CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

ami33
14. led 2011

Hojte ženský 😀
@ivetule no parádička, ty seš samice...se jinak nedá nazvat 😀 prosím nech nám taky nějakýho fleka v mrazáčcích jo?
@vodni no taky krása, 19.tého už ho uvidíš...nakonec mě ještě bude mrzet, že jedete 19.tého všichni do Brna
@croyance no Puregon fakt pohoda, jen čekám co to bude dělat, včera večer jsem to trochu cítila, ale nevím jestli to přikládat už puregonu nebo ještě MS...uvidíme další dny a hlavně ve středu. Jinak se dle rad zkušenějších nutím více pít, páč můj pitnej režim je katastrofální...snažím se 2-3 litry a zdá se mi že nedělám nic jiného než piju...docela otrava,ale musím si to hlídat, pak se snažím jíst krom zeleniny, bílkoviny, takže valím jogurty, tvarohy, mlíko a arašídy.

croyance
14. led 2011

@ami33 jo, ty pocity mám úplně stejné 😀 taky jsem si včera říkala jestli to je ještě MS nebo už Puregon 😀 se asi moc sledujeme 😀 taky se snažím pít víc, ale spíš kvůli nachlazení, no a jinak ja a zelenina - nic moc, takže si dej i za mně jo 😀 😝

ivetule
14. led 2011

@ami33 neboj už vám budu v mrazácích držet místo. 😀
@croyance holky jste šikulky jak to zvládáte. Já jsem byla bohužel taky nastydlá na OPU a jenom jedna sestřička byla nepříjemná. Jinak nikdo nic neříkal. Hlavně být fit na ET. Holky pěkně vám to utíká. 😀

ivetule
14. led 2011

@vodni krása jen tak dál. Ještě chvilku a už ho uvidíš nebo je. 😀 Budu netrpělivě čekat na zprávičku.

ami33
14. led 2011

@croyance jo zeleniny já schroustám klidně celej talíř k večeři, to já můžu...po tom včerejším vpichu mám trochu zatvrdlinu, po dnešním už nic. Zitra budu píchat zase napravo, tak musím kousek vedle. Jen mám vždycky dilema kam to píchnout, ale snad 2 - 3 cm nehrajou roli ne?

ami33
14. led 2011

@ivetule jo jasně, drž fleka...já jim pak řeknu, že moji embrouši chtěj bejt s těma tvejma 😀 😀

vodni
14. led 2011

@ami33 @croyance kočky, já začala cítit folíky tak ten třetí den, ne nějaké bolesti, ale takové občasné jakoby dloubnutí, ale jen maličko 😉 Tak si myslím, že se vám klidně už můžou ozývat 😉 Píchání perem je naprosto v pohodě, potom ten menopur bude úplně stejná minijehlička, tak to je taky OK. Já jsem měla jen trochu problém s cetrotide - ten je na poslední dny. Jehlička sice opět úplně stejná, ale je to taková tenoučká stříkačka, a nějak se mi to blbě drželo nebo co, ale to je asi cvik - a po vpichu jsem taky měla chvíli takový červený flek na břiše. Za chvilku ale zmizel. Někoho to ještě prý i trošku pálí, ale já necítila nic.
K tomu pití, během stimulky = normální (do 2l určitě stačí). Zvýšený příjem tekutin (3l) = až po OPU, hl, v případě většího počtu punktovaných folikulů

ami33
14. led 2011

Holky ještě jedna věc...na začátku jsem měla v peru 900IUI...píchám po 200IUI každej den...takže jestli si to dobře pamatuju můžu s tohodle pera píchnout ještě 3X? páč je tam prej rezerva...a nebo mám píchnout už jen 2x...to by bylo 800IUI celkem a pak dát už další pero?

vodni
14. led 2011

@ami33 Místo vpichu - pokud pícháš jednu injekci, tak je to vlastně jedno. Jen až jich budeš mít víc, tak musíš píchat jednu nalevo, druhou napravo. Pár dní budeš mít injekce i 3, a to je potom důležité, abys na té straně, kde budeš píchat dvě, píchala min 3 cm od sebe 😉 Jinak jestli nemáš třeba modřinku, tak je úplně jedno, jestli to píchneš takřka do stejného místa, jako předevčírem 😉
Modřinky se mi udělaly jen párkrát, ale u prvního ivf jsem si u posledního píchu vyrobila modřinu asi 4x2cm 😝 Píchala jsem na unice a bylo to nějak ve spěchu, tak jsem se nemohla nějak soustředit a už to bylo...

ami33
14. led 2011

@vodni ten cetrotide mám taky už doma,ale to jsou asi ty léky co mi říkali , že neví jestli je budu potřebovat,ale mám asi jen 3 injekce, takže toho není moc, no přessně jak říkáš sem měla s perem strach abych to udělala jednou rukou, ten vpich a ještě to tam stříknout, jde to pěkně, s injekcí to bude zase změna,ale už nemám strach z ničeho.
Jo ty bílkoviny a tak sem četla že po punkci, jenže já si to musím hlídat už teď já prostě piju strašně málo, když nepočítám kávy, tak třeba 1 nebo 2 sklenice vody za celej den¨.

ami33
14. led 2011

@vodni jojo to jsem taky někde četla ty rozestupy mezi injekcema....takže když to píchám v lajně pod pupkem, tak v té lajně jestli je to od pupku doprava nebo doleva 3 nebo 4 nebo 5 cm je jedno? já jen abych si to nepíchala třeba už moc daleko.

vodni
14. led 2011

@ami33 máš dvě možnosti. V kontejneru je navíc 150 IU.
1) Buď z pera napíchat jen celé dávky, tj. 4 dávky po 200 IU. Zbytek doneseš na ultrazvuk spolu s další plnou náplní (nebo už načatou). Tam si na místě budeš stejně píchat další dávku, takže pak dáš sestře a ona ti to může natáhnout do jedné stříkačky, abys jednu dávku nemusela píchat nadvakrát.
Nebo:
2) Na peru nastavíš dávku 200, zapíchneš a budeš stlačovat co to půjde. Pokud ale v náplni nezůstalo dost jednotek, tak píst (to co stlačuješ palcem) nedosáhne až ke konci (k "tělu" pera) - zůstane povytažený a na "počítadle" jednotek nebude nula. Vytáhneš jehlu, píst necháš tak jak je, nic nenastavuješ, vyndáš náplň (bude úplně prázdná), doplníš novou náplň, dáš novou jehlu, zapíchneš a dotlačíš ten píst až na nulu.

vodni
14. led 2011

@ami33 já mám na svém špekatém břuchu dostatek místa 😀 Takže to bude individuální, ale myslím 5cm ok. Já to píchala asi v takové vzdálenosti jako na tomto obrázku (ale můj břuch je asi 4 násobný než u téhle slečny 😀 ) Někdy i trochu výš - asi tam jak má palec...

ami33
14. led 2011

@vodni no to zkusím sama na dvakrát, nevím jestli na tom ultrazvuku by to se mnou někdo řešil...a jak ty píšeš že píst zůstane vyjetej, dám další náplň a dopíchnu, to není problém, to nezní složitě.

ami33
14. led 2011

@vodni nö do těch míst to píchám 😀 tak já mám taky na výběr, špek mám fajnej na píchání,ale ta slečna si tu kožní řasu teda dělá řádnou, já si ten špek teda tak nemačkám.

vodni
14. led 2011

@ami33 jo, neměla jsem s tím nikdy žádnej problém - píchala jsem to tak několikrát 😉
Ten cetrotide asi mít budeš (je v krabičce) - dává se poslední dny k tomu, aby folikuly nepraskly a měly čas pěkně dozrávat. Možná ale budeš mít míň menopuru (dávají v obálce), to záleží na tom, kolik dnů budeš stimulovat

vodni
14. led 2011

@ami33 já když sedím, tak mám takovou pěknou pneumatiku nebo možná spíš vlastně takovej balón 😀 Takže kdybych si chtěla chytit špek, tak vlastně držím celý břicho 😀 😀 😀 Aspoň někdy je to výhoda 😉 píhání do plochýho pupku jde určitě hůř...

ami33
14. led 2011

@vodni cetrotidu mám 3 krabičky a menopur v obálce no, ani nevím kolik tam toho je, ale stejně si myslím že budu dokupovat ještě puregon měla jsem 2x900 a doktor říkal, že se může stát , že mi to nevyjde.

ami33
14. led 2011

@vodni tak se prozatím loučím...dík za info...jdu obědovat a ty se opatruj..odpo ještě nakouknu...pápá 😉

vodni
14. led 2011

@ami33 jj, tři krabičky cetrotide, to je běžné - 3 dávky. Já měla teď to prodlužování, takže jsem měla pak o jeden cetrotide víc.
S dokupoiváním puregonu - ono obvykle po ultrazvuku kombinují dávku s tím menopurem, takže ti vlastně zbyde puregonu víc (tj. už jsem to myslím psala, kdyby nechali 200 IU, tak vyčerpávat 125IU puregonu a k tomu 1 ampuli menopuru, ve které je jednotek 75). A ještě jsou tam ty zbytky, takže vlastně máš celkem hodně... Většinou stačí dokupovat menší náplň. A někdy, když folíci rostou třeba rychleji, se denní dávka taky snižuje, takže je zapotřebí ještě méně 😉

vodni
14. led 2011

@ami33 pa a dobrou chuť

monika19
14. led 2011

ahoj holky,tak jsem po KET-mám 2 časný blastocysty..všichni byli moc příjemný,ted nastane to čekaní..uff..už to zažívám po 4..mám neuspěšné 1IVF,z 2 IVF sme meli dárce..a máme Matýska..a ted 2 KET..na jaře jeden a ted druhý a poslední..
no jinak tam dnes bylo tkový optimistický prostředi 🙂 nikdo tam nebyl jen paní co zrovna vychazela s krsáným ultrazvukem a sestřičky na recepci se rozplývaly..a pak přišla novopečená maminka se pochlubit s miminkem a přinesla fotku na nástěnku..takže se rozplyvaly znovu...tak to bylo takový pěkný po tom KETu..

mufinka0
14. led 2011

@vodni 🙂 ahoj. Nádherný testík 🙂 Já chci taky takovej.... 😖

mufinka0
14. led 2011

Všem přeji krááásný víkend 😉

misha83
14. led 2011

@evakim Chce to čas a tak nějak se s tím srovnat, každépádně držím pěsti v tomto pokusu. Já si tu hodnotu FSH nepamatuji, každopádně už tehdy říkal pan doktor, že to není tak hrozné, aby to tak blbě fungovalo 😅 , ale bohužel to tak blbě funguje.

misha83
14. led 2011

@monika19 Držím pěsti!!! 🙂

misha83
14. led 2011

Tak já byla dnes na UTZ, sliznice prý roste pěkně a brzy na to vlítneme 😉 . Docela mě to zase nakoplo!

mufinka0
14. led 2011

@misha83 🙂 Ty jdeš na KET??

misha83
14. led 2011

@mufinka0 Nn, ale na cyklus s dárkyní, takže něco obdobného.

ivetule
14. led 2011

@monika19 ahoj tak držím palečky at se zadaří. Kdy budeš testovat. Tak se zkus šetřit,ale ono to moc s malíma dětma nejde. My jdeme na to v neděli.
🙂

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru