CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

natalka28
24. lis 2009

Jo asi máte pravdu, že tam nějaká rekonstrukce bude probíhat, ale manžel tam nejprve moc nechtěl, pak teda řekl, že půjdeme, tak jsem byla natěšená a pak tohle☹ Vím, že to je jen 1 - 2 měsíce, ale vy nejlíp víte, jaký to nekonečný čekání pořád je!
I nás toto s manželem hodně spojilo a až se nám to miminko povede, tak budeme jedna velká rodina, který drží vždycky spolu! Tak aspoň k něčemu je toto "trápení" dobrý!
Kdo kdy začínáte se stimulkou???
A jak je vám - těhulky?

jeany
24. lis 2009

Jimmy, já budu chodti do práce do 15.12. a pak mám dovču. Já to ani nemám kvůli financím, i když je pravda, že se penízky ještě budou hodit. Já chci uzavřít rok, ještě jim chci udělat uzávěrky v lednu za celý rok a pak už hup na neschopenku. I s mojí Dr jsem tak domluvená. Ale do ledna jim to asi říkat nebudu, nemusím pak odpovídat na dotazy a tak a mám klid. Zatím si nikdo ničeho nevšiml a nosím volnější svetříky a to bříško jde zamaskovat. Počítám, že ještě ten měsíc se to dá skrývat. Řeknu jim to až v lednu. A jak se cítíš ty?

Natalko, špatně mi nebývá, spíš se mi ráno nechce vstávat, ale to se mi nechtělo i dřív, když jsem těhu nebyla. Takže kromě mírně rostoucího bříška a občasného píchání v bříšku mi nic není. Zatím je to takové pohodové. Jen občas je mi chvilku špatně večer než usnu, ale ráno je v pohodě. Ale už i ty večerní nevolnosti ustávají.

elllenka
24. lis 2009

jimmy1 : Já vůbec příznaky nemám. Asi jsem to ze zebe už vytřepala. Buď je ještě brzo a nebo nic.
Agolutin, no pokaždé jinak. Třeba dneska mi to píchnul krásně, vůbec jsem nic necítila ani krev netekla. Zato včera z pichy tekla spousta krve. Tak nevím jak to píchá, ale je fakt, že někdy to bolí a jindy ne. Několikrát jsem si říkala jestli tu jehl neobalil v soli jak to pálilo 😀 Docela se u těch injekcí bavíme, pokaždé se nasmějeme 😀

jimmy1
24. lis 2009

Jeany, jakš takš 🙂 mohlo by být líp (to brnění rukou je pěkně otravný) ale určo by mohlo být mnohem hůř... Teď mám malinko obavy ze zítřka, jdeme na kontrolu ke gyndr. a vždycky předtím jsem nervózní 🙂 Hlavně co mi řekne na ten tlak, jestli mě nesprdne, že beru jen jeden prášek denně (jsem se tak domluvila se svým obvoďákem). Ale už se moc těším, že zase uvidím Martínka a jsem zvědavá jak je velký, měl by nám ho celého přeměřit, jestli se nepletu. Tak snad bude všechno v pořádku. Doufám, že mě sestřička zase nevytočí 😎 A budou mi brát krev na protilátky a krevní obraz a kdoví co ještě 😝
A odpoledne se chystáme do Ivančic do porodnice na předporodní kurz, tak to jsem taky mooooc zvědavá 🙂

Snad tam bude manža s náma, měl by dneska večer dorazit, pokud mu nezruší zítřejší volno, který si schválně kvůli tomu vzal, ale je jich v práci dost nemocnejch, tak mám strach, že ho nepustí...

elllenka
24. lis 2009

jimmy1 : Je k něčemu ten předporodní kurz?
Užij si pohled na mimouška, to musí být krásný zážitek 🙂

jeany
24. lis 2009

Jimmy, tak to by bylo lepší, kdyby tam byl manža s tebou a malého viděl. Tak ti držím pěsti, aby ta kontrola dobře dopadla. Už jsi 31 tt, letí to.
Já až půjdu příště na utz, tak budu trvat na tom, aby manža utz viděl. Taky našeho broučka ještě naživo neviděl, jen na fotkách a to není takové jak na monitoru nebo plazmě.

jimmy1
24. lis 2009

Elllenka a nebo žádný "těhu příznaky" nebudou a stejně budeš těhulka jak vyšitá, on to má každý jinak 🙂 Mě zezačátku jen semo tamo píchlo v břiše. A největší příznaky jsem měla, když jsem stimulovala a píchala si všechny ty injekce 🙂 Takže hlavně pozitivní myšlení 😵 😵 😵
A mimísky ze sebe vytřepat nemůžeš, neboj 🙂
S tím pícháním... já jsem se vždycky jakou dobu "připravovala" a přemlouvala sama sebe k odvaze 😀 Hlavně ke konci, když už jsem měla bolavý obě půlky a už jsem fakt nevěděla jak si sednout nebo lehnout 😀 Ale co by člověk pro ty mrňousky neudělal 😵 😵 😵

jimmy1
24. lis 2009

Elllenko, já nevím jestli to k něčemu bude 🙂 to se dozvím až pak. Každopádně to má být spojené s prohlídkou porodních boxů a šestinedělí, tak na to jsem opravdu zvědavá 😉 To šestinedělí tuším jak vypadá, to bude podobný jako pokoje gyndy, kde jsem v červnu ležela, žádný zázrak, ale hlavně personál byl v pohodě a proto bych tam klidně šla i rodit 😉
Ale na ty porodní boxy jsem moooooooooooc zvědavá. A taky nám poví co všechno s sebou a vůbec nechám se překvapit 😉

elllenka
24. lis 2009

jimmy1: To já se také pěkně vrtím 😀 , ale manža má trpělivost nechá mě vyvrtět. Stejně se to píchnout musí 😒 Sestřička říkala, že kdybych to přstala píchat začala bych krvácet, takže nemáme na výběr 😒

Bylo by fajn, kdyby se mimuško uchytilo, aspoň by mě v práci nemohli vyhodit 😀

elllenka
24. lis 2009

jimmy1 : Porodní boxy to zní hrozně, nahání mi to hrůzu. Já jsem hrozný zmatkář, vždy mám obavu, že jsem něco zapoměla. Takže já budu zmatkovat pořád 😀

betys
24. lis 2009

natalka-ten měsíc uteče jak nic.Když už to máš naplánovaný tak to už pak jde rychle.
jeany-když půjdu na Veveří 28.12. tak bude manžel v práci sám-kolega má dovolenou,tak si nemůže vzít paragraf ale snad ho pustí aspoň na tu chvilku.Pracuje v Brně tak to snad vyjde.Bylo by mi to líto kdyby tak nebyl se mnou.
jimmy-tak si dneska užij Ježíška 😀 V Ivančicích rodila spousta holek z okolí a všechny byly spokojené víc než v Brně.Já se tam taky chystám-pokud nebudou nějaký vážný komplikace.

jimmy1
24. lis 2009

Ellenka, myslím, že budu mít zítra pěkně stáhlou prdelku až to tam uvidím, ale každopádně to chci vidět dopředu 🙂
Hlavně se musím zítra v těch Ivančicích optat od kterého týdne můžu už k nim a dokdy musím ještě do Brna.

Betys díky 😵 😵 😵 už ať je večer tak 23 hod 🙂 to si ale ještě počkám 🙂 Chodím kolem toho balíku jak mlsná kočka, ale je to fakt veliký a těžký 😠 😀 😀 😀
Ještě, že ten manžel snad přijede dneska, kdybych měla čekat až do čtvrtka, tak to by mě samou zvědavostí asi piclo 😀

Betys tak snad se manžel uvolní aspoň na tu chvíli. A necháte si to nahrát na DVD? My si to nechali a tak se mohli pokochat i babičky a dědečci 🙂

jeany
24. lis 2009

Jimmy, kolik stojí to dvd? Já jsem si říkala, že si to možná ani nenechám, že bych chtěla, aby tam byl se mnou manža, takže to uvidíme snad oba a rodina to uslyší jen z vyprávění. Sice sestra má malého natočeného, takže už to mamka viděla, ale já asi ani ne, nevzpomínám si, že by mě to někdy pouštěla. Tak ještě nevím.
Ahoj Betys. Co bříško? A hlava? Je to lepší?

jimmy1
24. lis 2009

Jeany, stojí to tuším 500,- Kč. Ale je to tam všechno krásně vidět 😵

betys
24. lis 2009

jimmy.já bych si to celkem nechala natočit,ještě se domluvím s manželem,právě že to bude lepší než fotka a budeme to mít schovaný na památku a ukážeme to rodičů.
jeany-hlava trochu lepší,snažím se být na vzduchu když je slušný počasí.Včera jsem si koupila speciální polštář,moc jsem se nevyspala jak na to nejsem zvyklá ale časem se to snad zlepší.
Jinak břicho mi pěkně poskočilo.Přibrala jsem 4 kila.Večer u televize mám na něm položený ruce a čekám jestli neucítím nějaký zavlnění ale ještě je asi brzo.Už jsem vytáhla těhotenský legíky a je to moc pohodlný a uvažuju že si koupím ještě 1.Tyhle mám z mimiaukce za 120 Kč,jsou od Litexu nový stojí skoro 1000,-.Nejlevnější jsem viděla v akci za 650 😠 .To mi přijde dost.Bohužel v sekáčích se toho těhotenskýho moc nevidí.No třeba si je naložím k Ježíškovi. 😉

mrkvicka28
24. lis 2009

Nátalko28
: pravda to je my jsme byli na první konzultaci 20.10. pak mi vyvolávali menzes abych od 1.11. brala HA a dostali jsme poslední volný termín. Budemem mít transfer okolo 22.12. pak přes vánoce 24-28.12. se bude laboratoř rekostruovat. Takže setřička ti rozhodně nelhala. My měli štěstí že toho 20.10. byl ten poslední volný termín. Jinak bychom taky čekali do ledna.

jimmy1
24. lis 2009

Betys, ty první kopanečky neucítíš rukama na břiše, na to máš ještě čásek, první šťouchanečky jsou cítit jen zevnitř, takový jako ťukání nebo malinký bublinky a šimrání 😵 😵 😵 Jako by se ti mlela střívka, ale tam dole v podbřišku už teď střívka nejsou, tam se už roztáhla děloha 🙂

jeany
24. lis 2009

Jimmy, díky. Tak to ještě zvážím. 🙂

mrkvicka28
24. lis 2009

Ellenko tak jak ti je? zatím všechno v pořádku? Moc ti držím pěstičky aby to vyšlo.

ellajoy
24. lis 2009

Ahoj 🙂
Všechny vás zdravím a moc myslím na Lucku 😔

jeany
24. lis 2009

Jimmy, já takové to šimrání v bříšku cítívám. Říkala jsem si, že mě to miminko pěkně pokouší. Kopanečky jsou prý cítít přes bříško nejdříve od 20 tt, aspoň jsem se to tak dočetla. Jimmy, ty máš lepší zkušenosti.

Betys, já už vážím 65 kg, už jsem celkem za těhu přibrala 3 kg. No a za ty 2 stimulky 4 kg. Takže váha se pořád zvedá, ale neřeším to, jinak to ani nejde. Jen bych nechtěla přibírat nějak nárazově moc, prý je to lepší postupně, tak se snažím hlavně nepřejídat. A víte holky co vůbec nemůžu - brambůrky a slané pečivo. To mi vůbech nechutná a to jsem dřív snědla večer u telky klidně celý větší sáček chipsů.
Betys a natíráš se? Já se denně natírám, ale teď v těhu víc, hlavně, bříško, prsa a stehna. Tak to snad pomůže, předejít prasklinkám na kůži.

jeany
24. lis 2009

Ellajoy, taky tě zdravím. Taky myslím na Lucinku. Ráno jsem jí už psala, ale neozývá se. Už, aby měla utz a tak přišla na jiné myšlenky.

ellajoy
24. lis 2009

Je fajn, že se to povedlo, bude mít jiné starosti a rychleji to snad přebolí.

betys
24. lis 2009

No jo Lucka to dneska má těžké.Ale když mi umřela babička která bydlela hned vedle nás tak se mi hned po pohřbu tak nějak ulevilo.Vím že babička není mamink aale byly jsme si blízké.A tím pohřbem se tak nějak to trápení uzavřelo.
jeany-natírám se už od začátku,používám Niveu.Já už mám 80 kilo.Ale myslím že to není tak hrozný.Jsem ráda že už michutná všechno protože to jak mi všechno smrdělo a nechutnalo bylo fakt protivný.Jdu obědvat než se mi udělá špatně z hladu 🙂

jeany
24. lis 2009

Betys, já mívám taky často hlad, to jo. Včera navečer jsem dělala jablkový dort. Takže dnes bude takový dobrý zákuseček až přijdu domů. Má přijít na návštěvu sestra. Jak jsme byli u nich v neděli, tak mi dala hromadu jablek. Je to jen z nakrájených jablek, dá se do toho 2 ks vanilk. pudinku a cukr a je to. Nahoru na dort si dáme kopu šlehačky a polejeme to čokoládou. Už se na to těším. A není to tak kalorické, tedy kromě té kopy šlehačky. 😀

elllenka
24. lis 2009

mrkvicka28: U mě je vše vpořádku, ale už se nemůžu dočkat 8.12, to budu testovat, utíká to tak pomalu 😒 a pak se uvidí jak to bude.

jimmy1
24. lis 2009

U mě byly ty kopanečky rukou cítit tak 18-19tt, ale manžel na to měl smůlu, vždycky, jak dal ruku na břicho, tak Marťásek dělal jako že nic 😀 a ani se nehnul 😀
Zato teď to vypadá, že mám v břiše nějakýho vetřelce co dělá vlny a boule 😀 Většinou není ani potřeba dávat ruku, jde to prostě vidět a je to supééééééééééééééér 🙂
Však za chvilku mě "doženete" 🙂

betys
24. lis 2009

Tak jssem sekáče podcenila.Teď jsem si v Dolních Kounicích koupila dvoje těhu legíky.Jedný Mothercare a druhý HaM,tmavě a světle šedý každý za 65,kč.Jsem z nich nadšená,to už mi vydrží na celý těhulkování.Ještě možná nějaký rifle na parádku a bude to. 😀

elllenka
24. lis 2009

betys : To je super, je blbý, že všechno oblečení pro těhulky je tak drahé 😒 , ale měla jsi štěstí, teď už se nenachladíte.

elllenka
24. lis 2009

Mám dobrou zprávu, a jsem fakt šťastná 😀
Jak se u nás teď propouští tak majitel firmy mi chce přidat a chce vyhodit kolegu, který je úplně neschoný a já musela dělat práci za něj, teď jak tam nejsem tak to vůbec nezvládá a majitel firmy je na něj naštvaný 😀
Mám opravdu radost.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru