CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

jeany
21. dub 2010

Taky si říkám co holky Prcekpet, Vladis, Zuzuza a další a Jaruška. Jary, taky nám napiš jak se máš a co nového. Máš novou práci nebo jsi doma? Často si na vás holky vzpomenu a pak to sem zapomenu napsat.

lucifirek
21. dub 2010

Ahoj Jani,teda to mě mrzí,že je ti takhle špatně,kdyby to zvracení nepřešlo,tak se radši domluv s dr. Ono asi jak máš malé bříško,tak ti malý naopad tlačí víc vevnitř na orgány. Ale radši se opravdu porad s doktorkou. 😉
Já budu výsledky snad dneska vědět.

bobbule09
21. dub 2010

Ahoj Jani 🙂
Vůbec ti takové stavy nezávidím 😖 Ale teď už to bude jen chvilka a Martínek bude na světě a bude líp 😵
Já sice těhu nejsem, ale už asi tak 3 týdny mě děsně bolí nohy. Přes den to ani tak nevnímám, ale večer, když si lehnu do postele mě do 15ti minut tak příšerně začnou bolet kyčle a kolena, že bych brečela. Dávám si mezi kolena peřinu, ale je to hnus. Asi je to tím počasím, nebo co 😠 Snad to brzy přejde, nechci si na to brát žádný léky od bolesti a snažím se to vydržet ☹

betys
21. dub 2010

Ahojky.
jani u pár mých známých bylo zvracení předzvěstí porodu.Ale nemusí to tak být 😉
luci-na alergii beru Claritin.Alergolog říka že je ze všech nejšetrnější.Pak se ještě můžu něco ale to je jen na předpis.
Vyrážím na gyndu kvůli neshopence.Spletli jsme tam s Dr.datum o 1 den a na sociálce hned usoudili že nemám na nic nárok.Naštěstí posudková Dr. v Brně je rozumná a říkala že se to dá opravit.Ti zmetci ve Znojmě dělají jak kdyby ty dávky dávali ze svýho a hlavně když se jich po telefonu na něco ptám tak nedokážou odpovědět. 😠

betys
21. dub 2010

bobu-to mě bolí teď taky.Asi jak už se nemůžu unést.Rozhodně se můžeš něčím mazat.Voltaren apod. se můžou i kdybys náhodou těhu byla 😉

lucifirek
21. dub 2010

betys taky mě to u janči s tím zvracením napadlo,ale nechtěla jsem děsit. Nebo je to tím,že má Janča malé bříško a Martínek jí tlačí moc na žaludek.
betys teda s tou nemocenskou je to mazec. To jsou pořád obštrukce. Já se domlouvala s mojí mzdovou,jak to udělat sdovolenou. Mám ještě lonskou a nárok na letošní. Prý se to dělá tak,že ted nastoupím po nemocenské na mateřskou,pak si vyberu dovolenou a pak přejdu rovnou na rodičovský příspěvek. 😉
Zkusím se na tu alergii zeptat,i když u nás to vypadá na déšt,tak snad bude líp.

vladis
21. dub 2010

čauky holky těhulky 🙂
čtu vás pravidelně a čekám která z vás to tady začne už to máte za pár ty poslední týdny jsou nejhorší já jsem nemohla spát usínala jsem pravidelně kolem 4 hodiny ráno a asi 100x za noc na záchod
já si ted musim užít co nejvíc malýho jak budeme dělat střechu tak bude týden pryč tak jsem zvědavá jak to bez něj přežiju ještě jsem bez něj nebyla víc jak 2 hodiny 🙂

bobbule09
21. dub 2010

betys, já si vždycky vzpomenu, jak si babička mazávala večer nohy takovou tou zelenou alpou a úplně se vidím 😀
Jenomže mě je 35 let a na takové věci mám snad čas, ne? 😨

natalka28
21. dub 2010

Ahoj holky, za chvíli jdu k zubaři a tak jsem se chtěla zeptat - když by chtěl dělat nějakej bolestivější zákrok, můžu si nechat píchnout injekci proti bolesti? Neuškodí to nějak miminku???

Taky by jsem chtěla poděkovat ( bohužel nevím komu ) za výbornou radu ohledně nadýmání a ti pití fenyklového čaje. Pár dní ho piju ráno a večer a je fakt poznat, že to funguje!!!!🙂 Takže díky🙂

elllenka
21. dub 2010

Jeany: Tobě se to už krátí viď? Už počítáš dny? Z porodu mám strašný strach, ale když to zvládly všechny tak já to snad přežiju také 🙂

Daly jste mi pěknou inspiraci co vařit 🙂 dnaska budu mít jen polévku ze včerejška a těstoviny s tvarohem, ale na guláš jsem teď dostala velkou chuť 🙂

jeany
21. dub 2010

Teď jsem se vrátila z návštěvy od sousedky, ona je už 39 tt a říkala mi, že tak před 14 dny také často zvracela, že ji malá tlačila na žaludek a už jí to trošku přešlo. Tak uvidíme. Já bych chtěla ještě vydržet do 37 tt a pak už je miminko donošené a pak už bych se ani nezlobila, kdyby chtěl malý na svět. Ale klidně to může dopadnout i tak, že se mu nebude chtít a nakonec by mi to mohli i vyvolávat. 😀 To by byla sranda. Nesmím kvůli cukrovce přenášet.

Bobule ahojky, ty nohy tě bolí asi z práce, že. No, zkus masírovat jak píše Betys nějakou mastičkou, snad ti to brzo přejde.

Vladis, když budete mít práci, tak ani nebudeš mít čas přemýšlet, že malý není doma. Spíš ze začátku ti bude chybět, ale pak si zvykneš a ten týden uletí. I doteď, když jede dcerka někam pryč, třeba na hory, tak první dny jsou nezvyk a pak už počítám dny kdy se vrátí a už je to lepší. 😉 Tak to budete mít krásný domeček s novou střechou.

Natalko, to ohledně injekce u zubaře nevím, ale myslím, že když to řekneš tak oni ti to sami řeknou, zda se to může dát či ne. Vím jen, že se nesmí dělat laser. To se mě vždy zubařka ptala, jestli nejsem těhotná.

Ellenko, už se mi to krátí a je to čím dál náročnější. Já z porodu nemám velký strach. Myslím si, že právě ten strach taky k dobrému průběhu nepomůže a spíš přitíží. Obavy nebo malý strach mám, ale spíš o malého. Nikdy dopředu nevíme jaký porod bude, někdy to jde rychle a bez problémů a z toho je to o komplikacích. Já věřím tomu, že je tu u nás dobrá porodnice a odborní lékaři a že kdyby se malému nějak nechtělo, tak to nějak vyřeší. Vím, že když mimi nesestupuje dolů, tak tu řeší akutního císaře. Nenechávají to jen tak a nečekají, ale jednají. Tak snad to bude dobré.

A co ty Betys, jak ty? Máš strach? Jak se na to připravuješ? Já se snažím si něco přečíst o porodech a trošku se vzdělávat. Přece jen u dcerky byl porod taková rychlovka, že jsem to nečekala a nebyla na nic připravená.

mrkvicka28
21. dub 2010

Natálko lokální anestezie by vadit neměla už jsi ve druhém trimestru tak už miminko není tak hál¨klivé.

lnk
21. dub 2010

ahojte holky,
jsem nemocná, tak jsem se na vás přišla nakouknout, jak bojujete, vidím, že termíny porodů se tady krátí... Tak ať vám to všem moc dobře dopadne. 🙂
Jen mě trošku zarazila mrkvička, protože jsem si myslela, že na začátku mluvila o dvojčatech a teď tady čtu něco o trojčatech, ale možná jsem se spletla.
Diskuze už nečtu, jste tady v podstatě samé těhule a navíc já ani nejsem snažilka... Tak nemám důvod. Spíš občas juknu do IP, protože občas mi někdo písne.
Bobul, ohledně těch bolestí kloubů a kyčlí... Já to teď mám taky, ale myslím, že je to tím šíleným počasím. Dnes jsem v noci vůbec nemohla spát, chodila jsem po domě a cpala se ibalginama, pak jsem konečně usla... 😉 Taky jsem si říkala, že kurnik ve 30ti trpět takovýma šílenýma bolestma asi není jen tak... 😉 Ale po těch sračkách, co jsme do sebe narvaly, abychom měly děti se není čemu divit, že?
No nic holky, jen jsem Vás chtěla pozdravit a říct, že vám všem držím palce.
Mějte se.

lucifirek
21. dub 2010

tak cukrovku mám těsně na hranici,ale prý to vydrží na poradnu za tři týdny,tak nevím,zda to bude nějak řešit.

betys
21. dub 2010

Ink-mrkvicka opravdu čeká trojčata,zjistili jí to až ve 12 tt
jeany-já mám z porodu taky strach.Asi jak už jsem starší na první mimčo tak dost přemýšlím.Špatně kvůli tomu spím.Ale raději toho moc nečtu.Stejně se to může vyvynout u každého jinak tak se snažím tomu dát volný průběh.Věřím doktorům že když se něco semele že snad pomůžou.Snad to s prckem oba zvládnem-když to zvládnou mladý holky-chtěla jsem napsat telátka tak i já stará "kráva" bych mohla 😀
Ale když vidím jak to dopadlo u mojí kamošky s Honzíkem tak to na klidu moc nepřidá.Snažím se na to nemyslet.

jeany
21. dub 2010

Ink, tak se brzo uzdrav. Doufám, že to není nic vážného. 😉 Co jinak v novém zaměstnání?

Luci, tak aspoň, že je to na hranici. To můžeš jíst sladké, ne? Nic ti nezakázali?

Betys, držím palce, aby to šlo dobře a bez komplikací. Blíží se nám to. 😉 Myslím, že první bude mít miminko moje sousedka, pak ty a pak teprve já. 🙂

lnk
21. dub 2010

Mrkvičko, tak to je hezké. Mně se zdálo, že to byly původně dvojčátka, tys byla tuším nějak kolem vánoc jestli si to dobře pamatuju. já šla začátkem ledna. 🙂
Holčina, kterou jsem vystřídala v práci taky čeká trojčátka, je teď nějak 26 tt, a je z toho čím dál přepadlejší... 😉 Tak držím pěstičky, abys to zvládla v pohodě. Už teď vím od ní, že s trojčátkama docela problémy - od kočárků přes vstupní dveře do bytovky apod... 🙂
Já si říkám, že když už nemůžu mít děti, tak za vás budu aspon zaskakovat v práci po dobu Vašich mateřských... 🙂 Tohle už je totiž můj druhý případ...
Mějte se všichni moc krásně a zas někdy.

zlutas
21. dub 2010

Natálko já jsem byla asi 14 dní zpátky vrtat zub-nová plomba a dostal jsem injekci, i když v menší dávce než by dostala normálně,takže jsem to vrtání trochu cítila. Nic mi potom nebylo. Taky jsem dnes byla na cukrovce a v pohodě. Dalo se to vypít, jen jsem měla potom pořádný hlad 😉
Jo holky s těmi klouby jsem měla problémy taky, asi 2 roky zpátky a doktorka mi doporučila udělat si 2x ročně praventivní kůru s proenzi nebo podobnými přípravky. Pokud máte v rodině revma a problémy s klouby může to být mala předzvěst, že vás to na stará kolena čeká taky.
Jo a hlásím, že kromě naší princezny se ted kamarádce narodily dvojčátka- holčičky 2.Ivf z unicy. Takže občas se jim povede i holčička(my jsme teda nakonec přirozeně)

kveta
21. dub 2010

Ahojte, som po amniocenteze. Pred chvilkou mi volali vysledky. Babo je v poriadku a.... cakam chlapceka. 🙂

betys
21. dub 2010

kveta-gratuluji.Hlavně že je zdravý.A jak se bude jmenovat?

kveta
21. dub 2010

Tak to je este predmetom vyjednavania s biootcom a potom nam to este musi pisomne odsuhlasit exmanzel. 😀

Ale vazne: Biootec Juraj by chcel, aby sa volal po nom a ex suhlasil, ze nam podpise cokolvek. Priezvisko bude mat zatial po ex, tak to urcuje zakon. No a ja chcem Riška, ale biootec mi ho vetoval. 🙂

jeany
21. dub 2010

Květy, gratuluji. Hlavně ať jste oba v pořádku. Je tu pořád pěkná převaha chlapečků. 🙂

mrkvicka28
21. dub 2010

🙂 Ink my se z toho zatím nehroutíme už se na kluky moc těším bydlíme na baráčku takže je to pro nás jednodušší než v bytovce. Kočárek se nám bude dělat na zakázku ale moc velký výběr není.Výbavičku nám pomohla shánět celá rodina takže to jde. Zatím je vše
OK kluci rostou krásně ted aby u mě dlouho vydrželi.

lucifirek
22. dub 2010

dobré ránko.
Kveta gratuluji. 🙂
Ahojky Jani,tak jak je dneska?

luccatko
22. dub 2010

dobré ránko 🙂 Kveta také moc gratuluju 😀 já jsem ted nějaká nachcípaná,tak snad to brzo přejde.a to jsem se chystala k zubaři,bo mě nějak pobolívají zuby 😠

jeany
22. dub 2010

Taky přeji krásné ráno
Luci, dnes se cítím líp. Je to daleko lepší než včera a večer už jsem ani nezvracela, ale žaludek se mi zase obracel. Včera jsem dočetla poslední 3 díl Bílé Masajky a ještě jsem se pak dívala na ten film na dvd Bílá Masajka a měla jsem pěkně divoké sny. 😀 Teprve před chvílí jsem vstávala. Jinak dnes nemám v plánu nic, budu lenošit, navařeno mám, ale zítra půjdu nakoupit do města. Co máš v plánu ty?
Luccatko, to tě lituji, ale když už tě to pobolívá, je nejlepší zajít co nejdřív. Jak se cítíš? Kdy jdeš na další kontrolu?

lucifirek
22. dub 2010

Jani to jsem ráda,že je trošku lépe. Já ted moc nečtu,jenom knihu o těhu a vše kolem. Já ted uklidila,něco si nechám na zítra. Dneska nepůjdu asi ani ven,budu doma. A odpočinu si,ted to bylo nějaké rozlítané. Aspon se nebudu vystavovat prachu a pylu.
Peru zase nějaké věci pro malého,tak to pověsím ven,snad nebude pršet. Já budu vařit také až zítra,ale zatím nevím co. Na víkend upeču nějakou buchtu. A vymyslím,co vařit. Asi jeden den udělám guláš.
Luccatko tak hlavně,at to není žádný velký zásah. Ono v těhu ty zuby většinou trápí.

betys
22. dub 2010

Ahojky.Já mám dneska na oběd 2 chody.Těstovinový salát skuřecím masem a boloňské špagety.Nevěděla jsem co si mám vybrat tak jsem si vzala oboje.
Alergie se trošku zmírnila,ale úplně dobrý to není.Noc byla zase hrozná.Včera jsem si od kamarádky dovezla autosedačku.Tak ji ještě zabalím ať se neupráší. 😉

lucifirek
22. dub 2010

teda betys ty se máš,taková mnamka,já dneska měla zbytek gulášovky a budu mít jen chleba se sýrem a zeleninku. Peču buchtu 😠 To bych asi neměla,protože se asi neudržím. Musím zpracovat všechny ty vánoční a velikonoční figurky.

betys
22. dub 2010

Holky kdyby jste náhodou některá kupovala výrobky Happy-plínky,ubrousky nebo přebal.podložky a nechtěli jste sbírat kódy do Happy klubu tak já bych měla zájem.Samozřejmě je s Váma vyměním za co si řeknete.Děkuji 😉

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru