CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

drndapetka
29. črc 2010

Holky, kd se couráte? 😀 já mám vypraný 3 pračky, umytý nádobí....trošku jsem se víc zapotila 😝 Teď jdu vysát byt 😉

natulaaa
29. črc 2010

já mám taky pověšené 3 pračky,umyté nádobí a už mám i vysáto,al ještě musím to nádobí utřít, ale jsem fakt nějak moc KO,se mi nechce ani mluvit 🙄 🙄 😀 😀

drndapetka
29. črc 2010

@natulaaa Psát můžeš 😀

vodni
29. črc 2010

ahoj, tak já nemám vypranou pračku, ani nádobí jsem neumyla 🙂 ale mám 6 parádně velkých folikulů! Jupí! Krátká stimulace tedy maximálně zabrala (posledně byly jen 4 folíky, a jen 1 byl odpovídající velikosti, taky jen ten obsahoval vajíčko) 🙂

drndapetka
29. črc 2010

@vodni Jůůůů, tak to je parááááda 😵 tak odpočívej 😉

Doufám, že budu mít aspoň taky na každé straně 6 folíků 😖 I když naposledy v přirozeném stavu jsem jich měla 14 ( na každé straně 7 ), ale bojím se , že jich bude při stimulce míň ☹

pampeliska36
29. črc 2010

@vodni jeeeeeeeeeeee no tak to je PARADA!!! 😀 gratulace 😉

pampeliska36
29. črc 2010

@teckovanaorchidej UF a mas to na stesti za sebou!!! tak bud MOC opatrna a odpocivej! ted uz to bude jenom dobre!!! 😉

vodni
29. črc 2010

@drndapetka díky, je fakt, že před stimulkou bylo 8, takže se 2 někam vytratily, ale i tak - u mě je to maximálnmí úspěch. Hlavně ta velikost, že je suprová, ani mi nemuseli zvyšovat dávky. I tak jsem už překročila limit pojišťovny, takže jsem dnes v lékárně nechala přes 9tis ☹ Ale co, hlavně, že rostou 😀

vodni
29. črc 2010

@pampeliska36 díky díky, paráda to je 🙂

pampeliska36
29. črc 2010

@lukza jojo je to jak rika petka.... jen nevim, co je divina bila... to nemam! a taky misto decapeptylu je diphereline 🙂 jeste tedka po ET jeste 3 x denne estrofem... to jsi taky nepsala 😉

pampeliska36
29. črc 2010

@vodni no SUPER! a kdy mas dalsi UTZ?

vodni
29. črc 2010

@pampeliska36 v neděli, a OPU vypadá asi na čtvrtek 🙂

drndapetka
29. črc 2010

@pampeliska36 estrofen je na sliznici?

natulaaa
29. črc 2010

@drndapetka no i to psaní mě zmáhá 😀 😀 😀
@vodni gratulujuuu,to je náádherný počet a ty máš ted nějakou minimální stimulku?tak co ted teda pícháš nebo bereš?

vodni
29. črc 2010

@lukza
1. IVF (březen): Marvelon, Prednison, kys. listová, potom dlouhý protokol - Diphereline, Puregon, Menopur + Pregnyl, po OPU Agolutin, Estrofem, 3xPregnyl
2.IVF (červenec): Marvelon, Prednison, kys. listová, potom krátký protokol Gonal F, Cetrotide, Menopur

vodni
29. črc 2010

@natulaaa nemám minimální, spíš maximální 😀 Krátký antagonistický protokol, sice v kratším úseku, ale ohromné dávky 😝

vodni
29. črc 2010

@drndapetka ano, estrofem je na podporu sliznice

natulaaa
29. črc 2010

@vodni joo já jsem blbka,tak jsem to myslela,krátký 😀 😀 😀 ,holky a dávají vubec někomu krátky s malýma nebo normálníma dávkama ,proč máme všechny dlouhý,jak a podle čeho to určují nevíte?

vodni
29. črc 2010

@natulaaa dlohý má mnohem větší púspěšnost. Taky je šetrnější...

drndapetka
29. črc 2010

@pampeliska36 Pampel, měla jsi teda ten Diphereline v těch horkách někde schovaný? 😕
A v jakých dávkách jsi měla těch prvních 6 dní před prvním UTZ Puregon? Já tu mám napsaný 150, není to málo? 😨

drndapetka
29. črc 2010

@vodni A můžeš mi napsat v jakých případech teda doktoři přistupují ke krátkému protokolu a kdy k dlouhému? 😅

vodni
29. črc 2010

@drndapetka Já nejsem doktor 🙂 Ale dlouhý dávaj na Unice standardně, 150 dávka Puregonu je taky standard, a tu pak upravují podle reakce po prvním UTZ. Ten můj protokol dávaj co jsem pochopila jen v případech, že ten dlouhý selže, tj. že na něj tělo nereaguje. U mého prvního jsem taky měla už na začátku vyšší dávky (na začátku 200 IU, pak se zvyšovaly na 300 IU Puregonu + Menopur), protože jsem měla vyšší FSH, ale ani ta vyšší dávka nezabrala. Reakce byla mizivá, vlastně téměř žádná.. Takže proto mi nasadili krátký antagonistický protokol s maxidávkami (iniciační dávka 300, což je dvojnásobek standardní). A hurá, výsledek se dostavil 😀

natulaaa
29. črc 2010

tak já mám mírně zvýšenou teplotu,mám 37,2,já to hned na sobě cítím,že něco není ok,tak doufám,že z toho nevyleze nějaká viroz,i když na druhou stranu raději at vyleze ted,než během stimulky že 😒 ,tak proto jsem tak unavená

vodni
29. črc 2010

@drndapetka Diphereline může být skladován při pokojové teplotě, v lednici má být puregon, gonal, menopur, pregnyl

drndapetka
29. črc 2010

@vodni Ale jak tak čtu, tak ten krátký je taky asi dražší, že? 😝

pampeliska36
29. črc 2010

@drndapetka ja mela diphereline normalne v pokoji. jen puregon musi byt v lednici. jinak ja jsem mela davyk puregonu 175 a pak uz jen 100

drndapetka
29. črc 2010

@vodni Jj, to já právě vím, že může být Diphereline skladován do 25st. Ale když byly nedávno ty vedra, tak jsme doma měli i 30 stupňů, tak pak kam ho dát? 😕

pampeliska36
29. črc 2010

@drndapetka no myslim, ze vodni davaji konske davky leku, aby ji nastimulovali, tak proto asi plati tolik za leky, ne
@vodni ? 😉

drndapetka
29. črc 2010

@pampeliska36 To by mě zajímalo proč mě dali na začátek jen 150 😠

pampeliska36
29. črc 2010

@drndapetka promin..... 😉 ted jsem tu chvilku nebyla, tak jsem nereagovala 🙂

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru