CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

lnk
24. lis 2015

@andela01 tak to ti závidím, já je mám dlouhý až moc se dvěma nespavcema 😀

zloba89
18. pro 2015

Ahoj, mám dotaz...
Jak to probíhá v Unice při IVF?
Konkrétně mě jde o komunikaci se zaměstnanci. .. Budu vše řešit jen s lékaři, nebo i s někým jiným?
Jde mi o to že tam pracuje vzdálená známá a já nestojím o to, aby někdo věděl že tam chodím a podobně...
O mlčenlivosti prosím diskutovat nechci, vím jak to chodí..

lnk
18. pro 2015

@zloba89 s lékaři, sestřičkami, embryoložkou, prostě všema co tam pracují. pokud tam známá nepracuje jako uklízečka, tak to asi neututláš..

andela01
20. pro 2015

@zloba89 přesně tak, komunikovat budeš se všema, od sestřiček, lékařů, embryologů, anesteziologů, lékárníků, až po kancelář 😉 Záleží, jako co tam známá pracuje 😉

erijan
16. led 2016

Ahojte. Mozete mi prosim napisat ako prebieha IVF? Kolko krat tam treba ist? Kolko kontrol je pocas stimulacie? Dakujem pekne.

erijan
17. led 2016

@lnk ahoj, mozem sa prosim opytat ako prebieha cele ivf, kolko navstev je treba absolvovat a kolko kontrol sa robi pocas stimulacie? Dakujem pekne

lnk
17. led 2016

@erijan ahojky.já už si to ani nepamatuju. absolvovali jsme to v lednu 2009. zkus se poptat jiných holek...
@andela01
@zloba89

erijan
17. led 2016

@lnk dakujem

erijan
17. led 2016

@andela01 ahoj, mozes mi prosim napisat ako prebieha ivf, myslim tym kolko navstev treba absolvovat? Dakujem

andela01
17. led 2016

@erijan ahoj. Nevím, jestli to napočítám přesně, ale bylo to vstupní vyšetření, pak začátek stimulace , kdy jsme dostali rozpis a léky, potom tak 2-3 kontroly na ultrazvuk, jak reagují vaječníky na stimulaci, dále odběr vajíček, transfer a potom potvrzení těhu. Možná ještě mezitím nějaká kontrola navíc, ale vše záleží, jak ti reaguje tělo na stimulaci. Měli jsme to docela daleko, ale vím, že fakt mockrát jsme nejezdili 😉

andela01
17. led 2016

@lnk ahooooj, tak jakpak se máte? A co Ježíšek? U nás to bylo super 😀 Malá vytřeštěný očička na stromeček a když ho viděla, tak to bylo jen: jéééé 😀 Jinak pohodička. Moc se jí líbí na sněhu, na sáňkách, tak čekáme, až konečně pořádně napadne. Teď to spíš vše pomrzlo, takže nic moc. A co ty a ti tvoji dva broučci? 😉

lnk
17. led 2016

@andela01
@erijan tobě se zdá, že jste moc nejezdili?? já si to teda moc nepamatuju, ale mám pocit, že jsem tam byla furt... 😀 musela jsem chodit sama, protože manžel by vyčerpal veškerou dovolenou jen na IVF... 😀

lnk
17. led 2016

@andela01 jinak teda vánoce nezapomenutelný zážitek. manžel a syn atb s angínou, já atb kdoví s čím, vypadalo to na kombinaci angíny a zánětu průdušek a malé na štědrý den začly růst zuby, takže provřískala celé vánoce 😀 😀 když jsme se z toho jakžtakž vyhrabali, tak syn minulý týden nastoupil do školky, aby opět tento týden oba lehli... ach ta školka... 🙂 počkej... 🙂
a co vy?? už se chystáte pro sourozenečka? 🙂

andela01
17. led 2016

@lnk hele, já myslím, že určo víckrát jak 10x jsme tam snad nebyli. Ale už si nejsem fakt jistá. Ono to máme celkem štreku, tak to by chlap určo nadával 😀 A to si právě nějak nevybavuju 😀 😀 Vím, že jednou jsem jela vlakem, protože to bylo v zimě a nechtěl mě pustit samotnou autem...
Tak to jste si teda užili Vánoce, to ti povím 😉 A princeznička už má zoubky? To ta naše snad až kolem 10.měsíce. Teď má 6 zubů 🙂 Nevím nevím jak s tím bráškou to bude, protože pořád kojím. Mám doma prsomilku obecnou 😀 😀 Pořád čekám, že se tak nějak sama odstaví a ona ne a ne. Kojím teda už jen před spaním (dopoledne, odpoledne, večer - ona totiž není jen prsomilka, ale i ohromný spáč. Ve 13 měsících dokáže spinkat pořád 16 hodin denně 😀) Jinak všechno papá krásně. Spíš ji musíme tak trošku krotit, aby nás za chvilku nesežrala 😀 Ale v roce neměla ještě ani 9 kg, takže v pohodě, zatím žádná tlouštička 😀 A kojit bych prý před KETem neměla tak 3 měsíce. Tak jsem sama zvědavá, kdy se tam dostaneme ☹

erijan
17. led 2016

@andela01
@lnk dakujem za informacie, tak.je dost ma to ze my sme z daleka... skusim sa s nimi dohodnut ci mi usg kontroly a odber krvi pocas stimulacie nemoze robit moja gynekologicka aby sme si usetrili nejake cesty.

andela01
17. led 2016

@erijan koukni na jejich stránky. Mají detašovaná pracoviště, kde je to možné. A myslím, že ti vyjdou vstříc i po domluvě a ultrazvukové kontroly ti bude moci dělat i tvůj gynekolog. Moc držím palečky 🙂

lnk
18. led 2016

@andela01 jojo, princeznička už má dva zoubky 🙂 už je to dvojzubka 🙂 to jsem ani nevěděla, že se nesmí 3 měsíce před KETem kojit. ani nevím proč, protože znám holky, které kojily a přitom byly znova těhotné, jakože přirozeně těhotné. tak ti můžu říct, že 16 hodin nespí ta naše princeznička ani omylem.. 😀 😀 ale ono ani jedno z našich dětí nebylo kdovíjaký spáč. bohužel pro mě 😀 my s příkrmy ještě nezačli. příští týden oslavíme šestý měsíc, tak jdem k dr na převážení a měření a domluvit se napříkrmech. ve čtyřech měsících mi říkala, abysme s příkrmy počkali, protože mám dost mlíčka a máme celkem macíčka, tak není třeba do ní cpát něco navíc 😀 😀 byla jsem ráda,protože příkrmy z duše nesnáším 😀 ale už se tomu teda asi nevyhnem... tak potom dej vědět, až půjdete pro brášku 🙂 papa

erijan
18. led 2016

@andela01 ďakujem...ideme tam na budúci týždeň, tak sa s nimi pokúsim dohodnúť. Uvidíme čo mi navrhnú

lnk
18. led 2016

@erijan tak přeju hodně štěstí! 🙂

andela01
18. led 2016

@erijan drzim palecky a dej pak vedet 😉

andela01
18. led 2016

@lnk tak nekojit pry kvuli prolaktinu. Ja uz s nim mela problem pred tehu . A prikrmy jsem resila tak, ze jsem si dala varici den, zamrazila do kostek na led a pak jen vyndavala a kombinovala. jen prilohy jsem delala cerstvy 🙂 A zacala jsem taky az po 6.mesici 😉

erijan
19. led 2016

@lnk
@andela01 dakujem dievcata 🙂 aj sa tesim, aj bojim sklamania ci sa to uz konecne podari... alu ma uspesnost tato klinika? Maju dobre vysledky,neviete?

lnk
19. led 2016

@erijan myslím že celkovou úspěšnost mají hodně dobrou. ale pokud to neklapne hned napoprvý tak nevěš hlavu. to se stane málokomu.,.. 🙂

andela01
19. led 2016

@erijan presne jak pise @lnk 🙂 souhlasim

andela01
19. led 2016

@erijan presne jak pise @lnk 🙂 souhlasim

erijan
19. led 2016

@lnk
@andela01 ja uz mam 2 neuspesne IVF za sebou, na SK, takze toto bude uz tretie... ale verim ze Unica a vyssiu uroven celkovo ako centra na SK su v Brne na vyssej urovni a maju vacsiu uspesnost, tak dufam ze sa to uz podari. Vam sa to poadrilo na kolky krat?

lnk
19. led 2016

@erijan nám vyšel třetí a čtvrtý pokus ze zamražených embryjek 🙂

erijan
19. led 2016

@lnk cize 3.ivf a 4.ivf?

lnk
19. led 2016

@erijan ne, bylo to z prvního IVF, ale z KETu, zamražených embryjek, které odebrali při prvním IVF

erijan
19. led 2016

@andela01
@erijan a vy ako Cesky, si myslite ze ktore centrum asist.reprodukcie je v Brne najlepsie? Je mi jasne ze v Unice sa Vam podarilo otehotniet tak pre Vas asi toto,ale ked ste si zistovali referencie na jednotlive centra ze kam ist,podla coho ste si vybrali Unicu?

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru