CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

jimmy1
5. led 2010

Jasně Jeany, mimísko je teď to nejdůležitější 😉 Nějaká práce, tse...
Já si zpočátku myslela, že se bez školy neobejdu a ejhle ono to jde 😀 a táááák jsem si nakonec zvyknula doma, že by se mi teď vůůůůbec nechtělo jít zase pracovat.

jimmy1
5. led 2010

Mějte se všechny krááásně, já jdu za chvilku manžílkovi naproti, tak se jdu pomalu chystat 😉

snow.angell
5. led 2010

Ahojky holky,
tak sem přečetla jak jste mi psaly a sem docela překvapená, ne spermiogram ještě nemáme, ale podle toho co jste mi psaly tak na gyndaře kašlu a rovnou do CAR tam udělají i potvůrkogram 😀 přítely a komplet vyšetření, napsala sem do pár CAS a všude stejná odpověď:2roky je dlouhá doba, zavolejte objednejte, císař může a nemusí zavinit problemy. Tak si počkám na výsledky krve a pak hurá rovnou tam

lucifirek
5. led 2010

mrkvička pořád zvracím. Je to na prd.Ale snad už to brzo bude pryč. Mám strach,že až zítra pojedeme do Brna mi bude blbě.
Snow já s tou laparkou to nevidím tak hrozně,je možné,že můžeš mít po císaři problémy. Jedna známá otěhotněla po druhé a vypadalo to,že potratí,začala krváce a dr.jí také říkala,že může mít po císaři problémy s těhu. Tak nevím.Pokud si nejsi jistá,zkus se někde informovat.

Jani je to pořád stejné,dneska jsem vstávala v deset a je mi stále blbě,zase zvracení,už aby to přestalo,ale ted už je trošku lépe,zajdu si do obchodu pro rohlíky a piškoty at mám zásobu i na zítřejší cestu.

Jimmy to budou super dny když přijede manža vid,na jak dlouho?
No s těma kg,mě do ničeho nenutili ani nic neříkali,ale sama jsem věděla,že bych měla shodit. Tak jsem něco shodila. Dneska jsem se vážila a mám pořád stejně,jak na minulé poradně. 78,5kg,tak jsem ráda,že nijak nepřibírám,ted vlastně ani nemám,na přibírání bude času dost. 😀 Ted jím i častěji a málo. A snažím se víc ovoce,na zeleninu moc chut nemám,max.rajčátka,nebo si udělám hláv.salát.

Bobul 16kg není tak moc,je to v normě. Ségra přibrala 20kg,možná o trošku víc a do 3-4 měsíců to měla uplně všechno dole. Nemůžeme chtít být za pár dní po porodu jako dřív,když se tělo měnilo devět měsíců. Chvíli to trvá.

lucifirek
5. led 2010

snow,je potřeba vědět výsledky z krve,ta laparka by asi taky nebyla od věci a spermiogram také. Ale pokud manželovi vyjde špatně spermio,tak ti laparku asi dělat ani nebudou.

snow.angell
5. led 2010

lucifirek
mě je divné to že doktor mi řek že nechá udělat kontrolu hormonů, ale až po mrše a co sem sondovala 😀 tak ten profil se má dělat v průběhu mrchy nebo nemusí?

snow.angell
5. led 2010

lucifirek
pokud by u vyšel potvorogram špatně tak se rovnou řeší IUI nebo hned IVF? No on má strach že má ty potvory špatné a proto baští zinek, ale nevím jestli to má nějaký smysl

jimmy1
5. led 2010

Snow, pokud je špatné spermio, tak ani IUI nenabízí, rovnou IVF nebo nejčastěji ICSI (to se přímo napíchne spermijka do vajíčka).
A na ten hormonální profil jsme všechny jely na začátku MS.

Luci, manžela tu mám zase na 3 dny jako obvykle, takže zítra jedeme na kontrolu na Obilňák spolu 😵 a ve čtvrtek večer mi zase ujede ☹ už teď je mi jasný, že to zase uteče jako voda...

lucifirek
5. led 2010

snow,tak to fakt nevím,jestli se dělá i po ms. Ale na unice se dělá vždy 2-3 den cyklu,takže to má určitě nějaký význam. A pokud vyjde špatně spermiogram,záleží jak,jestli to nestačí na IUI,tak doporučují IVF. Vitaminky můžou něco zlepšít,ale nemusí. At bere hlavně kys.listovou,E, C, selen,zinek. To je asi nejdůležitější.
U nás byl první ivf tragický a bz uspěchu. Manža bral vitaminky a na výsledky spermiogramu to nemělo vliv.Ale druhý pokus ivf se vyvíjel o sto procent lépe. A dr. nám tehdy říkal,že i když to na výsledcích spermia nebude znát,tak to může mít vliv na genetiku spermiek. Takže u nás se podruhé podařilo. Ale jestli to bylo tím,nebo něčím jiným nikdo nedokáže.

lucifirek
5. led 2010

Jimmy uteče to rychle,vůbec ti to nezávidím. Můj manža přišel včera až o půlnoci z práce,ale byl v noci doma. Asi bych to těžce nesla,kdyby nebyl takhle doma. Ale čověk si musí asi zvyknout.

betys
5. led 2010

snow-můj manžel baštil zinek,L-karnitin a dýňový semínka.Spermio měl na hranici ale já mám zvýšený protilátky proti spermiím.Takže i kdyby měl mrskavečky atlety tak umě nemají šanci 😀
Moje dr. mi dělala nějaký hormony normálně během cyklu.Ale v Unice to dělají asi 2. den mrchy-ale to už je věršinou kvůli oplodnění jak mají dávkovat hormony.
Já jsem jezdila napřed k dr.Novotné do Unici a ta se mi pokoušela srovnat hormony pomocí léků.Pak se zjistili ty protilátky-ty mi zkoušeli srazit-to trvalo další 3 měsíce a to nepomohlo takže pak se rozhodlo pro ICSI.Říkali nám že to klidně můžem zkoušet přirozeně,ale čance byla tak malá že ot nemělo cenu.A to že Tě nechal Tvůj Dr. 2 roky to zkoušet bez nějaké odborné péče tak to je teda osel 😠 .Mě řekla moje Dr. že rok na přirozený je dost dlouhá doba.

lucifirek
5. led 2010

Mě teda taky moje gyndr. poslala do caru po necelém roce snažení,je zbytečné čekat déle. Nejdřív teda poslala manžela na sperpio a když to dopadlo blbě,tak nás rovnou poslala do CAR.

snow.angell
5. led 2010

betys
proto sem od něj utekla a šla sem k jinemu gyndr a a ten mi dělá ty odběry, a docela se divil že můj exgyndr neřešil to že mívám bolesti vaječníků a že mi chtěl danu nechat přes 5 let a kdybych nešla na lůžkovou gyndu tak by mi ho nevytáhl. já se nasrštvala a šla sem na lůžkové za primářem a ten mi ho vyndal

lucifirek
5. led 2010

snow,tak to je mazec,to nemá cenu u něj zůstávat.

snow.angell
5. led 2010

lucifirek
proto se změnila gyndr a včera se byla u nového, je to dokonce i soudní lékař v oblasti gynekolog. takže sem snad v dobrejch rukách, no uvidíme po tom hormon. jak to dopadne tak pak hurá CAR

snow.angell
5. led 2010

holky něco na zvednutí nálady 😀

https://www.youtube.com/watch?v=hAgOk3-loUY
lucifirek
5. led 2010

tak to video je dobrý 😉
Tak tak,hlavní je dobrý pocit,jesti ti připadá,že to je tam tak,jak má být.

zlutas
5. led 2010

Prcekpet to je ale náhoda, včera jsem zapomně la připsat, že jsem celé dopoledne taky četla S. Monyovou -Pletky s osudem. Dostala jsem jí na vánoce o švagrové, mám jí i s podpisem. Ovšem doufám,že švagrová nevěděla o čem ta kniha je? Paradoxně pojednává o ženě, která nemůže otěhotnět a co je ochotna pro to udělat,aby mimčo měla.
Jo dnes jsem se stavila v práci(ve školce) za svýma dětičkama, chvilku jsem pobyla, pak trochu pomohla při oblékání a tím jsem si potvrdila, že jsem s nemocenskou udělala velmi správně. Funěla jsem jako mašina a točila se mi hlava, i když se mi to běžně doma nestává. No a doma jsem si po obědě musela zdřímnout.

prcekpet
5. led 2010

zlutas - tak ja Monyovou miluju, je to skvela autorka, cetla jsem od ni spoustu knih a ona byla tou osubkou, ktera mi pomohla prezit od ET k TT 😀
takze ji za to jsem moc vdecna a jeji knihy jsou fakt bezchybne
o vikendu si chci jit koupit tu novinku "kanec...." nevim jak se to presne jmenuje, manzel dostal 30% slevu na vsechny knizky, tak proc toho nevyuzit? 😉

prcekpet
5. led 2010

Jani - jo Peta je sikovnej o vanocich zacal tancovat, tak krouti prdelkou na jakoukoliv muziku, myslela jsem, ze se pocuram smichy, je k sezrani jak "jede" 😀 no a taky mu pres vanoce nekdo rekl, ze T, je pismenko T jako tata, dostal od jeziska knizku moje prvni slova, hodne obrazku pozna a ukazuje, hleda, ma to strasne rad a na predni strane je abeceda, tak ukazuje na pismenka a ja mu rikam co to je M=mama, B=babicka, atd... takze uz umi bezpecne rozpoznat 6 pismenek, tak jsem koukala, stacilo mu to jen jednou ukazat a on si pamatuje dost veci, takze ted ho nemuzu odnaucit ze H=neni hovinko (lepsi slovo me fakt nenapadlo a ani nenapada, s cim se bezne setkavame), ale nevadi, to neni spatne slovo ze 😀
a jak jezdime vytahem, tak kouka na cisla a kdyz ho chlavim, tak ukazuje ze je 1 😀 je s nim fakt sranda
sice dnes ma trosku demolovaci den, stihl mi utrhnout kus poklicky, mam takove sklenene a to plastove cerne za co to chytas, kdyz jdes oddelavat poklicku, tak to se mu podarilo odlomit, ale nehodil s tim, nevim jak to udelal, byla jsem u nej a on kroutil, kroutil az ukroutil ☹
vcera v kvetinaci "vykoupal" svuj zubni kartacek.... 😀

lukza
5. led 2010

Ahojky holky
vítám tu novou snažilku a přeji hodně uspěchu.
jak se jinak daří doufám že se vede všem dobře a máte se fajn dle možností.
já si zítra připomenu píchání injekci budu jí píchat kámošce nemá na to odvahu snad to zvládnu 😒.
všem přeji hezký zbytek dne já jsi jdu konečně odpoledne k obvodačce pro razítko snad tam nebude moc nemocných uvidíme

prcekpet
5. led 2010

a vecer ve vane cistil svym zubnim kartackem spary nad vanou, pak svoje zoubky, je silene rychly. Jo a naucil se delat kotrmelec, postavi se do polohy a svali se na bok 😀 v sobotu objevil spicky, tak jsme meli chvilku doma baletaka.... 😀 proste kazdy den je neco

natalka28
5. led 2010

Holčiny, když jste stimulovali, kdy Vás začalo polet bříško??? Já od čtvrtka začínám píchat i Puregon ( nebo co to je.-) ) a už pár dní mně sem tam píchne jakoby na vaječnících a připadá mně, že se to stupňuje. Tak teď nevím, jestli je to dobře nebo špatně!

mrkvicka28
5. led 2010

Natálko pokud bříško cítíš tak je to určitě dobře znamená to že vaječníky reagují na stimulaci a začínají se zvětšovat. Kdy jdeš na první UTZ?

betys
5. led 2010

natalka-mě taky bolelo břicho.To jak se vaječníky zvětšují a tvoří vajíčka.Já jsem měla každý vaječník velký jako mužská pěst.Přejde to až po punkci.Za jak dlouho jí máš?

natalka28
5. led 2010

Díky moc. Já jdu na 1.UTZ ve středu 13., další by měl být 16.1.. Punkce někdy v rozmezí 19-20.1. a kolem 25.1.punkce! Jen jsem si říkala, jestli to není brzo na to, aby bolely, když sotva skonšila MS

betys
5. led 2010

Já myslím že u každýho je to jinak.Na UTZ zjistí jestli všechno roste správně a podle toho Ti když tak upraví dávky léků.

mrkvicka28
5. led 2010

pokud máš mít punkci zhruba za 14 dní jak píšeš tak je to v pořádku folikulky ti pěkně rostou, toh 25 jsi myslela transfer,že.

mrkvicka28
5. led 2010

jak píše betys pokud by se jim něco nezdálo tak ti změní léky kolik si pícháš puregonu?

lucifirek
5. led 2010

Natalka,pokud vaječníky cítíš,je to dobře a nemusí to tak moc bolet.Hlavně,že to cítíš.každý to vnímá jinak.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru