CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

lucifirek
16. dub 2010

Kuskus je vynikající,dělám ho jako přílohu a nebo jenom na pánvi s kořením a zeleninou. Já si koupila jáhly a pohankové vločky. Na kurzu nám paní říkala,že stačí lžíce pohanky denně,v ní je rutin a ten zabranuje otokům (takže potřeba v těhu) a jáhly zase obsahují velké množství magnezia. Tak chci místo toho polykání prášků radši dostat do sebe něco zdravého v potravě.

marja
16. dub 2010

jeany - odkaz na stránky http://www.mpsv.cz/cs/2#dsp

marja
16. dub 2010

jeany - a tady odkaz na adresu Státní sociální podpory http://portal.mpsv.cz/soc/ssp/local

kveta
16. dub 2010

Misi, ja som mala testovať na 15.deň, testovala som aj skôr, ale až na 15. deň sa objavila sotva viditeľná druhá čiaročka...

bobbule09
16. dub 2010

luci,tak to jsem nevěděla. Takže si pochutnám a ještě udělám něco pro zdraví 🙂
Jo a ten jahelník je mňamka, jsem si musela i přidat 😀

kveta
16. dub 2010

Mrkvicka, možno naivná otázka, ale chôdza s krútením bokov /spomalený brušný tanec/ Ti s vetrami nepomáha?

lucifirek
16. dub 2010

bobul tak tak,lepší vitaminy ze travy,než je do sebe tlačit v tabletách 😉 A to věřím,že je to dobrota,mi máme i s manželem tato jídla obyčejná rádi. Rýžový nákyp.Jsem říkala,že bych udělala něco jako kubu s hobama. Houby mám v mrazáku,nebo sušené.

jeany
16. dub 2010

Ahojky 😀
Marjo, díky, na ten web už jsem se dívala, top je ten, který se mi vždy zobrazil, ale bylo mi divné, že je to pod úřadem práce.
Luci, krásný bříško, pěkně se ti kulatí. Já holky takový jídla jáhly a pohanku nedělám. Můj manža by to asi nestrávil. 😀 Kvůli němu nedělám ani lečo, ani brokolici, nemá rád ani čočku a tak vařím co mu chutná. Ale stejně mu vyhrožuji, že začnu lečo a brokolici zase vařit, protože já to mám ráda. 😀
Bobule, taky jsem ráda, že už konečně svítí sluníčko, je to paráda.

bobbule09
16. dub 2010

Jani, u nás to jím taky jen já a syn, chlapi mají radši kus masa 😀 A aspoň na nás víc zbude 😉
luci,my jsme taky měli sušené houby, ale už jsme je všechny snědli 🙂

mrkvicka28
16. dub 2010

kveto není to hloupá otázka,ale já nesmín dělat žádné cviky a navíc musím hlavně jen ležet nebo polosedět.

lucifirek
16. dub 2010

Jani ty mi teda děláš chutě,lečo bych si dala. To je mnamina. A je to vcelku zdravé. Tak to naštěstí manža jí všechno a má i zeleninu a luštěniny moc rád. Já se chystám udělat asi příští týden mexické fazole,at si to ještě užiju,protože pak je hodně .dlouho moct nebudu.
kaše byla moc dobrá.,dala jsem tam vločky,jáhly,trošku krupičky a nahoru kakao,máslo,cukr.
Mrkvička šetři se 😉 ted je to nejdůležitější.
Začíná se u nás dělat moc krásně,už se těším na víkend. 😉

jeany
16. dub 2010

Luci, já to lečo udělám jak trošku bude levnější zelenina. I když mamka mi říkala, že kupovala papriky v Lidlu a kilo bylo kolem 50,- kč a pak šla do Hrušky a tam ten stejný druh měli za 122,- Takže jsou to někdy pěkné rozdíly.
Taky se na víkend moc těším. 😉

lukza
16. dub 2010

holky Ahojky je supr že jste stále všechny 2v1 jen tak dál jo a k jídlu jezte dokud mužete já zjištuji postupně že u kojení skoro nic nemužu ☹ takže užívejte zeleniny sladkého atd. 😉
všem přeji krásný víkend doufám ýže bude už slunečný 🙂)))

lucifirek
16. dub 2010

Jani já lečo taky dělám jenom přez léto,když jsou levné papriky a máme rajčata od dědy. Když jich je hromada,tak i někdy udělám základ (cibule,rajčata,papriky) a zamrazím to. V zimě si to člověk s chutí dá. Ted je zelenina šíleně drahá.
Lukza s tím jídlem máš pravdu, při tom kojení se toho fakt moc nemůže,i paní na kurzu nám to říkala,že až nám to všechno napíše,že budeme koukat. Ale co pro malého neudělat vid.Aspon půjde váha dolů,alespon doufám. Ségra teda při kojení nic nemohla,jedla prý hlavně starý chleba s máslem
A počasí bude určitě nádherné.
😉

betys
16. dub 2010

Hurá sluníčko 😎 .Pověsila jsem už druhou pračku.Sice vyhrožují s tím popílkem ze sopky ale snad to nebude tak horký.
Já zrovna křoupu ředkvičky.Užívám si jich dokud můžu. 😉

lucifirek
16. dub 2010

betys to děláš dobře.Na ty už se taky těším,na meloun,na okurky,rajčátka...hlavně domácí.
S popílkem,to jsem ani neslyšela.

lucifirek
16. dub 2010

marlen já myslím,že ta červená bude opravdu taková sytě červená. Do růžova je ta pink a ta je opravdu hodně sytě růžová. Všechny ty barvy jsou opravdu hodně výrazné. 😉 No už se těším,až kočár vyzkoušíme. 😉

lucifirek
16. dub 2010

no tak ted teda se omlouvám,to mělo přijít na diskuzi o kočárkách. 😀 pardon

lukza
16. dub 2010

Betys tak to si vychutnej ředkvičky 🙂))) už se ti to taky krátí.
Lucifirku no s váhou ani nemluv já mám furt 7kg nahoře ale je pravda že už taky hodně dole no ona by ta váha šla rychleji alenjá si dám i čokoládu protoýže to je jediný přísun energie a když jsem unavená tak tělo prostě tu čokoládu vyžaduje.
Popel je ze sopky a jde přes evropu ale já to teda nepostřehla.

mrkvicka28
16. dub 2010

Ahoj holky tak mi to bolení bříška nedalo a raději jsem jela do nemocnice na UTZ. Sice jsem tam srávila 3 hodiny,ale malí jsou v pořádku čípek taky drží takže je to OK. jen mi z krve zjistli málo železa tak jsme dostali tabletky. Bříško mě sice pořád bolí,ale prý je to tím že těžknou a že se občas trefí do placenty trojčete ktrerá je na přední stěně

kveta
16. dub 2010

Mrkvička, túto moju radu prekonzultuj s dr., ale možno by Ti pomohol tehotenský pás... To je taký pás látky na podporu bruška.

mrkvicka28
16. dub 2010

no ten pás by asi nebyl špatný v úterý se na něj zaptám.

betys
16. dub 2010

mrkvicka-já ho taky občas používám.Pomáhá i na bolest zad.Dá se koupit ale když je to potřebné ze zdrav.důvodů tak ho může lékař předepsat. 😉

luccatko
17. dub 2010

tak konečně svítí sluníčko,už se těším na zahradu 🙂 půjdem se tak na dvě hodinky projít se psíkem....už se těším 😉 zeleninu jím ted hodně,ale jáhly apod...to jsem ještě neskoušela

elllenka
17. dub 2010

Pěkné sobotní ránko. Mám pro vás novinku, podle krve jse mtěhotná. KET se vydařil, snad ultrazvuk bude vpořádku. Už tu asi s vámi budu častěji, v pondělí asi dostanu neschopenku. Doktorka mi ji chtěla dát ve čtvrtek, ale nechtěla jsem tak si to mám do pondělka rozmyslet a přijít za ní a asi si ji vezmu, projistotu 🙂

kveta
17. dub 2010

Elllenkaaaaa... 🙂 Skvelé... Joj, až ma z toho mrazí... Tak ako povedal môj dr., keď zistil, že som tehu: žiadne sánkovačky, drž sa v kľude...

elllenka
17. dub 2010

Květa: Děkuji, mám z toho šílenou radost. Poprvé jsem na svém testu viděla dvě čárky 😀 a to jsem si myslela, že mi to nevyšlo, když jsem jeden den krvácela 🙂 Krev dopadla také dobře a budu se hlídat, žádné namáhavé věci pro jistotu. Snad se to nezakřikne

natalka28
17. dub 2010

Ellenka, mám vééélkou radost! Drž se, opatruj se, radši polehávej - tím nic nezkazíš!

kveta
17. dub 2010

Elllenka, ak by sa krvácanie vrátilo, tak okamžite choď do nemocnice, dajú Ti injekcie a hormóny na udržanie tehu /alebo odporučia zvýšenie dávok toho, čo berieš/. Mne sa podarilo od počatia krvácať asi 5 krát, takže už v tom behaní do nemocnice mám prax. A zváž, či chceš chodiť pre istotu na ultrazvuky do Prenatalu na Veveří. Ak áno, tak sa tam objednaj tak, aby si tam bola v 12.tt., vtedy je najlepší čas na prvú kontrolu, či malé nemá Downa. Ale aj tak je to krásne... A hcg Ti ukazuje jedno bábo alebo dve?

elllenka
17. dub 2010

Květa: Já yatím ješta na ultrazvuk půjdu na Unicu, bude to první návštěva po KET. Ve čtvrtek jsem testovala a hned jsem běžela na krev k mojí doktorce 🙂 Ani nevím ve kterém jsem týdnu- ve druhém? 31.3 mi zavedli embrijka.
Dobře, když se bude krvácení opakovat tak se nejspíš domluvím s mojí doktorkou do které nemocnice jít. Po ultrazvuku na Unice už mě bude ošetřovat moje doktorka a předpokládám, že další ultrazvuky budou na veveří, už jsem tam jednou byla- kvůli ovulaci, sestřička po mě moc chtěla těhotenskou průkazku a já nedokázala před všemi těhulkami říct, že žádnou nemám ☹

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru