CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

jimmy1
9. pro 2009

Dobré ráno 🙂

Luci, možná by nebylo od věci, abyste s manželem měli teď chvíli "oddělené ložnice" a hlavně hodně pít a pořád si mýt ruce a vitamínovat a kloktat vincentku nebo aspoň slanou vodu a i nos vyplachovat vincentkou...
Jinak na bolení v krku mi teď v lékárně doporučili buď bioparox na šplíchání a nebo septisan na cucání. Tak jsem si koupila ten septisan, kdyby náhodou tak ať něco mám po ruce.

lucifirek
9. pro 2009

Jimmy děkuji,bioparox mám ten docela zabírá,ale jak mi je blbě,tak semi z toho pěkně navaluje,ale ten kašel jeděsnej.Manža už jede od dr.tak uvidíme.

mrkvicka28
9. pro 2009

luci na kašel je nejlepší babičkovyký sirup a mužeš ho i ty v těhu. vezmi cibuli nakrájej na kostičky a zalij medem (když nemáš med tak zasyp cukrem) po hodince ti ta cibule pustí ¨štávu a tu po lžičkách papej alespon tak co hodinky a za pár dnu je po kašli opravdu zabíra i na zánět prudušek
já na bolest v krku používam poastilky septolete taky pomáhají

betys
9. pro 2009

Dobré ráno.
Luci-který léky můžou těhule by měly vědět lékárně,ale já si většinou volám sestřičce na gyndu.
Ta chřipka mě taky děsí.Psali někde že fakt důležitá je hygiena rukou.Koupila jsem si do kabelky takový ten gel na mytí rukou bez vody.Taky baštím vitamíny a cucám Preventan.Včera se mi zdálo že taky něco cítím v krku ale je to pryč.U nás doma se zatím všichni držíme 🙂

mrkvicka28
9. pro 2009

holky prasečí chřipka je sice vážná, ale postihuje hlavně mladivstvé. ale taky se nikde neuvádí, že na klasickou sezoní chřipku u nás ročně zemře až 2500 lidí. Takže hlavně vitamíny dobře se oblékat no a když konečně zamrzne tak ty bacily snad konečně vychcípají

mrkvicka28
9. pro 2009

holky už mě to bříško dost bolí obzvláště když sedím nebo dýl jdu, nejlíp mě je když ležím v posteli a pod,ložím si záda polštářem. Ještě zítra jednu inj puregonu a diph. a v pátek jsem zvědavá co mi řeknou mam jen strach aby se něco nezvrtlo,aby se ni nedělaly cisty nebo tak . Taky vás to bříško tak bolelo?

jeany
9. pro 2009

Ahoj holky, tak už jsem dorazila od své Dr. Brali mi krev na triipl testy. Výsledek mi moje Dr zavolá, ale prý to bude asi za až za týden. Bavila sjem se s ní, že jsem 21.12 objednána na genetiku a možná i plodovku, tak mi řekla, že bychom to udělali ta, že už budu pak mít výsledky trippl testů, na Veveří mi dokonce napsala žádanku o utz, takže to už hradit nebudu a domluvím se na Veveří, že toho 21.12. chci jen utz a sezení s genetikem a pak teprve půjdu 23.12. ráno ke své dr a teprve pak se domluvíme, zda jít na plodovku či ne. Protože říkala, pokud budou výsledky dobré a i tento další utz, nebude potřeba to podstupovat.

Jinak Peti, ten olejíček mám z lékárny a nevím co to bylo za značku. Bohužel ti neporadím ohledně stavebnictví, to fakt nevím. My jsme na koludaci zvali kolaudační komisi z města a to bylo vše. Ale na stavebním úřadě nemám nikoho známého.

Luci, já myslím, že ten olejíček je dobrý. Na kožní jsem dřív občas chodila, ale teď si myslím, že to máme zhoršeno kvůli hormonům a to chce jen správně čistit pleť a právě ten olejíček je na to dobrý. Já s ním mám velmi dobré zkušenosti. Když mě nezabírá nic jiného, tak toto vždy. No a už se mi pleť pomalu, ale jistě zase zlepšuje.
🙂

jeany
9. pro 2009

Holky, říkala jsem dr, že mám doma marody a co brát, kdybych to náhodou od nich chytla. Dr mi doporučila bioparox, ale říkala mi, že když už jsem to od nich nedostala, že už to asi nedostanu. No tak snad se mi to vyhne. Je mi dobře a cítím se úplně v pohodě. Hodně piju tu citronovou vodu a jím hodně mandarinek a ovoce, tak jsem snad dobře imunní proti nemocem. To se uvidí. 😉

betys
9. pro 2009

mrkvička-a jak dlouho máš do punkce?Mě taky dost bolelo břicho.To je jak se zvětšují vaječníky.Sotva jsem vydržela sedět.Hlavně se jich pak vyptej na hyperstimulační syndrom,ale snad Tě na to upozorní sami.

betys
9. pro 2009

Tak tripl test mám úplně v pořádku.Hurá hurá.Skáču až do stropu. 😀
jeany-mě taky výsldky trvali týden.Mám radost,hlavně z toho že nemusím nikde jezdit v tomhle nakažlivým období 🙂

jeany
9. pro 2009

Betys, tak to ti moc gratuluji !!!!! Věřím, že jsi moc šťastná. Už teď můžeš jen myslet na vánoce a letos je budete mít obzvlášť nádherné. 😉
Pokud mi to taky vyjde dobře, taky budu skákat až do stropu. 😀

lukza
9. pro 2009

Betys moc gratuluji že trippl jsou OK 🙂))

jimmy1
9. pro 2009

Betys, paráda 🙂 gratulka veliká 😵 😵 😵 a pozor na hlavu při tom skákání 😀

mrkvicka28
9. pro 2009

betys to je super že máš tripl v pořádku. Já bych měla mít punkci tak za týdem puls minus. V pátek jdu na prni utz pak další v neděli nebo v pondělí a pak punkce.

jimmy1
9. pro 2009

Dneska mě pěkně napíná pošta... čekám minimálně 2 balíčky a furt nikde nikdo ☹ a to tady většinou bývají kolem 9h... chjo já se snad nedočkám 😝 A to bych potřebovala jít do obchodu a musím trčet doma, abych je nepropásnula 😝

lukza
9. pro 2009

Jinak holky já dneska na kontrole nic moc mimi je stále menší hlavně hlavičku máme menší a z týden mimi přibralo jen 50g.coš je hodně málo jaště jdu na kontrolu a vyšetření do nemocnice a tam mi řeknou co a jak doktor má strach aby předčasně nestárna placenta mám starch aby to drobeček zvládl a dotáhly jsme to nakonec do štastného konce.

jimmy1
9. pro 2009

Jejda lukz 😕 tak snad to bude OK, v nemocnici mají určo lepší vybavení, tak to bude přesnější měření... a určo si tě tam ohlídají. A propo, kam do nemocnice jdeš??

Já dneska zatím tlak OK, tak snad to vydrží 😵 na kontrolu na Obilňák jedu v pátek na dvanáctou... Z toho cestování sice zrovna nadšená nejsem, ale pro prcka všechno 😉

jeany
9. pro 2009

Lukzo, tak snad to bude dobré. Doktoři si budou určitě vědět rady co dělat, aby mimi přibralo. Jinak to sjem ještě neslyšela, že by předčasně mohla stárnout placenta. Co se člověk nedozví.
Přeji ti, aby ti to dobře vyšlo. A ještě dnes jdeš na tu kontrolu do nemocnice?

lukza
9. pro 2009

Holky děkuji jdu k nám v prostějově na porodní tak uvidím udělají ozvy atd.Jeany jj jsou případy kdy přesčasně stárne placenta a to znamená že muže přestávat vyživovat mimčo a v nejhorších případek radči vyvolají porod a dají mimi do inkubátoru ,ale doufám že to nebude muj případ protože náš chlapeček je ještě dost malí uvidím co mi řeknou když mě pustí dom tak vám pak pisnu jak jsem dopadla.
Jimmy jj je pravda že v porodni mají lepší vybavení a přesněji to přeměří furt v hloubi duši věřím že to nebude tak zlé.zatím pa

jimmy1
9. pro 2009

Tak jsem se konečně té pošty dočkala 🙂 a místo 2 balíčků mi přišly hnedkaj 3 🙂 takže už chybí jen poslední... Zrovna vánoční dárek pro mě 😀 domácí pekárna...
Ale už máme doma matraci do postýlky, chůvičky a lehátko pro Martínka 😵 😵 😵

Lukzi, držím pěsti, ať to dneska dobře dopadne to vyšetření.

jeany
9. pro 2009

Jimmy, tak už máš pro martínka nachystáno a nakoupeno všechno, ne? Já jdu dnes do města, chci nakoupit poslední dárky, které mi chybí a jestli něco nakoupím, tak to hned i zabalím.
ještě jdu 5 x do práce a letos končím. Hurá na dovču. 😀

jimmy1
9. pro 2009

JJ, jeany, nakoupeno pro Martínka už je snad fakt všechno, ještě mi chybí 2 pračky vyprat a spoooooustu požehlit, ale to slíbil manžel, že se do žehlení zapojí, protože mně u toho otíkají nohy 😝 a v sedě mi to zase nejde skrze to břišisko 😀
Jo vlastně ještě věci v lékárně a kosmetiku pro mimísko, ale na to je ještě času habakuk doufám a kdyžtak to zvládne manžel podle seznamu 😉

Vánoční dárky už mám taky pořešené, takže leda, že by mě něco cvrnknulo přes nos jak budu v pátek v Brně.

Ale jak tak koukám do kalendáře, tak se nestíhám divit, jak to k těm vánocům kvačí rychle 😲

jeany
9. pro 2009

Jimmy, no právě, že to už rychle utíká a já si říkám, že budu klidnější až budu mít dárky už nakoupeny a zabaleny. Pak už jen před vánoci napeču poslední cukroví a můžu si užívat vánoc. Věřím, že budou letos nádherné, a že se dozvím na všech kontrolách, že je mimi v pořádku. To mě potěší ze všeho nejvíc.
A další vánoce už tu většina z nás bude mít drobečka u sebe, to budou teprv ty správné nejhezčí vánoce.
🙂

lukza
9. pro 2009

Ahojky holky tak kontrola v nemocnici dopadla dobře hlavičku tam naměřily v normě placenta a prutoky taky v pořádku a ozvy taky dobrý váhu mimi moc neřešily když placenta pracuje dobře a kontrola 21.12 tak snad nějakou tu váhu do té doby nabere.odpovídáme na 29tt coš je prý v normě na 30tt.
ještě jednou děkuji

betys
9. pro 2009

My jsme byly v krumlově vyzvednout nějaký dárky a udělalo semi tam šíleně blbě.Točila se mi hlava,bylo mi na omldení a trochu mě bolelo břicho.Do teď jsem ležela a už je to dobrý.V těch obchodech mají hnusný vzduch.Teď zkusím něco dělat a snad už to bude dobrý.Stejně jsem to měla z toho jak mě hned po ránu vytočila tchýně 😠

jeany
9. pro 2009

Betys, mně se dnes po ránu taky zatočila hlava, ale naštěstí to brzo přešlo. A to mě nikdo nevytočil. 😀 Vy bydlíte s tchýní? Teď nevím, jestli jsi psala, že s tchýní nebo maminkou.

betys
9. pro 2009

Bydlíme s našima.Ale tchýně zase nutně potřebovala synáčka.Hned po ránu mu volali 5x.Lekla jsem se že se něco stalo,tolik nepřijatých hovorů.A oni jen potřebovali 20 dkg tvrdého sýra na špagety.Oni si nemůžou chudáčci skočit do Jednoty,kterou mají asi 300 metrů daleko.To mi tam schválně musíme s tím sýrem jet.A takhle je to pořád.Švagrová se válí doma a nás otravujou s takovýma blbostma.Nejhorší je že po něm něco chtějí aspoň 3x do týdne.Vyvolávají mu pořád.Prostě hrůza.Tchýně je 10 let nezaměstnaná,sedí doma na zadku a my aby jsme jí všechno sháněly.Dokonce i nějaký dárky pro zbytek rodiny.A to má režijku na vlak,takže si může cestovat zadarmo.Ale ono je jednodušší počkat až vycvičený synáček všechno zařídí 😠

elllenka
9. pro 2009

Teda vy jste toho napovídaly 🙂 přečtu si to později. Před chvilkou jsem se vrátila z Brna a jsem úplně hotová.

Na Unice krev potvrdila včerejšek, mimi nebude ☹ mluvil semnou p. Frgala a říkal, že před transferem měli audit (dělají to každé z nás, že si sednou a proberou naše výsledky) no a všichni věřili, že při tak krásných výsledcích jaké jsem měla (až na tu stimulaci, ta byla na hraně a zachránilo se to změnou protokolu), že se takový vývoj nevýdá, že je to úplný zázrak jak mi embria bojovala, .... trochu jsem mu to ulehčila a řekla jsem mu, že se jim u mě nelíbí.

Zatím mi předepsal kys. listovou a prášky na vyvolání MS a předběžně jsme domluvení, že v únoru s ozvu, dřív nemůžu.

Tak uvidíme co bude, pomalu se smiřuji s tím, že žádné děti mít nebudeme :(

Udělala jsem si radost a nakoupila jsem si oblečení, ve Vaňkovce mají slevy tak jsem si koupila ryfle, trička, svetry, no nechala jsem tam cca 1 500Kč, ale že by mi to zvedlo náladu to se říct nedá.

V Unice jsou super, ještě mě nechají doma do práce se vracím až příští týden v úterý 🙂, jsem moc ráda, že nemusím jít hned zítra.

mrkvicka28
9. pro 2009

lukaz to je dobře že to v nemocnici vyšlo tak jak má oni tam jsou přenější, ale ted jsi alespon v klidu je dobře že tě tam doktor poslala.
ellenko: a co výška sliznice o té jste se nebavili? proč to měnil protokol? bolelo tě pří stimulaci bříško nebo ne?
já vím je to spousta otázek ale jsem těsně před punkci tak by mě zajímalo jak na tom asi jsem.
Je hlavně dobře že máte mražáčky tak si ted hodně odpočin a je dobře že sis udělala radost zasloužíš si to .
)

elllenka
9. pro 2009

mrkvicka28: říkal, že sliznice byla celou dobu dobrá. měnili protokol, protože jsem na stimulaci reagovala až moc, měla jsem 40cet foliklů. kdyby všechny vyrostli tak bych musela do nemocnice, takto vzali 13náct vajíček a všechna byla zralá- říkal, že to se moc často nestává.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru