CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

pampeliska36
24. čer 2010

ja dneska byla zase u te sve fyzioterapeutky na mojzisovku... a ze vcera jsem se ji zase nezdala... tak mi to zase uvolnovala..... 😅 😅 😅 tak ted lezim u TV... nemela bych moc sedet

mufinka0
24. čer 2010

@pampeliska36 Pam tak taky držím pěsti!!! 🙂 A ten čípek ať nebolí!!!!! 😵 Můžu se zeptat co ti pořád ta fyzioterapeutka uvolňuje???? A proč nesmíš moc sedět?? Protože já sedím na zadku celý den (9h pracovní doby.. 😒 ) , tak jsem možná měla při ET stažené děložní hrdlo i z toho.. Nevím zda je to možný...

mufinka0
24. čer 2010

@natulaaa Moc bych ti přála aby právě nedorazila!!! 😉

kveta
24. čer 2010

@natulaaa Ja som si v istom momente povedala, že už nebudem testovať a stresovať, lebo však postrehnem, ak budem tehotná... pôrod neprehliadnem... /no, postrehla som, ale až na ultrazvuku v 10.tt/

kveta
24. čer 2010

@mufinka0 Děložné hrdlo je veľmi pevné, asi sedením sa nedá len tak postláčať... Zvlášť ak nenosíš nejak šialene zošnurované korzety....

natulaaa
24. čer 2010

Holky já nevííím ,podle mých teplot,bych už ms měla mít,ale spíš bude mít pravdu dr. Malý,podle něj jsem jen °10DPO a to si jest2,3,dny počkám,ale kééž by nedorazila ☹ ,zmizly mi už i těhu příznaky i ms příznaky, 😀 😀 ,ted už necítím vubec nic 😀 😀 😀

mufinka0
24. čer 2010

@kveta Ty jsi zdravotní sestra, nebo lékařka?? Protože už poněkolikáte mi radíš v tady té oblasti a mi připadne, že jsi z oboru. 🙂 Pokud ano, to by bylo super! Víš, moc jsem nepochopila,..myslíš že tím že denně 9h prosedím nemá vliv na děložní hrdlo? No já stahnuté korzety nenosím, to ne, ale samozřejmě těsné rifle někdy ano, tak tak jsem to myslela, že když mám břicho pořád jakoby v sedu stlačené, tak jestli to mi třeba neškodí. Já když jsem byla v lázních na Mojžíšovce, tak mi řekli že nesprávné sezení má vliv na gyn. orgány..tak nevím.. 😒 😒 😒

mufinka0
24. čer 2010

@natulaaa 😀 😀 😀 Koukala jsem na stránkách Unici na video co tam mají a tam doktor říká, že cca 4 ženy měsíčně otěhotní přirozeně až po vysvětlení a naplánování celého cyklu IVF. Ony se tím pohovorem nějak uklidní a najednou jsou těhotné přirozeně.. Tak třebas budeš i ty ten případ 🙂 Kéž by!! 🙂

pampeliska36
24. čer 2010

@mufinka0 no ja na mojzisovku chodim asi pul roku...... v podstate to spociva v tom, ze cvicim cviky na svaly panevniho dna a kazdy mesic v obdobi ovulace (melo by to byt pred ovulaci) me fyzioterapeutka uvolnuje panevni dno.... spociva to ve vysetreni a uvolneni pres zadecek 😅 a druhy den pak se mnou provadi dalsi specialni cviky... treba prokrveni nebo uvolneni zeber atd. atd.... ale v podstate zkracene receno, dva dny po sobe pred ovulaci navstivim fyzioterapeutku, ktera se mnou pracuje a kontroluje me a podle ni pak cvicim specielni cviky kazdy den... uplne spravne by melo byt cviceni dvakrat za den... rano a vecer... ja jsem rada, ze stiham cvicit vecer 🙂
tim, ze mi to uvolni tak bych nemela sedet primo na tom panevnim dnu, protoze se to muze zase stahnout... to nejspravnejsi sezeni, je jakoby vepredu na zidli ze siroka... jako kdybys byla tehotna.... bricho vysunute ven, zada narovnana a nohy roztazene jakoby do vecka 😉

pampeliska36
24. čer 2010

taky jsem si rikala, ze se naplanovanim IVF trosku uklidnim a prijdu do jineho stavu prirozenou cestou... ale u nas asi fakt hraji velkou roli ty spermijky.... porad ne a ne se tam najit ta spravna 😀 😀 😀 😀 😀 😀 pro nas je proste ICSI jak stavene

pampeliska36
24. čer 2010

@natulaaa nestresuj se a cekej... psychika je svina... MS kdyz vi, ze na ni cekas jak na smilovani... tak just si na ni pockas ☹ to je zakon schvalnosti...! 😉

mufinka0
24. čer 2010

@pampeliska36 Jo to já vím,..a nejhorší sezení je "nohu přes nohu" a nahrbená záda... To mi u Mojžíšovky v lázních taky ukazovala. I to správný sezení,..ale chápeš, když já sedím denně 9hodin, tak seď furt "správně"... 😀 Takže teoreticky vzato by to moje celodenní sezení taky mohlo mít na těhotenství vliv... Nebo možná ne na těhotenství, ale otěhotnění... Ikdyž kdoví jak to je při IVF, jestli tam stažené pánevní svaly vadí, nebo ne.. Ach jo,..těším se na ten pohovor ať mi doporučí co a jak.. 🙂 😉

pampeliska36
24. čer 2010

@mufinka0 a u tebe je problem v cem? jestli se muzu zeptat 😉

pampeliska36
24. čer 2010

@mufinka0 taky sedim celkem dost... v praci, v aute a na ruznych zidlich a ruzne... 😨 tak jsem si rikala, ze takovym cvicenim nic nezkazim.

natulaaa
24. čer 2010

Holky já taky o té mojžišovce uvažovala,ale nějak jsem to nestihla,jedna laparka,druhá laparka a najednou IVF 😕 😕 ,tak už to kašlu,snad to vyjde i bez ní 😵 😵

pampeliska36
24. čer 2010

@natulaaa to je jasny!!! to vyjde 😉 my jsme zatim porad jeste uvazovali o prirozenem.... ted az o IVF 😅

mufinka0
24. čer 2010

@pampeliska36 No,..mám to v článku napsaný.. ale tak aspoń v rychlosti,..2007 - začátek snaženíčka, 2008 mimoděložní, 2009 laparka a odebrání druhého vejcovodu,...takže přirozeně už u mě nehrozí.. ☹

mufinka0
24. čer 2010

@pampeliska36 A taky si myslím, že to mimoděložní a ten ucapný druhý vejcovod bylo z toho mého sezení. To mi říkali i doktoři, že se mi to tím asi ucpalo..tím špatným sezením... Takže věřím že Mojžíšovka je dobrá věc!

pampeliska36
24. čer 2010

@mufinka0 urcite je to krok spravnym smerem... rozhodne neuskodi 😉

mufinka0
24. čer 2010

@pampeliska36 Děkuju za příspěvek ke článku 🙂 jj, musí to vyjít.. ! I tobě 🙂 😵 😵 😵

pampeliska36
24. čer 2010

holky ja se s vama loucim... jdu si cist do postele. zitra vam urcite pisnu, jak jsme dopadli 🙂 ale az navecer. driv to nezvladnu 😉
baaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaj 😀

mufinka0
24. čer 2010

@pampeliska36 Dobrou!! 😉

natulaaa
24. čer 2010

Mufi tak já taky nemám jeden vejcovod a druhý je prý pruchozí,ale pod vyšším tlakem,tak jsem to měla napsáno v lékařské zprávě 😒 😒 ,u nás přirozeně je prý šance,ale ale.....

Pampel dobrou noc a držím palce 🙂

mufinka0
24. čer 2010

@natulaaa jj, já vím. Četla jsem tvůj článek 🙂 Možná byste otěhotněli přirozeně, ale to byste na to nesměli tolik myslet,...což samozřejmě NEJDE!!! Podle mě ale budeš mít první mimi z IVF a pak jak se uklidníš, tak otěhotníš normálně! Uvidíš!

mufinka0
24. čer 2010

Bože můj, teď psala holčina na Repromeďáckých stránkách, že z ničeho nic potratila ve 20 týdnu!! Sakra kde je spravedlnost?? Už tak musíme bojovat jako lvice a přesto se to někdy celé po.... ! 😠

mufinka0
24. čer 2010

Te´d si tak uvědomuju, ...nechci žádnou z vás stresovat, omlouvám se, ale píšu si tam taky s holkama a docela mě to vzalo.. ach ten osud! ☹

kveta
24. čer 2010

@mufinka0 Jasne, že zlé sedenie má zlý vplyv na pohlavné orgány, napríklad aj tým, že sú úpony držiace vajcovody v nesprávnej polohe a podobne... ale práve krčok, je veľmi pevný orgán, v podstate ako koliesko z veľmi pevnej, takmer nestlačiteľnej gumy a to sa bežným zlým sedením proste stlačiť nedá... okolo nie sú žiadne orgány, čo by naň tak silne naliehali... ak by si naň tlačila od brucha, tak má kam uhnúť dozadu k chrbtici a nie sa deformovať...

mufinka0
24. čer 2010

@kveta O.K. Mě už to v podstatě může být jedno.. Já už si asi "vevnitř" nijak ublížit nemůžu 🙂 Jdu do postele, mějte se a dobrou noc! 🙂

natulaaa
24. čer 2010

Mufi děkuji za komentář k fotkám ,ale ty svatební jsou staré jak svět,už 9let 😵 😵 😵
jinak já jsem taky ještě na diskuzi o potratech a je tam kočena,která potrtila taky tak nějak 😔 😔 ,ono se to bohužel děje 😔

natulaaa
24. čer 2010

dobrou ,já taky končím 🙂

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru