CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

natalka28
2. led 2010

Určitě si řeknu, kdyby se nezeptali. Taky si myslím, že to za ty problémy nestojí, tak bych to dodržovala. Ještě se chci zeptat, jestli nemáte někdo zkušenost se změnou gyn.v průběhu těhotenství. Někde jsem se dočetla, že se to snad v průběhu těhu nedá! Já chodím ke stejné jako ségra a ta má teď 2měsíční dceru ( druhé dítě ) - byla s ní těhotná těsně před konce MD s prvním dátětem a ta gyn.ji nechtěla napsat PN, tak to musel napsat její obvoďačka. Já jsem si řekla, že pokud dám tolik sil, peněz a nervů do umělého, tak nechci riskovat v práci. Je někde dáno, že by žena po umělém měla být na NP? Já myslím, že na to máme právo! I když už teď vím, že se budu nudit atd.,tak pro ten uzlíček udělám cokoli!!!!

mrkvicka28
3. led 2010

Natálko myslím že po umělem plodnění by tě na neschopnce měli nechat celé těhotenství. Já tak zůstanu doma přesně když už do toho člověk vloží tolik nervů a pěněz tak nebuide riskovat. Já mam gyn. v pohodě a na ivf tě posla doktor nebo jsi šla sama?

jimmy1
3. led 2010

Ahojte holky 🙂

včera jsem měla celej den tak ukázkový tlaky, že kdyby to tak chtělo ještě 14 dní vydržet, to by byla parádaaaaaaaa 😵 😵 😵

Natálko, to záleží na tobě a tvém gyndr., ale myslím, že po umělém by neměl být problém zůstat na neschopence celé těhu a to stejné je i s vycházkama. Oni ti na Unice něco napíšou, ale pak ti to může tvůj gyndr. změnit 😉

Já teď půjdu zkusit chvíli žehlit, mám tu zase docela hromadu, tak uvidím, jak mi to půjde. A když to nepůjde, tak to bude muset vyřešit Petr až přijede na volno 😀 Vařit si dneska zase nemusím, povídala mamka, že se staví s taťkou na kafe a při té příležitosti mi donesou oběd 😀 to mám servis 😀

mrkvicka28
3. led 2010

jimmy ty se teda máš takovej komfort. Já jsem ted tzaky dožehlila dva koše prádla a ted se chstáme na procházku svítí tam sluníčko tak jdem provětrat hlavičky a pejska.

lucifirek
3. led 2010

Ahoj Jimmy,tak to je dobře,že se tlak sklidnil. A máš teda super servis.Ale ono to člověka nebaví vařit si jen pro sebe,vid. Moc to nepřeháněj,nemůžes si k tomu žehlení třeba sednout?

lukza
3. led 2010

Ahojky holky
Natálko jedna s jiné diskuze chtěla měnit gyndařku během těhu a nedoporučily to že prý to doktoři rádi nevidí a neradi tak přebírají.
myslím že po IVF má každá nárok na PN mě to doktor napsal aniž by jsme měly ještě srdíčkocca od 4týdne jí mám napsanou a to se zadařilo přirozeně ale jak píšeš doktro viděl co jsme pro mimi absolvolaly tak se mi rovnou zeptal,ale je právda že moje práce mi ani neumožnuje pracovat v těhu.jen jsem celou dobu měla 4hodiny vycházky že mi víc nedá že mám odpočívat a né někde furt lítat,ale bohatě to stačilo ty vycházky ráno jsem stejnak spala a pok jsem je měla od 14-18hod.
Jimmy je supr že tlak je v pohodě už se ti to pěkně krátí.a máš to fajn když ti donesou oběd já ještě nevím co uvařím,ale nic velkého to nebude.
Mrkvičko uží si vycházku a bacha at neuklouzneš a to platí pro všechny těhulky budte opatrné v tomto počasí.
všem přeji krásný den

jimmy1
3. led 2010

No ono vařit sama pro sebe fakt nebaví 😠 a navíc jak chcete uvařit 1 porci? To já nějak neumím. Takže ráda přijímám obídky od našich, když už mamka stejně vaří 😉

Luci, žehlit v sedě jsem zkoušela jednou, ale nějak mi to nejde, nejsem na to zvyklá a navíc mám nějaký krátký ruce teď co mám to břišisko 😀 Ale pro dnešek už to mám zmáklý, akorát mám zase v pračce, tak zítra asi nanovo 😉
A jak se cítíte vy holky těhulky? 🙂

betys
3. led 2010

Ahojky.Mě trošku bolí v krku.Asi jsem něco chytla při novoročním pusinkování 😀
Ale jinak dobrý.Teda vlastně ještě jsem špatně spala,už druhou noc.Pořád se převaluju,mrtví mi ruce a chodím čůrat.Doufám že už to nebude trvalý stav ☹
Na oběd máme svíčkovou od včera.mamka vařila veliký hrnec-měli jsme návštěvu.Můžu si vybrat-zajíc na smetaně nebo hovězí svíčková.Mňam.To si zase pošmáknu.
K snídani si dávám mysli abychměla dost vlákniny.Beru železo a mám trošku problém s vyprazdňováním.
Lukza-mě ty vycházky taky bohatě stačí.Ze začátku mi bylo hodně špatně,polehávala jsem.Stejně se každou chvíli jezdí na kontrolu tak si vždycky projdu obchody při té příležitosti

lucifirek
3. led 2010

Jimmy já pořád dopoledne zvracím.Ale jinak se cítím dobře. Už to je mnohem lepší. A opoledne už se to zlepšuje,dá se to vydržet. Včera jsme měli návštěvu,tak to bylo super a strašně to uteklo. Dneska budu dělat na oběd jen francouzské brambory,nemáme nějak chut na nedělní jídlo a maso. No to mi připomíná,že bych ho mohla jít nachystat.
Dneska asi ani nic dělat nebudeme,možná se jenom trošku projdeme.Nebo zajedeme ke tchýni.

Betys to jsou teda nepříjemnosti vid. Snad to brzy přejde. Teda svíčkovou,tu bych si dala. Ale to až jindy,ted nějak nemáme vůbec chut na masitá jídla.Mě teda také ty vycházky stačí,mám 4 hod v kuse,tak je to docela dobrý.

jimmy1
3. led 2010

Betys, s těma rukama je to naprd, já to mám od nějakého 20tt pořád a vůbec to nepřestává, občas to i pěkně bolelo, že jsem nemohla spát a musela jsem chodit po bytě a málem brečela bolestí 😕 Dr. mi na to předepsal magnézium, beru ho ještě teď 6tbl. denně, tak se na to optej, tím magnézkem určo nic nezkazíš 😉 ono je ho v těhu větší potřeba pro tělo.
Týýýýjo svíčkovou bych si dala taky 😵 My budeme mít dneska prý smažený květák, taky mňamka, hlavně když to nemusím dělat já 😀

Jinak já měla vycházky sice neomezený, ale stejně jsem nikde moc netrajdala, byla jsem a jsem vlastně pořád unavená, takže mě to ani moc nelákalo.
A teď mám myslím vůbec po procházkování, protože jak napadl sníh, tak to klouže, a já obuju jen podzimní boty a ty teda kloužou fest 😖 tak bych sebou nerada někde škrábnula.
Ještě že do Brna na kontrolu se mnou ve středu může jet Petr, budu se ho držet jako klíště 😎

lucifirek
3. led 2010

Jo to jo Jimmy venku je kluzko a člověk má strach,stejnak je tam hnusně.

lukza
3. led 2010

betys taky jsem to tak dělala že vždy po kontrole jsem si prošla co jsem potřebovala.a stejnak postupen týdnu jsem byla unavená a ke konci než jsem šla na MD tak jsem to už ani nevyužila stejnak všude byla chřipka tak jsem se jí stačila vyhýbat.a je pravda že za 4hodky se dá udělat hodbě věcí.

mrkvicka28
3. led 2010

lukaz to je pravda čolověk je pořád unavený a nejraději by spal.Taky už se těším až pujde malej zítra po prázdninách do školky a já budu moct dopoledne lenošit a odpočívat.
No ještě že jsme na tu procházku šli ted už se tam zatáhlo a vypadá to že bude sněžit. ¨Venku mám fakt strach abych sebou neřízla někde je to u nas pěkně namrzlé.

jeany
3. led 2010

Ahoj holky, jdu vás pozdravit.
Včera jsme byli na supr výletě a dnes nestíhám. 😀 Odpoledne jsem si lehla a spala jsme až doteď. Pěkně jsme se vyspinkala, dorůžova.

Luci, zase ti dnes bylo špatně? Už, aby ti to skončilo a bylo ti dobře jako mně. 😀
Pehu, tak to už toho máš dost za sebou. Moc ti přeji, aby ti to vyšlo.
Mrkvičko a ty se zítra objednáváš už na utz, že. Až uvidíš srdíčko, bude to paráda. 😉
Jimmy, raději opatrně ať opravdu nespadneš, je to pro nás těhulky nebezpečné.

Zdravím všechny ostatní.

jarkabilik
3. led 2010

ahojky přeji všem hezký zbytek dne 😉

jarkabilik
3. led 2010

jeany tak to byl pěkný záhul první den v práci po tak dlouhé době bolí mě celé tělo ale zase si říkám že aspon to mám jako posilovnu 😀

lucifirek
3. led 2010

Jani zase mi je celý den blbě,nevímnevím,snad to brzo přejde. Já si nakonec ještě ani nelehla,jeli jsme se podívat k babičce a dědovi (od mamky) ,tak jsme se před chvílí vrátili. Já sipůjdu lehnout ted. Třeba tu nevolnost zaspím.

Jary tak to ti nezávidím,věřím,že to musí být záhul.Než do toho člověk zase zaběhne.

zuzuza
3. led 2010

Ahoj holky, také váus zdravím všecky moc!

Jani, tak ty už máš taky půku za sebou to není možný!!
Lucufurku, chudáčku, to já nevím, co to je když je ti zle, mě nebylo skoro vůbec, jen občas šoufl, ale nevrhla jsem ani jednou, taky už mám proto nahoře 12 kilo!!

Holky, já bych furt jen jedla a jedla sladký, to je strašný!

Jinak jsme dnes už nainstalovali postýlku a manža na poličku nad ní už i umístil takový balon se zvířátkama haha. To tady vypadá, jako bysme toho prcka už tady měli, ještě koupit peřinky do postýlky a malou postýlku k mé posteli tu pro nejmenší, jak se přišroubuje a je vše nachystané, ale rodit asi ještě nebudem, břicho mám čím dál výš:

lucifirek
3. led 2010

ahoj,zuzuzy,ráda tě tu vydím, a kolikátý jsi týden ? Taky to letí,ale už by se mi mohlo udělat lépe. Tak na to se už taky těším,až budeme instalovat postýlku a nakupovat pro miminko. Ted tu jsou pořád samí kluci i na Žirafách,kam chodím. Tak jsem zvědavá,co nám ve středu řeknou na nt screeningu. 😉 Tak to není zase tak zlé 12kg. Ono to všechno shodíš,až bude prcek na světě. 😉

mrkvicka28
3. led 2010

ahoj holky tak to vypadá že k nám dorazila chřipka manža se dneska vrátil z práce a potil. se jak kůň tak sem ho zahnla do postle ale fakt vypadá hrozně.Tak jsem zvědavá.

lucifirek
3. led 2010

Tak se mrkvička drž,at to taky nechytneš. Radši žádne muckání 😉 a drž se dál,i když ono to moc nejde v jenom bytě.

zuzuza
3. led 2010

Lucifirku, tak to jsem taky mooc zvedava, co vam reknou, nam to uz v tom 12. tt tam řekli na tom NT, že to vypadá na kluka a od té doby ho malý na nás vystrkuje na ultrazvuku pokaždé, doktorka vždycky říká, že ho má pěkně velkýho heh. My jsme 37 tt plus 3 dny, termín máme 22., teď už chodím každý týden na ty pásy, na kontrolu moči a tlaku, už jsem si naši porodku i prohlídla i porodní sály, tak už vím do čeho jdu a nechám si dát epidurál, tak snad to nějak přežiju. Už máme skoro vše, ale nějak si pořád nemůžu uvědomit, že tu s náma bude za chvíli nějaký malý trpaslík a že budu jako já rodit heh. Kabelu už mám nachystanou🙂. Tak snad se ti brzo udělá lépe, nejvíc to ženský drží do toho 12. tt, aspoň jsi nenabrala, já nabrala nejvíc na začátku, teď se musím už hoodně krotit, pač už nemám skoro žádný pohyb.

Mrkvicko, sakra tedy chřipka v prvním trimestru není moc dobrý, držím pěsti, aby jsi ji nedostala!!
Já mám strach, že se epidemie rozjede, pak zakážou v porodce návštěvy a aby manžel mohl vůbec k porodu 😝 .

betys
3. led 2010

zuzu-na netu jsem četla že chřipková epidemie se bude držet až do května 😠 .Taky mě bolí v krku a manžel má rýmu.Já jsem 21tt a mám nahoře skoro 7 kilo.
Kde budeš rodit?Pak napiš zkušenosti ať máme nějaký info z první ruky 😀 .Manža mi pořád vnucuje brněnský porodnice ale já chci jít do Ivančic-pokud nebudou nějaký komlpikace.Ale na to mámještě dost času.V pátek budu dělat doprovod mojí ségře na Veveří.Jede na screening ve 12tt.Švagr s ní jet nechce ale já se ráda podívám na dalšího prcíčka. 😉

mrkvicka28
3. led 2010

betys ivančice mužu jen doporučit rodila jsem tam malýho (sice už je to 4 roky) ale bylo to tam fakt fajn. Rodinné prostředí všichni příjemní neomezené navštěvy a navíc Ivančická nemocnice má užasného primáře pediatrie moc nám pomolh když měl malej zápla plic(to bylo loni v květnu).Do brna bych nešla co jsem slyšela od známych co tam rodily tak nic moc prý jako továrna na děti.
Jestli chceš něco vědět o ivančické porodnice klidně se zeptej.

jimmy1
3. led 2010

Já jsem taky moooc chtěla do Ivančic 😵 😵 😵 Ale člověk míní a...
Ale teď, když jsme tak problematičtí s tím tlakem, už zůstanu na Obilňáku, když už si mě tam hlídají teďkom. Aspoň o mě všechno vědí z první ruky, jak se to vyvíjí a tak...

Na Ivančice nemůžu na gyndu říct jediný křivý slůvko, starali se tam o mě v tom 6tt ukázkově, všichni byli moc hodní, s návštěvama nebyl vůbec žádnej problém. Byli jsme tam s manželem i na té ukázce porodních sálů a šestinedělí a líbilo se nám to všechno. Byli jsme na 100% rozhodnutí jít rodit tam pokud by nebyly žádné potíže. Chjo 😉

Zuzy, tak jsem zvědavá, kdo z nás dvou dřív 🙂 Nám cosi povídala gyndr. na Obi, že maximálně do ukončeného 38tt (tzn. 38+0tt) a to vychází na 19.1. 😕

betys
3. led 2010

Moje ségra taky rodila v ivančicích a několik holek mohlo srovnat Brno a Ivančice.Líbilo se jim to rodinné prostředí a sestřičky je všechno pěkně naučili-kojit a pod.Kdežto v Brně je to trošku jak na běžícím pásu.Žádný osobní přísptup.A Dr.Soukal-primář z Ivančic je vyhlášený porodník.Moji ségru odrodil koncem pánevním a všechno v pohodě.Ségra říkala že kdyby měla všechny porody takhle pěkný tak rodí každý rok 😀
Manželovi kolegové mu pořád vykládají jak rodily v brně a měly nadstandart a pod.Ame mě to moc nebere.No uvidíme..Ještě je spousta času....

mrkvicka28
4. led 2010

Dobré ráno tak jsem vám tam dala ještě dnešní oficialní testík a na UTZ jdu 18.1.
Jimmy ivančice jsou super ale stejně když je nějaký problém tak pak mim putuje na obilňák, tam jsou zase machři na miminka to se jím musí nechat.
Co mě jinak říkaly známy jedna rodila u molisrdných sester tak jí poslali domů po3 dnech s horečkou a druuhá kámoška rodila v bohunicích a tu nechali rodit 27 hodin i když se neotvírala odmítli císaře byla z toho tenkrát fakt zníčená. A péče pry nic moc no je to asi tím, že tam mají těch porodů hodně.
Betys k tomu nadstandartu ten je i ivančicích ,že jsi na pokoji sama a může tam s tebou být i manžel. Já měla to štěstí že jsem byla na pokoji sama a bylo to super hlavně když přišly návštěvy.

betys
4. led 2010

Mrkvicka-gratuluji k oficiálnímu tetsíku.Teď Ti to bude připadat jako celá věčnost než uvidíš bublinku na UTZ.
Jinak umě vypukla nemoc naplno.V noci jsem skoro nespala jak mě škrábalo v krku,ale zdá se mi že se to přesouvá na průdušky.Trošku jsem se potila a trošku kašlu.manžel má dneska i zítra volno tak o mě může pečovat.Měla jsem jít zítra k zubaři tak to zruším.Doufám že mi bude do pátku dobře abych mohla jet se ségrou na to Veveří ☹

mrkvicka28
4. led 2010

Betys to je mi líto¨tak se opatruj. To manža se z toho v noci vypotil nadopovala jsem ho Celabexem a dneska ráno už mu bylo docela dobře takže snad je nebezpačí zažehnáno.

lucifirek
4. led 2010

Zuzuzy tak to bude už opravdu brzo. Je to fakt takový zvláštní. Já se na to těhu těšila jak malé dítě,ale pak když už to bylo jisté i z utz,tak se najednou člověka zmocní takové obavy,jestli ještě nebylo brzo,jestli to zvládneme,že už nebudeme jenom my dva,ale žese budeme muset postarat o někoho,kdo nás bude denně potřebovat. Ale strašně se na to těším,tyhle pocity rychle ustoupily 🙂 Bude to bezva. Ty to taky zvládneš,všechny to zvládli 😉.
A s těma chřipkama,doufám,že manžu pustí na nt screening,když byla Jeany,tak tam jejího manžu nepustili,kvůli chřipkám. Určitě jim to musí být líto.
mrkvička tak ještě jednou moc gratuluji,i když to byla tutovka 😉
Betys to mě mrzí,tak zalehnout a využít domácí léky a babské rady. 😉

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru