CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

vodni
19. zář 2010

@jezulicka já vlastně chtěla tady doplnit když se někdo ptal,ale pak jsem zapomněla - estrofem pomáhá připravit sliznici - už jsem ho dřív měla i mimo ivf (https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/stale-ni...). Pokud by ses injekcí agolutinu bála, dá se jim rovnou říct, že chceš utrogestan. Anebo si jezdit každý den pro injekce k nějaké doktroce (nebo na unicu). Já to tak dělala při prvním ivf. Při druhém se manža pochlapil a dával je parádně 😉

jezulicka
19. zář 2010

@vodni no jo tak to ten estrofem bych už pak měla jíst ted at se mi sliznice připraví než půjdu na ivf ne?no tak s tím agolutinem se budu muset tam s nima domluvit..mohla bych chodit píchat k doktorce k mojí..já nejsem z brna takže na unicu nebudu moc...ale ten agolutin je prý lepší než utrogestan nebo je to jedno???

jezulicka
19. zář 2010

@vodni a jinak po prvé jak jsem byla na ivf tak jsem měla sliznici 15mm dost velkou a bez léků jen jsem pila kontryhel..tak už jsem z toho jelen... ☹ a čím je vyšší tím je to lepší ne??

jezulicka
19. zář 2010

@vodni možná se tě už ptám po druhé se mi to plete a kdy jdeš na třetí pokus ivf??v tom říjnu si říkala?

jezulicka
19. zář 2010

@mufinka0 máš ten utrogestan?

vodni
19. zář 2010

@jezulicka ten estrofem ti nasadí od opu, dřív ne. a ve stejný den začneš i s agolutinem. Názory na to co je účinější se různí car od caru, člověk od člověka... Obecně je to jedno, je to stejná látka a má se i stejně vstřebávat. Ale unica doporučuje aspoň týden s injekcemi. Já jsem taky jejich zastánce, protože já zavádím nerada a mám pořád pocit, že když to teče ven, že se do dost nevstřebá, ale to je asi spíš jen můj pocit, ne pravda 😉 Taky jsem chodila přes týden ke své doktorce, a o víkendu mi to píchli na unice. Pak ale manžel prohlásil, že nikam u dalšíhopokusu trajdat nebudu, a abych byla v klidu, že ten strach překoná - a překonal 😉 celkem to nic není, šlo mu to skvěle a když se pořádně uvolníš, tak to rozhodně nebolí, vlastně jsem to ani necítila. Jen jsou na ten agolutin časté alergické reakce - jak jsme tu už psaly, po několika dnech se celkem často objevuje svědění.. Pak většinou doporučí přejít na ten utroš

vodni
19. zář 2010

@jezulicka jo, mě čeká třetí pokus ☹ v listopadu marvelon, v prosinci stimulka. Když jsi měla sliznici 15mm, tak to je paráda a vůbec nemá smysl se bát. Já ji měla 7mm, což je spodní hranice...

vodni
19. zář 2010

@jezulicka mufinka má myslím gel Crinone, ono je to všechno to samý

jezulicka
19. zář 2010

@vodni a jak ti to píchal ležela si?nebo ve stoje?

vodni
19. zář 2010

@jezulicka když jsem chodila k doktorce, tak jsem stála (vždycky plnou vahou na druhé noze než kam se píchalo), a manžel mi to píchal vleže - jsi tak víc uvolněná. Po OPU partnera poučí jak píchat, a to jsem při tom taky ležela.

jezulicka
19. zář 2010

@jezulicka může se ležet po et na břichu?já vím mám asi blbé otázky ale jen mě to zajímá a víš jak člověk už má strach...

vodni
19. zář 2010

@jezulicka neměj strach 🙂 a určitě se ptej - blbé otázky to nejsou, a pak - všechny jsme se jednou takto ptaly.... 😉 Ležet na břichu - já vlastně ani nevím, neptala jsem se, a když jsem se v noci vzbudila a ležela na břiše, tak jsem to nějak neřešila. Ale myslím, že snad ležení v určité poloze nemůže nic ovlivnit. Vem si, když ženská otěhotní přirozeně, tak často ze začátku vůbec neví, že je těhotná, takže taky spí a vůbec všechno dělá normálně

vodni
19. zář 2010

@lenceslava @teckovanaorchidej @drndapetka kočky, teď jsme tu psaly o mém oblíbeném agouši 😝 Vy už nepícháte, tak jestli se chcete zbavit přebytků agouše a injekcí, máte tady zájemce, jo?

stazina
19. zář 2010

Dobré skoro poledne....🙂

@jezulicka myslím, že na břichu ležet můžeš🙂A kde ty sibyla na prvním IVf?
A toho píchání se neboj, ze začátku ej to teda síla, než si člověk odváží , ale pak už je to rutina..a manžílek to určitě zvládne s agolutinem..já píchala do testu a pak měla utroš, ale polykala jsem ho..a nebylo mi po něm zrovna dobře...a pořá djsem spala...a bolela mě halva, ale o žuž asi pak patřilo k těhu..a jezuličko, tobě by to tedy vycházelo někdy na konecříjna?
Holyk a jak je to s Ketem? Bere se i prednison?

vodni
19. zář 2010

@stazina v říjnu bude na řadě myslím @raduza2 se stimulkou a taky asi @pampeliska36 s ketem

vodni
19. zář 2010

@stazina a promiň, jsem nějak zapomněla na slušné vychování - taky dobré skoropoledne 😉

stazina
19. zář 2010

@vodni bylo by fajn s někým bojovat na stejno...tak uvidíme...

jezulicka
19. zář 2010

@stazina ahojky, no já byla na prvním ivf ve fertimedu...a ted nevím zda myslíš tím že by mi vycházelo stimulka a et tak to by mělo vyjít konec září začátek října..ted čekám na ms dnes měla přijít a nic...v úterý bych měla začít píchat ale asi se to posune..a počítám na začátek října opu a pak et....

stazina
19. zář 2010

@vodni v pohodě🙂)

vodni
19. zář 2010

@stazina jj, já bych taky moc potřebovala, aby se někdo rozhodl na "můj termín" 😉 rychleji to pak utíká 🙂

stazina
19. zář 2010

jo, já sem si nějak neuvědomila, že už si asi vlastně dobrala antikoncepci, takže to už máš za chvíli opu , et a broučky u sebe 😉 jojo , to je s ms normální, když má přijít, tak nikde..a pak je tu uplně nečekaně...já to mám dostat za týden a pak zavolat do Unici, jestli do toho teda jsem a pak by byl ket v půlce října..

lenceslava
19. zář 2010

Ahoj děvčata. @jezulicka prý je lepší agolutin,protože se účiné látky z něj nejlépe vstřebávají,u toho utroše je to prý se vstřebáním horší.Mě štve jak to pořád vitíká,vždycky po zavedení si na hodku lehnu.Jinak já tedy agolutin dopíchala všechen.Nemám ani kapku ☹ A nabřiše určitě ležet můžeš.

vodni
19. zář 2010

@jezulicka jestli máš ten krátkej antagonist, tak je to rychlovka - když ti přijde mrcha třeba teď v pondělí, tak od středy budeš píchat, to je dejme tomu 9 dnů (někdy je to i dýl), a pak po dvou dnech už OPU a podle kultivace ET, to budeš za chvíli v //-čekárně 🙂 Hurá! Super 😵

stazina
19. zář 2010

@vodni třeba i my ješět počkáme a půjdu do toho s tebou na Vánoce🙂
Já trochu ještě váhám, mimi chceme , v říjnu bychom to museli zapaltit na další rok, klukum by byli dva roky..to by taky šlo..ale pořád mám někde nějakou obavu a nevím, co to je 😒

vodni
19. zář 2010

@lenceslava @jezulicka jak říkám, názorů na vstřebávání agouš vs. utroš atd. je spousta http://www.lekari-online.cz/lecba-neplodnosti/d...

mufinka0
19. zář 2010

@jezulicka Nee, nemám ani Utrogestan. 😀 Utroš jsem měla při prvním IVF a docela jsem ho nesnášela,..jak píše Vodni tak vytíkal 😝 😝 Já zavádím gel Crinone a ten nevytéká,..teda jen jednou, ale to jsem dlouho chodila po Brně takže to prostě trochu vyteklo, jinak nic. 🙂 Jen občas na toaleťáku trochu bílé sraženiny,..asi zbytky. Jsem s ním mnohem spokojenější než s Utrošem, ale bůhví jak by to bylo kdybych otěhotněla, třeba by mi Crinone vzali a dali Utrogestan. 😨 😨 Uvidím,..já nechci moc přemýšlet a předbíhat 🙂 Jinak beru ráno Prednison, večer Anopyrin a Calibrum Baby plane. Na děložní sliznici nic víc nepotřebuju, žádný Estrofem či tak něco, protože ji mám prý dostatečně vysokou. Oni dávají v Repromedě na sliznici (ale jen někomu) nějaké náplasti mi včera doktor říkal.. Tak doufám že mi Crinone miminko/a udrží 😵 😵

vodni
19. zář 2010

@stazina jůůůů, to by se mi líbilo 😉 ale to je jasné, dva malé roš´táky doma, chápu, že jsi na vážkách...
Já mám trochu strach z toho, že mi to vychází tak těsně kolem vánoc 😕 Mám totiž obavy z toho, že kdyby to vycházelo na svátky, tak jestli by mi nechtěli třeba dát víc tabletek marvelonu (třeba o týden), protože třeba svátkují... Kdyby mrcha dorazila tak jak po prvním ivf, tak by ET vycházel asi na 23.12.... 😅

jezulicka
19. zář 2010

@mufinka0 určitě jo a budou dvě a bude to nejlepší ne?naráz..tak ted musím vyčkat a pak už to snad pojede jak po másle... 😉

vodni
19. zář 2010

@mufinka0 no jasně že udrží, vždyť jsi mi to slíbila 😉 ty náplasti - to je obdoba estrofemu. Primárně je ten lék využíván jako hormonální substituční terapie pro ženy v přechodu, a ty taky mohou vybírat jestli léky nebo náplasti, to je to samé jen jiná forma. No a protože v ivf se dodávají do těla stejné hormony, tak se to používá při ivf taky. Samozřejmě to píšu laicky, doktorům se za zjednodušené pojetí omlouvám 😝

stazina
19. zář 2010

@vodni no, to vím, že když jsembyli na potvrzovacím utz koncem listopadu, takže to tam dost řešili aněkoho i odmítali , když to bylo tak nějak na svátky, chtěli to hodně naplánovat bud víc před, nebo až na leden...tak myslím, že 23.12 by ješět dělat mohli, né? To by byli hekzé vánoce s mimčama v říšku a štastný nový rok🙂

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru