přístroj.Byl připojen skoro týden.Dneska ho odpojili a dělali vyšetření mozku.

elllenka
12. říj 2009

betys: Není ještě šance, že se to samo upraví? Jak bude růst? Ještě děti nemám, tak se omlouvám za hloupé otázky. Moc mě mrzí, když je nějaké dítko nemocné.

Já bych ráda měla neschoepnku tak dlouho jak to půjde, ráda bych byla vklidu, nechci nic ryskovat.

betys
12. říj 2009

Doktoři říkají že šance je.
Já mám neschopenku celou dobu a chci si ji nechat až do mateřské.Popravdě si ani nedovedu představit že chodím do práce.Jsem pořád unavená,je mi blbě a minulý týden mě to krvácení dostvyděsilo.Ikdyž kybych musela tak by mě to asi donutilo 😉

elllenka
12. říj 2009

Snad se to upraví a bude to bobré 🙂 moc jim držím palce.

Také bych brala neschopenku až do mateřské, kdyby se to povedlo. Ale nevím jestli je nárok na těhotenství neschopenka. Já sice pracuji v kanclíku, ralativně to mám dobré, ale srtašný stres, stále spousta práce a hlavně ten stres, už jsem se z toho jednou sesypala.Teď už tři měsíce odmítám dělat přesčasy, max. 2hodky za měsíc 🙂 sice jsem přišla o osobní ohodnocení, ale kašlu na to, hlavně abych byla zdravá a zvládla ty injekční hormony a to všechno co nás čeká.

elllenka
12. říj 2009

už se mi to pomalu blíží pro injekce si jdu už příští týden. To mě připomělo, měla bych zkontrolovat účet a vybrat peníze, mám malý limit na kartě, tak to musím vybírat postupně :(

betys
12. říj 2009

Záleží jakse domluvíš s Dr.Mě taky nevymýšleli žádnou speciální diagnózu.S doktorkou se ale znám už delší dobu a pracovala jsem se zvířatama-kravičky a pod. takže mi neschopenku nechají.A pokud se Ti chytnou dvojčátka tak budeš mít nárok určitě.Já mám 1 bublinku.Teď jsem v 8.týdnu a příští středu jdu na ultrazvuk.Už se těším a zároveň trochu bojím

elllenka
12. říj 2009

Určitě to už bude v pořádku a hlavně o dost příjemnější než čím sis do teď prošla 🙂

No já jsem u své gyn. krátce, přešla jsem k ní od Brněnské lékařky- pořád jsem si myslela, že v Brně jsou lepší lékaři než u nás, ale kdybych to věděla tak už jsem od ní přišla dávno. Dělala mi ultrazvuk několikrát a pokaždé řekla, že jsem úplně v pořádku a že dětátko příjde, že jsem mladá a mám času dost :(, pak jsem přešla tady k místní ultrazvuk nemá, tak jsem si 2měsíce měřila teplotu a pak mě poslala do Brna na Veveří a tam mi řekli, že mám cystické vaječníky ... nebo jak se tomu říká, že nemám ovulaci a bylo to. Hned vypsala žádanku do Unicy.

Já asi nebudu mít nárok mít neschopenku moc dlouho, když pracuji v kanclíku, ale uvidíme, to je ještě mooooc daleko, zatím musím překonat injekce. I když nevím zase mi po práci bude hodně smutno a po spolupracovnících, tak mi to ani nebude moc vadit když se vrátím do práce, ale strašně nerada bych ryskovala potrat (kdyby se náhodou zadařilo), ale takové obavy máte všechny - držím nám všem palce, aby se nám sen splnil.

lucifirek
12. říj 2009

elenka o víkendu pracují siceomezeně,ale drží služby,protože to nemůžou propástj. Ventilátor pomáhá člověku dýchat,když není schopen sám dýchat.Neschopenku si můžeš opravdu vzít od 1.utz.
Betys tak s tím malým je to hrozný. Ach jo,to je nespravedlivé. SNad to nebude nějak moc vážné.Ale to těžko teď zjistí,že? Je to smutné. Nezbývá jen věřit,že se to spraví.

já přemýšlím,že si nechám napsat neschopenku od svojí gyndařky,dala mi minulesuper vycházky od 8-do17.hod.
Betys prosím tě,jaké tidali vycházky na unice? Věřím,že se bojíš testů,ale věř,že bude všechno v pořádku.

betys
12. říj 2009

Z Unici mám 10-12 a 15-17.Mohla jsem si to vybrat sama,2 hodiny dopo a 2 odpo.Není to nic moc.Ale stejně žádný velký výlety nezvládám.A když někam potřebuju zajet a přišla kontrola tak mám se sestřičkou domluvený že mi to omluví.Je to shodou okolností ségra tý mojí kamarádky.
Já toho o malým Honzíkovi moc nevím.Kamoška strašně brečela když volala tkaže jsem jí špatně rozuměla.Taky jí říkám ať nezoufá dokud se to neprokáže na 100%.Jenže ona je zdrav.sestra a ví co všechno hrozí. ☹

ellajoy
12. říj 2009

Elllenka - těhotenství po IVF se bere jako rizikové, na neschopenku máš nárok určitě až do nástupu na mateřskou.

Jarka - jasně, bylo to ICSI + PK + AH a za léky jsem doplácela "bajvoko" 8 - 10.000,- ... a teď tak přemýšlím, jak tu psala Ink, že možná při KET už AH znova platit nebudu, možná je to v ceně ...ale myslím, že obal embrya musí naříznout až těsně před KET, nedovedu si představit, že to udělají a pak embryo mrazí, protože po rozmražení ho ještě 1-2 dny dále kultivují a to by asi nešlo, nevím...

Betys - to je teda hrozná starost, snad to dobře dopadne.

Všem dobrou noc.

jarkabilik
12. říj 2009

🙂 Přeji všem hezký večer a dobrou noc.

elllenka
13. říj 2009

ellajoy : to je skvělá zpráva - děkuji 🙂
Jen mě tak napadlo, nevíš jak je to pak s penězi na mateřské? Počítá se pak mateřská z nemocenské nebo z předchozího platu?

lucifirek
13. říj 2009

elenka,mateřská se počitá ze zaměstnání z platu.

lucifirek
13. říj 2009

holky tady je kosa,že jsem si už vzala kabát.

lucifirek
13. říj 2009

Práce je dneska nad hlavu a potřebuju dělat uzávěrku,poněvadž tu zítra nebudu. Alechybí ještě spousta papírů,takženevím,kdy to udělám.Ale těch sedm dní v práci už nějak překlepu.

jeany
13. říj 2009

Ahoj holky, dnes jsem až třetí 🙂
Luci u nás je taky děsná zima, zítra si vezmu už teplejší bundu, nebudu přece mrznout. V kanclu nám topí, takže to je dobré. No a doma ješě nemáme zapnuté topení, příležitostně manža zatopí v krbu a to je teplo za chvilku. Vám už doma topí?
Elenko, tak jak píše ellajoy, po umělém oplodnění dle mě může být neschopenka vždy a jinak to záleží na tom jak se domluvíš s Dr.
Mateřská se počítá z platu, ale od nového roku to bude podstatně méně. Já přijdu o 3000 kč. Je to tak, že čím vyšší je hrubá mzda, tím víc ztratíš. Porodné je také nižší o 3000 a pak ještě jsou kráceny přídavky. Jsou to zmetci, nám by ty 3000 moc pomohli, abychom žili normálně, tak se bude muset manža víc otáčet a my uskromnit.

jeany
13. říj 2009

Luci a zítra máš volno, to už jedeš do Uniky? Zdá se mi, že jsi psala, že až v pátek. A těch 7 dní už vydržíš a pak budeš pěkně doma v teplíčku. Já uvidím po utz a zkusila bych asi být doma i dřív než od nového roku. Nějak se mi nechce ráno vstávat, občas je mi blbě a doma by mi bylo daleko líp.

lucifirek
13. říj 2009

Jani tak mi máme v práci docela dobře,ale jak chodí lidi,tak se to vyvětrá a je tu kosa. Doma jsme dneska měli19 stupňů,tak už budeme muset trošku přitopit. Krbíček by se hodil 😉 ,ale tak někdy v bytečku. Jani s tou mateřskou a porodným je to fakt bordel,za 3 tis. máš autosedačku a postýlku třeba. Pro nás je to taky dost peněz.Diví se ,že se nerodí děti,ale za takový peníze,co doma bereš,.Jani zítra jedeme s mamkou do nemocnice,budu tu chvilku ráno. Na Unicu přece až příští pátek, manža si vezme dovču,pocouráme Brno a pak dorazíme. To se ti nedfivím,že se ti nechce ráno vstávat,to mě se nechce takhle normálně a jestli ti bývá blbě,tak budď doma,ono se to taky nezblázní. Doma budeš v klidu,budeš vařit,pak nakupovat..... řiď se tím,jak ti bude.
Elenka,neschopenku můžeš dostat od 1.UTz a pak už většinou holky jsou doma. Ale záleží na každém,jak se cítí a jakou má práci.

jeany
13. říj 2009

Tak to jo, takže jedete zítra s mamkou, tak ať to dobře dopadne a není to horší. My bychom chtěli jet v sobotu do Brna nakupovat a někde se zastavíme na oběd.
Na ten další pátek se už moc těším, budeš mít po utz a budeš mít určitě dobré zprávy, že všechno roste, tak jak má. 😉

lucifirek
13. říj 2009

Jani mi zítra jedeme jenom na tu ambulanci bolesti. Asi jí upraví léky,protože má ještě ke všemu teď vysoký tlak. Ale lepší už to nebude. ☹ Je to na psychiku hrozný pro všechny,natož pro ni.
Tak to si to v sobotu v Brně užijte a udělej si něčím hezkým radost,kup si něco těhu 😉 Jani doufám,že to poroste,jak má. Také se těším,jen se bojím,abych doma něco nezapomněla,musím si vzít všechny injekce s sebou,i ty,co mají být v lednici,všechny léky. To víš,kdybych něco zapomněla,tak by to bylo v prčicích.

jeany
13. říj 2009

Jo, Luci, raději to všechno pak dvakrát zkontroluj. Já sice doma mám ještě nějaké zbytky léků z minule, ale ty máš něco nového, ten Gonal. Je ti při stimulce dobře, zvládáš to v pohodě? Já ti pak naživo ukážu fotku z utz, tedy, jestli to bude v pořádku. Věřím, že snad jo.

betys
13. říj 2009

Dobré ráno.
Jeany-Já jsem byla v Brně teď v sobotu a byla to hrůza.Projeli jsme Hornbach,Makro,Tesco,Ikeu a Hypernovu a všude přišerně narváno,ani se nedalo zaparkovat.Já si teď dám s nakupováním oddych a budu čekat jaká mi přijde nemocenská a hlavně kdy.Slyšela jsem že se často opozďují. 😒

jeany
13. říj 2009

Ahoj Betys, my chceme do hangárů, do Ikei a do Vaňkovky. Do Ikei chodím moc ráda, pokaždé tam koupím nějakou drobnost nebo kvítko do bytu. Do Makra nechodíme, nemám kartu, i když by se dla půjčit. Jednu dobu jsme chodili skrz kvítka do Hornbachu, Bauhausu a Baumaxu, ale bylo toho moc a pak jsme byli hodně unavení. Je to náročné chodit skoro celý den. my to teď bereme spíš jako výlet, nic extra nesháníme, spíš manža chce nějaké teplé oblečení do práce, dcerka zimní bundu a já něco co by mě zaujalo. Pro mě nemá cenu nějaké oblečení ani kalhoty, když to neunosím. Nedávno jsem si koupila krásný tmavý fialový svetřík na rozepínání a stál jen 199,-. Luci, ten by se ti taky líbil a hodil.
Betys, jak ti přijde nemocenská napiš a kolik to dělá, abych měla přehled, třeba zanedlouho to budu taky potřebovat.

betys
13. říj 2009

Právě v Ikei to bylo snad nejhorší.Člověk na člověku.Byla tam se mnou ségra,takjsme šli rovnou dolů jen do těch doplňků.Kupovali jsme nějaký drobnosti do tomboly a takový ty skleněný kalíšky na čajovou svíčku.V sobotu u nás bude zábava ve stylu Heloween.Tak jsem barvama na sklo namalovala dýně a duchy a ty kelímky jsem vyzdobila.Docela se mi to líbí.Ještě budeme vyřezávat dýně ale v týhle zimě teda nevím nevím.V Hornbachu už žádno npodzimní výzdobu neměli-tam už chystají vánoce.Ještě jsme koupili pár umělých pavouků,tak musím vymyslet nějakou pavučinu na výzdobu sálu.
Jinak já ráda chodím na oblečení do CaA.Někdy tam mají dobrý věci a vždycky dobře prohlídnu věšák se slevama.Teď budu shánět zimní bundu,asi si zajedeme do Freeportu-teda ještě podle tý nemocenský.Byla jsem zvyklá že 13.jsem měla výplatu na účtě a teď budu čekat.Jsem na neschopence první celý měsíc tak se nechám překvapit. 😉

lucifirek
13. říj 2009

Jani tak ty jdeš taky v ten pátek na utz? Jo,jo,radši si to třikrát překontroluju. Já ti jsem teď nějaká unavená,nevím,jestli to může být z těch ijekci,nebo ne.

jeany
13. říj 2009

Ne, já už jdu v pondělí 19.10., ale v pátek ti to ukážu osobně. 😉
Luci, může to být i z injekcí, člověku to dává zabrat cpát tolik hormonů do těla. Já už mám po obědě, dnes jsem měla kuřecí řízek a brambory. Vozí nám sem obědy. Už před obědem jsem pěkně šilhala hlady. Co máš k obědu ty?
Betys, tak to se budu děsit tolika lidí. Dávám na sebe větší pozor, aby do mě nikdo nevrazil a tak.

lucifirek
13. říj 2009

Tak super,to se budu těšit na obrázek. Já nemám k obídku vlastně nic. ☹ sem obědy nevozí. Já si vzala banán a trochu bramb.polémvky z domu. Musím vymyslet něco ¨dobrého k večeři,ale asi udělám špenát,mám na něj chuť.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru