CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

evakim
9. únor 2011

Ahoj holky, tak me zitra ceka OPU a v noci jsem si dala Pregnyl a dneska se nejak podezrele citim dobre, nepoboliva me bricho tak jak behem stimulky, tak jen doufam, ze se vcera nestalo neco co bych nechtela (prasknuti folikulu)
@ami33 ty jo uz se ti to blizi🙂 taky uz bych chtela byt v tomto obdobi🙂

brusle
9. únor 2011

@ami33 ahoj, jak dobereš agolutin, tak se přechází na Utrogestan až do 12. tt., takže ho nebudeš potřebovat, je to to samý - jako účinná látka-jako agolutin, ale bere se to buď perorálně nebo lépe vaginálně

ami33
9. únor 2011

@evakim neboj taky budeš, ono to svým způsobem utíká, chodím do práce, doma sice nic moc nedělám, se raději šetřím,ale je jasný, že na to nejde nemyslet, furt si říkám ať už je neděle a jak se to blíží začínám mít strach, že se na tu neděli tak těším a nakonec třeba z toho nic nebude. No na tomhle jsme všechny stejně. Už ať je to za náma. Držím pěsti na OPU. 😉
@brusle já myslela, že agolutin je nejlepší, sem četla že se bere do 8 -12 týdne, dle Dr. a jiné léky krom Agolutinu stejně nemám.

misha83
9. únor 2011

@evakim Držím pěsti ať OPU dopadne superově!

misha83
9. únor 2011

Holky a jak to tedy která máte? Jak dlouho po transferu jste doma, v klidovém režimu atd.? Já byla fakt celou dobu doma a hodně v klidu, tak nevím, zda je to nutné...

evakim
9. únor 2011

@misha83 ja pri prvnim IVF jsem chodila do prace az do ET, pak jsem byla 14 dnu doma po ET, tedka tim, ze je to pro me zrejme posledni pokus tak uz jsem doma po celou stimulku a pak do testu tzn taky tech 14 dnu po ET pak uz se chystam do prace🙂

vodni
9. únor 2011

@evakim Na zítra držím všechno co mám, a nejen já, ale i vodníček v bříšku 😉
Jo a den před OPU jsem se taky tak podezřele cítila 😉 Asi je to tím, že se ráno nic nepíchá 😉

vodni
9. únor 2011

@ami33 Po OPU se užívá progesteron, v podstatě v jakékoliv formě. Na unice dávají nejdřív agolutin, který se pak může (ale nemusí) nahradit - nejčastěji utrogestanem.
Obecně jsem se setkala s názorem, že ty injekce přece jen s sebou nesou riziko zánětu v místě vpichu, tvoření zatvrdlin atd., taky s názorem, že není dobré, aby to píchal laik. Ale protože já utrogestan nesnáším dobře (resp. u všech zaváděcích léků se mi dřív nebo později vyskytnou nějaké problémy), a polykání údajně není tak účinné, tak jsem chtěla agolutin co nejdéle. Můj gyndr proti tomu nic neměl, takže jsem jej píchala ještě 2,5 týdne po pozitivním testu. Pak už se opravdu začaly tvořit zatvrdliny a manžel měl už asi i trochu strach to píchnout přímo do toho místa - jinam už to nešlo. Takže jsem přešla na utroš. Fuuuuuj ☹
Délka užívání - řešila to tu andinečka, i holky jinde - já dokonce zadala diskuzi, resp. otázku na toto téma. Nakonec jsem z toho došla k těmto závěrům:
a) opravdu účinné je to hlavně tak dva týdny po ET
b) potom to má hlavně psychologický efekt
c) hodně záleží na každém jednotlivci, hormonálních hladinách, potratům v anamnéze apod.
d) dříve se dávalo všem do 12tt, ale teď se nejen na unice přiklání tomu, že stačí do 9tt.
Taky jsem ten 9tt chtěla dodržet, ale pak jsem začala na 2 dny malinko špinit (pár kapek), takže jsem se nakonec taky přiklonila k utrogestanu do 12tt. Ale s gyndrem jsme se dohodli na pozvolném snižování dávek. Tj. od konce toho 9tt vždy na 5 dnů beru o jednu tabletku méně, takže teď budu brát už 3x1. Nevysazuju to teda tak, jak doporučili na unice (každý den snížit o 1), ale mnohem postupněji.

vodni
9. únor 2011

@misha83 já po ET byla vždycky tak 10 dní jen doma, nechodila jsem ven. Ne že bych jen ležela, ale prostě polehávala, četla si, seděla u počítače, koukala na filmy, odpočívala ( a tloustla 😝 ). Zvlášť v zimě, kdy je venku hodně bacilů atd. bych chodila ven co nejméně i pak.

ami33
9. únor 2011

@vodni aha a já myslela že ten Agolutin jako budu píchat ještě měsíc, je fakt , že zatvrdlinky už trochu jsou, už jsou ty injekce trochu cítit,ale pořád to jde. Aha a ten utroš je kterej lepší? zaváděcí nebo polykací? polykání píšeš, že není tak účinné a co jsem hodně četla od holek, tak si taky dost zničili žaludek. No uvidíme na čem pofičím po Agouši hehe.

misha83
9. únor 2011

@evakim @vodni Holky děkuji za reakce, já to taky tak plánuji, co člověk to názor, tak jsem si říkala, jestli nejsem přehnaně opatrná. Ale jsem ráda, že to máte taky tak🙂.

ivetule
9. únor 2011

@evakim tak na zítra držíme palce at se dozvíš dobré zprávy a všechno v pořádku. 🙂

vodni
10. únor 2011

@ami33 je to ten samý utroš 😉 jen ho buď zašoupneš nebo polkneš 😀
Kdyš se zavádí, tak se údajně lépe vstřebá nebo co, ale já mám pocit, že to prostě teče ven, mám pak různé takové ty nepříjemné pocity spojené s tím mokrem 😝 atd.
Když se polyká, tak je taky fakt, že dost holek má problémy jako motání hlavy apod.
Já to teda dělám tak, že ráno a večer zavádím a v poledne polknu - v práci bych to zavádění stejně asi ... ehm ... nějak nemohla 😀

vodni
10. únor 2011

@evakim Moc na tebe od rána myslím, dej vědět, ať s vodníkem nejsme tak dlouho napnutí 😉

evakim
10. únor 2011

ahoj vsichni, tak jsme uspesne "vyprodukovali" 🙂 4 vajicka, ted uz jen doufam, ze se zitra dozvim, ze jsou vsechny ok,
moc dekuji vsem, co drzeli pestiky, neni to sice nic prevratneho,ale ja jsem rada i za ty 4, jen doufam, ze se probojujeme az k ET, vzdycky kdyz pokrocime o jeden krucek, je tady dalsi doufam a verim........, jdu si lehnout, trochu poboliva brisko 🙂 hezky vecer vsem

ami33
11. únor 2011

@evakim ahoj, moc gratuluji, náhodou 4 jsou krásný, já taky měla 4 vajíčka a byla jsem za ně šťastná. Určitě to budou siláci...za pár dní je máš u sebe. 😉

evakim
11. únor 2011

@ami33 díky🙂 za chvili si budu volat jak to vypada, tak uz trochu nervozita roste🙂

ami33
11. únor 2011

@evakim no mě první den jen řekli kolik vajíček bylo vhodných k oplodnění, ale úplně chápu jak si napnutá, vždyť já to prožívala před 14 dny. Budeš mít prodlouženou kultivaci?

evakim
11. únor 2011

@ami33 jj, my mame prodlouzenou kultivaci, asistovany hatching a i ICSI ☹ plny servis vzhledem ke vsem vysledkum

evakim
11. únor 2011

@ami33 brala jsi ten estrofen nejak pravidelne co 8h nebo jen 3x denne rano,odpo,vecer?

ami33
11. únor 2011

@evakim my měli to samé krom AH....ani nevím jaký byl spermiogram v den OPU, ale oni vždy vyberou z těch lenochů ty největší borce. 😀

ami33
11. únor 2011

@evakim ráno to beru před sedmou než jedu do práce, pak ten druhej kolem 1-2 jak sem po jídle a večer kolem 7-8 taky po jídle. Jednou jsem zapoměla a brala ten polední asi ve 3 hodiny, tak pak jsem dala ten večerní trochu později.

evakim
11. únor 2011

tak prvni vec, je ze jsem dneska uspesne zvladla prvni Agolutin sama🙂 manzel je pryc a mi se nechtelo jezdit nekde po doktorech a bylo to v pohode a druha vec je, ze k oplodneni pouzili 3 vajicka🙂 jedno bohuzel bylo nejake asi nezrale, nerikali co se stalo, ale proste se asi nehodilo, zitra volat nemam, protoze je pry vikend tak se ozvou sami behem dopoledne jak to vypada, tak jen doufam, ze uz se "deti" moje budou drzet a rust 🙂

ami33
11. únor 2011

@evakim TO SI JAKO DĚLÁ SRANDU S TÍM aGOLUTINEM 😲 SIS TO PÍCHALA JAKO KAM? to jsi fakt dobrá že jsi to zvládla, já z těch 4 vajíček měla taky 3 vhodná k oplodnění, čeče jedeš v mých stopách. 😀 A´t se drží embryjka

evakim
11. únor 2011

@ami33 no do zadečku🙂 a uuuuuplne celou jsem ji tam zabodla mrsku🙂 nejhorsi je to odhodlani se bodnout, jinak to vubec nebolelo, az jsem uvazoval, zda tam mam nejaky sval nebo jen tuk🙂

ami33
11. únor 2011

@evakim to seš jako fakt dobrá, aby ses uvolnila a ještě to dobře bodla...a natahuješ tu injekci kvůli krvi? to bylo spíš výjmečně ne? pak bude píchat manžel?

evakim
11. únor 2011

jj pokud bude doma tak urcite manzel, jen dneska to tak vyslo no, jakou injekci kvuli krvi?

ami33
11. únor 2011

@evakim no ta injekce Agolutinu se po zapíchnutí musí trochu natáhnout, aby se zkontrolovalo jestli tam není krev, jako napíchnutá cévka, nám se to ještě u 20 injekcí nestalo ani jednou, ať ti to spíš píchá manžel.

misha83
11. únor 2011

@evakim Gratuluji a držím pěsti!!!

misha83
11. únor 2011

Ahojky holky, včera jsem měla telefonát, máme dárkyni! Takže jsme zase ve hře🙂.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru