CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

jeany
16. lis 2009

Jary, také mě to mrzí, že to neviděl, ale říkám si, že příště, to je zhruba za měsíc si to prosadíme ještě předem. Chci, aby to manža viděl. Já mám to mimi pořád před očima i ten přesný utz z Brna, to bylo na plazmovce a krásně a podrobně mi doktorka mimi ukazovala a popisovala co kde je. No a u nás se mimi nádherně procvičovalo. Musím říct, že až od teď si to plně uvědomuji, že jsem opravdu těhu. Předtím jsem se bála, že třeba se přestane vyvíjet a pořád jsem měla obavy, jestli je to zdravé a tak. Musím říct, že jsem po ndešku daleko klidnější. Neslyšeli jste náhodou takovou velko ránu? To mi spadl kámen ze srdce. 😀

jimmy1
16. lis 2009

Jeany a jak ti stanovili termín porodu? Kolik jste dneska přesně těhotní? Toto určení je nejpřesnější 😎

jimmy1
16. lis 2009

Mrkvicka, přesně tak, v době braní prednisonu je tělo náchylnější na kdejakej bacil 😖 Takže hooodně vitamínovat a neprochladnout, aby to ty případný bacily neměly tak lehký 😉

jeany
16. lis 2009

Jimmy, ta doktorka mi řekla, že to rozhodnutí je na mě. Tak jsem se jí zeptala na rovinu, jestli ona by šla. Myslím, že to je nejlépe položená otázka, ne ptát se co si myslí, ale jestli by šla ona sama a řekla mi, že ne. Že ať přijedu, ale mohla bych jen na podrobný utz a udělat si pohovor s genetikem. JInak jsme jí uvedla, že u manžela v rodině měli už 2x rozštěp páteře. Už jsem byla oblečená a znovu jsem se jí po kontrole na to ptala jak to vypadá přímo s tímto problémeme a oan mi řekla, ať se ještě položím a že to udělá ještě důkladněji. Takže se na to zaměřila a ukazovala mi hlavičku, krásnou, bez abnormalit a prošla celou páteř pomalu a řekla, že nikde ani náznak. Ptala jsem se, jestli by nebylo lepší třeba přidat kyselinu listovou, jím denně jednu tabletu, ale na letáku bylo uvedeno, že se můžou 2 tablety denně. Na to mi řekla, ať jím raději ty 2 tablety. Takže tak.
Takže ten můj výsledek je nakonec dost dobrý, že? Chci si ještě něco někde o tom přečíst.
Jestli to bude holčička nebo chlapeček se asi dozvíme příště. Zatím mi jen slabě naznačila, co by to mohlo být, ale říkala, že to není stoprocentní, takže tomu nepřikládám žádný význam a je mi to vlastně úplně jedno.

jeany
16. lis 2009

Jimmy, dnes jsem podle vyšetření 11+5, termín mám posunutý na 2.6.. Měla jsem původně 26.5.
Jimmy a znamená, že 11+5 je jako 11 tt nebo se už počítá 12tt. Jsem z toho jelen. Pak se ještě přičítají ty 2 týdny a je v tom pěkný zmatek, aspoň pro mě. 😀

jeany
16. lis 2009

Luci, kde jsi? Přišla ti ta návštěva? Odpočíváš?

jimmy1
16. lis 2009

Jeany, ale rozštěp se stejně nejlíp určí na tom podrobném UTZ, k tomu není odběr plodovky potřeba...
Takže říkala, že by to měl být klučina? 🙂 U holčiček to totiž někdy není pořádně vidět ani v tom 20tt to jejich "kávové zrnko" se může s pindíkem zaměnit, ale pokud je vidět pindík a pytlík, tak pak není co řešit 😎
Já jsem jen zvědavina zvědavá, jestli taky budete mít toho Martínka 🙂

Třeba Zuzuza to věděla, že čeká kloučka už právě od toho screeningu na Veveří, tak proto se ptám 🙂
Náš Martínek byl zpočátku stydlín, dlouho si nenechal kouknout mezi nožičky 😉 Až právě před odběrem plodovky.

jimmy1
16. lis 2009

Jeany, 11+5 znamená 12tt a už se k tomu nic nepřipočítává 😎 Tzn. že ve středu budeš 12+0 a to je už 13tt.

jeany
16. lis 2009

Jimmy, jo jo, možná, že budeme mít taky Martínka. Ale ještě pořád to může být i Verunka.

jimmy1
16. lis 2009

Škovy voči, teď koukám, že mi tady už naskočil 30tt 😲 😲 😲 to je mazec 😀

jeany
16. lis 2009

Jimmy, dík. Vím, že jsi mi o tom počítání už psala. Jsi hodná. 🙂 Připadám si jako nevzdělanec a to už jsem přečetla celou knížku o mimi, ale o tom počítání jsem to nějak nepochopila.

jeany
16. lis 2009

Taky jsem si všimla, že už máš u nicku 30 tt. Ještě 10 týdnů a máš termín. Moje dcerka se mi narodila ve 33 tt.

jimmy1
16. lis 2009

Já Martínkovi povídám, že ještě aspoň 2 měsíce budeme pěkně 2v1 a pak že už může ven, ale dřív nee 🙂 tak doufám, že je to klučina poslušnej a bude se mě ještě aspoň ty 2 měsíce držet jako klíště 😎

Ale kdyby to vyšlo fakt na termín 2.2. jak nám to vychází podle MS i podle UTZ v 13tt, tak by měl stejný datum jako moje babička, a vůbec to 2.2.2010 je moooc pěkný datumko 🙂

elllenka
16. lis 2009

jimmy1 : To už máš zachviličku- těšíš se? Myslím, že porod bude daleko horší než punkce 😒

jimmy1
16. lis 2009

Jeany, když si to spravíš tady u nicku, tak ti to bude počítat pěkně samo a nebo si dej nějakej ten "těhu metřík" do albíčka a tam je to pěkně spočítaný 😉

elllenka
16. lis 2009

jimmy1 : To je nádherné datum, můj se narodil 10.10 😀

jimmy1
16. lis 2009

Ellenka, taky si myslím, že punkce byla úúúúplný nic oproti porodu. Se docela bojím 😕 Já jsem takový strašpytlík, ale když už je tam, tak ven nějak musí 😉 Spíš se bojím, že to nepůjde normální cestou ale císařem 😖 Radši bych rodila normálně, ale třeba koncem pánevním to ani omylem, to už zase radši ten císař 😎 No uvidíme, na to máme ještě moooře času.
Ale dneska už jsem si dělala soupisku co všechno budu potřebovat do porodnice sbalit, tak dokoupím co ještě nemám a pomalu to začnu chystat, ať pak kdyžtak neplaším 😎

Jeany a tys měla předtím nějaký potíže, žes rodila v 33tt?? 😕

elllenka
16. lis 2009

jimmy1 : no já mám úplně panickou hrůzu střihání a pak šití, prý se to dělá naživo bez umrtvení.
Ale zase si říkám, zvládly to všechny i dřív, když nebyla taková vzbavenost nemocnic a všechny to zvládly tak my musíme také

jimmy1
16. lis 2009

Elllenka ten nástřih pokud ho dělají v době kontrakce tak myslím ani nebude cítit... Asi lepší být nastřižená než roztržená. No a s tím šitím to je asi horší, to si musí člověk asi ohlídat, aby to umrtvili ☹ Já budu instruovat už dopředu, že chci před šitím umrtvení. Asi se pokusím sepsat si něco jako porodní plán, no uvidíme, jak to nakonec dopadne 😉 Ale je fakt, že ven musí 😝

elllenka
16. lis 2009

jimmy1 : prý je lepší u sebe někoho mít, že se pak lékažři chovají líp. Já tam budu sama nesnesla bych u sebe třeba moji mamku nabo tak a manža tam nepůjde - proto píchá injekce už jsme se tak dohodli. Nebudu ho nutit, možná to tak bude i lepší.

jimmy1
16. lis 2009

Tak to já tam mamku taky nechci, bych na ni byla určitě pěkně hnusná ☹ No a s manželem to se uvidí 😖 záleží na tom, kdy se Martínek rozhodne... Jestli bude manžel zrovna v práci, tak aby to vůbec stihnul za náma dojet než se to naše mrně narodí. Ono z Litomyšle je to přece jen dálava do Ivančic (nějakých 120 km) tak to vypadá na taxík 😲 Ale třeba bude Martínek "rozumnej" a vyklube se, když bude mít taťka zrovna volno 😀 😀 😀

elllenka
16. lis 2009

jimmy1: A přemýšlela jsi, jak se dostaneš do porodnice?
Já už tak trochu dopředu přemýšlím ve které bych chtěla rodit, jestli ve Vyškově nebo v Brně. Vím, že je brzo, ale už si trošku pohrávám s myšlenkou, že by se mohlo mimi podařit

jeany
16. lis 2009

Jimmy, neměla jsem žádné potíže. Jen je pravda, že jsem do 7 měsíce dělala úplně všechno, natírala okna, dveře, nosila co bylo potřeba, takže teď se rozhodně míním šetřit. Ani moje doktorka mi tenkrát neřekla, čím by to přesně mohlo být. No a taky jsem nebyla úplně v klidu, byl stres, no nebylo to zrovna ideální období. Ale až se malá narodila, bylo to pak bezva. Porod jsem měla strašně rychlý, že jsem ani nepoznala žádné porodní bolesti a nic. Jinak si myslím, Jimmy, že už to naše miminko bude mít samo práci se nějak dostat ven těmi porodními cestami. Takže počítám, že pak budu u porodu myslet na něj a ne na sebe. Doktoři snad vědí co dělat, kdyby to nešlo normálně, jde to císařem. Z tohoto si hlavu nedělám. Spíš jsem si dělala hlavu z toho, jestli se nám to naše mimi vůbec podaří. My ženy toho vydržíme hodně a co bychom nevydrželi kvůli našemu zlatíčku, ne?
Jak píše Ellenka, taky si myslím, že je lepší když bude někdo u porodu,. protože se pak sestřičky musí chovat líp. Já vzpomínám, že doktoři byli bezva, ale jedna sestřička na sále byla dost nepříjemná. Ale já už bych si nenechala nic líbit, nebojím se se ozvat. Jsem už daleko ostřílenější.

jimmy1
16. lis 2009

Já bych chtěla rodit v Ivančicích. Byla jsem tam s Martínkem (tehdy to byla ještě Bublina) v 6tt a byla jsem tam moooc spokojená, navíc to mám jen asi 12 km z domu. Chceme se tam s manželem jet příští středu podívat, mají mít předporodní kurz, tak doufám, že bude a že koukneme na porodní sály a na šestinedělí... Snad to kvůli chřipce nepadne ☹
Pokud by se chtěl Martínek klubat na svět nějak moc dřív, tak bych samozřejmě musela do Brna na Obilňák, ale snad to vydržíme 2v1 ještě dlouho 😉
No a jelikož nemáme auto, tak buď mě odvezou naši a nebo si prostě a jednoduše zavolám rychlou a bude 😝

elllenka
16. lis 2009

jimmy1 : Hlavně aby jsi to poznala včas 🙂

jeany
16. lis 2009

Ellenko, mimi se podaří. 😉 Když ne hned, jednou určitě. Dívala jsi se na video na www.unica.cz? Tak to prof. Malý říkal, že se jim to daří vždy do 3 pokusu. Ale přeji ti, aby ti to vyšlo napoprvé, určitě je to lepší. I když já mám za sebou 2 nevydařené pokusy a to jsem se minule ptala, jestli by to nešlo jen IVF místo ICSI a bylo mi řečeno, že by nebyla šance. No a šance byla i otěhotnět přirozenně. Když mi Dr na Unice říkal, že to musí být jen s ICSI, už jsem v přirozené otěhotnění nevěřila. A hle, někdy to jde i přes názor lékařů. Takže holky, zázraky se dějí!!!!!!!!!!

jeany
16. lis 2009

Tak to já mám nemocnici asi 2-3 minuty od bydliště. Naštěstí. 🙂

jeany
16. lis 2009

Jary, kde jsi se vytratila? Odpočíváš? Co budeš dělat zítra? Já mám v plánu lenošení. To dnešní cestování mě unavilo.

jimmy1
16. lis 2009

Jeany, ale manžel byl na operaci se zubama, nebo se pletu?? Možná i v tom byl zakopanej pes 😉

Já mojeho manžela furt přesvědčuju, že se má objednat k zubaři (má nějaký váčky na horních pětkách), ale on se pořád brání 😀 tak mu furt povídám, jak vám to pak vyšlo přirozeně...
A taky mu povídám, aby přestal kouřit a tam se zase odvolávám na Lucifirka, jak se jim tentokrát krááásně vyvíjely embryjka 😵
Třebas se nám pak sourozenec pro Martínka taky povede přirozeně... Necháme tomu pak chvíli volný průběh a když to nepůjde, tak půjdem zase za Dr. Frgalou na Unicu 😉

jimmy1
16. lis 2009

Ellenka, doufám, že poznám, že rodím 😖 a nestraš babizno 😀 😀 😀 sama mám dost ferdy z toho 😉 hlavně nejradši by se mi sem nastěhovala mamka, abych tu nebyla sama 😠 ale to fakt teda nechci, jen ať si je pěkně s taťkou doma 😎 vždyť to sem mají 5 minut pěšky 😎

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru