CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

drndapetka
2. říj 2011

@lenceslava a jooo, dečku vlastně, už si pamatuju 😀 Tak sem ho´d pak fotku 😉
Jj, to bude určitě tím Pregnylem, oni se tím ty vaječníky znovu aktivují. Mě tam pravá strana bolí určitě kvůli tomu napíchnutí cévky, je to sice zašitý, ale bolí to 😝
Ty jsi minulý rok testovala o 2dny dřív, že? 🙂 je nějaký podobný plán i letos? 😅

betysek
2. říj 2011

@pepitas Mě tedy nevyšetřovali vůbec. Už můj gynekolog řekl, že je to zbytečné, když manžel má špatný spermiogram. Ale je fakt, že s manželem už máme holčičku a to přirozeně, tak že spíš kvůli tomu není prý potřeba žádné vyšetření.

drndapetka
2. říj 2011

@betysek jj, o tom plným močáku mi povídej, jsem na wc každou chvilku, a každý ráno musím i na onu větší potřebu jinak má děsný bolesti a křeče ☹ asi to chvilku potrvá, než se dají vaječníky zase do kupy.

lenceslava
2. říj 2011

@drndapetka člověče asi jo,a já žila v domění že jsem testovala vždy v termínu.Ted to vychází na ut,dřív jak v po testovat ale nebudu.

drndapetka
2. říj 2011

@lenceslava jj, testovala jsi 12. den po ET, minule.....a minule ale nebyl Pregnyl, že?

lenceslava
2. říj 2011

@drndapetka ne ne.Ale pregnyl jsem ted píchala ve čt,takže v to po už by měl být dávno fuč.

drndapetka
2. říj 2011

@pepitas já minule měla 25 vajíček a z nich zbyli jen 3 na transfer, hodně jsem se taky divila. Ale pak mi pan doktor vysvětlil, že velký počet ještě neznamená, že vajíčka budou kvalitní. Ano, jsou tu i holčiny, které měly 30 vajíček a otěhotnět se jim podařilo, ale většinou ten větší počet není dobrý. Bylo mi řečeno, že počet mezi 10-12ti vajíčky je ideální. Ale jak vidím teď, tak stačí i 5 kvalitních vajíček. Nejsem tedy doktor, ale zkusila bych změnit u Tebe na ten další pokud protokol. třeba bude vyjíček při něm míň a budou lepší, pak tomu PICSI ještě pomůže, jako te´d mě. Ale to všechno můžeš s doktorem na Unice prokonzultovat a uvidíš, že Ti poradí a najdeme pro tebe lepší variantu. Co se týče vyšetření, tak já měla vyšetření akorát hormonálního profilu, než jsem šla na Unicu, od svého gyndaře. Pak když jsem otěhotněla poprvé a byla na dvou laparoskopiích, tak se mi rovnou podívali na vaječníky, na dělohu a na průchodnost vejcovodů-mám pravý neprůchodný. Ale kdybych neměla problémy s cyklem a hormony, tak bych asi nikdy nic takového nepodstoupila. je pravda, že nejdřív berou spermio, protože hledají nejdřív chybu na straně partnera.Pokud nemáš problémy s cyklem, bolesti atd. tak Tě zbytečně nepoženou na laparoskopii, protože to je jediný způsob jak se podívat na to, jestli je vše o.k. Je to sice malý zákrok, ale je to taky psychicky náročný a musíš být týden v nemocnici, týden doma.

drndapetka
2. říj 2011

@lenceslava ta 1500 si myslím , že je po 6ti dnech fuč 😉 já meměla duchy na test už ani ten 5tý den při KET.

drndapetka
2. říj 2011

@pepitas jinak vím tedy, že po břišních operacích můžou být srůsty, já to tak měla po slepáku. Když Ti je zprůchodní, tak je to otázka času, kdy se srůsty udělají zase. takže pokud jsi měla operaci přes bříško je možné, že to je ten důvod, proč se Vám nedařilo přirozeně, ale to nemá na IVF vliv. Můžu se optat kolik Ti je?

lenceslava
2. říj 2011

@drndapetka no ale i tak mám strach testovat dřív.Víš jak na špatný zprávy je času dost.

drndapetka
2. říj 2011

@lenceslava tak to já to beztak nevydržím 😀 navíc, jak jsme tady už psala, tak máme s manželem 11.10. v pondělí výročí svatby, to budu 6.tý den po ET, asi to prubnu společně s manželem 😅 Minule byly // už 5.tý den po ET, tak snad nám to výročí přinese štěstí a bude o to větší důvod oslavovat. Sice němám ještě po ET, ale naplánovaný to mám dobře, ne? 😀

drndapetka
2. říj 2011

@lenceslava samozřejmě ta testovačka by byla, kdyby mizaváděli blastocysty, jinak bych neriskovala dřív

pepitas
2. říj 2011

@betysek
A kolik má dcerka? To se může ten spermiogram tak zhoršit? Já mám taky dceru, má šest let. Manžel ji sice bere jako vlastní, ale chtěl by mít prostě svoje. Má taky hodně špatný spermiogram, takže přirozenou cestou je to opravdu nereálné. ☹ Po prvním neúspěšném IVF mně udělali akorát genetické vyšetření. Nebylo úplně v pořádku, 3 % byly jiné, než měly být. To prý není nic závažného. I tak nám doporučili udělat PGD u embryí, které nakonec stejně nešlo udělat.

betysek
2. říj 2011

@pepitas Elišce jsou 3 roky, ale je fakt, že trvalo už před tím skoro rok, než jsem otěhotněla. Je fakt, že už nejme nejmladší, manželovi je už 37, těžko říct, jestli byl už spermiogram horší před 4 roky, klidně mohl být horší a proto to trvalo delší dobu, než se to povedlo. Teď už jsme to začali řešit přes doktora po roce a půl. Chtěla bych mimčo stihnout do 35, tak už mi zbývají necelé 2 roky. A taky nechceme, aby byli s Eli věkově hodně od sebe.

lenceslava
2. říj 2011

@drndapetka tak to určitě přinese štěstí. 😉

pepitas
2. říj 2011

@drndapetka
No, já jsem na laparoskopii byla minulý rok v srpnu. Srůsty jsem měla. Těžko říct, jestli se udělaly znovu nebo ne. Břicho mně totiž bolí pořád, ale v Praze mně bylo řečeno, že jak mně operovali páteř přes to břicho, tak mně poranili nerv a proto to břicho bude bolet pořád. Nám to stejně přirozenou cestou nepůjde... ☹( Je mně 30 let.

pepitas
2. říj 2011

@betysek
Manželovi je 38, ale těžko říct, jak na tom byl dřív. Já jsem chtěla mít děti o čtyři roky od sebe a budu ráda, když se nám to podaří o osm let. Pokud vůbec.. Kdyby se to dalo tak naplánovat. Při dcerce jsem otěhotněla hned druhý měsíc, ale to bylo s jiným partnerem.

drndapetka
2. říj 2011

@pepitas ty srůsty se dělají znovu, bohužel ☹ Jedině, co tomu může pomoci je cvičení podle Mojžíšové, určitě jsi o něm už slyšela. Vím, že pokud srůsty vunikají vlivem operace, dá se to tímto cvičením spravit. Já tyto cviky cvičila teď 3 měsíce a pomohly mi srovnat cyklus. Dříve mi ms chodila po 60 dnech 😝 Takže cvičení doporučuji, navíc má prokazatelně příznivý účinek i když podstupuješ IVF - cvičení minimálně 3 měsíce před transferem. Pomáhá i na bolesti zad. Mě bolela strašně bederní páteř, teď si nemůžu vůbec ztěžovat. Navíc cvičením se mi i zlepšily moje depresivní nálady. Jak jsem se začala hýbat, tak jsem se začala dívat na všechno optimističtěji 🙂

drndapetka
2. říj 2011

@pepitas další možnost na to zprůchodnění je samozřejmě i "profouknutí", které se ovšem nedělá pod narkozou (pokud není zrovna možnost udělat to při laparce) a co jsem tam slyšela, tak při tomto zákroku lezly holky bolestí po zdech, takže do toho bych nešla 😝

drndapetka
2. říj 2011

@pepitas kolik prosím tě stojí to PDG v Heliosu? A jak to sním je? proč Ti ho nakonec nemohli udělat, když Ti zaváděli jedno embryjko? To se dělá jen, když je embryjek víc? 😕 Nebo musí být v určitém stadiu kultivace?

drndapetka
2. říj 2011

@pepitas jinak pokud jsi byla na laparce, tak Tě určitě celou zkontrolovali kompletně-myslím dělohu, vejcovody, vaječníky, jestli nemáš endometriozu, nějaký zánět atd. takže vyšetřená vlastně taky jsi 😉

pepitas
2. říj 2011

@drndapetka
O tom cvičení jsem slyšela, ale nevím přesně o jaké cviky jde. A taky nevím, jestli bych to mohla na tu páteř. Když jsem byla naposled na léčení v rehabilitačním ústavu, tak mi řekli, že cvičit nesmím, že pouze dechové cvičení. Budu si to muset nastudovat. Je fakt, že bych potřebovala zlepšit svoje depresivní nálady. Su psychicky úplně na dně a vše beru hrozně pesimisticky. Možná i to je důvod, proč se nám nedaří. Ale nedokážu si to z té hlavy nějak vymazat, bohužel. Vždycky jsem bývala hodně silná a optimistická a po těch operacích se všechno změniĺo. Možná je to i tím, že jsem hodně sportovala a teď nesmím nic a taky jsem hodně přibrala ☹ Asi to všechno s tím souvisí...

pepitas
2. říj 2011

@drndapetka
Já právě nevím, jestli mě při té laparce zkontrolovali celou. Tenkrát jsem to těhotenství ještě nějak nekonzultovala s gynekologem. A krom těch srůstů a nějaké volné tekutině v břiše mně ani nic neřekl, takže těžko říct.

pepitas
2. říj 2011

@drndapetka
O profouknutí jsem neslyšela, ale určitě bych do toho nešla. Mně stačilo, když mně odřezávali čípek bez narkozy. To byl pro mě nezapomenutelný zážitek.

drndapetka
2. říj 2011

@pepitas cviky jsou to úplně jednoduché, je také možnost, že by rehabilitační sestra ( tuto metodu dělají jen proškolené rehábky) by pro Tebe našla nějaké vhodné varianty cviků ( obdoby), které by jsi cvičit mohla. Záda při nich nijak nezatěžuješ, spíše posiluješ (pomalu) a protahuješ.
Jinak s těmi depresemi- chápu tě ☹ Snažíme se o mimčo 4roky, otěhotněla jsem už 3x, z toho 2 přirozeně. Bohužel poprvé to bylo mimoděložní těhu (právě kvůli těm srůstům), po druhé spontánní potrat a po 1.IVF zamlklý potrat. Když jsme šli letos v dubnu na KET pro mražáky a nevyšlo to, tak mě to hrozně moc skolilo. Byla jsem zralá na psychiatrii 😔 manžel nevěděl co se mnou. Jednoho dne jsme se naštvala, vyhledala fyzioterapeutku, která dělá tuto metodu a začala jsem cvičit. Dala jsem se do kupy, zhubla 7 kilo ( to co jsem přibrala po 1:IVF a KETu), začali jsme hodně s manželem sportovat, cestovat,.....a zvládla jsem to překonat 🙂 Do tohoto pokusu jsem šla plná nadějí a optimismu, tak snad to k něčemu bude.

drndapetka
2. říj 2011

@pepitas tak máš určitě z nemocnice nějakou lékařskou zprávu po té laparce, ne? tam určitě bude napsaný co Ti dělali a nedělali. Když to vezmeš ke svému gynekologovi, tak Ti to určitě přeloží 😉 Mě by teda zajímalo, co se mnou dělali.

pepitas
2. říj 2011

@drndapetka
Pokud máš VZP, tak ta to PGD hradí. Jinak to stojí na třech embryích myslím 15 tisíc, ale nejsu si na 100% jistá s tou cenou. Nám ho nakonec nedělali proto, že to embryo nebylo ve stadiu hatchující blastocysty, takže to nešlo. Oni říkali, že to pokaždé nejde. Pojištovna to platí u třech embryí a pokud bys měla víc těch embryí a chtěla to udělat, tak za každé další embryo je to 5 tisíc. V Unice je to jak, nevíš?

drndapetka
2. říj 2011

@pepitas na Unice stojí PDG 38 tisíc. Nevím tedy jestli je to omezeno nějakým počtem embryjí, ale spíš ne, jinak by to v ceníky bylo napsáno, takže pokud chápu správně, tak i kdyby bylo embryjí i 10 zak cena je pořád stejná 😕 Ale to bych se spíš optala doktora, nám to nikdy nenabízeli, ani nebyl zatím důvod, tak jsem se o to ještě nezajímala. Nám při 1.IVF transferovali 2 hatchující blastocysty. Uvidím jak to bude teď. Zítra si mám naposledy volat, jak to vypadá a v úterý transfer. Strach pořád je, ale musím bojovat! 🙂

pepitas
2. říj 2011

@drndapetka
Zkusím se poptat u nás na rehabkách, třeba mně pomůžou... Musím bojovat, nedá se nic dělat. Odkud ta fyzioterapeutka byla, jestli se můžu zeptat? U nás je horší, že su na všechno sama, že manžel mě nemůže nějak podpořit. Jen na dálku. Jezdí s kamionem a dom přijede vždy tak jednou za 3 týdny na víkend. A to je hrozně málo. Při životě mě snad drží jen dcera, jinak už bych tady snad ani nebyla. Obdivuju tě, jak jsi to všechno zvládla... Klobouk dolů. Určitě vám to teď vyjde, moc ti to přeju!

pepitas
2. říj 2011

@drndapetka
Nám to PGD právě doktor doporučil kvůli mým výsledkům z genetiky a taky kvůli tomu prvnímu pokusu, který se nezdařil a my neměli ani jedno embryjko na transfer. Při tom druhém IVF mně zavedli embryjko, které nehatchovalo. Takže od začátku jsem měla velké pochyby, že to vůbec vyjde. Uvidíš, že zítra budou jen dobré zprávy a úterý hurá na transfer.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru