CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

jimmy1
4. led 2010

Dobré ráno, holky 🙂
Mrkvicka, to je tlustice tlustá, super 😉 tak bude tam 18. jedno nebo dvě?? 😉

Betys, to je pech, ale těžko se tomu vyhnout ☹ Hodně pij a vitamínuj a pokud ti to jde na průdušky tak k lékaři pro antibiotika, lepší jak se trápit...

lucifirek
4. led 2010

Jani a jak ty v práci? Já dneska vstávala až po deváté hodině,no hrůza se mnou. tak už chci začít hned něco dělat.
Chcí začít postupně vyklízet a vytřídit skřín a uklidit jí,nebude to asi najednou,ale po troškách to chci udělat. A pak budu pokračovat dál. 🙂

lucifirek
4. led 2010

Betys Jimmy má pravdu,mě to gyndr. taky říkala,když jsem byla nemocná,že když je kašel a nepoleví,je opravdu lepší vzít atb,než se dlouho trápit.

jimmy1
4. led 2010

Luci, tak to my s manželem máme takové stavy "My budeme mít miminko 😕 😕 😕 Co s ním budeme dělat??? 😕 😕 😕" A to už to máme opravdu za dveřma 😅 Ale nějak to zmáknem, musíme 🙂
teď se moooooc bojím porodu 😕 a jestli to budu s miminkem pak umět manipulovat, a jestli budu mít mlíčko a vůbec všechno okolo 😕 Taková jakási "depka" na mě padá co chvíli 😉

mrkvicka28
4. led 2010

Jimmy neboj až budeš mit Martínka u sebe budeš najednou všechno dělat uplně automaticky ani nebudeš vědět kde se to v tobě bere. A porodu se neboj sice to hodně bolí ,ale v momentě až malého uvidíš zapoměneš všechno.

lucifirek
4. led 2010

Jo Jimmy člověk to pořád řeší a pak to člověk dělá tak přirozeně,ze si řekne,co vlastně a proč to řešil. (teda ve valné většině 😉 ) Taky porod,ten si nedokážu představit,tu bolest si nedokážu představit. A to to mám ještě hooodně daleko. Uplně tě chápu,ty už to máš za dveřmí. Tak už jsi koupila šablony a budeš malovat obrázky,nebo to necháš až na později? Mě by se to líbilo,ale asi až do pokojíčku a to zase nevím,kdy to bude.Protože v našem 2+1,nevím,jak to pak pořešíme.
Mě je teda dneska zase nic moc. Udělala jsem si těhu čaj,je moc dobrej,ale neudělal mi vůbec dobře.
Dneska si udělám asi jenom mrkvovou polívku,nebo něco rychlého,ale to musím nejdřív na nákup,až uklidím.

mrkvicka28
4. led 2010

Luci to je mi líto že je ti pořád blbě to já mám opačný problém mám pořád hlad. Ty děláš mrkvovou polívku tu neznám napíšeš mí prosím recept.

jimmy1
4. led 2010

Šablony už máme doma, ale necháme to malování na později, až se s Marťáskem trošku zaběhnem 😉 teď bych to nedala, brní mi šíleně prsty na rukách a nemám v nich vůbec cit, tak bych to nerada zbabrala 😝
Taky máme zatím 2+1 tak prostě budeme mít pomalovanou ložnici 😉 pro prcka všechno 😉

Já mám teď období žravosti, pořád bych jedla a je to taky pěkně vidět na váze 😠 Zrovna teď se zase cpu, naštěstí ovocem 😉

lucifirek
4. led 2010

mrkvička je to strašně jednoduchá polévka a já ji mám od mamky a od babičky. Nakonec jsem se teda rozhodla,že udělám bořč bez masa. Receptík ti hodím do IP.
Jimmy to víš,nech to,až bude lépe. No my bychom chtěli časem stavět,ale největší problém je pozemek. Ale kupovat větší byt zatím nechceme,přijde nám to zbytečné,radši ten domeček. Kdyžtak se časem udělá z ložnice pokojík a my si koupíme rozkládací sedačku,holt to budeme muset nějaký čas vydržet.

jimmy1
4. led 2010

My taky chceme stavět, pozemek máme koupenej a splácíme ho, ale teď nějak nemůžeme jít do hypotéky, protože bysme to asi neutáhli a nechceme Martínka nějak velice omezovat 😉 takže chvíli ještě posečkáme a, když by už byly 2 dítka, tak se z ložnice přestěhujem do obýváku tak jak vy 🙂

lucifirek
4. led 2010

jimmy my taky nejsme žádní pracháči. Musíme si to nějak dobře náplánovat,abychom nebyli ve finanční tísni.

lucifirek
4. led 2010

tak dodělávám ten bořč a je moc dobrý. Je ja na tebe mrkvička zapomněla s tím receptem,už jdu na to.

mrkvicka28
4. led 2010

Jo holky s penízkama na bydlení je to složité. Myj sme si sice koupili domeček na hypotéku,alre keště nás čeká hodně vylepšování. Naštěstí většinu věcí zvládáme vlastníma rukama. Teď se to zase na chvíli spomalí když budu na nemocenské a pak na mateřské,ale na opravy a budování má člověk celý život. A na velikosti nezáleží můj manža vyrostl se dvěma sourozencí v domečku 2+1 s malou zahrádkou a nikdy jim to nevadilo. My byly sesegrou taky v jednom pokoji a nikdy mi nepřišlo že bychom byli o něco ochuzeni. Dneska chce každý veliký dům a pokoj pro každé dítě ,ale že je pro dítě daleko důležitější aby si na něj máma státou našli čas a třeba mu četli na to už se zapomíná.Děti nechápou že musíme 12 hodin denně pracovat abychom splatili hypotéku. Naše děti jsou tak skromné jak je to naučíme.

lucifirek
4. led 2010

ty peníze jsou strašné. A ted jsem zrovna poslouchala v sama doma, jak škrábli zase dlouhodobou nemocenskou a mateřskou,takže bohužel obojí se týká mě. ☹ Ale holt nic nenaděláme. My bychom chtěli domeček aspon 3-4+1,aby asponděti měli pokoj. v 2+1 to bude komplikovaný.

mrkvicka28
4. led 2010

luci takže mateřská i nemocenská jsou 60% platu?

prcekpet
4. led 2010

ahoj holky,

taky zdravim v novem roce...

Ja jsem zmenila gyndare ve 12tt tehotenstvi a jsem rada, ze jsem to udelala, bezne se to tak dela, rekla mi to moje nova dr. a holky, ktere me znaji delsi dobu vi, ze pokud bych nezmenila dr., tak nemam toho svoje broucka ted v postylce!!!! Takze zmena NENI ZADNY problem!!!! Puvodny gyndar MA POVINNOST poskytnout novemu osetrujicimu lekari veskerou dokumentaci!

takze Natalko, jestli jsi na pochybach, zmen dr.!!! Je to vase zdravi a kdyz jsme sli do IVF, prosli si tema nervama, tak nestoji za to, aby Te jeste stresoval gyndar! Dr. Te ma povzbuzovat, uklidnovat a vysvetlovat!

lucifirek
4. led 2010

já jsem to jen poslouchala,nevím přesně,jak to tam je,chci se na to podívat na net. Ale je to o dost mín. A blbě na to budou dlouhodobě nemocní,takže když jsem ten na neschopence,taky žádná sláva. ☹

prcekpet
4. led 2010

Naše děti jsou tak skromné jak je to naučíme...mrkvicka28 tak tak, nerekla bych to lepe

lucifirek
4. led 2010

S těma doktorama máte pravdu. 😉 Když stojí za prd,pryč od něj.

prcekpet
4. led 2010

lucif, ale na Tebe se to snad nevztahuje, Ty jses na nemocenske uz od minuleho roku, na Tebe by se to nemelo vztahovat, To se bude vztahovat na lidi, kteri budou dlouhodobe nemocni od 1.1.2010
nestresuj, zkus si zavolat na socialku, anebo normalni mzdova ucetni Ti to rekne

ja kdyz jsem byla na PN a nechtela jsem aby zamestnavatel vedel, ze jsem podstoupila IVF, do toho je mu prd, tak jsem se dohodla s obvodackou a bylo to, az jsem mela oficialne potvrzene tehu, PN se prenesla na gynekologii a gynekolog provedl zmenu diagnozy na "rizikove tehu". Takze abych neprisla ani o korunu, tak se to prevedlo, puvodne jsem chtela zrusit jednu PN a nechat si vystavit okamzite novou PN, ale to bych byla hodne kracena protoze od 1.1.2008 byly zase silene zmeny a zkracovaly se penize

prcekpet
4. led 2010

a kdyz si zajdes na socialku a budes hledat nejakou "dobrou dusi", ne na prepazce, nejlepe vedouci odboru nemocenske davky, tak jestli je to rozumna zenska, poradi Ti vychytavky. Me to tak pani v Brne poradila a kdybych si pamatovala jeji jmeno, poslala bych ji bednu sampanskeho a k tomu velkou bonbonieru

mrkvicka28
4. led 2010

prcekpet takže když jsem na neschopenku nastoupil 1.12.209 měla by se mi neschopenka počítat podle starého?
A když jsme u te neschopenky jde si v proběhu neschopenky upravit vycházky ted je mám 10-12 a 14-16 a chtěla bch je přehodí celé na odpoledne 14-18Hod. Máte některá zkušeností?

lucifirek
4. led 2010

já se na tu nemocenskou budu muset zeptat. Ale myslím si,že i u nás,které máme neschopenku od 2009 tak se to bude týkat. A říkali tam,že i těm co porodili a byli na mateřské v 2009 se bude nějakým způsobem mateřská zkracovat,ale podrobněji to nevysvětlili,tak se na to budu muset informovat.
mrkvička stačí jenom říct dr. a ona ti je přepíše. Nebo na unice,až pojedeš na utz.

lenceslava
4. led 2010

Ahoj děvčata.Omlouvám se že vám vpadám do diskuze ale měla bych na vás dotaz. V listopadu jsme prošli v Unice našim prvním IVF-ICSI bohužel neůspěšně.Od vysazení léků jsem měla jednu menstruaci a na další zatím čekám (spoždění mám zatím šest dní tedy beru li to podle cyklu jaký jsem měla před ET (25dní)) Těhu test jsem dělala a byl negativní. Jak jste to měli vy po vysazení léků? Měli jste cyklus pravidelný? Předem děkuji za odpovědi.

betys
4. led 2010

Holky s těma penězma máte pravdu.Člověk se pro děti rád uskromní.Na co mi bude mega dům když bude prázdný.Můj kamarád se nechal ukecat od manželky,vzali si hypotéku 2,5 milionu a teď zjistili že si asi nebudou moct pořídit víc než 1 dítě.A budou si platit někoho na hlídání aby se Martina mohla hned vrátit do práce.A kdoví jestli budou mít aspoň to 1.Tak na co potom takový dům 😒
Manžel se o mě dneska vzorně stará.vaří mi čajíky takže tráví většinu dne na záchodě 😀 .Stříkám si Bioparox,kloktám jablečný ocet a na noc si asi namažu prsa jezevčím sádlem.Zatím moc nekašlu.Jestli se to zhorší tak hned vyrazím k Dr.

jimmy1
4. led 2010

Holky s tou neschopenkou to bude asi podobné jako s mateřskou ☹ od 1.1.2010 se to přepočítá podle nového a bude to jen 60% denního vyměřovacího základu, takže o dost míň než dřív (vlastně stejně jako na začátku neschopenky) 😠
Ale s mateřskou to mají ještě řešit a prý by od dubna to mohli vrátit na původní stav. Takže vás se to třeba už nedotkne 😉
Taky jsme radši odložili stavbu a budeme mít prvně děti a pak až budeme řešit to bydlení, však ve 2+1 se dá zvládnout věcí 😉

natalka28
4. led 2010

Tak mně řekněte kde je nějaká spravedlnost - http://www.novinky.cz/domaci/188292-prvniho-chl... - chce se mi z toho brečet a musím říct, že to ve mě vyvolalo zase pěknou depku ( je možný, že to mám z těch injekcí??? Už si připadám jak blázen a zralá na psychiatrii ).
Prcekpet - děkuju za info a názor. Já nevím jaká bude. Mám dr.který své těhotné pasientky odesílá kolegyni, která nepíše neschopenky ani za nic!!! Ale chtěla bych to u ní přece jen zkusit.

pampeliska36
4. led 2010

mrkvicko... tak jsem koukala na testik 🙂
SUPER, PARADA, BAJO, PECKA... no proste moc ti to preju...
... snad se taky dockame 😉

mrkvicka28
4. led 2010

pampeliško děkuji ,ale ještě čekám na UTZ až pak si oddychnu jak se říká. Taky se určitě brzo dočkáš neboj.
Natálko to s tím chlapečkem je děs nechápu jak to může někdo udělat. A z toho že jsi furt na měkko si nic nedělej jsi nadopovaná hormoama a tak se není čemu divit.

lucifirek
4. led 2010

Ta ženská by si fakt zasloužíla. ☹ ☹ ☹

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru