CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

betys
14. dub 2010

bobule-ty máš taky pěknou novou fotku.Já jsem ležela a teď jsem trochu poklidila.Za chvilku se vypravím na návštěvu za kamoškou a mylým Honzíkem.
jeany-pěkný pupík,musím taky vyfotit ten můj "balon". 😀

lucifirek
14. dub 2010

ahojky,tak jsem se sem konečně dostala. U nás bylo celkem hezky,ale také začalo pršet. ☹
Mrkvička Kubíček je snad v pořádku,dává o sobě vědět. Na poradnu jdu zítra. Dnes jsem byla u obvodní,tak mi měřila tlak,poslouchala mi srdíčko. Akorát to čekání.
Dneska jsem se byla projít a manžel mě pak odvážel domů,jsem dneska naprosto K.O: Ještě tu mám práci,ale asi si půjdu lehnout.
Jani krásné bříško. 🙂

kveta
14. dub 2010

Hlásim testy tripple v norme. Bábo má 180 gramov a v utorok nás čaká amniocentéza.

lucifirek
14. dub 2010

kveta bezva 😉

mrkvicka28
14. dub 2010

kveta to je supr že máte tripl dobrý a proč teda jdeš na amnio?

kveta
14. dub 2010

Kvôli veku... skontrolujú všetky chromozómové páry. Pravdupovediac moja najlepšia kamoška bola na potrate po náleze z amniocentézy, lebo jej našli u bába XYY, takže radšej si bábo okontrolujem, či je predbežne v poriadku.

mrkvicka28
14. dub 2010

a jo tak budu držet pěstiky at je vše v pořádku.

luccatko
15. dub 2010

ahoj holky 🙂 tak jsem se včera vydala s mamkou na nákupy pro nějaké kalhoty(už nic nedopnu) a nic jsem nesehnala 😒 dnes jdu teda znova a do toho to počasí,no hnus 😠 holky na to veveří stačí když se objednám měsíc dopředu?29.4.jdu na tu krev a chtěla bych se tam objednat na ten 20týden

mrkvicka28
15. dub 2010

lucato určo stačí 3tádny dopředu.

betys
15. dub 2010

luccatko-určitě to stačí,já jsemnaštěstí asi 4 kalhoty zdědila a těhu elasťáky jsem koupila v sekáči.Těhotenská móda je šíleně předražená
kveta-a kolik Ti je?A ve 12 tt jsi měla krev a UTZ dobrý?Já bych na amniocentézu nešla,přecejen je tam riziko
Teď se jdu natáhnout.Od 7 hodin jsemna nohách a tělo už začíná protestovat

kveta
15. dub 2010

Luccatko, ja som pochodila dve mestá na Slovensku a vhodné nohavice som nekúpila... Len akési vyťahané rifle a aj tie mi musia skrátiť... ale lepšie než chodiť nahá... Najvtipnejšia mi prišla predavačka: "Malé veľkosti sa veľmi rýchlo rozpredajú... Keď ich dostaneme, hneď sú vypredané... Najbližšie ich dostaneme o mesiac..." Som len ja tá, čo má obchodného ducha a objednávala by ten tovar častejšie a viac??

Betys, budem mať 35 rokov, všetky doterajšie testy sú v poriadku... Ja som kedysi tiež neplánovala podstupovať amniocentézu, ale budem mama-samoživiteľka a možno to znie hnusne, ale za takých okolností považujem za rozumné na tú amnio ísť. U nás sa vďaka nízkym sociálnym dávkam doslova nedá finančne prežiť, ak žena samoživiteľka musí ostať doma starať sa o postihnuté dieťa. Takže preto chcem ísť na amnio.

bobbule09
15. dub 2010

Tak holky,jsem zpět od doktora a jsem v pořádku, žádná cysta to není, ale prý to bude nejspíš ovulace. To jsem na něj koukala jako blázen 😀 Už ani nevím, jaké to je mít ovulaci. No uvidíme, co se z toho vyklube 😉

betys
15. dub 2010

kveta-nezlob se ale takhle bys neměla přemýšlet.Můžeš mít milion dobrých testů a stačí nějaká pitomost a je všechno v háji.Vidím to u mojí kámošky s Honzíkem.Stačilo pár minut bez kyslíku a má poškozený mozeček.Co bys potom dělala?Někde ho odložila?Já jsem taky podstoupila testy ve 12tt a 16 tt ale rozhodně ne stím že bych se o postižené dítě nemohla starat kvůli financím.Spíš jsem myslela na jeho zdraví.
bobu-tak si ovulaci užij a zkus ji hned využít.... 😀

lucifirek
15. dub 2010

Tak jsem tady holky. 🙂
Na poradně dobrý,akorát mě upozornila,že už mám nahoře deset kg a je to dost,mám si dávat pozor.
Betys s tvým názorem souhlasím. Celé těhotenství může probíhat v naprostém pořádku a pak stačí nějaká komplikace u porodu a může být všechno jinak,i to nejhorší. Na to teda nechci ani myslet,ale stát se může cokoliv.
Bobul tak hurá na to. 😉

kveta
15. dub 2010

Betys, aby neostalo bez kyslíka budem preventívne platiť ťažké prachy za pôrod v Rakúsku, vyjde ma to na cca. 160 000 korún aj keď viem, že ani tam nemám žiadnu istotu... Takže naozaj robím, čo môžem, aby to dieťa bolo v poriadku. Fakt ma nemusíš poúčať o tom, čo všetko sa môže dieťaťu stať a aké postihnutia môže mať a ako ich môže získať. Mám na to diplom. A keby bolo moje dieťa veľmi ťažko mentálne postihnuté? Áno, dala by som ho do ústavu. A prepáč, ale JA na zdravie svojho dieťaťa myslím. Mám Ti urobiť prednášku o genetických poruchách, ktoré sú zachytiteľné amniocentézou a ktoré znamenajú pre dieťa rozsudok smrti a ja na rozdiel od Teba pôjdem radšej na potrat, než by som dieťa nechala trápiť rok dva, kým ho gény zabijú? Ale nevidím dôvod na to strašiť tu tehulky týmito syndrómami...

Ak tu niektorá má problém a hrozí nejaký vážny zdravotný problém miminkám, vždy ju ihneď oslovujem cez IP a ponúkam návody na čo si má dávať pozor v nemocnici, aký typ liečby žiadať, aby k týmto poruchám nedošlo alebo aby sa škody minimalizovali...

Som napríklad nositeľkou génu pre zhubný nádor, ktorý sa u detí vyskytuje už v čase pôrodu a nezisťujem si ho u dieťaťa, lebo viem, že s takým postihom a chemoterapiou som schopná sa vyrovnať. Ale viem aj to, že na isté druhy porúch a spôsoby umierania u detí sa necítim a preto si ich radšej dám okontrolovať.

Betys, o týchto veciach by si naozaj mala poúčať až keď ich zažiješ na vlastnej koži... Pripomínaš mi môjho kamaráta, ktorý nechápal, prečo nechceme použiť na oplodnenie spermie, pri ktorých bola 70-percentná pravdepodobnosť ťažkého kombinovaného poškodenia dieťaťa vrátane smrteľných dg. Tiež bol múdry až na strechu, že ako sa máme o to dieťa starať... A keď sa jemu nečakane narodilo ani nie kilové dieťa v 26.tt, tak som to bola ja, kto mu vysvetľoval riziká, postupy, psychohygienu rodičov, čo ho čaká, čo má robiť, koho kontaktovať a ako sa nezrútiť... Keď počul, čo všetko môže ten predčasný pôrod znamenať, takmer sa rozviedol... Zrazu sa necítil ani na to, aby sa postaral o nedonosenca, nieto ešte o dieťa s jasným rozsudkom mentálneho a fyzického poškodenia ako to radil nám... Teoretizovať je fajn, kým sa to týka iných...

Nenútim Ťa, aby si si robila amniocentézu, nikdy som ju ani nikde nepropagovala, ale tvrdiť, že nemyslím na zdravie svojho dieťaťa a že Ty si si narozdiel odo mňa dávala dieťa testovať kvôli jeho zdraviu, je urážka.

jeany
15. dub 2010

Ahoj holky, jdu sem až teď. Měla jsem návštěvu, byla tu sousedka od vedle, ona je už 38 tt a tak čeká, kdy to na ni přijde. Co o sobě víme, že jsme obě těhu, tak se často navštěvujeme a předáváme si rady a zkušenosti. Jen jsme si dnes říkali, jestli se nám děti venku na dvoře nebudou navzájem budit, přece jenom je bude oddělujovat jen plot. Uvidíme. 😀
Jinak co se týká amniocentezy: Já jsem původně na ni chtěla jít také kvůli věku, ale když mi vyšly dobře veškeré testy, tak mi moje dr nedoporučila na ně jít. Sice prve říkala, že kvůli věku na ně asi půjdu, ale po testech mi řekla, že větší riziko potratu mám po amniocentéze než nějaké jiné nemoci, takže jsem to neriskovala. Sice já osobně jsem na to fakt chtěla jít, ale ani doma mně v tom nepodpořili, i manžel i maminka mi říkali ať to neriskuji a nejdu, když vše vyšlo dost dobře a je to názor i lékaře.

jeany
15. dub 2010

Luci, to je dobře, že je vše v pořádku. A nemyslím si, že 10 kg co máš navíc je hodně, vždyť kolem 12 kg je to normální. A znám holky co přibrali i 20 kg a do 5-6 měsíců to měli pryč. Takže tak hrozné to s tebou zase není, neboj. Já bych zase jedla i sladké a nemůžu kvůlu těhu cukrovce. Už se těším až si budu moct zase něco sladkého dopřát. Jinak tu dietu opravdu dodržuji, nic nesladím a sem tam si dám nějaké ovoce a jogurt. teď na víkend budu dělat ovocný dort z jablek a tak atak ten si určitě budu moct také dopřát. 😉

jeany
15. dub 2010

Bobule, tak to jsem ráda, že jsi v pořádku a vidíš už máš i ovulaci a může přijít i něco jiného..... Držím palce. Hurá na snaženíčko. 😀

betys
15. dub 2010

kveta-tak si mi to moc pěkně napsala.Ale sama jsi v minulém příspěvku psala že si nemůžeš dovolit postižené dítě kvůli financím.A to že máš pocit že porod za takový peníze Ti zajistí něco extra tak to je Tvoje věc.A kdybych to nezažila na vlastní kůži tak to tady vůbec nebudu psát.S mojí kamarádkou to prožívám od samého začátku,radusji se ní z každého úspěchu který Honzík udělá.A nikoho ani ve snu nenapadlo že jí při porodu praskne děloha a dítě bude postižené.
A finanční stánku pořízení dítěte je snad lepší si promyslet hned na začátku.
luci-mě taky sestřička trošku sprdla že jsem přibírala,ale ke konci už se to zpomalilo a teď už nepřibírám vůbec.15 kilo přírustek je úplně v pohodě-říkala moje Dr.Já mám nahoře 13 a kousek.Hlavně si musíš hlídat tlak a otoky.Popř.křečáky-ty se mi kupodivu vůbec během těhu nezhoršili. 😉

lucifirek
15. dub 2010

Jani já teda taky jím ted dost sladkého,ovoce,buchty. Ale co nadělám,ještě má mpřed sebou tři měsíce. Budu se snažit omezit sladké,ale jinak si myslím,že se tak moc nepřejídám. Jani po porodu si budeš moct dát sladkého habaděj,budeš si to moct vynahradit. 😉
Betys já mám ted deset kg,tak uvidíme,jak na tom budu dál,ségra přibrala 22kg,je hubenourek a po půl roce měla všechno dole.Ono toho moc při kojení jíst nemůžeš,tak to snad půjde dolů. Taky se uklidnuji tím,že ted už tolik nejím. Do 15kg to jde a to snad udržím. Já naštěstí tlak mám v pořádku,spíš nižší.Akorát dneska jsem měla 130,ale to bylo,že jsem rovnou při příchodu šla na tlak. Jínak mám kolme 100,110/70. A zase si tou vahou taky tak hlavu nelámu,když mi je dobře a nemám žádné komlikace.

kveta
15. dub 2010

VIeš, Betys, budem osobná: ja jazdím za dobrým prenatálnym diagnostikom až do Čiech. Ty keď krvácaš, tak nejdeš ani do nemocnice s detskou JISkou... Ja polehávam celé dni, aby bolo bábo v pohode a čítam tu Tvoje komentáre o tom, čo všetko si robila a ako by si si mala za chvíľu ľahnúť, lebo si to prehnala alebo už nevládzeš... Hm...

Betys, chceš mi povedať, že ak by si mala ťažko postihnuté dieťa, tak by si s ním mohla byť v domácnosti bez partnera /zajtra ho môže prejsť auto/ a bez pomoci štátu až do jeho povedzme 30.-40. narodenín? Mám peňazí dosť na to, aby som bola s dieťaťom v domácnosti najbližších 7-8 rokov, takže si myslím, že je to celkom solídna východisková pozícia pre to, aby som mala právo uvažovať o dieťati... Ale nemám na to, aby som s ním mohla byť aj v jeho 20tich rokoch bez toho, aby sa z nás nestali bezdomovci... Na Slovensku sa ženy starajúce o postihnuté dieťa stávajú bezdomovkyňami... to hovorím naprosto bez srandy... lebo náš štát im dáva dávky nižšie ako je životné minimum, neprepláca lieky a mnohé nevyhnutné zdravotné pomôcky...

Ale mala by si využiť svoje schopnosti a finančné zdroje a zobrať si nejaké postihnuté dieťa z ústavu Ty. Však Ty sa na to v pohode cítiš, takže ma udivuje, že si to už dávno neurobila...

A kamarátke gratuľujem k úspechom...

betys
15. dub 2010

luci-já jsem to brala taky tak.Mě teď tlak trošku stoupl.Sestřička říkala že si to mají v porodnici při kontrolách hlídat.Že to někdy s blížícím se porodem vylítne hodně.Snad to nebude můj případ.Včera jsemměla 120/85.Jinak normálně mívám tak 100/60.Já jsem taky měla strach že budu jako koule a teď se fakt to přibírání zastavilo.Malý si to asi ze mě bere.Dokonce ségra říkala že se jí zdá že se mi "špek"z boků a zadku dost stáhnul a že mám fakt jen to břicho. 😀

lucifirek
15. dub 2010

betys jediné co mě uklidnuje,že mi každý říká,že mám akorát velké břicho,ale že jim nepřipadne,že bych přibrala jinde. 😀 Tak jsme na tom asi stejně. 😀 😀 😀

jeany
15. dub 2010

Holky hledám, kde se dává žádost o porodné. Už jsem našla formulář a vytiskla si ho. Ale nevím, zdy se žádost podává na úřadu práce, totiž tam mi to vždy skočí, když to dám do vyhledavače. myslím si, jestli se spíš žádost nedává na sociální úřad. Nevíte?

betys
15. dub 2010

Já jsem neapsal nic že se cítím na to brát si postižené dítě.Ale když už jsem se rozhodla dítě mít tak se pokusím o ně postarat ať to dopadne jakkoliv.Ale rozhodně bych ho neodložila.To je možná ten rozdíl mezi náma.A to že si samoživitelka je celkem Tvoje věc.Jestli máš pocit že v ČR jsou na tom maminky o hodně líp-tak ani ne.
A to že jsem jela do porodnice kterou jsem si vybrala k porodu-na tom nevidím nic divnýho.Možná sis nevšimla ale už jsem ve 36 tt.A to že se snažím normálně fungovat-ono to jinak ani nejde.Nebo máš pocit že všechny těhule musí 9 měsícl kežet?

kveta
15. dub 2010

Prepáč, betys, myslela som si, že si výnimka a že aj Tebe ukazuje koník o týždeň viac ako ostatným... nevedela som, že si tam bola už v termíne... Zvláštne, že Ťa dr. upozornil, že si mala ísť do tej nemocnice s detskou JISkou.. asi tiež nevedel o čom hovorí... 😉

betys
15. dub 2010

Do 36tt mi chyběl 1 den.Ale když jsem mu hlásila stav tak jsem automaticky řekla 35.Podle Utz je ale prcek velikostí na 36+1.

betys
15. dub 2010

jeany-zkus mrknot tady http://www.maminka.cz/clanek/penize-a-kariera/p... v mojí knížce píšou že se žádá na městském úřadě ale to mi přijde divný.

mrkvicka28
15. dub 2010

betys o porodné se žádá na socialce dají tï na to takový zelený formulář ten vyplníš doneseš jim ho zpátky a pak ti přijdou peníze.

jeany
15. dub 2010

Betys, díky. Co jsem vyčetla, tak se žádá na Úřadu státní sociální správy a ta je prý opravdu při úřadech práce. Takže, když jsem najela na ten portál, tak mi to nakonec skočilo zase na úřad práce a i dokonce přímo v místě bydliště. Takže to tak asi bude. Já jsem strašně dlouho o nic nežádala a tak to nevím. Kdysi dávno jsem pobírala přídavek na dítě, ale to se vyřizovalo na sociálním, teď už na něj nemám nárok a tak nejsem v obraze.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru