CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

blazenkaa
2. srp 2010

@drndapetka tak ty jsou nádherný taky ráda skládám

drndapetka
2. srp 2010

@pampeliska36 Noooo....ale to už je vidina trojčat, to raději néé 😀

pampeliska36
2. srp 2010

@drndapetka na obrazku je to hezky 😀

blazenkaa
2. srp 2010

já jdu taky si na chvilku mufnout tak zatím pa páá

drndapetka
2. srp 2010

@blazenkaa skládání je super, když je na něj čas a myslímsi, že právě v této době čekání a nejistoty je to dobrý lék na psychiku 😉

blazenkaa
2. srp 2010

@drndapetka já skládám převážě 3000

drndapetka
2. srp 2010

@blazenkaa to uý je na moje nervy moc 😀

drndapetka
2. srp 2010

Tak já valím taky něco dělat, ať ta domácnost trochu vypadá 😀

blazenkaa
2. srp 2010

@drndapetka já myslím že ne to by jsi zvládla jde jen o čas a když budeš po transféru tak budeš mít času dost

mufinka0
2. srp 2010

@pampeliska36 😠 😠 😠 😠 Pampeliško!!!!!!! J8 už jsem ti to říkala kam jedeme,....máš v tom tady hokej, co??? 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

mufinka0
2. srp 2010

@pampeliska36 No ale jinak...na Těrlickou přehradu.... 😀 😀

mufinka0
2. srp 2010

@drndapetka Já Utroš nechci,..už nééé, ikdyž mám doma ňáký balení... 😒 😒 😒 Ale asi prý ho stejně budu potřebovat, protože agolutin se píchá do potvrzení těhu,..pak se do 12tého týdne stejně zavádí Utroš,..aspoň teda v Unice.. 🙂

vodni
2. srp 2010

@mufinka0 Ahoj Mufinko! Mi říkali, že do potvrzení těhu agolutin, a pak záleží na tvým gynekologovi, buď ti nechá agolutin nebo můžeš přejít na utrouš

lena5
2. srp 2010

ahoj,genetiku a imuno nám dělali,dle nich vše v pořádku.Vajíček jsem měla vždy kolem 28.Po poslední stimulaci krátký protokol antagonist jsem jich měla 25.Metodou icsi se nám při 1a2 ivf oplodnily všechny tj.12 a do stádia blastocysty se nám vyvinuly 3 což je prý normální.Při 3 ivf jsme připlatily o 6 oocytů navíc a emryoložka nám řekla že se oplodnilo jen 5 vajíček.Na můj dotaz proč se neoplodnilo více mi řekla že neví jestli je to vajíčkem nebo spermií.A pak mi gogela řekl novinku že prý spermie špatný a vajíčka taky což byla pro mě novina.

lena5
2. srp 2010

@mufinka0 Můžeš si taky nechat napsat duphason dle mého dr.je lepší než utrogestan

vodni
2. srp 2010

@lena5 tyyy jo, to je nějak moc vajíček ne? 😕 Nebyla ta kvalita teda horší protože jich bylo moc?

lena5
2. srp 2010

@vodni bohužel moje vaječníky jsou aktivnější,dle.dr je to geneticky dané tudíž at se použije jakýkoliv protokol tak vajíček bude hodně,jde spíše o to zvolit vhodné léky aby byly kvalitní,na unice si připadám jak pokusnej králík,při každém ivf jsem měla jiný léky 😀

vodni
2. srp 2010

@lena5 a jaké jsi měla dávky?

lena5
2. srp 2010

@vodni při posledním pokusu menopur 3 ampulky denně

lena5
2. srp 2010

@vodni ted bych měla stimulovat gonalem

vodni
2. srp 2010

@lena5 a tos vůbec neměla puregon nebo gonal? Menopur je 75IU, takže jsi měla celkem 225 IU denně? No, já doktor nejsem, ale asi by mě taky napadla ta minimálka, když se ti vajíček tvoří tolik... Já mám opačný problém 😖

vodni
2. srp 2010

@lena5 Gonal jsem v sobotu dopíchala taky a tentokrát taky krátký antagonist. A jsem spokojená. U normálního dlouhého protokolu s Puregonem a vyššími dávkami ze mě dostali jen 1 vajíčko. Teď mám 7 folikulů a podle velikosti asi 3-4 vajíčka, což je na mě úspěch (OPU bude zítra).

lena5
2. srp 2010

@vodni puregon jsem měla při prvním ivf tam bych asi řekla že stimulka byla dobrá a vajíčka taky.Jenže hyperstimulační syndrom,musela jsem jezdit na kapačky.Takže se volila jiná cesta a asi nebyla dobrá.Minimálka není špatná ta by mi sedla ale při manželovým spermiogramu šance na úspěch malá.Chceme právě ten 4 pokus na unice a pak když to neklapne tak minimálku ale spíše vOL tam je to blíž.

luciiiie
2. srp 2010

@lena5 ale když se vám dostali až do blastocyst, tak zas tak blbý být nemůžou....ne? Ty jo, to je zvláštní... Gonal tu taky někdo už na stimulaci jednou měl.. každopádně vám hrozně moc přeju, ať vám to vyjde!!!!

vodni
2. srp 2010

@lena5 to se nedivím, že směla OHSS, taková úroda, to je fakt mazec 😠 A proč ti dali 225 IU? Co vím, tak standardně dávají 150 a zvyšuje se jen když je s tvorbou vajíček problém (třeba jako já 300 IU kvůli FSH). SPG máme taky zlý. Ale nezoufej, jak píšeš, jde o to zvolit vhodné léky a dávky. No a ani na Unice ani jinde jasnovidci nejsou - každý reaguje jinak. Teď už toho infa o tvých reakcích mají dost, tak to na 4. pokus vyjde 😉

vodni
2. srp 2010

@luciiiie gonal mám já 🙂 Taky myslím, že do blastocyst se dostávají spíš jen otužilci 😉 @lena5 ještě třeba co sliznice nebyla moc nízká?

lena5
2. srp 2010

@vodni Já myslím že jak tělo reaguje mohli vědět už po druhým nezdaru.Jinak zkusíme asi dárce.Oplodníme vajíčka půl na půl.Chceme zjistit taky jestli je to skutečně těmi spermiemi.Podle toho jak se budou vyvíjet se to pozná.

lena5
2. srp 2010

@vodni sliznice jsem měla 12.Což si myslím že je až moc.

drndapetka
2. srp 2010

Holky, tu sliznici jsem studovala....na uhnízdění musí být min.7mm, pokud je nižší tak embrijo nemá šanci 😔 A samozřejmě lepší jsou dvojciferné hodnoty 10mm a více, tam je větší jistota 😉

drndapetka
2. srp 2010

@lena5 není to moc, je to ideální 🙂

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru