CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

pampeliska36
9. říj 2011

@betysek vypada to optimisticky a pozitivne 😉 😀 to je jak oaza!!!

pampeliska36
9. říj 2011

@kac3nka hele kocko a jak to vypada s tebou??? co jsem tak cetla na tvem blogu... kdy jdes na nejaky dalsi UTZ aby bylo to vase mimi viiiiiic videt 😉

ivetule
9. říj 2011

@pampeliska36 děkuju moc. Až dorazíme tak dám vědět. 🙂

kac3nka
9. říj 2011

@pampeliska36 Ahoj, ve čtvrtek 🙂 To budu 6+1tt. Zatím byla vidět jenom ta dutinka, tak doufám, že už se to někam pohne nebo z toho zcvoknu 😒 Jinak prý je to normální, že nešlo nic vidět, to mi napsal dr.F. Testy dělám pořád, protože mi to nedá a v ten čtvrtek mi můj doktor vezme i krev, tak uvidíme...A co ty? Budeš brzo stimulovat, co? 🙂

drndapetka
9. říj 2011

@bobecek79 Ty jsi zlatíčko, moc Ti děkuji 🙂 Jsi strašně hodná, sama máš trápení a ještě máš sílu mě tu povzbuzovat, opravdu Tě obdivuji, jsi strašně silná a máš zlatý srdce 😵 Taky mám nějakou pochmurnou náladičku, jsem sama, manžílek je přes noc v práci, tak nad vším přemýšlím, tak celkově nad životem, zachvátila mě nostalgie 😝 😀 Ráno moudřejší večera se říká, že 😉 Bude líp a čekají Tě už jen samé dobré zprávy, to špatné sis už vybrala a basta! 🙂

drndapetka
9. říj 2011

@kac3nka ano v 5+1tt je úúúplně normální, že jde vidět jen gestační váček ještě bez miminka, hlavně že je to v děloze, to je nejdůležitější 😉 Neboj, se, vše dobře dopadne, miminko každým dnem roste, v úterý už uvidíš srdíčko, moc Ti to přeji a držím pěstičky! 😵

drndapetka
9. říj 2011

Holky, já mám celý den hrozný pocit, že je něco blbě.....bolí mě bederka, mám takové cukance a stahy v pobříšku (v dfěloze), vystřeluje mi to do třísel, kyčlí a stehen....přesně takové to mívám před mrchou....strašně hnusný pocit....každou chvilku mám pocit,že se musím zákonitě rozkrvácet....nevím proč ale myslím furt na to, že jestli se to povedlo, aby to nebylo mimoděložní, když už jsem ho jednou měla....párkrát za den se mi totiž zamotá trochu hlava, jde na mě taková slabost, to jsem při mimoděložku měla....nechci trojčit, ale přijde mi to všechno divný, celý 4dny po ET žádný příznaky a teď najednou takový hnusný pocity. A mám šííílené modré žilky na prsách (ty tam mívám teda normálně ale teď vylezly tak moc, až jsem se vylekala 😕 )

kac3nka
10. říj 2011

@drndapetka Děkuji, já tobě taky držím pěsti ať se brzo raduješ 🙂 Akorát teda nechápu, proč mě můj doktor strašil s tím mimoděložním, když je gestační váček v děloze...?? 😕 To mi hrozí i tak? Já tomu asi nerozumím nebo co 😒 Do práce normálně chodím, mám ji jenom 3 dny v týdnu, ale štve mě ten můj šéf, který sice nekouří, když jsem tu já (po tom, co si s ním manžel promluvil), ale než přijdu, tak si zapálí nebo na záchodě, takže je to tu stejně jako v hospodě. Z toho teda nemám dobrý pocit...Jo a příznaky těhu nemám zatím žádné, jenom mi už roste břicho a sem tam ho mám jakoby napnuté 😕

lenceslava
10. říj 2011

Ahoj.Zkoušela jsem testovat a nic 😢

drndapetka
10. říj 2011

@kac3nka podle mě je to blbost....když je gestační váček v děloze, tak těhu je prostě nitroděložní, takže je to o.k.

drndapetka
10. říj 2011

@lenceslava 😢 Leni, drž se!!!!!!!

lenceslava
10. říj 2011

@drndapetka peti já si byla jistá že to vyšlo.A i když jsem říkala že jsem smířená se vším,tak nejsem.Strašně mě to bolí.

drndapetka
10. říj 2011

@lenceslava beruško, já vím, to by porazilo každýho, vždyť jsme přece lidi a né bezcitný stroje 😔 vůbec nevím co Ti napsat, vím, že Ti te´d žádné slova útěchy nepomůžou, ani lítost, nic....člověk musí být sám, vyřvat to ze sebe, promyslet si co bude dál....třeba ještě nějaká možnost je....určitě je! Já se v takových bezradných chvílích vždycky opřu o manžela a spolu vymyslíme jak to zvládnout. Holt fráze omýlaná milionkrát dokola, ale čas v tomto přpadě je jediný, co tu bolest dokáže léčit....a pohlazení od manžela! Já vím, to jsi nechtěla slyšet.... ☹ Zvládnete to, na Unice vymyslíte nějaký další bojový plán - a navíc - pampeliška mi říkala, že od novýho roku budou hrazeny pojišťovnou pokusy 4, takže ber to jako výzvu, že ještě máte šanci a naději.....tohle není konec, věř mi !

jimmy1
10. říj 2011

@lenceslava chjo... mrzí mě to ☹ on svou velkou vinu na tom, bude mít asi i ten problematický transfer ☹ přeci jen ta děloha nebyla při něm úplně v cajku, když ji museli přidržovat a tak. Já to tak měla při transferu v roce 2008. Kvůli tomu mi pak v roce 2009 transfer dělali nějakým jiným dvouplášťovým katetrem.
Taky jsem se tentokrát mooooc bála zkoušení průchodnosti děložního čípku, protože mě to vždycky předtím strašně bolelo, že se mi až zatmělo před očima. Ale tentokrát jsem to vůbec necítila, šlo to prý jako po másle, povídal pan primář. (to se zlepšilo po porodu, sice jsem měla sekci, ale už jsem byla naplno otevřená předtím).

Slova ti asi moc nepomůžou, ale drž se, jak píše @drndapetka čas rány zahojí a vymyslíte co dál. Fakt je mi to moc líto 😔

betysek
10. říj 2011

@drndapetka Nevím, jak to přesně je, ale na první schůzce nám dr.G. říkal, že když všechny 3 pokusy budeme mít na Unice a nepovede se, tak nám udělají i čtvrtý, který budou hradit oni. Manžel se ptal kolik takových mají, že prý minimum, že se snaží dělat vše pro to, aby to nemuseli hradit. Dál jsme se už neptali, prrttože jsme si říkali, že stejně půjdeme jen do jednoho, tak že ani nevím, co by jako Unica hradila, jestli to co platí normálně pojišťovna....

lenceslava
10. říj 2011

@drndapetka V případě asistované reprodukce budou pojišťovny ženám platit čtyři pokusy místo tří v případě, že při prvních dvou pokusech se bude používat jedno, nikoli více embryí. Takže pro nás žádná šance.Manžel pořád tvrdí,že ten minulý pokus by nám něměli počítat že se zdařil.A na stránkách mají napsané toto:Ultrazvukové ověření těhotenství.
Při pozitivitě testu je četnost těhotenství a jeho uložení v děloze potvrzeno ultrazvukem (UZ). UZ se provádí dva týdny po těhotenském testu. Je to počátek 7. týdne těhotenství, embryo měří v té době již 3mm a musí být patrna také srdeční akce. Při tomto nálezu hovoříme o klinickém těhotenství a výsledek IVF léčby je pozitivní.
Já se na ten ultr ani nedostala takže.....

lnk
10. říj 2011

@lenceslava je mi to strašně moc líto 😢 tak jsem moc jsem ti fandila. nevím co říct. mně slova nikdy moc nepomáhaly, potřebovala jsem se z toho vybrečet, oklepat, zapomenout. takže to chce čas.

lenceslava
10. říj 2011

@jimmy1 já vím že to mohl být problém.Ale pořád mi nejde do hlavy proč to nešlo.Když mi dělal dr frgala tu dilataci před transferem ta to prý šlo v pohodě.Tak proč je to jednou tak a podruhé jinak?

lenceslava
10. říj 2011

@lnk jsi hodná,Jenže já už kvůli tomu vyplakala tolik slz.

drndapetka
10. říj 2011

@lenceslava přesně tak.....takže bych to předhodila na auditu a byla nekompromisní ! Mimoděložní těhotenství sice je těhotenství, ale asi bych o tom debatovala....Taky jsem někde četla, že VZP hradí částečně i 4. pokus (léky,...), na to bych se taky optala.....Vždycky je šance, já bych to nevzdávala!

drndapetka
10. říj 2011

@betysek ano Unica zaplatí za Tebe 4.pokus, ale jen v tom případě, že ani v jednom v těch předchozích 32 pokusech, nevznikne těhotenství, a Lenca minule otěhotněla-ale bylo to mimoděložní, takže to je slovo do pranice, asi bych to nadhodila a bojovala

lenceslava
10. říj 2011

@drndapetka no uvidíme.

drndapetka
10. říj 2011

@lenceslava určitě bojuj....až se oklepeš....stojí to pořád za to! Moc na Tebe myslím. Kdyby jsi chtěla, tak bych se Ti mohla na Unice na to mimoděložko zeptat jak to je , až tam půjdu

lenceslava
10. říj 2011

@drndapetka jsi hodná,ale já se na to optám.

drndapetka
10. říj 2011

@lenceslava samotné by mě to zajímalo, protože já jsem zas neměla při potvrzovacím utz srdíčko, takže vlastně léčba IVF by se taky neměla považovat za úspěšnou, ale to asi je už moc troufalé nadhazovat.....tak pak dej vědět co Ti na to řekli....

bobecek79
10. říj 2011

@betysek jj,nám taky říkali,že tři platí pojištóvna a když se nepovede,tak 4 pokus je od nich grátis,tak nevím.. 😒

bobecek79
10. říj 2011

@lenceslava drž se a nevzdávej to,vím jak se cítíš. Mě je taky někdy z toho mizerně. Já se vybrečela a mám velkou podporu u manžela. Bojuj a určitě něco vymyslíte,jak s manželem tak s pomocí Unici.

jimmy1
10. říj 2011

@lenceslava @drndapetka to mimoděložní těhu nemůžou počítat jako úspěšné IVF!!! A taky jsem slyšela, že pojišťovna proplácí ještě nějaké léky ve 4. pokusu, ale už neplatí ty ostatní procedury, tak třeba to ještě nějak zkoulíte 😉

teckovanaorchidej
10. říj 2011

@lenceslava kočenko, drž se, co takle testnout Reprofit, jen tak nezávazně, zkusit minimálku nebo soft, jsi nabuzená, nemuselo by se čekat, je to levnější a jsi mladá (na rozdíl ode mě třeba) a mohla bys paradoxně zareagovat. Píšu schválně Reprofit, jestli tě to zajímá, tak IP. Myslím, že za konzultaci nic nedáš. Moc na tebe myslím.

lnk
10. říj 2011

@lenceslava leni, to mi povidej, ja vybrecela uz snad cely jezero za tech 5 let co marne touzim po diteti... ach jo, je to na houby, je mi to moc lito, sama nevim, co mam delat se sebou, takze tezko radit ostatnim, ale moc dobre vim, jak ti ted je, myslim na tebe a je mi moc smutno... 😢

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru