CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

jeany
19. únor 2010

Zulik díky, už jsem zase chytřejší. Je to tedy docela málo, snížili to pěkně, ale s tím nic nenaděláme. A zrovna my co půjdeme na mateřskou a jsme na neschopence bychom potřebovali více peněz na pořízení výbavičky. Ještě, že jsem spoustu věcí podědila. Ale i tak je to těžké, ještě splácíme půjčky a není toho málo, manža se musí hooodně otáčet. Ti co to navrhli by si měla sami zkusit žít s těmi penězi. 😠

betys
19. únor 2010

jeany-a Tobě to píše Dr.tak divně?Mě to prostě píše jakože až k poslednímu nebo podle toho jak to vychází na pracovní dny.Třeba teď už mám taky lístek napsaný.Takže mi pak nemocenská chodí přesně za ten celý měsíc
zulik-když je ratatooy na nechopence od 20.1. tak jí ještě část února platí zaměstnavatel ne?Takže sociálka až zbytek února a to jí přijde v březnu.

jeany
19. únor 2010

Betys asi máš školenější sestřičku nebo doktorku. Mně to píše sestřička a asi moc toho neví. Když jsem jí říkala předtím, že mi to musí napsat na 2 lístky na 14 dní pro zaměstnavatele a pak na zbytek dní, tak žasla. No hrůza. Příště ji na to upozorním, aby mi tam napsala poslední pracovní den jako tobě.

zulik
19. únor 2010

No jasně-zpět. Nevím proč, jsem si přečetla, že Rataooy je na neschopence od 13.1. 😀 Takže zaměstnavatel ji platí od 20.1. do 2.2., sociálka tedy až zbytek února a to budou korunky až v březnu. Omlouvám se, je pátek 😉 😉

ratatooy
19. únor 2010

Zulik ještě mi porad prosím co mám dělat potom se zbytkem dovolené jestli to víš protože už ji těžko vyberu.

vladis
19. únor 2010

ahoj holky tak jsem zpět od dr zatím je ještě brzo na cokoliv takže 8.3 jdu na utz a pak by mělo byt jasno

lucifirek
19. únor 2010

vladi ten prcek tě teda napíná co? To je za necelých čtrnáct dni.

jeany
19. únor 2010

Vladis, nahlížím. Takže je ještě brzo, a do 8.3. je to ještě doba, co. Ale věřím, že to bude dobré. 😉

kveta
19. únor 2010

Vladis, to Ti nemohol aspoň zobrať krv na overenie tehu? Sa divím... Tuším si to pán dr. trocha zjednodušil...

lukza
19. únor 2010

Ahojky holky jdu vás jen pozdravit vubec nemám čásek vás dočíst ,ale chci říct že na vás furt myslím a držím bojovnicím pěstičky a těhulkám at se to pěkně krátí a mají už ty svoje uzlíčky u sebe.nás trápí prdíky takže stím furt bojujeme ale to už je uděl miminek nejhorší je ta bezmoct když vidím jak se chudáček svíjí a nemužu mu nijak moc pomoct a to už baštím probiotika piju čajíky dávám si bacha co jím a malého rourkuji cvičíme masírujeme bříško a dáváme kapečky ale hodl někdy nic nezabírá.ale jinak je vše v pořádku a malí přibírá jak diví už máme 1kg nahoru od odchodu s porodnice máme doma jedlíka ale hlavně že mu chutná že.mám nové fotečky v albíku kdo bude chtít kuknout.přeji hezký víkend a doufám že bude brzy čásek si vás v klidečku přečíst ,ale věřím že to chápete že tedka toho čásku není vše se točí kolem našeho štěstíčka Lukáška

jarkabilik
19. únor 2010

jeany ono spíše je toho v práci na mě dost to že zatím mimi nic tak netrápí, asi doktor u vstupní prohlídky měl pravdu je to dost náročné a jsem jen zvědavá jak dlouho tomu budu odolávat.
kveta já se moc nesoustředím na nezdary nějak jsem se spíše začla myslet na to jak si najít lepší práci a ne se trápit tam kde jsem myslím tím 12hod. směny, mrzet to mrzí ale v rozumné míře 🙂
lucifírek útěcha je ta že jedno dítě mám a normálně ne s ježděním za doktory 😉 a že jedno těhu jsem si zkusila, jinak co se týče srazíku nevím co bude spíše se snažím odpočívat a nabírat síly na další směny

jarkabilik
19. únor 2010

jeany psala jsem své kamošce o mé náladě tak jen odepsala že před dvěmi dny taky bouchla že hormony dělají divy v našem věku, jestli budu mít každé období před mens takové tak potěš 🙂

betys
20. únor 2010

Dobré ráno.Dneska jsem konečně spala trochu líp ikdyž manža samozřejmě vstával ve 2 na hokej a před 7 odjížděl k rodičům na zabijačku.Dneska budu doma samotinká.
Ve vesnici je dneska masopust.Mají chudáci škaredý počasí ale aspoň nelije jako v noci.
Holky máte někdo zkušenost s kočárkem trojkolkou?Mě se v obchodě 1 moc líbila ale nevím jak se s tím jezdí.Hlavně třeba ve sněhu nebo břečce.jesti je to stabilní 😒

vladis
20. únor 2010

betys z trojkolky neměj strach stabilní je a v zimě stačí uzamknout přední kolo

ratatooy
20. únor 2010

Betys trojkolku bych si neporidila na malý mimi dobrý ale jak už je dítě těžší tak máš co dělat abys udržela balanc když chceš vyjet na obrubník.já jsem takhle málem výklopila synovce když už měl těch .10 kilo.a jinak i v obchodě nám to nedoporučovali jelikož se to jedno kolečko dost rozbíjí.hned jsou tam špatná ložiska a kor když se jezdí jinde než po chodníku.bracha měli kočár za 25tis.třikrát kvůli kolečku na reklamaci a pak už jim ji ani neuznali že je hold dítě na to kolečko těžký takže od 10 kilo pořídit nějakej jinej sportak.

kveta
20. únor 2010

Tiež som plánovala trojkolku, ale napadlo ma, že na schodoch na verejných priestranstvách bývajú také koľajničky pre kočíky, a nebývajú pre trojkolky, ale pre štvorkolky...

betys
20. únor 2010

ratatooy-to jsem si právě myslela že ta stabilita bude slabší.Bohužel to v okolí nemám u koho vyzkoušet.

pehu
20. únor 2010

natalko28 - já jsem měla taky problémy, sice jiné. 2x jsem volala asistentce a ta říkala, že mám ležet a na utz se uvidí. Nakonec jsem to nevydržela, protože jsem byla psychicky na dně. Nechala jsem se přepojit na Dr. a ten říkal, že mám přijet do unici. Včera jsem tam byla a máme 2 mimi se srdíčky. Říkal, že je lepší přijet pokud se ti něco nezdá. Takže pokud jsi nejistá domluv si kontrolu (já měla ET dedn po tobě a srdíčka jsou vidět).Tak se drž.
Květa - gratuluji, to zvládněš 🙂

bobbule09
20. únor 2010

Jé pehu,ty čekáš dvojčátka? No to je krása 🙂

natalka28
20. únor 2010

Pehu, gartuluju moc ke dvojčátkům🙂 No, taky jsem přemýšlela, že bych tam zajela, ale pak jsem si říkala, že už to do středy vydržím. Ty jsi taky měla bolesti? Mně poslední 3 dny to bříško docela pobolívá, jako kdybych to měla dostat a zdá se mi, že den ode dne je to silnější☹ A máš jít ještě na Unicu nebo ke svému dr. Pokud ke svému dr., tak kdy tam máš jít??? Opatruj se🙂

natalka28
20. únor 2010

A jestli můžu přidat názor ke trojkolce, tak je to ten nejlepší kočárek, který jsem kdy tlačila. Ségra měla trojkolku u obou dětí a nemůžeme si to vynachválit. Když jsem tlačila klasický kočárky holek, tak to byl hrůza, hlavně ty, který nemají rotační přední kolečka, ty jse odmítala tlačit🙂

prcekpet
20. únor 2010

ahoj,

jdu vas v rychlosti pozdravit, nas maly od vcera zvracel a od rana prujmy, takze ani plina to nebrala (a to mam original pampersku) ☹ uz jsem asi 150x vytirala a porad mam pocit, ze to neni ok. Vcera jsem maleho drzela jak zvracel a mela jsem co delat abych to ustala, s manzelem zvracet nechtel....kolem pul desate usnul a pak se co hodinu vzbudil a poblinkal se....ach jo....rano jsme vstavali v 7, manzel je pryc, tak bojuji sama. Vsechno me boli a ja se moc bojim o fazolku v brisku, snad maly nechytl salmonelozu. To bych asi fakt nerozchodila ☹ krom uklidu - vytirani, jeste peru a rano jeste co 15minut koupala maleho, nez jsem vzala rucnik, uz byl chudatko znova pokakany... ☹ takze hruza, ted uz skoro 2 hodiny spi, ja peru uz dalsi pracku, jeste 2 me cekaji a vytepovat koberec...ale prdim na to, dokud spi, jdu si lehnout, manzel slibil, ze se pokusi kolem 18hodiny dojet...tak snad to vyjde....prd, maly se vzbudil ☹

lukza a zkousels "pupika" je to moc dobra mentolova masticka, v lekarne stoji kolem 60,-

betys
20. únor 2010

prcekpet-tak to by jste měli vyrazit k doktorovi.To není žádná sranda.Mysli na prcíčka v bříšku.Ještě je hodně zranitelný a kdyby to bylo infekční tak to máš hned. ☹

pehu
20. únor 2010

natalko - já jsem v rozmezí 14 dní trochu krvácela a pak to hned přešlo ve špinění. Vždycky mi tam praskla asi nějaká cévka. Bolesti mám taky, většinou večer. Vystřelí mě taková šílená bolest od pravého vaječníku přes celou dělohu k čípku. Ale pak to za chvíli přejde. Pomáhá mi ležení. Taky mě bolívají občas oba vaječníky, ale to je prý ještě reakce po punkci. Do unici už nemusím. Mám jít ke svému Dr. a postupně vysazovat léky. Na to krvácení jsem dostala léky. Jinak na bolesti jsem se ptala svého Dr. a on říkal,. že to může být do 4. měsíce, jak se zvětšuje děloha. Prý se stačí v leže otočit, ona změní polohu a pak nastane bolest, která klidně může trvat i 5 min.
Držím ti palce, ať ti to ve středu dobře dopadne 🙂

jeany
20. únor 2010

Pehu, gratuluji k dvojčátkům. 😉

Jary, věřím, že ty 12 hodinové směny jsou náročné. Nevím jak bych to zvládala já. Máš nějakou představu co jiného by jsi šla dělat? Jak je to u vás s volnými místy? U nás se docela hledají prodavačky v supermarketech, ale jinak je to slabota.

Betys, známá měla trojkolku a její maminka mi říkala, že se jí to velmi špatně vozilo. Já s tím zkušenost nemám, ale já jsem pro klasický kočárek. Ale asi nejlepší by to chtělo vyzkoušet na vlastní kůži. Co třeba v tom obchodě?

Prcekpet, jen , aby malý neměl něco infekčního a tobě tedy miminku to neublížilo. nebude lepší zajet pak někde ke doktorovi? Dávej na sebe pozor.

Jinak vám přeji krásný sobotní večer. Já teď přemýšlím na co mám chuť, co dobrého bych si dala k večeři. Zkusím manžovi říct, že mám chuť na bramboráčky, tak jestli se toho chytne a udělá je. 😀

jeany
20. únor 2010

Lukzo, krásné fotečky. Malý Lukášek je na nich jak panenka, teda panáček. 😀 Krásně spinká a vypadá jak andílek. 😉

betys
20. únor 2010

jeany-v obchodě se mi s trojkolkou jelo dobře.Ale to není terén.Právě mám strach z kostek nebo hrbatého chodníku a co teprve sníh.
natalka-ségra měla normální kočárek s nafukovacíma kolečkama a tlačil se super,právě že jsem slyšela že ty pohyblivý přední kolečka jsou blbý.Na špatným terénu prý moc neposlouchají

mrkvicka28
20. únor 2010

Betys my měli u prvního měli trojkolku a dali jsme ji pryč byla to hrůza ☹ ,
Pehugratuluju k dvojčátkum a k bolesti břícha já jsem ve 12tt a občas mě ještě pořád tak bolestivě píchně v pravo nebo v levo takže se neboj u dvojčátek se děloha musí hodně roztahovat. Ted musíš být moc opatrná a moc odpočívat aby to obě mimi zvládla 🙂 ,Je to fakt nápor budeš hodně unavená 🙂 .Tak se drž .

pehu
20. únor 2010

Holky děkuji za gratulaci. My se sice radujeme, ale jen potichoučku, ať něco nezakřiknem.

betys
21. únor 2010

Dobré ráno.
pehu-taky gratukuji 😉
Dneska jsem se p dlouhé době dobře vyspala.manža se "obětoval",vynechal sport a šel se mnou chrnět už v 10 a spali jsme do 8.Namasíroval mi záda takře jsem se fakt úěkně vyspala.Jen to čůrání.Ale já chodím na záchod po paměti se zavřenýma očima.
Svítí u nás sluníčko,snad to chvilku vydrží 😎

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru