CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

jeany
8. zář 2009

Betys, jak nezapadla? Vždyť my se některé neznáme. O to nejde, že jsi tu chvilku s námi, ale o to, že v tom jedeme všichni. 😉
Vladis, já navrhuji 11 hod., protože než se někam přesuneme, bude poledne a dáme si někde dobrý oběd, ne? Myslíš, že bysme to udělali tam kde minule? Znáš něco lepšího? Jak se vede? Už se na sraz těším.

jeany
8. zář 2009

Květa prožívá těžké období. Myslím, že se pak ozve až jí bude líp.
Květy, drž se. Myslíme tu na tebe. 😉

natalka28
8. zář 2009

jeany - děkuji!🙂
Takže ještě jednou - ahoj holky, jsem tu mezi Váma nová a byla by jsem Vám moc vděčná, kdyby jste mi řekly vaše zkušenosti a rady. Od srpna 2008 se s manželem snažíme o miminko, ale nedaří se U svého gynekologa jsem podstoupila léčbu Clostilbegytem, ale ani to nepomohlo a včera mě poslal do péče CARu - Unica. Ve zprávě bylo napsáno, že mám anovulační cykly. Manželův spermiogram byl v květnu dobrej. Objednala jsem se do Unici. Máme tam přijít s manželem o hoďku dřív, protože musí na novej spermiogram. Vy které jste byly v Unice nebo i jiném CARu, mohly by jste mi říct jak to probíhá??? Manžel by tam nejradši nešel, protože neví co ho čeká. Jak to probíhá při první návštěvě v Unice? O čem si s náma budou povídat? Jaké podstoupím vyšetření? Manžel bude u toho???? Na jednu stranu jsem smutná, že se nám to nepovedlo, ale na druhou stranu je moje touha po mimču tak velká, že jsem ráda, že se začíná konečně něco dít! Těch 14 měsíců čekání už je na mě dost! Všem moc děkuji za jakékoliv informace!!!

betys
8. zář 2009

Natalka28-Zdravím.Manžel se mnou vždycky chodí do Unici.Jeho čeká jen to spermio a Tebe asi prohlídnou a vyptají se Tě na zdravotní stav,problémy atd.Ke komu půjdeš?Já jsem začínala o Dr.Novotné.Byla jsem s ní spokojená.Je docela příjemná.Určitě Ti udělají ultrazvuk a vemou krev.My jsme napřed zkoušely otěhotnět přirozeně za pomocí léků a pak jsme se dohodli že to už nemá cenu.

natalka28
8. zář 2009

betys - já nevím ke komu půjdu☹ My jsme se taky rok snažili otěhotnět a ke konci za pomoci léků, ale nic. No a když ti vzali krev a vyšetřili, tak pak následovalo co???

betys
8. zář 2009

Měla jsem rozhozený hormony.Tak jsem brala Langerin,Utrogestan a Clostilbegyt.To nezabralo.Pak mi zjistili že mám protilítky proti spermatu-zkoušeli je snížit Prednisonem + Langerin+Provera.Ale taky nic.Takže pak už jsme se rozhodli pro uměl oplod.
Mezi tím pár ultrazvuků,nic hroznýho.Jediný co mi vadilo tak když zjišťovali průchodnost vejcovodů.Ale to bylo až skoro před odběrem vajíček.
A pak už to uteklo jak voda a teď mi chybí 5 dni do testování. 😎

natalka28
8. zář 2009

A vy jste šli rovnou na IVF? A IUI jste ani nezkoušeli? Za jak dlouho od první návštěvy jste šlina to IVF??? A průchodnost vejcovodů, to jako laparoskopie? A ta se dělá vždycky??? Prosmiň za tu spoustu otázek, ale jsem z toho nějaká nervní☹

lucifirek
8. zář 2009

betys proč bys nezapadla,každopádně tě čekáme.

betys
8. zář 2009

Lucifirek-Přijde mi že jsem tady chvilku a vy ostatní už se znáte.Když budu moct tak přijdu ráda.
Natalka-Jak mám ty protilátky proti spermatu,tak snima je obalený i každý bajíčko a spermie by se tam nedostala.Proto jsem šla na ICSI aby tu spermijku píchli rovnou dovnitř.
Průchodnost se asi dělá vždycky ale ne laparo.Normálně je zkusí při prohlídce protáhnout takovou tyčinkou.Není to moc příjemný.Ale jinak neměj strach.Já jsem zažila v Unice jen přijemné jednání-od doktorů i od sestřiček.Všechno Ti polopatě vysvětlí.
Já jsem to prvně obrečela když mi dala na gyndě brožurku Unici-léčba neplodnosti tak to mě fakt vyděsilo.Ale časem to přešlo.
Ale počkej si i na názor ostatních holek.Spousta z nich tam chodí delší dobu a má víc zkušeností. 😉

lucifirek
8. zář 2009

Betys to neřeš,na minulém srazu jsme se také žádná neznala, Znala jsem jenom Jeany,nikoho jiného.
Já ted čučím na video z vystoupení,které bylo v loni v listopadu, bylo to s orientálními tanci- bylo to super,tanec s hady, Byl tam Ali Amiri, Layla Abdel, tanec s ohněm apod. Tančila tam i ségra s Kačenkou v bříšku. Už se těším,až zase začnou hodiny a budu se moct vrtět 😀 Tentokrát nehodlám při stimulce ležet doma a budu dělat téměř vše. 😀

jeany
8. zář 2009

Betys, jestli můžeš, tak určitě na sraz přijď. Budeme všichni rády, čím víc nás bude, tím líp. Že holky. 🙂
Natalko, dovedu si představit tvoje zděšení. Myslím, že každá komu bylo sděleno, že když nic nepomáhá, tak nás pošlou na kliniku. Já byla z toho tenkrát vedle, prošla jsem 1.pokus ICSI a to z důvodu, že manža má špatný spermiogram. Myslela jsem si, že napoprvé nám to musí vyjít a jaké bylo mé zklamání, že to nevyšlo, no prostě to bylo pro mne dost hrozné. Už mám za sebou 2.pokus a musím říct, že jsem v úplné pohodě. Nejhorší ze všeho je ten prvotní strach, pak už se to dá.
Kontroly na Unice nejsou náročné, dá se to přežít. Tvůj manžel půjde pouze na spermiogram a to nic není. Rozhodně ty to budeš mít těžší, ale zvládnout se to dá.
U někoho tu průchodnost dělají při narkoze, u mě vždy a to je lepší, protože o tom ani nevíš. Nevím, co by tě ještě zajímalo? Klidně napiš a kdokoliv z nás se ti budeme snažit odpovědět.

jeany
8. zář 2009

Luci a kdy zase začínají hodiny tance? Jsi dobrá, že někde chodíš, to já jsem líná. Pořád plánuji, že začnu cvičit doma až manža udělá nahoře posilovnu, ale to bude asi až tak kolem vánoc.

lucifirek
8. zář 2009

Jani já jsem také lína,nějaký aerobic apod. na to se mi ted nechce. Ale ty tance jsou takové ženské a můžeš tam i v těhotenství,takže to je také super. Začínámeaž od října

natalka28
8. zář 2009

Holky - bety, jeany, i vy ostatní - moc děkuju za podporu a odpovědi. Já už se druhý den koukám na brožuru s tučným nápisem - léčba neplodnosti a ženských onemocnění - a už z toho taky druhý den brečím. Nejhorší je i to, že manžel je na tohle takovej srágorka a nejradši by tam nešel a seděl s kamošama v hospodě!☹ Ten první den na klinice - to si asi budem o tom s někým povídat a mně pak vyšetří - u toho vyšetření bývá i chlap? Ne že by mě nikdy neviděl🙂 ale na tohle "kino" fakt není🙂 A ta průchodnost vaječníků se dělá v jaké fázi? Mně dr.řekl, že mně prostě nerostou vajíčka.... Já mám taky strach z toho, že věřím, že to výjde na 1.pokus a přitom už teď vím, že ne! Jsem asi strašně pesimistická, ale po těch několika neúspěšných měsících už si ani netroufám doufat! Aspoň že tady jste vy🙂

jarkabilik
8. zář 2009

ahojky holky zdravím všechny
jeany bohužel moc nechci prohazovat a nahrazovat směny kdybych náhodou potřebovala jezdit do Brna tak at toho spíše využiji takto,taky bych tě ráda poznala osobně ale v práci nám říkají at si plánujeme vše do volných dnů

jarkabilik
8. zář 2009

betys vydrž holka nebud nedočkavá 😉

jarkabilik
8. zář 2009

natalka já to taky vše absolvovala s manželem věř tomu že je to lepší jak pro tebe tak i pro manžela,oba si vším procházíte a jste si oporou a taky to pomáhá vše zvládnout když víš že máš u sebe manžela,jinak průchodnost vejcovodů by jsi měla mít už za sebou když jdeš na kliniku protože tam asi budou ž chtít vědět jestli je máš průchodné jinak průchodnost není laparoskopie,průchodnost se dělá kontrastní tekutinou,na unice dělají jen průchodnost děložního čípku aby věděli že budoi mít jak odebrat vajíčka a jak pak dát dovnitř embryjka

jarkabilik
8. zář 2009

natalka to záleží na tobě jestli ho tam chceš mít doktor to nechá na tobě 🙂

jarkabilik
8. zář 2009

natalka oni nedělají průchodnost vaječníků,přijdeš tam se zprávami od svého gyn a podle nich budou vědět co je u vás za problém pak vemou určitě krev a manželovi by měli vzít krev a spermo udělají,pak ti naplánují co budeš brát při stimulaci,ty leky ti vlastně při stimulaci ovlivní růst folikulů ktere oni kontroluji vnitřním ultrazvukem a pak když je čas při uspání ti vlastně odeberou vajíčka která pak v ten den oplodní spermiemi manžela které se odebírají v den punkce vajíček,jinak jediné co dělají je právě při první návštěvě průchodnost ale ne vaječníků nebo vejcovodů ale děložního čípku který je hodně důležitý pro zavedení embryja a taky odběr vajíček 🙂

jeany
9. zář 2009

Holky tak už je zase ráno 😀 Když mě se tak strašně nechce vstávat. Už jen čekám na posouvání času, to bude něco pro mě. 😀
Jary, škoda, že ti to nevyjde. Určitě je pro tebe důležitější mít volno na dalšín pokus, to je jasné.
Natálko, tvoje pocity tu chápeme, všichni jsme si tím prošli.
Betys, už se ti to k testování blíží. Máš už test koupený?
Luci a co plánujete tento víkend? My máme tu oslavu dcerky a pak další víkend v sobotu jsme pozvaní na 30tiny a pak další sobotu už máme srazík. Už se moc těším.

lnk
9. zář 2009

Ahoj Natalko, tak nase navsteva probihala takto: zavolala jsem si do Unicy, kde jsem se objednala, řekli mi, že máme přijít o hodinu dříve, než bude konzultace s doktorem. Ta hodinka dříve je kvůli tomu, že manžel jde na spermiogram, než jdete k doktorovi, tak už je vyhodnocen. Potom jdete k doktorovi, on Vám sdělí výsledky manželova spermiogramu. Mě se potom ptal na menstruační cyklus, jelikož mám celý život nepravidelný, tak stejně jako tobě mi bylo sděleno, že mám anovulační cyklus a v unice mi pak řekli, že mám polycystické vaječníky. Pak následoval ultrazvuk, doktor se ptal, zda manžel se chce také podívat, a mám to štěstí, že můj manžel všechny tyhle procedury prochází se mnou - je to fakt lepší. Doktor nám tedy na monitoru ukázal, v jakém stavu mám vaječníky, že je mám plné folikulů, ale bohužel ani jeden z nich není schopen dorůst do takové velikosti, aby byl oplodněn - takže počítám, že budeš mít stejnou diagnozu jako já. Na základě této diagnozy nám bylo sděleno, že s ICSI je největší pravděpodobnost otěhotnění. Pak se nás ptal,zda to chceme podstoupit, načež jsme se s manželem shodli, že ano a tím pádem nám již doktor stanovil stimulaci. Ještě teda nám udělali i odběry krve, ale ty se dělají pouze v určitém stadiu menstruačního cyklu, ale bohužel si nepamatuju kdy, jen vím, že já se zrovna naštěstí trefila 🙂 takže to udělali hned a nemuseli jsme tam jezdit znova. Tím pádem nám hned ten den naplánovali, jak budeme postupovat. První měsíc ti nasadí antikoncepci, aby chytili nějaký cyklus a pak se začínají brát různé léky a píchat injekce, ale to už ti vše podrobně vysvětlí.

lnk
9. zář 2009

Natalko, dokážu si představit, jak se k tomu tvůj manžel staví. Můj když jsem mu oznámila, že tam chci jít, protože mi to moje gyn doporučila se na mě díval, jako bych spadla z marsu, týden o tom nechtěl ani slyšet. Myslím, že chlap to v sobě musí také nějak zkousnout, je to dost citlivé téma a každý z nás se s tím musí nejdříve nějak poprat. Ale po týdnu mi oznámil, že jdeme do toho a od té doby je mou maximální oporou. Všechna vyšetření se mnou absolvuje, pečlivě sleduje monitory, co nám doktor ukazuje a poslouchá, co nám říká. Dokonce si toho pamatuje víc než já, protože občas jsou to takový nervy na pochodu, že se i špatně soustředím, ale on mi to pak doma vše dovysvětlí, když si něco nepamatuju 🙂 takže i z tohoto důvodu je lepší, když tam je... ale musí to samozřejmě chtít on sám a hlavně na to být připraven. je to opravdu dost psychicky náročné - alespoň u nás to tak bylo.

jeany
9. zář 2009

Ink, napsala jsi to pěkně. Ty se teď nácházíš v jaké fázi? Všechno si nepamatuji. Je dobré, že ti je manžel oporou, to je také dost důležité, protože i psychika hraje velkou roli.
My se včera s manžou po delší době o tom bavili a také to už bere jinak. Je mi říkal, že ho to strašně štve, že je problém u něj a já to vlastně absolvuji i když jsem zdravá. Ale to mi už anevadí, jen kdyby se to už konečně povedlo.
Ink, jestli můžeš přijď na sraz, je to 26.9. 😉

betys
9. zář 2009

Ink-U nás je to stejný.Mnažel poslouchá líp než já a pak mi to doma opakuje 😀
Natalka-Ikdyž s Tebou půjde manžel do ordinace tak nemusí koukat na samotné vyšetření.Křesílka jsou většinou zády k lehátku.
Ta krev se myslím bere 2.-3. den menstr.-kvůli hormonům.Pak podle toho určují dávky léků.
Já už mám v sobě 16 Agolutinů a každý den mi to připadá horší.Zlaté břicho.Včera se dokonce manžel trefil do žilky,nabral krev tak to musel píchnout znovu. 😠

lnk
9. zář 2009

Jeany, tak u nás je jednoznačný problém právě u mě, a pravda je, že jsem ráda, že to není naopak.. Teď se nacházím ve fázi vyčkávací. 😀 ale už jsme si říkali, že bychom mohli začít s KET. Takže do Vánoc bych to chtěla ještě stihnout. 🙂
Nad srazíkem popřemýšlím.
Betys, držím pěstičky, agolutin je hnus. Už jsem se i ptala doktora, jestli místo agolutinu bych nemohla při KETu brát něco jiného, protože pro manžela jsou to muka to píchat. 🙂 Pan doktor mi řekl, že samozřejmě můžu, načež manželovi zajiskřily očička radostí, ale když pan doktor pokračoval, tak mu radost z tváře velmi rychle vymizela... Prý se to dá nahradit nějakými vaginálními globulemi, ale bohužel s tím, že ten výsledek je o dost horší... ☹ no tak to radši zas půjdeme do toho Agolutinu... už se fakt těším... 😀
Betys, kdy testuješ??

jarkabilik
9. zář 2009

ahojky zdravím všechny 😉 a přeji hezký den

betys
9. zář 2009

Ink-Mám testovat v neděli,ale manžel je v práci a kdyby to bylo špatný tak bych tady smutnila sama.Takže asi počkáme na pondělí až se mnou bude doma.Ikdyž mám čímdál větší chuť ti zkusit dřív.Ale zbytečně by mě to nervovalo.
A nedají se místo Agolutinu brát nějaký prášky?Jenže ty bych zase nechtěla já-mívám občas špatný jaterní testy a prášky určitě zatěžujou víc játra než injekce.

natalka28
9. zář 2009

jarkabilik - průchodnost vejcovodů mi můj dr. nedělal!
Ink - děkuji za podrobné vysvětlení a podporu. A od kdy chodíte na kliniku? Zajímalo mě, jestli je to otázka několika měsíců než se začne něco dít nebo jestli to jde rychle! To věčný čekání mě už štve!
Jeany - tak aspoň někdo mě chápe, protože okolo mě to nechápe nikdo a už vůbec ne můj manžel☹

betys
9. zář 2009

Natalka-My Tě tady chápem všechny,jsi na správném místě.Já sem chodím teprve chvilku a moc mi to pomáhá.Holky mi dokonce hrozně pomohli když jsem dostala hyperstymulační syndrom.
Když půjdeš do Unici tak záleží jestli se rovnou domluvíte na uměl.oplod. nebo jestli Ti řeknou že je šance otěhotnět přirozeně.Když se rozhodneš pro oplodnění,tak už to jde rychle.Počkáš na další cyklus,vybereš antikoncepci,pak stimulace a to už uteče jako voda.Jestli budeš muset na ICSI tak si připrav penízky.Mě to i léky stálo 25000Kč.
Ale nechci Tě strašit,To Ti nejlíp řekne doktor která metoda pro Tebe bude nejlepší.Třeba bude stačit IVF. 🙂

lnk
9. zář 2009

Natalko, souhlasim s Betys. Záleží, na čem se nakonec dohodnete s doktorem, co vám doporučí až udělají vyšetření a zjistí výsledky. Ale obecně asi nejvíce doporučují ICSI, které je dost drahé, musíš zaplatit, jak píše Betys, ale zase říkají, že je u toho největší pravděpodobnost. Já šla na kliniku poprvý letos v lednu. Postoupila jsem ICSI, ale k transferu nakonec nedošlo bohužel, protože se mi rozjel těžký hyperstimulační syndrom, ale to už je jiná kapitola. Pokud by ti řekli, že ti to také hrozí, tak ti dám instrukce, na co dávat pozor, abys to nepodcenila jako já. Pokud ti to hrozit nebude, tak tě ani nebudu strašit, protože to má jen někdo.
Tak držím pěstičky, hlavně ať to manžel zvládá, protože mě ta podpora od mýho manžela strašně pomáhá. Vůbec si nedovedu představit, co bych dělala, kdyby byl proti... ☹

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru