CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

misha83
18. únor 2011

Holky nebyla jste některá na diletaci děložního hrdla (rozšíření)? Já na to jdu za měsíc a tak by mě zajímalo, jak se po tom budu cítit.

evakim
18. únor 2011

@vodni hmm doporučují tech 10 dnu po poslednim Pregnylu, ale ja mam stejne testovat 8den po poslednim Pregnylu tak uvidime jak to vsechno dopadne 🙂 diky

jimmy1
19. únor 2011

@misha83 já jsem to podstoupila, ale trochu nestandardně. Není to nic příjemnýho, ale je to k vydržení. Standardně to probíhá tak, že ti na sálku zavedou do děložního hrdla takovou tenkou tyčinku, která cca během hodiny "nabobtná" a tím to hrdlo trošku roztáhne, to čekáš na pokoji a pak to vyndají. U mě se jim ta tyčinka nepovedla pořádně zavést, tak mi to tam Dr. O. prošťoural a hned jsem mohla jít 😉 pak jsem teda trochu krvácela.

jezulicka
19. únor 2011

holky nevíte co na otíkání nohou,?po ránu mám jen trošku ruce ale to zmizí ráno ale nohy během dne natečou sice zatím jen mírně u kotníků tak nevím co s tím.-..ve středu se zeptám na gyndě na poradně...ale kdyby někdo něco věděl nějaké zkušenosti napište 😒 😲

brusle
19. únor 2011

@jezulicka ahojky, nohy mi otékají asi 3 týdny, je to dáno tím, jak roste děloha a tlačí na cévy a mízovody v oblasti malé pánve, u těhu je to úplně normální.
Doporučuje se co nejvíc mít nohy "nahoře", aby se uvolnil tlak dělohy, ale to samo nejde celý den, pak je dobrý si koupit ve zdravotnických potřebách kompresivní punčochy, jsou i na předpis, pokud ti je tvůj gynekolog napíše. U mně jednoznačně vedou, nosím je celý den cca 14 hodin a nožky mám jako laňka. 😀
Taky je dobrý Lioton 100 000 - mazání nebo podbné přípravky, ale nejsem si jistá, zda se můžou v těhu. 😕
Tak hodně úspěchů 🙂

jezulicka
19. únor 2011

@brusle je tak díky moc to jsem ráda, že mi konečně někdo něco napsal a uklidnil...na ty punčochy se určitě zeptám na gyndě a uvidím nebo si je koupím...díky moc a prosím tě kolik tak vypiješ za den tekutin??? 😲

brusle
19. únor 2011

@jezulicka zkuz se radši zeptat, jestli ti je nepředepíše, ony totiž stojí kolem cca 200 Kč, a nebo ti je taky může napsat obvoďák
za den tak 1,5-2 l, víc nejsem schopna, mám pocit, že když piju, tak už mi pak do břicha nevleze jídlo 😀 😀
a navíc s dvojčatama mi břicho rychle roste a už to samo tlačí na močák, tak chodím min 1x za hodinu na toal. 🙂 😉 jo, jo, to už je úděl

jezulicka
19. únor 2011

@brusle no ty to máš těžké čekáš ještě dvojčata tak dvojnásobná zátěž...zkusím se zeptat na gyndě co mi na to řekne a uvidím ale díky za typ... 😉

lenceslava
19. únor 2011

@misha83 Dělali mi to před prvním IVF.Bylo to v narkoze a potom mě akorát trochu bolelo břicho jako při mrše. Vůbec jsem po tom nekrvácela ale to je asi různé případ od případu.Trvalo to tak max deste minut. Pro mě rozhodně příjemnější než když mi mudr zkoušel průchodnost před druhým pokusem v ambulanci.Nakonec mě ,,proštouch" 😀 ale bolelo to tedy fest.

misha83
20. únor 2011

@jimmy1 Moc děkuji, jsem zvědavá, byla jsem jednou na rozšíření močové trubice (na to, že mám pořádnou pánev, to tam mám všechno nějak zúžený🙂), tak to asi budou obdobné pocity.

misha83
20. únor 2011

@lenceslava Tak to máme asi sejné pocity, taky si říkám, že to nemůže být horší než v té ambulanci, to bylo fakt hnusný. Moc děkuji.

vodni
20. únor 2011

@misha83 Mně to dělal dr.F před prvním IVF a protože to u mě vypadalo na bezproblémový zásah (a byl), tak jsem to absolvovala v ordinaci na normální koze, po klasickým vyšetření. Rozhodně to netrvalo hodinu, jen chvilku, ale jak to probíhalo moc nevím, raději jsem nechtěla vědět co tam strká 😝 Byl moc citlivý, připravoval mě na to, co přijde atd. Bylo to teda dost nepříjemný, bolest se dala srovnat s opravdu hoooooodně silnou menstruační bolestí. Pak mě nechal pár minut vydechnout, ale jak jsem slezla, tak mi bylo ještě nějakou dobu tak nějak mdlo, chvíli jsem myslela. že asi omdlím, ale nakonec jsem to rozdýchala, dalo se to vydržet... nekrvácela jsem.

vodni
20. únor 2011

A jinak čau kočky, začala jsem 12tt, ufffffffffffffffff 😵

vodni
20. únor 2011

@evakim JJ, testuješ krapet dřív, protože po OPU už dáváš menší dávky.. Už se to blíží viď? 😉

vodni
20. únor 2011

@misha83 @lenceslava jo aháááá, já jsem to popletla, psala jsem o tom "prošťouchnutí, měla jsem za to, že je to jedno a totéž 😅 Pardón... 😉

teckovanaorchidej
20. únor 2011

Mě taky dilatovali čípek v celkové anestezii, prostě chvilku si člověk zdřímne a pak to nebolí nijak zvlášť, jen trošinku, taky jsem nekrvácela a byla jsem asi dva dny trochu víc v klidu.
Na té koze ty dryje když se dr O snažil a nic, rozšířit čípek prostě nešel, to bylo hnus největší úplně ze všeho. 🙂

lenceslava
20. únor 2011

@vodni čau vodníku. po druhé mi to mudr F dělal v ordinaci. A bylo to poprvé co jsem ho nenáviděla 😠 ☹ Moc se ,,těším" až to budu prožívat znovu. 😎

vodni
20. únor 2011

@lenceslava Čau kočko! Mně to dělal jen před tím prvním IVF a pak už naštěstí nikdy 🙂 Moc přeju, aby se ti to tentokrát taky vyhlo 😉

lenceslava
20. únor 2011

@vodni Tak myslím že máš na pár let pokoj.🙂

evakim
20. únor 2011

@vodni blizi? :.-) ani mi neprijde, jeste 8dni ☹ 🙂 ale snad to bude stat za to, a jak se vede Vam?

ami33
21. únor 2011

@evakim ale símt ě, tp už vydržíš, ale máš pravdu, tahle čekárna byla i pro mě nejhorší snad,ale pak stejně zase budeš furt čekat na něco, to je fakt asi celé těhu, každej utz, vyšetření a tak.
@vodni jé mamimo ty už seš daleko krásnej 12 týden, strašně to letí.
Jinak u mě nic novýho, na dnešek jsem spala jen 4 hodiny, jsem zvědavá, kdy ty moje noční večery skončí, ach jo....jinak jsem v sobotu začala s utrošem, takže moje pobodaný půlečky mají konečně pokoj hehe. 😀

ami33
21. únor 2011

@evakim ale símt ě, tp už vydržíš, ale máš pravdu, tahle čekárna byla i pro mě nejhorší snad,ale pak stejně zase budeš furt čekat na něco, to je fakt asi celé těhu, každej utz, vyšetření a tak.
@vodni jé mamimo ty už seš daleko krásnej 12 týden, strašně to letí.
Jinak u mě nic novýho, na dnešek jsem spala jen 4 hodiny, jsem zvědavá, kdy ty moje noční večery skončí, ach jo....jinak jsem v sobotu začala s utrošem, takže moje pobodaný půlečky mají konečně pokoj hehe. 😀

ami33
21. únor 2011

@evakim ale símt ě, tp už vydržíš, ale máš pravdu, tahle čekárna byla i pro mě nejhorší snad,ale pak stejně zase budeš furt čekat na něco, to je fakt asi celé těhu, každej utz, vyšetření a tak.
@vodni jé mamimo ty už seš daleko krásnej 12 týden, strašně to letí.
Jinak u mě nic novýho, na dnešek jsem spala jen 4 hodiny, jsem zvědavá, kdy ty moje noční večery skončí, ach jo....jinak jsem v sobotu začala s utrošem, takže moje pobodaný půlečky mají konečně pokoj hehe. 😀

evakim
21. únor 2011

@ami33 no nic jineho mi stejne nezbyva, ale uz aby to bylo 🙂
o pobodanych puleckach ani nemluv, my uz se rano vzdycky smejeme, protoze manzel uz nevi kam to pichnout, mam takove male modrinky vsude, ale to nevadi🙂
hezky mrazivy den vsem🙂

vodni
21. únor 2011

Ahoj kočenky, hlásím se z kontroly 😵 Jak doktor zastrčil ultrazvuk, tak se začal smát a říká, koukejte on na nás mává 😀 A opravdu na nás vodník rukou mával 😀 Pak se trochu točil, otevíral pusu, srdíčko samozřejmě blikalo 😵 Příští týden jdu na NT screening, takže pro vás už konečně budu mít fotečku 😉

vodni
21. únor 2011

@evakim Ty jo, kam píchnout 😀 Si představ, my jich napíchali 40 😎 😎 😎 Ale modřinky se mi moc nedělaly - to bude asi tou pořádnou sádelnou vrstvou co tam mám 😀 😝

vodni
21. únor 2011

@ami33 Teda, to je blbý s tím spaním, a to se říká, že máš poslední šanci se před narozením prcků pořádně vyspat... Já se budím jen jednou vždycky tak kolem 3 na WC, i když teď se to trochu opožďuje - dnes rekord - až v 5, takže teď už spím trochu líp... Jinak mě doktor předepsal železo, podle testů ho mám nějak míň než bych měla mít..

teckovanaorchidej
21. únor 2011

@vodni gratuluju ti mamino, to je nádherná zpráva.
Jak zastrčil ultrazvuk? No tohle, ne přes břicho? To je ale surovec 😠 😠 , takhle rušit vodníka 😠 😠

vodni
21. únor 2011

@teckovanaorchidej Neee, já byla dnes na normálním ultrazvuku, a surový to snad nebylo 😅 prcek pěkně mával, snad se teda moc nezlobil 😀 Jinej utz můj gyndr nemá, na ten přes bříško půjdu příští týden

ami33
21. únor 2011

@evakim no mě se teda modřinky taky nedělali,ale to je asi individuální
@vodni Ty jo to je nádhera, ten tvůj vodníček je nějakej aktivní 😀 hlavně že mával, to já viděla nedávno někde na netu fotku z ultrazvuku jak malej na maminku ukazoval fakoče, tak snad to moje pendolíno bude slušné od začátku hehe 😀 No to spaní doháním jak se dá, o víkendu je to fajn, protože usnu ještě nad ránem, celý dopoledne sem odepsaná, manžel vaří a uklízí...jinak dnes jsem fakt naspala jen 4 hodiny, tak skoro 2 hoďky jsem teď spala,ale to jsem uděla už jednou a pak jsem nespala další noc už od půlnoci...fakt masakr. Ještě že dělám jen do jedné hodiny, jinak bych to asi nedávala, na nic moc mi nezbývá čas, třeba se to časem zlepší. Mě asi taky budí ten záchod,ale pak už neusu, už ani do ložnice zpátky nechodím.
Jo to jak píše orchidejka, nad tím jsem přemýšlela do kdy dělají utz spodem a od kdy přes bříško? Nevíte někdo?

vodni
21. únor 2011

@ami33 s utz nevím, myslím, že můj gyndr prostě nic jinýho udělat nemůže, páč to jeho vybavení... 😎 Vodník teda mával celou tlapkou, tak snad to bude slušňák 😀 Ale je fakt, že na chvilku se přetočil a ukázal prdýlku 😝 Pak se ale zase otočil zpátky, obličejem přímo ke mně a obrovsky zívnul nebo co 😀 Dr říkal, že taky může už pít plodovou vodu, tak třeba dělal vodník kapra 😉

ami33
21. únor 2011

@vodni jé to se krásně čte a čumím co všechno už jde v 12 týdnu vidět, to si ještě počkám,ale co ten čas, to už všechno zvládnu, hlavně že je tam/nebo jsou.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru