CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

hanulkasa
30. črc 2016

Já to brala tak, že jsme stejně chtěli dvě děti, tak kdyby byly dvojčata, bylo by to jedním vrzem. 😊 A i jsme se na ně těšili. Co jsem se tak bavila, že znám i několik páru, které si tím prošly, tak většinou dávali dvě. Vím že to není snadné. Měli jsme to lehčí, od začátku jsme si řekli že při ET dáme jedno a pak už dvě. Proberte to doma ještě s manželem, bylo by asi lepší aby to bylo společne rozhodnutí. @dajanna

andela01
30. črc 2016

Já bych šla do dvou. Chteli jsme dvojčátka a i tak se chytlo jedno 😉

dajanna
30. črc 2016

@hanulkasa tak určitě to probereme.neudělala bych nic za jeho zády.Myslím,ze to stejně dopadne tak ze dáme dvě.😊

lnk
1. srp 2016

@hanulkasa
@andela01
@dajanna holky, já jsem to také tak brala, že chci dvě děti, tak to bude jedním vrzem. člověk dopředu neví, co od toho má čekat. pak jsem u obou dětí měla v těhotenství takové problémy, že jsem byla ráda, že nosím jen jedno. kdyby člověk věděl, jestli bude vše OK nebo ne.. dneska zpětně si říkám, že jsem ráda, že nám dvojčátka nevyšly. ani nevím, jak bych se o ně starala a vím, že bych to sama nezvládla. nemám nikoho, kdo by mi pomohl a manžel jezdí domů z práce až večer. neznám jedinou maminku, která by byla na dvojčátka zezačátku sama, tak potom teda ještě mít pořešeno to, že kdyby opravdu byly dvě děti, kdo ti s tím pomůže 🙂

hanulkasa
1. srp 2016

@ink je pravda, že kdyby byly dvojčata, tak moje máma byla nachystana, že by se k nám že zacatku klidně nastehovala. A tchyně je taky natesena. Obě jsou v důchodu. U nás je to tak že manžel je 14 dní doma a 14 dní v práci, pracuje v zahraničí. Taky na to budu sama, i když u nich funguje že chlap má po narození dítěte nárok na 14 dni volna. Pokud by byly dvojčata tak by se vracel domů na trvalo, takhle tam ještě chvíli zůstane. Každá z nás to bere podle sebe, když nám to že dvou embryí vyšlo a z jednoho ne.

dajanna
1. srp 2016

@lnk Tak tady to bych měla taky vyřešené.Tchýně i mamka by pomohly.to by překážka nebyla.Manžel je akorát na takové věci opatrný a když zná rizika tak pořád zvažuje.Co se tak bavíme tak čo člověk to názor.Fakt ještě nevím.Pořád se rozhodujeme. Sice se nám čas krati,ale snad se rozhodneme správně.

hanulkasa
1. srp 2016

@dajanna je to asi těžké rozhodnutí. Kolik máte zamrazenych embryí, jestli se můžu zeptat? No já bych to nedělala jinak, stejně se chytlo jen jedno.

dajanna
1. srp 2016

Jen dvě právě.

hanulkasa
1. srp 2016

Aha, možná bych se být tebou poradila ještě s tvým gynekologem, zná tě. Já to tady udělala. Chtěla jsem vždy slyšet názor ještě nesprávného lékaře, nejen z caru.

andela01
1. srp 2016

@lnk i tak bych neměnila a znovu šla do dvou 😉
Mám kamarádku, která měla dvojky v 25 letech a byla na ně téměř sama. Teď už má děti 4 a veselejší a pohodovější ženskou snad neznám 😉

lnk
1. srp 2016

@andela01 😀 v tom případě v něčem jede 😀 😀
@dajanna pokud bys měla podporu a někdo ti pomáhal, o to je to jednodušší. já vím, jak jsem nešťastná, když jsem na dvě děti sama, nevyspaná, do toho kolikrát i s vysokýma horečkama a prostě fungovat musím. je to opravdu náročné. ale pokud máš někoho, kdo ti pomůže, o to je rozhodnutí jednodušší 🙂 jak sama píšeš, každý na to máme jiný názor. a proto ti nikdo neporadí, co máš udělat. ty sama to musíš nějak vnitřně cítit a vědět, co chceš. já se třeba cítila na dvojčátka, a když už jsme potom jedno dítě měli, tak jsem naopak už cítila, že dvojčátka v žádném případě... 😀 takže pokud se na to cítíš a manžel nebude vyloženě nějak proti, tak do toho běžte. ale musíte to tak cítit oba dva. my si pro děti také chodili až v momentě, kdy jsme oba cítili, že teď ano. 🙂 na děti totiž musí být vždycky dva 🙂 držím pěsti 🙂

dajanna
1. srp 2016

Tak jestly se mají uchytit,tak se uchytí když půjdou po jednom nebo po dvou.ale zase si říkám dáme dvě nervy budou jen jednou už jen kvůli tomu stresu.ale to není to nejdůležitější.zítra jedeme na ism-et,tak se ještě pobavime s doktorem.

andela01
1. srp 2016

@lnk 😂😂😂 fakt nejede 😂😂😂

boba245
1. srp 2016

@dajanna ahoj. my sme dali vložiť 2 embrya, no uchytilo sa len jedno ktoré sa neskôr rozdelilo. nakoniec sme o nich prišli. Tiež sme rozmýšľali a rozhodovali sa či dáme vložiť jedno alebo dve. chápem , že tvoj manžel sa obáva rizík, no človek nikdy nevykalkuluje čo je najlepsie a riziko je už samotné tehotenstvo aj pri jednom dieťatku a príroda nevyspytateľná. preto by som sa rozhodovala skôr podľa toho či zvládnete vychovat jedno alebo aj dve a zvysok nechala na prírodu.

dajanna
4. srp 2016

Tak jsme se rozhodli a necháme si zavést dvě embrya.Takže zítra 11.30h jdeme na to.

andela01
4. srp 2016

@dajanna super, moc budu držet palečky 😉 ✊🍀

dajanna
4. srp 2016

@andela01 děkuji moc.

boba245
5. srp 2016

@dajanna drzim palce 🙂

dajanna
5. srp 2016

@boba245 děkuji moc

lnk
6. srp 2016

@dajanna ahojky, držím pěsti 🙂

hanulkasa
6. srp 2016

Taky přeji hodně štěstí, tfuj tfuj. 😊 @dajanna

dajanna
6. srp 2016

AHOJA. DĚKUJI MOC MOC MOC.

dajanna
9. srp 2016

Ahojky holky.můžu se zeptat?Když jste podstoupily KET měly jste nějaké příznaky ze to klaplo?Třeba spineni ze se to zahnizduje nebo tak něco?nebo až z testu?
U mě to právě zatím vše probíhá jako po et.sice nelezim snažím se pořád zaměstnávat pořád něco dělat Tak nevím.

lnk
9. srp 2016

@dajanna já neměla příznaky vůbec žádný. mně se těhotenské příznaky rozjely vždy až po těhotenském testu a krvácet jsem s oběma začla taky až po těch 14 dnech po KETu. držím pěsti, aby to vyšlo 🙂

dajanna
9. srp 2016

@lnk takže zatím žádný stres.mám být zatím v klidu.díky.trochu jsem se uklidnila.je fakt,ze každá to bude mít jinak.ale zase si říkám,ze by to byla pekelná smůla,kdyby se ani jedno neuchytlo.

dendinka
9. srp 2016

Ahoj holky, příští týden jdeme do UNICY poprvé přímo k panu přednostovi. Máte některá s ním zkušenosti? Jaký je? Jak to tam poprvé probíhá?

hanulkasa
9. srp 2016

Já až 9. den lehké špinění a těsně před testem pachuť v krku a vadily mi pachy z ledničky. @dajanna

dajanna
9. srp 2016

@hanulkasa Taky sem říkala,že první test zkusím udělat tak 8-9den.snad vyjde pozitivní.Tak zatím je to 4den tak asi zbytečný stres. Ale šílené to čekání.

dajanna
9. srp 2016

@dendinka ahojky.pan přednosta me dělala ismet a samotný KET.strašně příjemný je.nemusíš mít žádné obavy.A první návštěva to je spíš takovej pohovor.Takže úplně v klidu.

dajanna
9. srp 2016

@dendinka tak oprava.spletla jsem si pana doktora.ale Pana prednostu znám.i můj gynekolog ho strašně chválil.Hlavně v Unice jsou všichni doktoři super.Vůbec nemusíš mít strach ani žádné obavy.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru