CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

ratatooy
18. říj 2009

jarkabilik- taky tě zdravím a přeji hezký den,akorát ještě řešíme jesli si dat jedno nebo dvě embrya,ta větší šance ba těhu je lákavá ale dvojčata nechci.

lucifirek
18. říj 2009

Rattatoy,ze začátku si budeš píchat do pupíku jednu injekci denně,je to Diphereline a myslím,že je to na sklidnění funkce vaječníků,ale tak dopodrovna jsem to nestudovala,radši. Po čtrnácti dnech přibyde další injekce do pupíku a to bývá většinou Puregon pen,co je pero a s tím to opravdu nebolí,ty jehličky jsou tak tenoučké. A několik dní před punkcí se přidává ještě menopur,myslím obden pícháš tři injekce,ale to myslím vyjde tak třikrát. Podle utz pak naplánují termín punkce. Je to drobný zákrok pod narkozou,z toho jsem já měla největší strach. Ale je to v pohodě. Píchnou ti do žíli nějakou látku a na chvíli si zdřímneš a odeberou ti přez dělohu vajíčka. Dál je oplodní a budete si volat,jak se vyvíjí. Nakonec budete mít ET-embryotransfer. To je snad ta nejpříjemnější věc,zavádějí je do dělohy,vůbec toneboli,bude tam s tebou i partner a pak vás nechají asideset minut samotné,než vás pustí domů. Po punkci se píchají injekce do zadečku. Ty ti bude muset píchat partner,protože sama si je nepíchneš. Musím říct,že mě píchá většinou všechny injekce do břicha manža a do zadku taky a je šikovnější než já. A mín to od něj bolí. Je šikovnej.

ak303
18. říj 2009

Do zadku budeš dostávat injekce až po zavedení oplodněného vajíčka, ale je to tak na 3 TÝDNY. Nechtělo se mi jezdit každý den k doktorovi, tak to může píchat manžel. Všechno mu to ukázali, takže to zvládal. Pro něj to byl asi mnohokrát horší do mě píchat. Ale zvládal to i když pro mě ty injekce do zadku byly utrpení. ALe vše se dá zvládnout. A opravdu se nemáš čeho bát, není to tak hrozné jak to všechno vypadá. A jak psala Lucifirek tak já bych to též podstoupila i 100 x jen abych měla dítě....I když doufám že nebudu muset 😀 😀 . Po probuzení, což je za chvíli nic necítíš, možná trochu tlak, ale nebolí to. Teda mluvím za sebe, mě nic nebolelo, vše jsem snášela dobře.

Luci..já poprvé byla v práci a teď to chci udělat obráceně. Prostě půjdu na neschopenku. I v prvním případě mi ji nabízeli a já si říkala že je to zbytečný, ale teď už si ji nechám. Hold musíme se hodně šetřit a hlavně být v klidu a pohodě, což teda u mě v práci moc není.

lucifirek
18. říj 2009

s těma dvojčatama to máš lehké. My si nechali dvě a zase dvě necháme,možná i tři,podle vývoje. S dvojčátkama počítáme.

ratatooy
18. říj 2009

a po té punkci je to jak dlouho??

jarkabilik
18. říj 2009

ratatoy můžu tě uklidnit moje sestra když můj předešlý pokus nevyšel a já byla zrovna v nemocnici přišla s tím že to má mimoděložně leželi jsme spolu i na pokoji bylo to v listopadu a v lednu hned otěhotněla a dokonce malý už je na světě narodil se ted 2.10. 😉 takže šance stále je

lucifirek
18. říj 2009

ak303 já řeším ted v práci určité problémy a chtěla jsem být v práci,ale cítím,že už na mě ty léky asi trošku doléhají a působí,minulý týdne jsem byla fakt unavená a at se člověk snaží být v práci v pohodě,nikdy to uplně nejde.

ak303
18. říj 2009

Já bych moc chtěla dvě, ale nevím nevím.....Jinak já byla na zavedení po týdnu, tedy v pondělí punkce a v pátek zavedení....

lucifirek
18. říj 2009

cca čtyři dny na ET

jarkabilik
18. říj 2009

ratatoy dávají pokaždé embryja 2 někdo i měl 3,jedno si myslím že není dobrá věc je tam menší šánce

jarkabilik
18. říj 2009

ratatoy jinak já taky stejně uvažovala jako ty taky jsem nechtěla dvojčátka a pak když to nevyšlo co bych za to dala kdybych ty dvojčátka čekala 🙂

ak303
18. říj 2009

lucifirek to chápu, my ženy se snažíme zvládat vše, taky si vzpomínám že jsem byla unavená. ale když jsem o malé přišli, tak jsem si vyčítala, že jsem nezůstala doma...co kdyby a podobně. Teď si to chci prostě vše užít v klidu a věřit, že vše dobře dopadne. A samozřejmě držím pěsti i Vám všem.

ratatooy
18. říj 2009

tak vím že šance je ale máme začít s těma všeme lékama 9.12 a na ET máme jít přibližně 20.1no a do prosince nám zbývá už jen jeden cyklus kdy by se to mohlo podařit přirozeně.malá šance ☹ ještě si furt říkám jestl emáme třeba ještě počkat,kdyby náhodou ale co když budu furt jen čekat,obrazně řečeno nejsem už taková že bych na to myslela od rána do večera věnuji se i jiným věcem.

jarkabilik
18. říj 2009

lucifirek ty už jsi ale na tom prvním uptrazvuku byla ne?ptam se proto že ještě jsis nevzala ještě neschopenku 😉 a jak to tady tak čtu tak by mě zajímalo jak to budu zvládat při těch 12hod. směnách jednou 😖

ak303
18. říj 2009

ratatooy neboj, vše zvládeš. Uvidíš, dobře to dopadne. A jak to že začínáš s léky až 9.12?

ratatooy
18. říj 2009

😅 jenže mi máme v rodině hrozně dvojčat už přes dvě kolena zpátky tak to čeká na nás a asi to číhá právě na mě.jenže to si pak neužiješ jen samé starosti alítání od jednoho k druhému

ratatooy
18. říj 2009

protože kdyby jsme začli hned jak jsme tam byli poprvé jelikož jsem měla zrovna mS takže jsme mohli začít tak by ET vyšel kolem vánoc a to zrovna předělávají kliniku novou laboratoř a tak.takže se to takhle posunulo

ak303
18. říj 2009

my máme v rodině taky dvojčata a taky čekali na mě....ale. U nás je to jinak. tím že si necháváme pomoci, tak to asi moc neovlivníš. Dají ti sice dvě a záleží na nich, jestli se uchytí. Já bych dvojčata moooooooooooooc chtěla, ale budu vděčná i za jedno.

ratatooy
18. říj 2009

jarkabilik-pokaždé dávají dvě ale co když ví že tělo dvě nezvládne,já nejsem zrovna drobek ikdyž hodně sportuju ale myslím si že bych u dvojčat měla problém navíc jsem astmatik

ratatooy
18. říj 2009

když hlídám svého synovce je mu rok a půl tak jsem za dvě hodiny vyřízená natož s ním být celý den on je až moc akční,a ta představa mít takové dvě tak se snad zblázním?

jimmy1
18. říj 2009

Ratatooy, já jsem si prvně nechala zavést 2 embrya, ale někde v podvědomí jsem se dvojčátek docela bála, protože mám kamošku s 2 a půl letýma raráškama a je to docela síla 😕 navíc jsem při prvním pokusu měla veliký stresy, protože jsem měla hodně nemocnou mamku, takže to všechno se určitě podepsalo na tom, že se to nepovedlo.
Teď v květnu, když jsme šli na KET, tak nám zbylo jen 1 embryjko po rozmražení, takže nebylo potřeba žádné rozhodování.

Ale určitě si můžeš říct, že chceš zavést jen jedno. Pokud nejsi smířená s tím, že by to mohly být dvojčata, tak to psychicky asi bude lepší, když si necháš zavést jedno a ostatní zamrazit na případné KETy. 🙂 Můj názor 🙂

ak303
18. říj 2009

Já si to taky myslím, pokud se necítíš na dvojčata a ta možnost je, tak si nechat zavést jen jedno. Jimmy má pravdu 🙂 . No a ratatooy, tak to možná půjdem zároveň, já si to počítala taky kolem vánoc nebo po, ale když probíhají opravy, tak mi to asi taky posunou ☹ . No vydržíme...

pehu
18. říj 2009

Ahoj
Ratatooy - také chodíme do unici. Vždy se ptají kolik embryjek chcete zavést. Většinou dávají 2, ale protože u nás těch pokusů bylo více, tak nám sami navrhli dát 3. Stejně se neuchytila ☹, takže opět půjdeme do 3, protože ta pravděpodobnost, že budeme mít trojčátka nebo dvojčátka je malá.
Kamarádka si nechala zavést dvě a nakonec se uchytilo jen jedno, i za to je ráda. Ale chápu, že se dvojčátek bojíš. Při prvním IVF jsem měla také tyto pocity.

My jsme měli také naplánovaný odběr na prosinec, takže asi se to posune. Nevíš přesně, na kolik dní je oprava plánovaná?

ratatooy
18. říj 2009

no říkal že je to na dýl myslím že listopad prosinec ale mezi vánocema a silvestrem tam nějak bylo malé místo.radši si tam zavolejte at máte termín co nejdřív rezervovaný.
ještě s těma dvojčatama-podruhé bych taky třeba zkusila dvě ale ještě nevím jak tělo bude reagovat a tak jelikož se nám to už jednou přirozeně povedlo tak si myslím že v tom nebude problém vajíčka mám normální manža spermio také a děložní sliznici mám taky ok.u nás ten problém bude takový že se ty bunky jen nemůžou dostat k sobě.

ratatooy
18. říj 2009

akorát nevím jak jsme dopadli z krevních testů protože nám je dělali až na konci a pak už jsme šli domů

betys
18. říj 2009

ratatooy-my jsme s manželem taky byly v normě a nakonec se přišlo na to že mám protilátky proti spermatu.Každé vajíčko tím může být obaleno a ta spermie se tam nejen nedostane ale hlavně to nepřežije.Tkaže jsem musela podstoupit ICSI.A teď jsem v 9.týdnu a nosím v sobě 1 bublinku.Ve středu jdu na ultrazvuk.Už se těším

jarkabilik
18. říj 2009

ratatoy nevím jestli existují výjimky že by dali jedno...ale o to menší pak šance je

jarkabilik
18. říj 2009

ratatoy tak jimmy ma možná pravdu ale zkus se poradit s lékařem na klinice

jimmy1
18. říj 2009

jarkabilik, to nejsou vyjímky, to si prostě domluvíš... určo je lepší být psychicky v pohodě s jedním než ve stresu se dvěma 🙂

ak303
18. říj 2009

určitě ti dají klidně i jen jedno, to záleží jen a jen na tobě. Není to podmínka že musíš mít dvě. Takže si myslím,že to není žádný problém.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru