CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

mufinka0
28. čer 2010

@drndapetka Měj se moc krásně a těším se na zítřek až zase pokecáme. Tady ty stránky mě strašně dobíjí optimismem a pozitivním myšlením!! Uvidíš že je to tu super,...navzájem si dodáváme odvahy a podporujeme se.. 🙂

drndapetka
28. čer 2010

@mufinka0 tady s Váma holky je mi nejlíp, mám pocit, že zvládnu už všechno 🙂 Navíc jsme se s manžílkem rozhodli, že nikomu v rodině nebudeme říkat co jsme se rozhodli podstoupit a v případě úspěchu to budou mít jako překvápko 😉 Hlavním důvodem mlčení taky ale je, aby na nás okolí netlačilo, neposlouchali jsme "blbý" kecy a nemuseli pořád poslouchat "Tak co"? Jak to dopadlo? Atd. Chceme být v psychické pohodě, užívat si to jen pěkně ve dvou a případě, že mi bude nejhůř a manžel nebude schopen mě z depky dostat, tak mám od něja dovoleno se vykecat na koníkovi 😀 ( i když je odpůrce těchto diskuzí ( prý mě to psychicky deptá - ale to je názor chlapa 😉 ) tak papa a dobrou, zítra

natulaaa
29. čer 2010

dobré ránko 🙂 🙂
petko my bydlíme v jednom baráku s rodiči,i když každý zvlášt,ale Brno utajit nešlo,máme pejska,kterého nám hlídají,když jsme pryč ,ale datum punkce a ET bychom chtěli zatajit,at se pak taky vyhnem řečem,jako a co,a už něco cítíš atd,atd,atd, 😠 ,ale nevím,jestli se nám to podaří 😒

drndapetka
29. čer 2010

Natul, já doufám, že manžel to neřekne ve slabé chvilce své mamce, protože to by pak věděla celá rodina 😀 Já mám spíš strach, jak začnu se stimulkou, tak neutajím ty injekce a to, že mi bude třeba blbě nebo začnu přibírat....to bysme se museli vyhnout úplně návštěvám, což nejde. Taky nechci, aby to někdo věděl v práci, protože mi v listopadu končí smlouva ( mám ji bohužel jen na dobu určitou ). Já vím, mohla jsem počkat na prodloužení a pak až jít na IVF, ale miminko je teď pro mě nejdůležitější. Mám hned po ET v plánu jít na dovolenou, a pak kdyby se těhu potvrdilo, tak bych šla na neschopenku.....jen teda nevím jak to pak budu mít s penězma na mateřské, když mi v tom listopadu končí smlouva? 😖

natulaaa
29. čer 2010

No my to taky chceme utajit,ale naši tomu naštěstí nerozumí,tak neví jak to funguje,tak i když budou injekce,tak jim něco nabulíkuju,že jdem až v září,no uvidíme 🙄 ,ale já taky kvuli tem otázkám,víš jak to je po ET,už tak budeme sami nervozní,jestli jo nebo néé a do toho by byly ještě otázky,jestli se mě něco nebolí,a jestli to vyšlo nebo né,asi bych na to neměla nervy,protože kdyby nevyšlo,tak zase ty uchlácholivé řeči,které se stejně říkají jen tak,at jsmeklidnější my,i když vím,že by to rodiče mrzelo,takže taky by bylo lepší někdy přijít a říct,čekáme miminko,ale asi to nebude tak jednoduché,protože tchýně furt volá a kdy jedete a jak mi je 😠 😠 a 27 července mám narozeniny a to budu zrovna tak v pulce stimulky,tak co já vím jak to budu snášet a ještě dělat oslavu,no nevím,holky spíš radily být co nejvíc v klidu,tak uvidím co a jak

natulaaa
29. čer 2010

uplně nejlepší by bylo ,kdyby jsme se sbalili a jeli na měsíc někde pryč a vrátili se se // 😵 😵 😵 ,to by byla nádhera 😵

natulaaa
29. čer 2010

Petko já se dívala na tvuj fotoblog a nevím,proč se mi zdá,že bys chtěla chlapečka 😵 😉 ,vše do modra 😉 😵
Jinak ten dětský pokojíček se líbí i nám,stojí celá ta sestava 13000kč 😒 🙂

kveta
29. čer 2010

No, kľudne si chlapčekov vysnívajte... medzi tehulkami sme sa už dávnejšie bavili, že väčšina holiek z Unicy, čo poznáme, počala v Unice chlapčekov... Dievčatká tam zjavne robiť nevedia.. 😀 /zrejme pri výbere spermií zaváži väčšia pohyblivosť chlapčenských spermií,tak sú častejšie vyberané../

betys
29. čer 2010

@kveta -jo jo,asi holky dělat neumí.Potvrdit to může třeba mrkvicka-hned 3 krát 😀

natulaaa
29. čer 2010

Holky fáááákt, 😀 😀 😀 😀 😀 😀

lenceslava
29. čer 2010

Čau děvčata vy jste tada pěkně ukecaný. 🙂 🙂 No já bych teda radši holčičku tak musím před opu říct at vyberou nejakou holčičí spermii 😀 Ne to byl vtip jasně že budu štastná at je to co je to.Hlavně at to vyjde. Holky s těma injekcema je to v pohodě. Jehličky jsou tak tenounky že to ani není cítit. I agolutin se dá vydržet,to jsem teda manžu obdivovala že je schopnej to do mě zapíchnout. 😀 Jinak u nás se to ví že podstupujeme IVF.Při prvním pokusu mi tchyně volala každý den co a jak a jak se cítím,at nic nedělám,jestli mi nemá přijet uklidi a a tak,je moc hodná. Ale časem už člověku takováhle starost leze na nervy. Já byla doma od prvního ult folíků,takže měsíc a půl dohromady a měla čas se deptat..Ted půjdu na neschopenku až před opu jinak by mě asi hráblo. Určitě to rychleji uteče když budu chodit do práce.

mufinka0
29. čer 2010

@drndapetka Ahoj 🙂 Tak my jsme to našim řekli a musela jsem i v práci, protože už věděli jak na tom jsme a byli docela chápavíí 🙂 Dokonce ikdyž jsem těhu nebyla tak jsou tak seriozní že se o tom v nás v kanclíku ani nemluvilo. Prostě jako bych ani nikde nebyla! 😀 Což je uplně nejlepší,...ale moje rodina mi v průběhu IVF dávala pěkný kapky,..pořád "tak co, jak je? Už sis dělala test.?..atd.." Druhý pokus řeknem jen našim a to musíme, páč nám to z části financují,..ale kdyby to šlo, tak taky nikomu nic!!! 😀 No,..víš co je zajímavé,..já měla pocit že mám při stimulce v břiše balvan, ale přitom se mi obvod břicha ani o 1cm nezvětšil,..takže si nemyslím že bys musela při stimulce přibrat... To spíš až budeš těhu... 😀 A myslím že ti nebude zle až tak že bys musela nutně omdlívat,..spíš jen takové letmé návaly,..já jsem vždycky vyšla na vzduch a ono to přešlo. Jen asi 3 dny před OPU už jsem musela být doma,..to mě při sezení což dělám 9h denně tlačilo břicho 🙂 Holky injekce zvládnete, já ani necítila že si něco píchám,..je to naprosto v pohodě!!!

mufinka0
29. čer 2010

@lenceslava Ahoj, ...ani mi nemluv!! Mám naprosto totožnou tchýni,..tak mě napadá, nemluvíme o té samé osobě??? 😀 😀 😀 Já taky chci zůstat doma až po OPU, ale uvidím jak mě zas bude nebo nebude tlačit to břicho... 😒

mufinka0
29. čer 2010

@drndapetka Jinak můj manža taky nemá v lásce tady ty diskuze,...ale když vidí jak jsem se uklidnila, tak je za ně moc rád! Ne vážně,..celou tu dobu jsem na ten neúspěch byla sama, ale teď si mám o tom s kým povídat a je to super 🙂 On se mi snažil moc pomáhat, pořád mě uklidňoval, ale ženská a navíc se stejnou zkušeností je k nezaplacení 🙂

lenceslava
29. čer 2010

Já přibrala 5 kilo,a ne a ne se jich zbavit. Ale u mě je hlavně problém s pohybem,ten se mi nějak moc provozovat nechce.Ale každý reaguje jinak.Já doufám že ted nepřiberu i když mám slíbeny ještě vyšší dávky hormonů než minule.Uvidíme uvidíme.@mufinka0 nás taky sponzorují rodiče jinak bysme si to dovolit nemohli.

lenceslava
29. čer 2010

mufi já myslím že všechny tchyně si jsou tak nějak podobné.Ale já když nemám náladu tak ji neberu telefon a je to.Ale ona už si tak nějak zvykla že nemám moc v lásce přehnanou péči. Moje mamka ta vždycky čeká až se ozvu já.

mufinka0
29. čer 2010

@natulaaa No Naty, já osobně si myslím že být v klidu mysleli spíš jako v psychické pohodě,..ale ne ve fyzické... Naopak si myslím že oslava narozenin by tě příjemně odreagovala 🙂 A neboj, zas tak zle vám holky nebude 🙂 Ikdyž chápu že ty dotazy jsou úmorný,..oni to všichni myslí dobře, ale co je moc, to je moc. Navíc tady tohle je intimní věc a člověk potřebuje něco mít jen sám v sobě,..

mufinka0
29. čer 2010

@lenceslava 😀 😀 😀 Fakt? To já měla zase opačnej problém,...Já při, nebo po stimulce, (no prostě po IVF) měla o 5,5 kg míň. Sice ne v břichu, ale ve stehnech a zadku,..ale...ovšem pozor....Cca za 14 dní co jsem začla chodit do práce je mám nazpět!!! 😀 😀 😒 😠 Pohyb nemám taky, ikdyž teď už zase jezdím na kole, ale přes zimu to vázne... 😀 Já nějak váhu neřeším,..mám pořád tu svou stabilní, sice nejsem hubeňour, ale tlustá taky ne. Teď chci být těhu a to se se štíhlostí moc neslučuje.. 😵

mufinka0
29. čer 2010

@lenceslava Tchýně,...ach jo... na toto téma by se dalo mluvit do rána 😀 Moje mamka je taky víc v pohodě,..ikdyž zase někdy by mohla toho zájmu projevit víc.. ale tak lepší, než kdyby byla otravná jako paní tchýně. Ikdyž mám ji ráda,..ale někdy už je toho na mě moc 😀

lenceslava
29. čer 2010

@mufinka0 určitě máš pravdu s tou psych pohodou.Ta je moc důležitá.Já jsem ted rozhodně ve větší pohodě než jsem byla při prvním pokusu.. Navíc mi v pátek začíná týdení dovolená tak to budu v pohodě ještě víc,a doufám že se mi při ní podaří schodit nějaké kilčo protože máme v plánu týden na kolech na vysočině tak jsem zvědavá.

lenceslava
29. čer 2010

No mě manža taky pořád říka že nemám řešit váhu,i když i Pan Frgala mi včera řekl at zkusím něco zhubnout(doslova řekl, já vím že za to můžeme mi ale zkuste těch pět kilo zhubnout") ale už jsem ve svém krátkém životě vážila i víc.No ale pohled do zrcadla mě i tak dost bolí.Moje sestra byla před dětma taky trošku metráček a ted po dvou dětech vypadá že nedostává najíst,a to už mají 13 a 10 let. Tak nějak doufám že geny zafungují i u mě. 😉

mufinka0
29. čer 2010

@lenceslava Pche,..až budeš těhu, tak ještě přibereš!! 🙂 Tak já vážím akorát podle norem 165cm/65kg 😀 Ale neboj!! Taky bych mohla míň,...Mám typickou postavu po taťkovi,.. 😀 Já se teď taky cítím v pohodě,..ale asi je to tím, že mám před sebou teprve pohovor a ještě zatím se nic neděje,..jen to tak plánujem. Až bude hořet, tak asi taky budu trochu nervózní...Uvidíme. 🙂

natulaaa
29. čer 2010

čaute holky,tak to máme asi stejnou tchýni ,protože ta moje mi taky vždycky volá a toi když mě jen píchne v řiti s prominutím 😀 ,já vím,že to myslí třeba dobře,ale já si pak připadám jak uplná lemra,třeba po těch laparkách to byl telefon denně a jak je a co a hov..o,pardon,ale já to nesnáším,kor když ji denně říkám,že mi je výborně,A co se týče peněz to mi ani nemluvte ,naši maji na učtě skoro pul mega,ted jim totiž přišly nějaké dvě pojistky,co měly naspořené za dlooouhé roky,plus tatka celkem pěkně vyděla,když pracoval ještě ale od nich se bohužel pomocí nedočkám,zrovna včera jsme to s manžou řešili,když mi dvakrát připomínala,jestli už ji zaplatím inkaso a já jí říkala,že joo,ale že ted máme nějaké potíže,manža sice peníze dostane,ale až tak za 14 dní,má toho ted hodně rozdělaného takže proto a mati jako by to ani neslyšela a navíc už párkrát jsem ji nenápadně nadřekla,že když se to nepovede jednou,že nevím,kde na to vememe a ona jakoby neslyšela,straně mě tím sklamala ,se segrou jsme si i pobrečely,protože jsou to naší rodiče ale finančně nám nikdy nepomohli a asi ani nepomužou,furt jen slyším,že manža přece pracuje,tak jakto,že nemáme ,ale už nevidí,že člověk má hypoteku leasing ,soc zdrav poj,telefony atak ,ale to je jedno,moji rodiče mají přes 65 let ale jsou to strašní škudlilové,těžko se mi to píše,ale je to bohužel tak 😔 ,a kdybych jim asi řekla,že nebudu mít mimi,že na to nemáme ,tak by mi asi nepomohli,to je hnus co?

natulaaa
29. čer 2010

No tak to jsem zvědavá co řeknou mi,asi abych přibrala 😀 😀 ,já jsem zase chudá a chci přibrat,ale jaksi to nejde 😠 ,já měřím 158 a vážím 47 kg,a to když se hodně najím 😀 😀 ,ale dr Malý mi říkal,že jsem v normě ještě a že to nemám řešit a na endokrinologii mi řekli totéž,tak to kašlu,asi mám taková být,tak mi by nějaké to kilčo při stimulce nevadilo ,kdyby přibylo 😵

pampeliska36
29. čer 2010

BAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAF 😀 😀 😀
ahojte baby! jdu si vas docist 😉
jeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee vitam novou clenku 😉 ahoooooooooooooooj

lucifirek
29. čer 2010

Ahojky holky,já vás budu muset dočíst,jsem nějak mimo mísu a ve skluzu 😉

lenceslava
29. čer 2010

natulaaa já ti pošlu kus špeku chceš?? 😀 Já se právě chystám poptat našich jestli by nám taky nepřispěli. Máme 20000 od tchynáků a to bude stačit akorát na ICSI,PK a AH, ještě počítám 10-15000 na ty lék. @natulaaa a tvým rodičům není líto že ještě nemáš dítě?

pampeliska36
29. čer 2010

no koceny... vy jste toho nakecaly 😀 😀 😀

... tak jen k tem injekcim... fakt je to uplne v pohode. jsou to takove male ostre jehlicky a picha se to do briska a myslim, ze se to fakt da vydrzet... jen vzdycky kdyz do sebe dam tu tekutinu, tak to trosku stipe, ale pak to odezni. takze zadnou paniku 😉

pampeliska36
29. čer 2010

@lenceslava a ty si to platis vsechno sama? jako samoplatce?

pampeliska36
29. čer 2010

@lenceslava nam totiz frgala rikal, ze za leky budu platit kolem 5 tis. kc, ze zalezi potom v prubehu a ted jsem pri zahajeni stimulky vyfasovala cast leku a injekci a platila jsem za to 2.970 kc.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru