CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

pampeliska36
2. črc 2010

dokonce kdyz jsme meli problemy s vyhodnocenim spermia... tak jsem frgalovi psala e-mail a ten mi na tento e-mail dokonce reagoval telefonicky a nebo mi i odpovidal...

natulaaa
2. črc 2010

Pampel ale já na HP šla u nás do opavy ,abych kvuli odběru nemusela až do Brna,tak proto ty hodnoty vím,já je do UNICY volala

vodni
2. črc 2010

@natulaaa Jsem se právě vrátila z nákupů, tak odpovídám se zpožděním - máš to v púohodě!!!! FSH 8,4 je naprosto OK. Neplaš, neplaš!!!! Jsi tady na tom asi nejlíp - takové dobré hodnoty a ten kanóóón doma 😉

natulaaa
2. črc 2010

Vodní no to teda nevíííííííííííííííííííííííím,žádná sláva to není ☹ ☹ ,mě to prostě vzalo,holky já se omlouvám,jestli vás nějak deptařím,ale nemám se kde vykecat ☹
Vodní i tys byla z toho včera smutná a to se od sebe moc neodkulíme a co tobě na to v unice řekli?

natulaaa
2. črc 2010

Vodní no ten kanon mi bude na nic,když nic nevytlačím ☹

vodni
2. črc 2010

Hele, my to máme mizerný: já nemám jeden vaječník, druhý funguje blbě. Už od puberty mám hormonální problémy. Je mi 35. Manžel má mizerný spermio - spermií je málo, žádné rychle pohyblivé, jen 20% pomalu pohyblivých, a hlavně morfologie jen 1%. Smutná včera - no to ani ne, já jsem s tím tak nějak smířená, protože jsem vždycky věděla, že problém bude. Doktorům ale věřím - sama doktor nejsem, tak moc neanalyzuju to, co mi říkají, oni vědí jak to udělat, aby se šance zvýšily. Takže nestresuj se, tohleto máš opravdu v pořádku. špatné by bylo, kdybys měla hodnotu přes 20..., tam už by asi moc zvýšení dávek nepomohlo, ale nemožné by to taky nebylo - jak jsi asi četla v diskuzi "kdo otěhotněl s vysokým FSH". Takže natulaaa naposled, tvé fsh je úplně v pořádku a neřeš to! 😎

mufinka0
2. črc 2010

@natulaaa 😒 Ahoj Naty,..tak já se teda dívám že já jsem ten FSH měla zase nějak nízkej,..jenom 3. A LH 1.7 To bylo 2 den cyklu... když jsem byla na obilňáku na hormonální profil asi 4 a 12 den cyklu před samotným IVF, tak mi řekli že bylo všechno O.K. ale hodnoty nevím. No a do finále mi řekli, že neproběhla ovulace,..takže asi všechno tak o.k. nebylo..
Co to znamená ten FSH a LH??

vodni
2. črc 2010

@natulaaa normálně vyprodukuje ženská taky jen jedno vajíčko, takže mně osobně by stačilo, kdyby se to povedlo s tím jedním 😉

vodni
2. črc 2010

@mufinka0 FSH je hormon stimulující produkci folikulů, LH je luteinizační hormon. Důležitá není ani tak konkrétní hodnota jako poměr, který by měl být přibližně dvojnásobný. Obojí podporuje vývoj a zrání folikulů.

mufinka0
2. črc 2010

@vodni Ahoj,..ty jsi tady nová, že?? Řešíte tady nějaký hormony,...prosím tě co to je ten FSH a LH hormon???? 🙂

mufinka0
2. črc 2010

@vodni Aha,..děkuju.. Takže to znamená, že pokud jsem měla FSH 3 a LH 1,7 tak je to dobrý, ne?

vodni
2. črc 2010

@mufinka0 Ahoj nová nejsem, chodila jsem sem někdy v březnu kolem 1:IVF. Ale moc nepřispívám, jen tak občas nakukuju 😉 Ted se mi blíží začátek druhé stimulace, tak sem zase trochu častěji zavítám 😎 Jak jsem psala, doktor nejsem, ale podle toho, co pmi řekl Frgala myslím, že to asi dobrý je!

natulaaa
2. črc 2010

Vodní no uvidíme teda a to řekli co s tvými hodnotami a mm spermiogramem?jestli se mužu zeptat 😕

Jinak kukněte co jsem našla a o FSH ,jestli to tam nebude,tak musíte najet níž na FSH 😉 http://www.lekari-online.cz/lecba-neplodnosti/z...

vodni
2. črc 2010

@natulaaa my máme obecně šance malé a víme to - viz ty naše problémy (psala jsem jen zjednodušeně). No ale zkusit se má vše, tak to zkoušíme. Nemožné to není, akorát trochu komplikovanější. I horší případy mají teď miminka 🙂 Takže teď zkusíme to, že budu mít ty maximální možné dávky a jiný typ protokolu než posledně, no a uvidíme.

mufinka0
2. črc 2010

@natulaaa 😀 😀 😀 Naty,..tak teď jsem v pasti i já... To že mi tenkrát neproběhla ovulka znamená že jsem měla FSH taky vyšší... 😀 No radím nezkoumat takový věci!! Zbytečně se tím stresuješ!! Musíš být v pohodě a nééé hledat špatný zprávy na netu! 😉

vodni
2. črc 2010

@mufinka0 Správně správně!!!!!! Nechme to na doktorech, je to opravdu na prd si číst články na netu, kterým stejně nemůžeme rozumět, když nejsme doktoři a navíc je tam i tisíc dalších okolností, které nemohou žádné články postihnout.... Prostě každé tělo je jiné, a to co u někoho znamená problém, pro jiného problémem není 😎

mufinka0
2. črc 2010

@vodni 😀 😀 Přesně tak,....já už jsem si v dřívějšku diagnostikovala pomocí internetu tak okolo 5 nemocí... 😀 Takže už tam raději nelezu a je mi tak 1000x líp 😀 Dokonce i ty příznaky vymizeli ........ 😀 😀

vodni
2. črc 2010

@mufinka0 😀 😀 😀 moje řeč 😀 😀 😀 Myslím, že je dobré se podívat jen třeba na to vysvětlení (třeba co to ten hormon je, jak funguje), ale srovnávat se s nějakými tabulkami a jinými ženskými... to bych asi nedělala. I tady koník mi někdy pěkně zavařil. I jsem přestala chodit, protože když azčne někdo plašit (promiň naty 😉 ), tak pak člověk jen znejistí. A to nehceme, ne holky? Chceme se podržet a podpořit, aby to rychlejc uteklo 🙂

mufinka0
2. črc 2010

@vodni Vím že je to těžký, ale potřebuju se někoho zeptat... Kdyby vám nevyšlo IVF, šli byste do adopce?? Slyším na to rozdílný názory až mi z toho hučí v hlavě.. 😒 😒

mufinka0
2. črc 2010

@natulaaa Natul, ty se rychle uklidni,..a nic nehledej!!!!! Tak mě napadá,..co bys dělala kdyby to opravdu nevyšlo??? Nesmíš už teď tak stresovat!!! 😕

vodni
2. črc 2010

@mufinka0 vím, že se potřebuješ zeptat, taky jsem to řešila. Bohužel musím říct, že ne. Mám ve svém okolí dva páry, co do adopce šli, a ani u jednoho to nedopadlo dobře. Obdivuju ty ženské, vím, že je to obrovská láska dát někomu to, co jim vlastní rodiče nedali... ale prostě pořád ten strach, co je v genech atd. - na to jsme slaboši - já i manžel. Nechceme kvůli tomu ani ty dárce... Sice nikdy neříkej nikdy, že 😉 No ale vlastně, co to vůbec teď píšeme mufinko, my to potřebovat nebudeme, protože za chvíli tu máme ty maxidálnice na testu 😀

mufinka0
2. črc 2010

@vodni 😀 Jasný!! To já vím.. Já už mám 1 IVF taky za sebou, na Obilňáku 🙂 Já bych si adopci dokázala představit,..dokonce ikdybychom měli 1 svoje, tak druhé adoptovat. Jsem hrozná cíťa.. 🙂 Je mi těch dětí líto. Zatím nemám zkušenost a neznám nikoho kdo adopci podstoupil a jak špatně to může dopadnout. Myslíš něco v tom smyslu, že se z toho dítěte vyklube napš. narkoman, zloděj..atd?.. Na druhou stranu, zvrhnout se může i naše dítě.. 😒 Jinak já tu dálnici podruhé mít budu!!!!! 😀 My všichni 🙂

vodni
2. črc 2010

@mufinka0 no tak nějak, některé vlohy, chování atd. prostě neovlivníš. No a když je to tvé dítě, aspoň víš, že si za to můžeš sama 😀 Ne, dělám si z toho srandu, je to těžký. dy že to vlastně srovnáváme ty naše dálnice? Já ji tam budu mít nejspíš v půli srpna 😉 Kdy ty, nějak nedočítám poctivě, tak teď nevím...?

mufinka0
2. črc 2010

@vodni Ještě jen ti chci říct,..mi adopci vymlouval i můj psycholog... Že raději máme jít do pěstounské péče,... Koukala jsem ne rozdíly,..a jsou docela zásadní. Ne tak zavazující, jako u adopce.. Akorát podle mého uvažování si myslím, že na tohle bude méně dětí,..nebo spíš delší doba čekání,...páč adopce je přece jen pro to dítě "jistější".. 😖

mufinka0
2. črc 2010

@vodni 😀 No já tě asi trochu zklamu,..já jdu teprve 16.7. na pohovor. Já byla na prvním IVF v květnu,..tak mám "čekací" 3 měsíce.. 😀 Těhu bych mohla být tak koncem září, či začátkem října 🙂.. Já počkám až po vás.. 😀

natulaaa
2. črc 2010

holky já víííííím,máte pravdu,já tim,že mámchřipajznu a nic nedělám,tak sedím u netu 😠 ,jsem zla sama na sebe 😠 ,už nebudu nic hledat a zkusím se dát do pohody,tak jednoduché to asi nebude,ale pokusím se,mě to zase přejde,já mám ted období na nic,těsně po MS,to až budu mít zase ovulku,to já zase ožiju 😀

vodni
2. črc 2010

@mufinka0 měsíc sem, měsíc tam 😉 Tak to tě těma svýmá tlustýma dvěma // budu motivovat 😀

vodni
2. črc 2010

@mufinka0 měsíc sem, měsíc tam 😉 Tak to tě těma svýma tlustýma dvěma // budu motivovat 😀

vodni
2. črc 2010

hm, se mi to nějak dvakrát odeslalo, to asi dělaj ty dvě // 😀

mufinka0
2. črc 2010

@vodni jj,..nepředpokládám že to bude jinak,..já uvidím u vás holky // a pak si pro ně půjdu taky...To už bude hitparáda na ty svoje s váma čekat 🙂 Jen doufám že už za ty 3 měsíce budu moct,..musím být prý hormonálně srovnaná zpět,..a taky samo UTZ musí být v pořádku. Snad ty 3 měsíce budou stačit. Už teď se cítím že už bych klidně mohla,..aspoň teda fyzicky.. 😀

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru