CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

betys
27. dub 2010

misi-já jsem měla test pozitivní a už jsem nemusela dopíchávat a přešla jsem na prášky.Můj zadek byl velice vděčný 😀 A manžel taky,byl z toho vždycky nervózní.

misi.21
27. dub 2010

Já jsem si teď volala na Unicu,nedalo mi to protože už to trvá dost dlouho a sestra mi řekla ať vydržím,že se to stává,ať píchám a zobu léky,klidový režim a pak se uvidí.. Kdybych začala krvácet silně tak do nemocnice.Takže vlastně nic nového. Né že bych vám tady nevěřila, ale slyšet to od sestry je přece jenom víc uklidňující... 🙂

Luci nám taky mrazáčci nezbyli... ☹

luciiiie
27. dub 2010

Ahoj holky,
my teda taky píchali vždycky agolutin ve stoje, stejně jak píše vodni. Stála jsem plnou vahou na jedné noze a druhé píchal. Přežít se to dá, ale je to fakt nepříjemný 😒 . Dneska jsem si vyzvedla utrogestan, ale stejně ten agolutin ještě dopícháme všechen, když ho máme doma 😉 Ty 2 injekce ještě přežiju.
Nám teda sestřička v Unice říkala, že kdyby mě náhodou svědil zadek a nebo měla vyrážku, že si mám zavolat a dá se to vyměnit za nějaký léky, tak nevím.

jarkabilik
27. dub 2010

misi lepší je Heparin gel, krém se hůře roztírá, mám s gelem dobré zkušenosti při píchání agolutinu 😉

lenceslava
27. dub 2010

Ahoj holky.
Luciferek bude to náš druhý pokus,s agolutinem jsme si hravě poradili.Tedy spíš manža.Drsný je že mě i teď po půl roce ten zadek někdy bolí 😠 .Čím myslíš že to je že někdo po et píchá pregnyl a někdo ne. Nemůže to být kvalitou těch embrií?Holky já pocházím z Bystřice,do Žďáru jsem jezdila na střední školu.
Vodni já mám v plánu jít pro anti koncem května.Uvidíš že to bude šťastné léto a tentokrát se nám to podaří. 😉

lucifirek
27. dub 2010

lenceslava tak to mě občas taky bolí zadek,koukám,že nejsem sama. Jsem si říkala,že to není možné. Já teda nevím,ale já jsem po ET vždycky píchala jenom Agolutin. A vím,že akorát holky po KET píchaly Pregnyl.Ale fakt si nejsem jistá. A proč to tak je taky nevím. My měli poprvé embryja jenom šestibuněčná a to stojí za prd a taky jsme Pregnyl nepíchali.

lenceslava
27. dub 2010

No my jsme měli 8B a 5B.Měla jsem píchat ten pregnyl den po et,pak čtvrtý den a pak sedmý den.Sestřička mě upozornila že mi po tom může být špatně,že je to vždycky po té druhé dávce a ono taky bylo.Nemáte s tím nikdo zkušenosti?

lucifirek
27. dub 2010

tak to já teda bohužel ne.

lnk
27. dub 2010

ahoj Lenceslavo, já po ET pregnyl neměla, ale měla jsem ho po obou KET. Nepleteš si to třeba?? ET s KET?
Mně po něm bývalo taky brutálně zle. Sestřička mi vždycky říkala, že pokud po druhém pregnylu mi bude neúnosně zle, že ten třetí už píchat nemám. Ale vždycky jsem si řekla, co bych pro drobky neudělala, tak jsem píchla i ten třetí. Navíc mě to strašně i bolelo, oproti agolutinu to bolelo šíleně... ☹

lenceslava
27. dub 2010

Ink měli jsme první pokus.ICSI. nezbyli nám žádný mražáčky. Píchala jsem pregnyl 1500.Agolutin bych si sama rozhodně nepíchla,když vidím ty jehly je mi špatně.

vodni
27. dub 2010

lenceslava, určitě bude pěkné léto 🙂 Já po ET měla 3 dávky Pregnylu - ob 2 dny. Myslím to bylo na posílení luteální fáze, tedy na základě hladiny hormonů, které jsem měla. Kolik jednotek jsem měla už nevím, ale myslím že víc než ty. Ale zle mi nebylo. Já prostě nereagovala skoro na nic 😖

lenceslava
27. dub 2010

Vodni já taky budu potřebovat vyšší dávky. Snad nám to ti mudři tentokrát nastaví tak aby se nám zadařilo. 😵

enka27
27. dub 2010

Ahoj holky, tak u nás nic...nedostatečná sliznice, takže nativní cyklus se nekoná. Vyfasovala jsem na měsíc antikoncepci, jakmile dostanu menstr., mám volat, abychom se domluvili, co dál. Týden jsem to zase rozdýchávala....i když jsem tušila, že to nebude jen tak - už při 1. ultrazvuku před 1.IVF jsem měla stejný problém, takže se to dalo čekat. Ale to víte, doufala jsem... Poradíte mi někdo, co mě teď asi tak čeká? Stimulace hormony - ale jaká asi tak? Máte někdo tuto zkušenost?

lucifirek
28. dub 2010

enka to mě moc mrzí. Ale bohužel ti nemůžu poradit,co tě čeká. Budeš podstupovat klasickou stimulaci s dlouhým protokolem? NEbo nevíš vůbec?

caki1
28. dub 2010

Ahoj holky, prosim za jak dlouho jste meli vyslkedky tripple testu od odberu krve? a od ktereho tydne je mozne na tyto testy jit?
dekuji moc za radu.

lucifirek
28. dub 2010

caki na testy se chodí v16.tt a já měla výsledky na další poradně,myslím,že to chvíli trvá,tak čtrnáct dní a bylo mi řečeno,že kdyby něco nebylo v pořádku,tak zavolají dřív

caki1
28. dub 2010

Tyyyy jo, az do 14dnu? mne rekl doktor, ze mam jit pristi ctvrtek a v ze v utery snad bude mit vysledky, tak mne to prijde divny...
Je mozne, ze v Brne je to jinak?

lucifirek
28. dub 2010

caki třeba to má tvůj dr.jinak,tím líp pro tebe,budeš to vědět hned. Ono to všude chodí jinak. Já se todozvěděla až na další poradně. Aspon budš mít klid v duši,když to budeš vědět tak brzo 😉

betys
28. dub 2010

caki-já jsem měla výsledky triplu do týdne.

luciiiie
28. dub 2010

elllenka přeju ať ti to zítra dobře dopadne 🙂 Držím pěsti 😉

kveta
28. dub 2010

Zadok ma po Agolutine občas bolieval aj po roku... Vaječníky cítievam bolestivo ako po OPU občas dodnes, aj počas tohto spontánneho tehu /je fakt, že som mala dva krát OHSS/. Takže myslím si, že IVF necháva na tele stopy. Na druhú stranu mi absolvovanie IVF a iné osobné skúsenosti s tým súvisiace dali pocit, že zvládam oveľa viac, než som si myslela, že som schopná zvládnuť a dáva mi aj trocha nadradený pohľad na "bežné" problémy bežných ľudí... Nepovažujem ich za tak podstatné ako kedysi...

Laicky si pichanie Pregnylu po ET vysvetľujem tým, že chcú hormónami telo presvedčiť, že je tehotné. V podstate tie nevoľnosti po Pregnyle sú podľa mňa "tehotenské" nevoľnosti. Inak pozor: po Pregnyle sú falošne pozitívne tehu testy...

Niekto tu testoval na 10.deň. Toto by som nerobila, viem aké je to demotivujúce... Ja som mala negatívny test na štrnásty deň a slabúčko pozitívny až na 15. deň po ET. V podstate skôr môže byť pozitívny napríklad vtedy, ak človek čaká viac detičiek alebo ak je embrio na tom zle: poškodené embriá tesne pred spontánnym potratom vylučujú viac HCG, čo sa prejaví skorým pozitívnym testom.

Každopádne držte sa a nevzdávajte to až do negatívneho výsledku krvi. Na vzdávanie sa je vždy času dosť...

misi.21
28. dub 2010

Kveta to si mě potěšila že i 15 den se někomu začala objevovat čárka.. Většinou jsou tady v albech pozitivní už třeba 9 den. Pro je hlavní jestli bude pozitivní ten 19 den a to doufám že ano 😉 Doktor asi ví proč mě nechává čekat tak dlouho...

mrkvicka28
28. dub 2010

misi kveta tím mylsela že po pregnylu může být test falešně pozitivní než ti pregnyl z těly vyprchá proto máš testovat až tak pozdě,ale po 15 dnech už by měo být jasno 🙂

lucifirek
28. dub 2010

misi,myslím,že devátý den na test je fakt brzo. A každému se hcg v krvy zvyšuje jinak. Takže je zbytečné se takhle brzo stresovat.
A mrkvička má naprostou pravdu. 😉

weny
28. dub 2010

ahoj holky, já teda koukám, jak si to všechno tak přesně pamatujete. Ony to jsou teda zážitky na který se nedá zapomenout. Ale já si to tak přesně nepamatuju. Jen to hrozný množství agolutinu do zadečku. A kdy jsem píchala nebo nepíchala pregnyl, tak to už vůbec nevím. Musela bych se kouknout do toho protokolu. Já teď budu pokoušet štěstí s glostilbegytem. Mám ho na 3měsíce a vždycky je na konci injekce agolutinu. 😒 . Tak mi držte pěsti, ať se zadaří. Jinak už nevím. Musela bych do 3 IVF.

betys
28. dub 2010

weny-držím palce 😉

kveta
28. dub 2010

Weny, držím palce...

lukza
29. dub 2010

Weny moc moc držím pěstičky i na nohách i malí drží 😉

ivetule
29. dub 2010

Weny taky držím všechno co máme i s malím. 🙂 🙂

zuzuza
29. dub 2010

Ahoj holky, moc zdravím a nemůžu si odpustit dát za pravdu Květě🙂, je fakt, že zadek po agolutinu mě bolí občas ještě dnes a to už je rok a něco po ivf🙂, úplně když si do tohomísta sáhnu, tak cítím, kam mi to mamka píchala brekeke to byl hnus🙂, tak holky, už roďte!! Já pořád nakukuju, kdo je porodu nejblíž a ať už se něco konečně dějééé!!!!!

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru