CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

lenceslava
28. čer 2010

No asi když to má vyjít tak je jedno jestli je léto nebo zima.Tak snad nám to všem vyjde.

pampeliska36
28. čer 2010

@lenceslava to je pravda!!! 🙂

lenceslava
28. čer 2010

Tak se děvčata pro dnešek mějte já jdu do hajan.

pampeliska36
28. čer 2010

@lenceslava baaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaj 😉

natulaaa
28. čer 2010

Hooolky to fááákt tak bolí ten čípek ?to néééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééééé 😀 ,Kruci to nejde nějak zmrazit tam dole,nebo jen opíchat jak u zubaře 😀 ,aby to trochu znecitlivěli a nebo proč se to nedělá u punkce,když jsme v narkoze a bylo by to při jednom 😢 😒 😀 😀 ,no že joo 🙄 😵

drndapetka
28. čer 2010

Ahojky holky, ráda bych se k Vám přidala, můžu? 🙂 Od dneška začínáme s léčbou na Unice. Čeká nás v srpnu IVF. Strašně moc se těším, ale na druhou stranu se i bojím - ale ty pocity jsou asi normální, že? 😅 zatím vůbec nevím, co nás čeká, ale snad vše proběhne hladce a s dobrým koncem 😉 S manželem jsme se pro tuto variantu rozhodli po 2,5 letech snažení a dvou nepodařených těhotenstvích ( 05/08 mimoděložní, 06/09 zmlklý potrat v 6tt ). Manžel má špatnou morfologii spermií, já mám anovulační dlouhé cykly a pravý vejcovod neprůchodný ☹ Holky, ať se nám všem zadaří, držím pěstičky 😵

natulaaa
28. čer 2010

Petko vítej mezi nás,jsem ráda,že takhle přibýváme,čim víc hlav,tím víc si pomužem,Jinak já jdu taky v srpnu a taky jsme přišli v říjnu o mimi v 8týdnu,A jak píšeš,at se nám zadaří 😵 😵 .Holky já se strašně těším na období,až budeme mít prcky,ted řešíme toto a pak budeme řešit blinkání a krmení ,je to straašně fajn,že se takhle poznáváme a jsme spolu vlastně od začátku všeho,mám z toho strašně hezký pocit.

Peto a vy už jste teda na Unice byli joo? a tak už víš nějaký datum dy co a jak? Já jedu do Unicy 16 července na ten čípek,se bojím bojím 😢 😢 a začínám se stimulkou,tak nám to vychází nějak v pulce srpna ,

drndapetka
28. čer 2010

Jo ještě jsem se chtěla zeptat ) protože jsem pana doktora asi pořádně neposlouchala 😅 ), proč musím brát ten Marvelon? A proč zrovna tento typ HA? Děkujiiii

drndapetka
28. čer 2010

Natulaa, ty jsi chodila do diskuze měření BT, že jo? 🙂 my jsme byli v Unice dneska, mám hned lepší pocit, že se bude něco dít 😀 chodili jsme 3 měsíce do Heliosu a tam se nic nedělo. Jen jsem dostala Duphaston na zkrácení cyklu ) což nezabralo ) a manža dostal nějaký vitamíny za 2 tisíce, který mu ještě zhoršili spermio, tak jsme od tama utekli 😠 Snad to na Unice bude lepší. zatím mám ale dobrý pocit 😵

kveta
28. čer 2010

@drndapetka Lebo až vysadíš HA, tak sa vaječníky viac spontánne nabudia na ovulovanie... a ľahšie sa kontroluje stimulácia.. ale prečo práve Marvelon, to neviem..

drndapetka
28. čer 2010

kveta, díky moc....a prosím Tě ...jak doberu Marvelon a než začnu stimulku , bude ještě jedna menstruace a nebo hned začnou po dobrání poslední pilulky Marvelonu se stimulkou? 😕

natulaaa
28. čer 2010

Jééj já si tě taky pamatuju,ted jsme všechny na emiminu a chodím tam furt,super parta holek 😵 😵 😵
Jinak jak psala Květa,HAK nám ted zastaví jako by činnost vaječníku na jeden cyklus a oto budou vaječníky aktivnější další cyklus,jinak v Unice to jde všechno strašně rychle,Já dostala Marvelon ,zítra ho začínám jist a 19 července si mám vzít poslední piluli,do tří dnu od toho příjde MS a v pulce srpna punkce a ET,takže fakt rychlovka

natulaaa
28. čer 2010

Ano petko bude já začínám se stimulkou 16.července a 19 července dobírám marvelon bude ms a pak hned folikulometrie a punkce

natulaaa
28. čer 2010

Petko a jakto,že nezajdeš ještě někdy mezi holky? ty si s něma bylo dost dlouho na diskuzi néé,určitě by měly radost,ted tam přišlo pár holek z dřívějška a holky jsou rády 😉

drndapetka
28. čer 2010

Natull, já už neměřím BT ( nemám vůbec ovulku ), takže do těchto diskuzí už nechodím, ale holky jsou fakt super, jedna velká parta 😉

Taky mě hodně překvapilo, jak to jde v unice narychlo. Nejprve jsme měli v plánu jít na IVF až v říjnu ( kvůli mé práci ), ale dneska nás pan doktor Gogela tak navrtal, že jsme si řekli, že jdeme do toho hned . Peníze budou, my nebude, že jO, 😀

Jelikož jsem dneska 36DC a po Duphastonu mi MS nechodí, jdu si ve středu do Unicy pro injekci Agolutinu, pak doufám, že po ní dojde co nejrychleji mrška, 2-3DC mám dojít na krev na HP a hned začít papkat marvelon. Stimulku mám naplánovanou, že bysme měli začít 30.července, tak jsem zvědavá. Pan doktor říkal, že v září bych mohla už držet v ruce pozitivní těhu test, tak mu budu věřit 😀 budu chodit k tomuto doktorovi pořád nebo jsem ho měla jen na první konzultaci?

A jaký tu mají vůbec ostatní holky zkušenosti s Unicou?daří se jim otěhu na první pokus? Já slyšela, že prý první pokus je "na nečisto", většinou to vyjde až na podruhý, ale nechci si to připouštět a všm bych Vám moc přála, aby to vyšlo hned 😵

drndapetka
28. čer 2010

takže jestli chápu správně - stimulka začíná 3 dny před poslední pilulkou Marvelonu? A stimulka je tím pádem i během MS, ju? To teda koukám 😕

natulaaa
28. čer 2010

Petko já taky už neměřím,ale holky tě rády uvidí uvidíš 😉
No já jdu na HP zítra to budu 3DC a od te doby budu brát HAK jinak já prý budu dělat TT kolem 19srpna 😀
A taky jsem se holek ptala na to,jestli všechno bude dělat stejný dr a prý néé,ale prýtam jsou všichni super a co se týče uspěšnosti tak myslím,že docela dobrý,a já se ptala mého dr.on je primář v opavě ,do kterého centra máme jít a poradil nám UNICU,že co ví,tak je jedna z nejlepších klinik a já už byla na ruzných diskuzích o ruzných klinikách,ale nic mi nepřirostlo tak k srdci jako UNICA a i tam jsem byla strašně spokojená,jak s personálem,tak s přístupem a holky mi to jen potvrdily,pokaždé když některá odtamtud příjde,tak si dr. strašně chválí

natulaaa
28. čer 2010

Ano petko správně si to pochopila 😉

drndapetka
28. čer 2010

Jejda Natull, já jsem blbka, já jsem toho doktora fakt nějak neposlouchala 😀 Mám nějaký mezery 😅 te´d jsem dočetla tu brožurku, je to krásně popsaný, ale není v ní všechno.....

Teď koukám do Tvýho albíka - to dojíždíte do unicy tam daleko? 😲 v Ostravě nebo tam kousek od Vás žádná klinika není? teda, smekám před tebou. Ta psychika, do toho ještě dojíždění....jsi opravdu statečná....a statečným štěstí přeje 😵

drndapetka
28. čer 2010

tak to jsem ráda, že Unica je tak vychvalovaná a utekla jsem tam 🙂 my chodili na jinou kliniku, tam byl přístup taky fajn, ale nic se tam nedělo, tak jsem se naštvala a vzala roha do Unicy 😀 mají prý ze všech center pro léčbu neplodnosti v Brně ( možná i v Čr- to nevím ) největší úspěchy, tak snad to předvedou i nám 😀

Bojíš se injekcí? Já hrozně 😝 Bude mi je asi muset píchat manža, protože bych asi omdlela 😅 Ty injekce je ten Puregon, že? a nevíš co je decapeptyl a Memopur? To jsou taky injekce nebo jen léky? Doufám, že na píchání budou jen ty pera, já bych normální jehly nedala 😝 I když....kvůli mimísovi VŠECHNO 😀

natulaaa
28. čer 2010

Petko je v Ostravě ,to je od nás kousek ,ale UNICA je prý UNICA a je prý fakt jedna z nejlepších,ale my to máme po dálnici za hodku a pul ,takže pohodička.
Petko mužu napsat holkám,že jdeš do unicy na IVF?dokonce tam jde i ESTER je ze slovenska jestli si pamatuješ a i TOJA ted o ni uvažuje,tak podle toho vidíš,že i na slovensku se o ní ví

drndapetka
28. čer 2010

jasně, že můžeš.....Já se tam za nima dojdu podívat, jak budu mít víc času 😉 zatím je pozdravuj

natulaaa
28. čer 2010

Petko injekci se už nebojím,jak si četla byla jsem na dvou laparkách atam mi píchali injekce do břicha a nebolí to vubec a mi brali za poslední dva měsíce tolik krve,že už se fakt nebojím,ale u nás i manža kolabuje,když vidí jehlu,tak nevím,jak todopadne 😀 😀 a ty názvy leku to nevím ještě,ale holky ti vysvětlí až příjdou,už Těhulky

natulaaa
28. čer 2010

jj pozdravím 😉

drndapetka
28. čer 2010

natul, a můžu se zeptat, kde je u Vás problém, že se Vám nedaří přirozeně? 🙄 My totiž budeme muset kvůli mé neprůchodnosti vejcovodů podstoupit metodu ICSI a určitě zvažujeme prodlouženou kultivaci, asistovaný hatching a zmražení embrijek pro případný další pokus nebo další těhotenství, takže nás to celkem vyjde asi na 30 tisíc 😝 Ale myslím si, že Unica není zas až tak drahá...tam kam jsem chodila byly ceny vyšší....

A budete si nechávat více jak zavádět jedno nebo dvě embrijka? Já bych šla do jednoho ( mám panickou hrůzu z představy dvojčat -jsem asi blbá ), ale zase je tam nižší šance úspěchu, tak nevím 😒

drndapetka
28. čer 2010

Natul, já mám za sebou 4 laparky za poslední 3 roky,injekce do břicha jsou v pohodě, když mi je ale píchá sestřička 😀

jimmy1
28. čer 2010

Ahojte holky 🙂
vítám nové snažilky a tfuj tfuj, ať všechno jde jak po másle 😉 a najdete ty vytoužené // 🙂
@drndapetka asi tě zklamu, ale decapeptyl i menopur jsou injekce 😉 ale jsou to maličký jehličky, to zvládneš píchnout 😉 a když ne ty, tak partner 😉
a já si měla zavedené jen jedno embryjko (druhé po rozmražení se přestalo vyvíjet) a je z něho Marťulíček 😵 takže pokud se necítíš na dvojčata, tak určo nech zavést jen jedno, psychika je potvůrka potvořivá a kdyby ses bála dvojčat, tak by to třeba nemuselo kvůli tomu vyjít 😉

natulaaa
28. čer 2010

Petko my máme všechno co si psala ICSI 10000kč ,Prodlouženíá kultivace 4500kč,Hatching 4500Kč ,zmražení 4500,takže taky tak ,
Petko já otěhotněla loni přirozeně a prakticky hned ale pak mi narostla velká vodová cysta na 15cm,mě la jsem v břiše balon a ta mi zničila levý vejcovod i vaječník,takže je mám pryč a na pravé straně mi utlačila vejcovod,takže je sice pruchodný podle laparky,ale jen pod vyšším tlakem,ale díky bohu mám zdravý ten pravý vaječník a díky bohu funguju na jedničku,co se týče ovulky,ms ,hormonu,vše je ok a mmanža má vynikající spermiogram,to dr na UNICE čučel,že takový spermio už dlouho neviděl 😀 ,řek manžovi,že je kanon 😀 😀 ,takže u nás je problém jen v té cestičce k otěhotnění,tak pro IVF,IUI by mi bylo na nic,když vejcovod je zužený,ale šance na normální těhu prý je,ale my už nechcem čekat,třeba se zadaří přirozeně u druhého,ale už mám jen jeden vaječník a nebudu riskovat,že když budem čekat,aby se něco nestalo i s ním,to bych byla v prd..i.A my se o tom tam bavili a necháme si zavést dvě embrijak a pamatuješ si z grafu CHrobáčka,je po KET a dneska byla na hcg a zatím to vypadá,že čeká dvojčátka 😵

natulaaa
28. čer 2010

Jej tak já se cítím na dvojčátka,to je uplně muj sen 😵 😵 😵

mufinka0
28. čer 2010

@natulaaa Tak to jsem právě nechtěla tě vystrašit!!! Ta bolest při manipulaci s čípkem děložním prostě cítit je!!! Ale každá z nás to má jinak a každá máme jinak posunutý práh bolesti!! Neboj!! Je to pro miminko!! A vydržet se to dá,..vždyť to trvá maximálně pár minut!!!!! Myslím, že kolonoskopie byla 1000x horší!!!!!! Na ní jsem kdysi taky byla...☹ A od tý doby se bojím jakýhokoliv doktora... ☹ Na čípek nemám problém jít znova, takže to tak hrozný být nemohlo! 😀 Na kolono bych bez narkozy už nešla!! 😀 😀 😀

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru