CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

vodni
17. srp 2011

@drndapetka Neblbni, ještě nééééééé, ještě mám 24 dní 😉

vodni
17. srp 2011

@krataskovi Já jsem teda zastánce testování až v termínu 😎 Nikdy jsem neudělala dřív, a i v den testování se mi moc nechtělo... 😝 Taky moc nevěřím papírkům, raději jsem šla hned na krev...
https://www.modrykonik.cz/fotoblog/carunicabrno...

lenceslava
17. srp 2011

@krataskovi jo jsme tu v tom sběhlé,možná by jsme na unice i zvládli pracovat.Já vždycky testovala až v ofiden testování,dřív jsem nikdy nenašla odvahu.

drndapetka
17. srp 2011

@krataskovi já se vždycky an všechno v Unice detailně ptám, jinak bych spoutu věcí nevědala, jsou taky ze mě hotoví 😀 Naposledy jsem chtěla po panu dr.F. ať mi výsvětlí základy genetiky, málem spadl ze židle, že jsem prý strašně zvědavá a prý jestli nedsělám ve zdravotniství 😀 Já dřív skoro o IVF nic nevěděla, te´d furt něco studuju a ptám se, celkem mě to zajímá, né jen kvůli tomu, že to podstupuji, ale je to velice zajímavé.
No a co se týče testu, tak já jsem testila už 5tý den po ET, měla jsem PK, a transferovali mi hatchující blastičky. Být Tebou , tak ale neriskuji jako já , já jsem blázen, nedočkavej 😀

drndapetka
17. srp 2011

@vodni tsss, 24dní už je nic, rupne voda a zítra můžeš být v porodce 😀

vodni
17. srp 2011

@drndapetka nenenenene, tak by to nešlo, ještě toho mám spoustu na přípravy 😝 Rupání se tedy zakazuje 😉

lenceslava
17. srp 2011

@drndapetka hele a když už to teda víš tak jak je to s tou genetikou? co všechno při ní zjištují? 😵

drndapetka
17. srp 2011

@lenceslava nevím, on mi to nechtěl říct, že je to prý na půl dne přednáška a komplikované, ať to raději nechci vědět 😀 Prý máme karyotypy i CFTR negativní a mám být spokojená 🙂

drndapetka
17. srp 2011

@vodni neboj, prvorodičky rády přenáší, stihneš toho ještě dost 😀 ale pak budeš nadávat, kdyžnebude chtít vodníček ven po termínu 😅

vodni
18. srp 2011

@drndapetka 😀 no, upřímně, asi bych i byla ráda, kdyby se mu chtělo tak o týden dřív, ať je nachystáno nebo ne, protože už se nemůžu hýbat, všude mě loupe, bolí nebo tlačí 😀 Jsem zvědavá jak si to chlapík naplánuje - zatím se jen mele a asi se mu dolů moc nechce - bříško mám pořád celkem nahoře 😒

bobecek79
18. srp 2011

tak po nějaké odmlce jsem zase tady mezi vámi. Dneska jsem byla na Unice vyfasovat injekce........... 😒 Tak bych se ráda podělila o dnešní dojmy. Byli jsme u pana Dr. Gogely,bylo to strašně rychlé všechno. Jen nám řekl,že sestřička ukáže a vysvětlí léky a injekce a šup na vyšetření ( ultrazvuk a zjištění průchodnosti pro odběr vajíček... ☹ - to celkem bolelo). Nato jsme si šli vyzvednout léky a injekce do lékárny a že se máme posadit,sestřička nás zavolá a vše vysvětlí. Čekali jsme skoro hodinu,než nás zavolali.. ☹ (dneska tam snad nikdo z personálu nebyl,jen čekající pacienti). Ale dočkali jsme se,bylo nám vše vysvětleno,manžel mě za asistence sestřičky píchl první injekci, zaplatili jsme zálohu 27.000,- a hurá domů.... 🙂 . Takže teď každý den budu píchat injekce a 8. září vzhůru na Unicu na ultrazvuk. Tedˇ už to bude utíkat...tak vzhůru do boje.... 🙂 🙂

lenceslava
18. srp 2011

@bobecek79 jj to je při zahájení stimulace normální.taková rychlovka.A ta průchodnost je kvůli transferu 😉 a bolí to teda jako čert. Já vím o čem mluvím.JJ jak pícháš už to valí. A za co jste platili tolik?No i když mi dali vlastně 25000. 3000 za puregon a 22000 záloha na "procedury"

hanulka0102
18. srp 2011

ahoj holky, v Unice platite tolik penez? Ja jsem teda mela v Heliosu leky na pojistovnu a platili jsme jen 9 tis. za ICSI a 5500 za PK...to se mi zda nejak malo oproti vam

drndapetka
18. srp 2011

@vodni no budu Ti držet pěstičky, a´t to přijde co nejdřív, bolesti kyčlí a zad teda nezávidím, to mám i normálně, ani na to nepotřebuju velký břuch 😀

lenceslava
19. srp 2011

@hanulka0102 Ahoj. Ono záleží co všechno vám budou dělat. ,Mi máme ICSI,PICSI,AH,PK,dohromady 22000.

lnk
19. srp 2011

@bobecek79 ahoj, také sem teď nahlížím po rok a půlleté proluce... 🙂 ale já půjdu pouze na KET, takže to bude rychlejší 🙂 hodně štěstí 🙂

hanulka0102
19. srp 2011

No i tak, 9000 ICSI + 3000 PICSI, PK+AH je za jednu cenu 5500...akorat jsem se utvrdila, ze Helios je nejlevnejsi 🙂

lenceslava
19. srp 2011

@hanulka0102 já se taky dívala na ceník heliosu a je pravdou že jsou o trochu levnější,ale jsem s unicou spokojená tak nemám důvod přecházet,ani kvůli penězům.

bobecek79
20. srp 2011

@lenceslava ISCI,PICSI,PK,AH,zmrazení + v lékárně 2.000,takže necelých 27.000,- Ale když něco z toho nevyužijem,vrátí nám to,nee????????? Jinak injekce mi píchá každé ráno manžel a musím tedy říct,že jsem ráda jak je skvělý a jde mu to od ruky.... 🙂. Nevím jak jsi to zvládala Ty,ale u mě je to trošku horší. Mě se dělá špatně,jen vidím ty jehly. Ale je pravda,že to nebolí,ale ☹ nepříjemný to je. A taky se musím přiznat,že si musím jít po aplikaci injekce ještě na chvilku lehnout. Dopoledne stav nic moc,ale odpoledne je to dobrý......Říkám si,že to dělám pro naše mimi a musím něco vydržet a to jsem teprve na začátku... 😒

lenceslava
20. srp 2011

@bobecek79 tak to já puregon zvládám v pohodě,i když někdy mi bylo taky šoufl.Horší je to s agolutinem po et.Pamatuji si že když jsme s ním začali při minulém pokusu tak jsem měla asi tak čtvrt hodinový záchvat že to nechci že to bude strašně bolet,manža ze mě byl mrtvej.A stejně pak před aždým píchnutím následovala příprava,katě dolů hlavu pod polštář a rože polštáře mezi zuby 😀 😀 😀 😀 . Jo ted se tomu směju ale až to nastane zase tak budu posera 😅

krataskovi
20. srp 2011

Holky, Puregon a Dipherilin byli vpohode, ale s tim Agolutinem mate pravdu, to je teprv neprijemne a krom toho se mi delaji v kazdem pripade modraky, takze mam zadek cely modry ☹ Ale myslim, ze to bude stat za to....Jeste par dni a delam test, tak su zvedava. Dneska jsem se malinko vydesila, jelikoz me dopoledne pichalo v podbrisku, tak doufam, ze to nic nebylo. Nemate s tim nektera zkusenost. Citila jsem takove jako kdyby pichani jehlickou, ale nespinim a nic se nedeje, takze doufam, ze to byla prkotina....

mrkvicka28
20. srp 2011

@krataskovi to může být od uhnizdování, pokud nešpiníš tak to bude určo dobrý 🙂 , držíme palečky

artus
21. srp 2011

ahoj hokly, chtěla bych se vás prosím zeptat, proč jste si vybraly právě Unicu? jsem ve fázi vyběru kliniky a prosím moc o radu 😅 😅

bobecek79
21. srp 2011

@artus ahooj,mě dala na výběr moje gynekoložka z některých klinik v Brně. Jen mi řekla,že Obilňák mi v současné době nedoporučuje,prý se tam hodně střídají lékaři a to není dobré. Zeptala jsem se jí "a co UNICA?" a prý,že ta je dobrá,že zná osobně prof. Malého a je kapacita,tak jsme se rozhodli pro UNICU a nijak to neřešili. Je asi malinko dražší než ostatní,ale myslím,že všude podstata a princip je stejný. Lékaři i sestry jsou příjemní,tak si jen přát aby to vyšlo. A myslím si,pokud to vyjít má,tak to vyjde kdekoliv a když ne,tak to nevyjde nikde. Myslím,že strašně záleží na zdravotním stavu každé osoby a jak se to tělo s tím popere... To je můj názor.

bobecek79
21. srp 2011

@lenceslava prosím,mám na Tebe všetečnou otázku (jsi hodně zkušená.... 🙂 🙂 ) Dneska jsem píchala sama,a asi jsem rychle vytáhla jehlu a vytvořila se mi tam kapka toho roztoku na kůži ........myslíš,že je to průšvih?? A ještě jedna otázka 🙂 🙂 ,myslíš že si můžu roztok připravit do stříkačky třeba 2 hodiny předem a pak píchnout??? Moooc děkuji za odpovědˇ 😎

artus
21. srp 2011

@bobecek79 a při první návštěvě s vámi províděli co? Dali vám na víběr i s různých alternativ, třeba minimální stimul? A vyšetření vám dělali automaticky na co všechno? Bojím se právě toho, že kvůli jednomu opomenutému blbému vyšetření nebo testu bude vše na dlouhou štaci a zbytečně nme budou rvát velkým množstvým hormonů. 😢 Já bych měla byt podle mého gyn. v pořádku, manžel má horší výsledky. Před rokem apůl u nás proběhla vávštěva Repromedy a po skušenostech tam už určitě nepůjdu. Jednání katasrofa 😖

bobecek79
21. srp 2011

@artus zavoláš si a oni Tě objednají,všechno Ti řeknou. Pokud má manžel spermiogram starší než 3 měsíce,tak mu tam zrovna udělají spermiogram,na který si hodinu počkáte a do ordinace půjdete a oni už budou znát výsledky. Všechno to s Vámi proberou,na základě výsledků určí nějakou strategii léčby. Manželovi vyšel spermiogram špatně,tak doktor mi rovnou řekl,že můžou hned nasadit léčbu,u ženských se daleko hůř,obtížněji a bolestivěji zjišťuje původ neplodnosti. Nás do ničeho netlačili....,nakonec Ti udělají ultrazvuk a vezmou Vám oběma krev.......Pokud si to rozmyslíte,příjdeš tam 2 až 3 den cyklu na krev a potom dle protokolu to začíná.....Ale já nejsem ještě tak zkušená,jako holky tady,já jsem na Unice poprvé a teprve 4 den píchám injekce..

artus
21. srp 2011

@bobecek79 i tak ti moc děkuji za info a hlavně přeju at se zadaří na poprvé 🙂 🙂 🙂 . Mne Unicu doporučil doktor, měla jsem ale vybraný Reprofit a od toho mne odrazuje. Ale podle skvělých ohlasu tady se nemůžu rozhodnot. ☹

artus
21. srp 2011

já nevín, asi vše nechám na osudu, jsem tam už objednaná, 1OO lidí 1OO názorů a příběhů....... 😅 😨

artus
21. srp 2011

tada, jsme objednaní do Reprofitu

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru