CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

kac3nka
1. říj 2011

@pampeliska36 Ahoj, moc ti to přeji a držím palce, ať se to tentokrát už podaří!!! 🙂

betysek
2. říj 2011

@drndapetka Gratuluju, embryjka jsou moc statečná. Určitě minimálně 2 vydrží do ET. 😉 Eli už je mnohem líp, ještě trochu kašle, ale jinak je už dobrá. Manžel se taky trochu za včerejšek zlepšil. Já zatím pořád odolávám. Zítra máme jít s Eli na oční, tak doufám, že tam nebude mraky nastydlých dětí jako vždycky. Je ta vždy plná čekárna a fronta postupuje děsně pomalu. 😒

drndapetka
2. říj 2011

Dobré ranko,

je to neskutečný, ale drží se nám stále všech 5 miminek 🙂
Jsme 3.den kultivace. 2 jsou 8B, 2 jsou 7B a to jedno (od včerejška pomalejší) je 4B. Ty 4 jsou prý ale naprosto v pořádku 🙂
A potvrdili mi termín ET na úterý 4.10. Snad mi vydrží 2 nejstatečnější hroši.....
Přeji Vám krásnou neděli 😵

drndapetka
2. říj 2011

@betysek tak to je dobře, že je Vám líp 🙂 Já mám od včerejška rýmu, nejdřív mě z nosu jen kapalo, ale dneska už jsem spíš zahleněná, tak doufám, že to bude dobrý,nechci být na ET nemocná.
Jestli můžu poradit, kupte si do čekárny roušku na pusu, určitě nemoci od ostatních nechytnete. Já bych to tak udělala, kdybych byla po ET a musela k lékaři kde je spousty bacilů. Tak se držte holky! 😉

bobecek79
2. říj 2011

@drndapetka jen tak dáál 🙂 ještě nějaké šoupnou do mrazáčku uvidíš, ale stejně už je nebudeš potřebovat. protože za 14 dní objevíš // na testu. Držím moooc palečky. Měj se pěkně..... 🙂 🙂

drndapetka
2. říj 2011

@bobecek79 myslím si, že zbydou akorát dvě. ty poslední dva dny kultivace jsou nejdůležitější a může se stát , že embryjka odpadnou. Já jsem s tím dokonce smířená, že to jedno pomalejší to do 5tého dne kultivace nezvládne. Ale kdyby zbylo ještě na mražáky, tak to by bylo příjemné překvapení-bonus navíc 🙂

bobecek79
2. říj 2011

@drndapetka po tom všem,co jsi si prožila si zasloužíš 2 hodně silná a ještě i mrazáčky. 🙂 🙂

drndapetka
2. říj 2011

@bobecek79 já nevím proč (možná se rouhám), ale minule mě mražáčci zklamaly (měli jsme 3 a 2 se špatně rozmrazila-byla asi moc slabá), a z čerstvých jsem předtím otěhotněla, takže já mám víru v ty co se právě kultivují na misce 😵

drndapetka
2. říj 2011

Dneska mě fest od rána bolí vaječníky 😝 Bříško mi od OPU teda splasklo, ale pořád se cítím taková nafouknutá jakoby plynem 🙄 A to máme jít dnes na oběd k babičce na králíka se zelím 😀

bobecek79
2. říj 2011

@drndapetka snaž se hodně pít,já taky po OPU hodně pila i když s tím mám problém... 😉

bobecek79
2. říj 2011

@drndapetka a nechej si u babičky chutnat 😝 ,králíka toho taky můžu 😀 😀

drndapetka
2. říj 2011

@bobecek79 já vypiju přes 3 litry denně, to si myslím, že stačí. Já jsem zvyklá hodně pít. Můj manžel mi za to nadává, prý jsem jak studna 😀 Chodím každou půl hodinu na záchod 😝 Jinak se mi spustila rýma, tak jsem naštvaná 😠 Nevím jak ji stihnu do ET vyléčit ☹

bobecek79
2. říj 2011

@drndapetka taky si myslím,že to stačí...Já vypiju tak 2 litry. Ale to je dobře,že piješ,manžel mě zase nadává,že mám pít víc 😀 😀 . Doufej,že rýma ustoupí,to jsou ty léky na snížení imunity-určitě. Já se celou dobu držím,ale myslím,že kdybych nebyla doma a chodila do práce mezi lidi,že by se mě nějaké nachlazení nevyhlo. Ráno budˇv teploučku doma 😀 a odpoledne jdi s manžílkem na procházku,když sluníčko ještě tak hřeje 😎

bobecek79
2. říj 2011

......co se to dneska děje??? Nějak často lítám na WC... 😒 😒

lenceslava
2. říj 2011

ahoj,jsem zpátky.@drndapetka dobrý gratulace.máš hroší bojovníky.O tom břiše mi tedy vykládej. pořád strašně cítím levý vaječník.

betysek
2. říj 2011

@drndapetka super, že se embryjka tak statečně drží.

betysek
2. říj 2011

Včera mi bylo pěkně mizerně, braly mě křeče do stehen jako při porodu, tak doufám, že to neznamená, že nastal nějaký problém při zahnizďování embryjek.

pepitas
2. říj 2011

Dobrý den,
ráda bych se zapojila do vaší diskuze. Dvakrát jsem podstoupila v Brně IVF, ale ne na klinice, kde vy. Poprvé nedošlo ani k ET a podruhé k ET došlo, ale 10. den po ET jsem začla krvácet, takže to bylo jasné. Na další IVF se teď rozhodně necítím a navíc musíme zase našetřit. ☹ Ale zajímal by mě váš názor na Unicu a jaké jsou tam ceny, přístup atd. A taky jsem se na jejich stránkách nedočetla, že by dělali metodu PICSI. Jinak všem moc držím pěsti, aby vám to vyšlo. Sama vím, jaké jsou to nervičky.

betysek
2. říj 2011

@pepitas Ahojky, vítej mezi námi. Tohle je moje 1.IVF a s Unicou jsem moc spokojená. Je pravda, že na netu moc informací nemají (hlavně o cenách ne), ale vše dostaneš na první schůzce. Metodu PICSI dělají. Přístup všech je perfektní, ale je fakt, že nemůžu srovnávat, protože jsem byla jen na Unice.

lenceslava
2. říj 2011

@pepitas ahoj. Já ted prošla třetím pokusem. spokojená jsem max a rozhodně bych neměnila.Říká se že unica je nejlepší brněnský car,je pravda že ceny má vyšší než třeba helios,ale ten rozdíl je z celkové ceny zanedbatelný. jak píše @betysek můžeš si domluvit nezávaznou konzultaci a dle ní se rozhodnout.

drndapetka
2. říj 2011

@pepitas Ahojky, vítej 🙂 Já na Unice práce podstupuji 2.IVF, ET máme v úterý. Z 1.IVF jsem otěhotněla, ale skončilo to zamlklým potratem ☹ V dubnu letos KET a ten vůbec nic. Já bych Unicu neměnila, jsem tam strašně spokojená s přístupem,s personálem. Všichni jsou moc ochotní, poradí, pomůžou, uklidní. Dokonce jsem jim tam teď po OPU brečela, že jsem měla "jen" 5 vajíček (minule jsem měla 25) a dvě sestřičky mě tam objímaly a uklidńovaly, moc mi to pomohlo. Všichni tam jsou moc přátelští a prostředí je tam velice diskrétní, cítím se tam jak doma 🙂 PCSI tam dělají, stojí 3 tisíce, taky jsme si ho zaplatili a asi nám hodně pomohlo - z 5ti vajíček se nám dnes (po 3dnech kultivace) stále drží 5 embryjek 😉 Takže já Unicu vřele doporučuji. Kdyby Tě ještě něco zajímalo, určitě napiš 🙂 Přeji Ti , ať nabereš hodně sil na další pokus a ať se konečně podaří !!!

drndapetka
2. říj 2011

@pepitas jinak ještě jsem zapoměla napsat....srovnávat můžu, docházela jsem 2 měsíce do heliosu a vůbec mě to tam nenadchlo, proto jsme utekli do Unicy 😉 Doktoři s tebou Tvoje problémy jsou ochotní konzultovat po emailu, po telefonu, věnují se maximálně ( i když je jich tam málo a pacientek dost, nikdy jsem neviděla, že by byl někdo protivní, neochotný, to nikdy).

drndapetka
2. říj 2011

@lenceslava čau kočeno, jak bylo na chatičce? 🙂 bačkůrky máš uháčkovaný? 🙂

drndapetka
2. říj 2011

@lenceslava jinak s tím vaječníkem - je to spíš píchání a křeč, která trvá tak cca minutu, pak to přejde 😖

drndapetka
2. říj 2011

@bobecek79 zelí bylo výborné, nakonec jsem si dala místo králíka kachničku 😀 Pobyli jsme 4 hodinky na sluníčku, tak mi je fajn. Hrozně mi to do toho ET utíká. Horší to bude potom 😝

betysek
2. říj 2011

@drndapetka Je fakt, že mi to do ET, taky utíkalo a teď se to pěkně táhne. Ke všemu ještě pojede manžel příští sobotu na týden na služebku, tak tady budeme samy. Už jsem se i při ET domluvila, že poslední 3 injekce Agouše nepíchnu, ale začnu brát Utrogestan, abych nemusela s Eli jezdit k do města k doktorce si nechat injekci píchnout, aby jsme u doktora ještě něco nechytly.

drndapetka
2. říj 2011

@betysek to já zase bych chtěla "přežít" Agolutin co nejdýl. Zbylo mi z KETu ještě 5 ampulek, tak dopíchám všechno. Mám výhodu, že moje mladší sestra je zdravotní sestřička, takže když má manžel službu nebo služební cestu, tak sestra dojede a injekce mi píchne. Jinak bych taky nechodila nikam k doktorce kvůli nemocem. Ty jsi říkala, že testuješ 12.10., že? A jak se vůbec cítíš? ty křeče jsem mívala taky, né sice do stehen, ale do kýčlí ( to prý taky bývá při porodu). myslím si, že tím jak se roztahuje děloha, tak můžou být i křeče do těch stehen 😉

pepitas
2. říj 2011

Děkuji všem za odpovědi a taky za podporu. U mě je to ještě hodně čerstvé. Stalo se to tento týden. Nemůžu to s žádnou kamarádkou probírat, protože žádná nemá takové problémy jako já a nedokážou to pochopit. Proto jsem se rozhodla zapojit se do vaší debaty. Poprvé jsme měli metodu ICSI a neměli jsme ani jedno embryjko na transfer a podruhé PICSI a z devatenácti vajíček jsme měli pouze jedno embryjko, které mně teda transferovali. Ale nevím, že by nám to PICSI nějak víc pomohlo, protože průběh embryí byl stejný, tak nevím. Obě IVF jsem absolvovala v Heliosu. Na přístup si opravdu nemůžu stěžovat. Byli hodní a vstřícní. Ale jedno mě zaráží, že vyšetřili manžela a mě nikdo nevyšetřil. Sice jedno dítko mám (s jiným partnerem), ale od té doby jsem prodělala dvě operace páteře, jednu přes břicho, tak mám strach, jestli i to nemůže mít třeba vliv. Vás vyšetřili, než jste nastoupili léčbu? Člověk už pochybuje, když se pořád nedaří.

lenceslava
2. říj 2011

@drndapetka bačkůrky ne,deku dělám,teda dečku. už se pomalu blížím do finiše.To píchání mám určitě z toho pregnylu,dneska už jsme ho nepíchali tak doufám že se to začne zlepšovat.Pokud by to do ut nepřešlo,tak se nechám zontrolovat u mé mudr,jdu si tam pro další část nesch tak se jí zeptám jestli by na mě nemrkla,ale jestli už vaječník bolet nebude tak to nechám být,radši at vím verdikt až v den testování.

betysek
2. říj 2011

@drndapetka Cítím se naprosto v pohodě. Když mám plný močový měchyř, tak mě pobolívá břicho, asi jak tlačí na vakečníky, ale jinak se cítím naprosto v pohodě.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru