CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

jeany
15. dub 2010

Mrkvičko, já jsem si už formulář vyjela z internetu a je bílý. Já se asi až budu ve městě zastavím na úřadu práce a zajdu i na sociální. Už si všechno zjišťuji co a jak.
Mám zjištěno, že do 6 dnů od narození dítěte se musí na matriku kvůli rodnému listu /rč/ dítěte. Tam má zajít třeba otec a je potřeba jen OP maminky a tatínka. Pak do 8 dnů se má zajít /zase asi jedině otec, my budeme asi raději doma 😀 /na zdravotní pojišťovnu. Sice dítě jde automaticky k pojišťovně, kde je maminka, ale stejně se tam musí zajít. Tam jsem se už informovat byla. A pak hned do 2 dnů se má zavolat vybrané dětské doktorce a ta přijde po domluvě na kontrolu miminka. To už mám předběžně domluveno. Nějak se mi zdá, že to už letí a chici mít všechno zajištěno. Co kdyby bylo potřeba dřív, že ?
Mrkvičko a jak se cítíš se třema miminkama v bříšku? Já jsem pořád nějaká unavená a jen to jedno mi stačí, tím jak mně tlačí. No a ty to má štak 3x. 😀

betys
15. dub 2010

jeany-tak to jsi zjistila i pro mě.Tak děkuji 😀 .Možná bych si ty úřady ještě mohla taky oběhnout.
O tlačení mi povídej.Tan můj fotbalista má nejvíc elánu v 10 večer když se uložím ke spaní.Včera to bylo dílo.Před pár týdny to bylo příjemné a legrační.Ale teď už to docela bolí.Taky si nedovedu představit jak to má Mrkvicka.

lucifirek
15. dub 2010

vy jste kecalky,tady valíte dneska 😉
holky fakt to letí,vy to máte za pár. Já koukla do průkazky a příští kontrola za tří týdny a to budu už taky 30.tt a to už je fakt mazec. Uplně neskutečné. Pořád si to nějak neuvědomuji,jak strašně rychle to všechno uteklo. 😉 A teprve uteče 🙂 Ale na toho drobečka už se těším neskutečně. Manžel mu ted ze srandy říká Bohoušek,tak mě tím vždycky zlobí,protože se mi to nelíbí. 😀

betys
15. dub 2010

Luci A mě to připadá jako včera co spolu jsme seděli v Brně ještě s malýma pupíkama. 😉

lucifirek
15. dub 2010

betys to máš pravdu. Na jedu stranu chvíle vid a zatím ty a janča už budete skoro rodit. 😉

mrkvicka28
15. dub 2010

jeany na pojištovnu většinou stačí jen zvolat a oni pošlou dopis s přihláškou,ale když tak se na pojištovn zeptej.

jeany
15. dub 2010

Betys, schválně sem to sem psala, abych se mohla podělit o své vědomosti. 😀 Také jsme nedávno s manžou vzpomínali na to, že jsme mu říkala, že jsem už v 7 týdnu, 😀 no a teď už je to 35 tt. Letí to. Hlavně ať jsou děti v pořádku a zdravé a my máme rychlý bezkomplikovaný porod. Všem vám to tu tak přeji. 😉
Luci, však ty už jsi v těsném závěsu za námi. 😀 Také se ti už blíží. 😉
Mrkvičko, já jsem už na zdravotní pojišťovně byla a donesla jsem si domů formulář. Až budu mít rodný list, tak ten formulář se vyplní, je tam potřeba hlavně rodné číslo a pak se to zanese na danou pojišťovnu. Musíme si tu holky radit, ne?
Mně se už mockrát stalo, že mi tu holky dobře poradili.

mrkvicka28
15. dub 2010

🙂 Jeany jasně není nad rady od zkušených mamin nebo čekatelek obzvláště když se v naší repulice furt všecko mění.

vladka1
15. dub 2010

🙂 Ahojky holky, budoucím maminám gratulace a snažilkám držíme palce 🙂
Já jen, že pro ten rodný list MUSÍ taťka s občankou, aby potvrdil i jméno a podepsal souhlas, že je mimčo jeho....Vy to o jménu podepíšete v porodce....

hanulinecka
16. dub 2010

Ahojky holčiny vidím že se máte všechny krásně bříška rostou a užíváte si poslední chvile klidu 😵 😵

Já dostala porevizní Ms tak jsem štastná,že se tělo nastartovalo samo,ale jinak jsme pořád taková smutná i tím počasím pořád si říkám ,že už bych byla v tolikátém a tolíkátém je to těžky)
Mají nám přijít nějaký peníze tak se těším za měsic se objednám a nakonec do Reprofitu chci jen tu minimální stimulaci za menší peníze a smín hormu tak jsme zvědavá
Sem tam si vám přelouskám jak se máte co děláte..
Tak si užívejte bříška a mějte se krásně 😵

lucifirek
16. dub 2010

Dobré ránko 🙂
ahoj Hanuli,tak držím palečky. 🙂

misi.21
16. dub 2010

Ahoj,chtěla bych se vás zeptat,za jak dlouho po ET jste testovaly a kdy jste měly testovat oficiálně??? Já mám testit AŽ za 19 dnů... Děkuji

lucifirek
16. dub 2010

misi to teda máš testovat docela za dlouho 😒 My myslím měli oficiálně testovat po šestnácti dnech a testovali jsme o něco dřív 11.nebo°12.den po ET.

mrkvicka28
16. dub 2010

mis21 to je v pořádklu v unice nechávají testovat raději později aby nebl ten výsledek předčasně falešný. já třeba testovala 9 den po ET,ale záleží jak se cítíš. kolikátý en po ET jsi?
holky dešní noc byla hrůza nemohla jsme vůbec spát, když jsme ležela na boku tak mě bolelo bříško( měla jsme zaražený prdy), pálela mě žáha a nic nepomohlo. Ještě ,že kluci v noci kopali a tak jsme věděla ,že jsou v pořádku jinak už bych asi jela do nemocnice. Usnula jsme až ve dvě ráno a ani pak to za moc nestálo. A taky mě pěkně v noci brní nohy musm s v úterý zeptat co s tím.

lucifirek
16. dub 2010

mrkvička to je na prdlačku vid,určitě se porad s dr. S pálením žáhy mám taky potíže,přez den se nažím nejíst nic,co mi vadí.Ale jak si člověk lehne,tak je to hrůza. Zkoušela jsi něco? Zkus si podložit hlavu více polštářy,abych více seděla. A na kurzu nám doporučila studené mléko. A nebo si oloupat na den 5-10 mandlí. A rozdělit si je na pět porcí. Vždycky si jednu mandli dát do pusy a dlouho žvýkat a polykat to mléko z mandlí. Prý to pomáhá. Ale někomu nepomůže prý ani Rennie.

betys
16. dub 2010

luci,mrkvicka-mě pálí žáha skoro pořád.Pomáhá mi studený mlíko.Jídlo už si nevybírám protože mě stejně pálí ze všeho.Já už jsem zase od 6.30 vzhůru.Oči by se ještě zavřeli ale jsem hrozně přeležená.Bolí mě boky.
misi-já jsem testovala 16.den.19 je docela pozdě.Já jsem to vydržela poctivě,měla jsem strach testit dřív

vladis
16. dub 2010

ahojte holky mě na pálení žáhy pomohla žvejkačka ale na každýho zabere něco jinýho
jinak já čekám na porevizní mrchu a snažit se stejně nebudem po zimě máme hodně starostí s barákem takže budeme řešit střechu a musíme kompletně oškrabat všechny místnosti všude nám zateklo a ted se začala tvořit plísen tak mám strach aby david nemel nejakou alergii
holky těhulky at vam to pěkně utíká bez komplikací
snažilkám držím pěstičky
během dne vložím pár nových fotek

lucifirek
16. dub 2010

betys mlíko mi tky pomáhá,ale někdy ani to ne. Jak kdy. Já také vstávám snad denně s přesností mezi půl a třičtvrtě na sedm.
Vladi,to vás teda čeká strašná spousta práce a ne moc příjemné,ale když je to třeba. 😉 Budete to mít celé nové. 🙂

Hodila jsem fotečku bříška,teda spíš pupku. 😀

mrkvicka28
16. dub 2010

Luci poštáře mám pod sebou nacpané pořád takže při spaní spíš sedím než ležím jinak mě bolí záda, mlíko někdy pomůže,ale včera nepomohlo nic ani espumisan na to nafouklé bříško bylo to fakt hnusný, hlavně jsme se bála jsetli není nic klukům,ale říkla jsem si že bych musela krvácet kdyby se něco dělo nebo mít silné křeče. Navíc mě ted zase začaly bolet ty děložní vazy asi jak broučci přibírají, někdy ráno mě pěkně píchjí játra,ale jen chvilčku. musím si na to pálení žáhy v úterý nechat neco napsat .

bobbule09
16. dub 2010

luci,krásné pupendo 🙂
Včera jsme ještě zapracovali na potomkovi a dneska to snad ještě pojistíme 😀 Ale moc jsem se nevyspala,tak to nadějně nevidím. Jsem vzhůru od půl 5 a do večera budu celá chcíplá 😀 😀
No uvidíme 😉 Včera jsem si připadala jako totální blbec. Jdu k doktorovi s cystou a ona je to ovulace a nic mi není. No aspoň jsme se zasmáli 😵

bobbule09
16. dub 2010

mrkvičko, to se mi stalo v těhu taky, že jsem měla takové bolesti od zaražených prdů, že jsem si myslela, že budu rodit. Když jsem začala pít kmínový čaj,tak mě větry přešly 😀 Sice to moc nechutná, ale pomáhá. A nebo fenyklový čaj.

lucifirek
16. dub 2010

mrkvička tak to mě moc mrzí,že nic nepomáhá. Je to dost nepříjemný. Snad doktor něco poradí. Kluci jsou určitě v pořádku. 😉

Bobul ono člověk nikdy neví,co se děje,tak lepší se nechat zkontrolovat,než něco zanedbat.

mrkvicka28
16. dub 2010

bobu vidíš ten fenyklový čaj mě nenapadl,asi si pro něj skočím do lékárny, dávali jsme ho i malému proti prdíkům a mě tenkrát dokonce i chutnal.

bobbule09
16. dub 2010

mrkvička, ten fenyklový je docela dobrý, taky jsem ho vařívala synkovi, míval hrozný prdíky a po čaji byl klídek 🙂
luci, to je pravda, radši jít k doktorovi třikrát zbytečně, než jednou a pozdě nebo vůbec 😕

bobbule09
16. dub 2010

Dneska konečně neprší a dokonce svítí sluníčko, to je skoro zázrak 😀
Dělala jsem k obědu jahelník s meruňkama, mňam, voní po celým bytě. Synek jel se školou na výlet do Brna do planetária a anthroposu, tak si nacpe pupík, až se vrátí. Má to moc rád a už dlouho jsme to neměli 🙂

lucifirek
16. dub 2010

bobul,já si koupila včera ve zdravěnce jáhly,pohankové vločky. Akorát na jáhlech není návod jak je uvařit. Ale předpokládám,jak rýži,nebo něco jinýho. Bych si mohla udělat kaši.

bobbule09
16. dub 2010

luci, jáhly si před vařením musíš aspoň 3x propláchnout v horké vodě, nejsou pak trpké a mají lepší chuť. Na sáčku je napsáno vařit 500 g jáhel v 1,5 l vody asi 10 minut. Já je vždycky propláchnu a pak nasypu do vařícího mléka a je to mňamka. Nakonec to osladím. No a zamíchám do toho meruňky a dám zapéct do trouby, ještě nahoru pokladu máslem. 🙂

lucifirek
16. dub 2010

bobul na tom mém sáčku bohužel nic není víš. tak si to budu pamatovat,podle toho,jak to tu píšeš.

bobbule09
16. dub 2010

A nebo se zkus kouknout na nějaké racepty na netu, určitě něco najdeš 🙂
Pohanku jsem ještě nikdy nejedla, ale zkusím v neděli udělat kus kus. Asi se to píše jinak, ale snad to pochopíš 😀

marja
16. dub 2010

jeany- o porodné se skutečně žádá na úřadu práce, ale ne tam kde zprostředkovávají zaměstnání, ale na Referátu státní sociální podpory. Většinou sídlí i v jiné budově, neboť pod ÚP jsou myslím teprve tak dva roky. Oni vyplácejí i např. přídavky na děti pokud na ně vznikne nárok, pohřebné, příspěvek na bydlení .... Úřad práce jako takový ti vyplácí pouze podporu v nezaměstnanosti... A myslím, že stačí i žádost vytisknutá z PC, taky se na to teď mrknu.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru