CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

lucifirek
25. únor 2010

Caky mě začalo být špatně někdy v 8-9.tt,do té doby vůbec nic,bylo mi naprosto skvěle,ale pak to začalo fest. Ted jak kdy,ale většinou mi je dobře.

betys
25. únor 2010

Dneska přišla nová Maminka a našla jsem tam stránky www.aperio.cz kde je dost informací o porodnicích.Dnešní maminka je vyloženě předporodní-akorát pro mě.je tam o porodnicích,o partnerech u porodu,co sebou do porodnice,o epiduralu.Musím to pořádně přečíst a ukázat manželovi.Mám pořádně ucpaný nos.Achjo. 😠

lucifirek
26. únor 2010

Betys já musím teda vyrazit do schránky,jestli už ji mám taky.Akorát ti mě přijde,že ted do ní nedávají žádné dárky a nebo to je tím,že je to na předplatné. Minulý rok tam často něco bylo. Ted ty dvě čísla letošní teda nic moc. Ale schovávám si je,tak jsem zvědavá,jestli mi to k něčemu někdy bude. 😀 Líbí se mi,že tam není jenom o těhu a miminkách,ale i o starších dětech a různé výchovné metody. 🙂
Jo holky co jste říkali tomu létání miminek,jak nedávno dávali v televizi. Obě ty ženské byli ze Žďáru. Mě teda upřímně šel mráz po zádech. 😒 😠

ratatooy
26. únor 2010

Ahoj holky co je nového?chci se zeptat kdo mi napíše lístek na peníze do práce?na unicu jedeme až 3.3 myslíte že to není pozdě.a někdo mi říkal že dává lístek dvakrát jednou v půlce měsíce a jednou na konci?

lucifirek
26. únor 2010

Ratatooy já dávám papír na peníze jednou za měsíc. Jen ted první měsíc,je po těch čtrnácti dnech a pak na konci měsíce. Záleží,kdy ten papír vyžadují u tebe v práci. My odevzdávali výčetky do 7.dne,takže by to bylo v pohodě. Ale záleží,jak je to u vás. Já budu odevzdávat papír taky až v pondělí,včera jsem na to zapomněla.
Myslím,že by to mělo stačit,když jedete 3.3. A myslím,že by ti to mohl napsat i obvodák.

luccatko
26. únor 2010

ahooooj holky 🙂 včera jsem si teda užila..dostala jsem zácpu.to jsem ještě neměla.taky přišla první nevolnost...no to byl teda den 😒 ale dnes naštěstí dobrý.odešel nám foťák,tak si dnes pujčím a hodím sem snímek z utz.

natalka28
26. únor 2010

Ahoj holky, no ještě že mně to Ratatooy připoměla - pošlou mi ještě z Unici lístek na peníze, když mně ve středu už jakoby předali k mému dr.? Minule mi došel poštou, ale teď nic!☹

lucifirek
26. únor 2010

luccatko tak se těším na fotečky,nafotíš i bříško? Já ze začátku těhu měla spíš průjem.Ale ted už zácpu občas mám taky. Mě teda na zácpu pomáhá dát si třeba pomeranč,grep. Jinak mě začalo dost trápit pálení žáhy,což jsem měla i dříve,ale ted je to horší. Na to zatím zabírá napít se studeného mléka. Aspon do sebe člověk dostane ještě něco zdravého. Lepší než nějaké Reniie apod,i když to mám doma pro jistotu taky.
Natalka,mě teda z unicy sami o soběě nikdy nic neposlali,musela jsem si tam zavolat a pokud už jsi u svého dr.,tak si musíš zajít tam.

lucifirek
26. únor 2010

Mě teda papír na peníze nepošlou sami od sebe ani od mojí gyndr.,každý měsíc si tam musím sama zajít.

luccatko
26. únor 2010

luci nevím jestli mám fotit bříško..tam žádnou změnu nevidím.fotila jsem ho asi před 3týdnama na mobil,ale rozdíl tam nevidím.jinak jsem nakoupila pomeranče a pomelo a budu papkat,at ta zácpa už není 🙂

lucifirek
26. únor 2010

Určitě Luccatko nafot,at pak vidíme ten rozdíl 😀 Musíš si na tu zácpu něco najít,co ti pomůže. Zelenina ovoce. mě nikdy citrusy neproháněli,ale ted když si dám jeden kousek navečer,tak je to ráno jisté 😀 .i když v těhu je to trávení pomalejší,na začátku to bylo hned ráno,ted se výsledek dostaví během dne 😀 😀

luccatko
26. únor 2010

dobrá..vyfotím i pupendo 🙂

natalka28
26. únor 2010

Teda Betys, to je fofr. Už jsem to měla ve schránce🙂 Díky moc

ratatooy
26. únor 2010

Mě teda taky sami nic neposílali.já jsem těch prvních 14dní měla akorát ze začátku měsíce a dala jsem jim lístek jen na konci ledna.jenže oni se v tom taky nevyznaji.cuceli na mě co jim to dávám.protože jim účetnictvi dělá někdo úplně mimo firmu.

mrkvicka28
26. únor 2010

Luci s tou zácpou to jsme na tom podobně takÿ mi pomáhá před spaním pomeranč nebo sušené švestky ,ale hlavně dostatek tekutin.Jo luci už jsi řešila ty bradavky?
Holky co dneska vaříte já dělám vdolečky s povidlím a šlehačkou mňám 🙂 , sice to není moc zdravý ,ale já už je dlouho nedělala.

lucifirek
26. únor 2010

Mrkvička zatím nevím,zda to mám řešit,levá je v pohodě a pravá je občas jako zalezlá (je to blbý tak nazvat) Ale jinak se dá nastimulovat,aby fungovala,tak ti nevím. Nemůžu říct,že bych měla ploché bradavky. Jinak jsem si četla,že se to má řešit až tak od šestého měsíce,možná i později.
Teda ty vdolečky bych si dala,jejka mnam to mám na ně chut. Já dělal těstovinový salát a část majonézy jsem nahradila zakys.smetanou.

lucifirek
26. únor 2010

Zítra asi udělám nějakou hustou polívku a budeme dojídat salát. Na neděli musím něco vymyslet,ale dala bych si rajskou,tak ji asi uklohním.Mám v mrazáku hovězí.

lucifirek
26. únor 2010

Já ted vařím jen max.obden,protože manžel začal hubnout a večer se snaží už nejíst,tak tomu musím přizpůsobit i vaření. Chodí na obědy do hospody a když přijde pozdě,tak už si dává jenom ovoce.

mrkvicka28
26. únor 2010

Luci já taky vařím na dva dny, těstovinový salátek ten mám taky ráda.

lucifirek
26. únor 2010

Jinak už jsem si taky prohlídla maminku. A narazila na reklamu na veletrh Pro dítě. Je tam psáno,že první den je určen pouze pro odborníky. Tak jsem se docela naštvala. Protože před pár dny jsem psala dotaz na veletrhy,zda to tak opravdu je. Paní mi odepsala,že dny pro odborníky nemají,všechny dny jsou určené pro veřejnost. Tak jsem dneska psala znova a paní odepsala,že za to co je v novinách neručí. Tak doufám,že nás tam toho 11. pustí,chtěli jsme to spojit s tím veveřím,abychom nemuseli o víkendu letět znova 80km.

betys
26. únor 2010

mrkvicka-mě teď vzkázala tchýně že mi pošle vdolky.Jen ať kuchtí,když sedí celý den doma.
Já jsem si teď zavezla lístek na peníze do práce.K obědu máme boloňský špagety,to si pochutnám.Zítra je u nás opět zabijačka,letos už snad poslední.tentokrát je to ségřin čuník.Takže naloupeme česnek a cibuli a zítra si opět pochutnáme na vařeným masíčku a teplých škvarkách 😀
lucifirek-taky mi příjde že těch dárků moc do maminky nedávají.Ségra bere Betynku a je to stejný.Dřív tam byla zdarma vstupenka na veletrh Pro dítě a tentokrát nic.Škoda.
natalka-hlavně aby Ti to bylo něco platné,jsem ráda že to v pořádku dorazilo

lucifirek
26. únor 2010

Kde jste kdo?,
Tak jsem byla chvíli venku,ale hnus,prší a je mlhavo.Ve městě mají prdlačku. Prcík se v bříšku mrská. 🙂

mrkvicka28
26. únor 2010

No to máš pravdu ,že je hnusně to nám to slunečné počasí fakt vydželo. Už krásně cítíš pohyby jak čtu.
Jak jste psaly o té mamince já maminku odebírám už dobré 3 roky a letos je tam fakt málo dárečků,ale ono nejvíc jich bývá až tak od půlky roku. Asi na ně dolehla krize.

jeany
26. únor 2010

Tak jsem konečně tady 😀 Dopoledne jsem měla sraz s bobulí, poseděli sjem pár hodin v cukrárně, dali si kávičku a zákusek. Pak jsem dorazila domů a volala bývalá kolegyně z práce, že by přišla na návštěvu a teď odešla. Já se opravdu nenudím. To jsem ráda. Teď mám v plánu uklidit šatnu, chci toho využít, že nemám manžu doma a taks e můžu celý večer hrabat ve věcech a co nenosíme vyhodit.
Betys, takže to bych si tu maminku měla asi také koupit, co? Je tam to co teď potřebujeme vědět, že. Mrknu se v obchodě.
Luci já dnes nestíhala vařit a tak jsem udělala jen polévku ze sáčku. Zítra dělám špenát. Manža nebude doma a my ho s dcerkou máme rádi a on moc ne.

lucifirek
26. únor 2010

Jani tak to jsi měla krásnej den. 🙂 Já jsem zase docela unavená.Ale začínám si zvykat,abych moc přez den nespala. Já koupila ve městě album a zatřídila jsem fotky ze svatby,z dovolených. Ještě nemám nějakou část vyvolané,z různých výletů,tak to časem nechám ještě vyvolat a musím koupit ještě jedno album. Musíme začít víc fotit,ted to nějak flákáme. Dřív jsme měli foták všude.Akorát jsme o spoustu fotek přišli.
Jani špenát bych si taky dala,ale jak mi z něj na začátku těhu bylo zle,tak mám strach. Já zítra budu dělat jenom luštěninovou polévku. (dostala jsem od alešovi ségry takovou směs v pytlíku,je tam směs luštěnin na polévku vločky,ale není to nijak ochucené)

luccatko
26. únor 2010

Tak jsem hodila do alba fotečky...

bobbule09
26. únor 2010

Jé,luccatko,ty máš pupíček 🙂 A fotečka z ultrazvuku je super,krásný dvojčátka 😀
Já zítra budu vařit zapečené těstoviny a v neděli maso na hříbkách 🙂 Mňam! 😀
Všem přeji kráááásný víkend.

luccatko
26. únor 2010

bobule to je spíš ještě špíček jak pupíček 😀

mrkvicka28
26. únor 2010

Lucato tak dovojčátka moc opatruj těch prmních 12tt je to nejrizikovější tak odpočívej

pehu
26. únor 2010

Ahoj holky, dnes jsem tu zase po pár dnech.
Natalko- ja beru taky ascoruti. Dostala jsem ho v unice na špinění. Raději ho budu jíst, ať je vše ok. Jinak jsem už taky u svého Dr., ten mi naspal lístk na peníze. Musela jsem volat do Unici, protože mi nepřeposlali k němu neschopenku. A v té radosti z UTZ jsem se na to zapomněla zeptat. 🙂

Holkám, co čekají na výsledky srdíček držím palce. Vím, co je to za nervy.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru