CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

hanulkasa
23. črc 2016

Já s tím počítám @ink. V prosinci se budu asi kutalet.. 😀 😀

andela01
23. črc 2016

@lnk já si to užívala. Nic mi nebylo a ještě na sále jsem se ptala, jestli by to nešlo o čtvrt roku prodloužit😂 ale já jsem asi výjimka. Snad to byla radost , že jsem se po taaaak dlouhé době dočkala 😉

lnk
23. črc 2016

@hanulkasa
@andela01 já si bohužel "užívala" s oběma. s oběma jsem krvácela, s oběma jsem trávila čas v nemocnici a doma v posteli, s oběma jsem si užívala čtyřicítky vedra s megapupkem a s oběma jsem měla komplikace u porodu. dejte pokoj 😀 jo a jako bonus jsem s oběma několik měsíců zvracela 😀 😀 😀

andela01
23. črc 2016

@lnk amen 😂😂😂

lnk
23. črc 2016

@andela01 😀

boba245
23. črc 2016

@andela01 supeer, tak to budeme tehulkovat spolu 🙂

andela01
23. črc 2016

@boba245 jasňačka. To dáme 😉 tak tfuj tfuj tfuj😉

andela01
23. črc 2016

@boba245 a třeba se tam i potkáme. To by byl mazec, kdyby jsme měly KET v jeden den, co? 😂

boba245
24. črc 2016

@andela01 jasneee 🙂 tfuj tfuj tfuj 🙂
clovek nikdy nevie a svet je ozaj maly, tak aj stretnutie je mozne a bola by to velka sranda ak sa tam stretneme 😀

lnk
26. črc 2016

tak. za hodinku mi praskne plodová voda a jedu do porodnice... 😀 hrozné, jak rok po té jsou ty stavy úplně živé... 😀 ale vím, že u prvního jsem to měla také tak. jakoby to bylo právě dnes... 🙂

dajanna
29. črc 2016

Ahojky holky.Máme za sebou 2IVf a teď 5.8.nas čeká první KET.Máme dva mrazáčky a teď jse rozhodujeme či jedno nebo obě.Spíš mám strach a obavy,že to opět neklapne.Máte některá zkušenost které vyšel KET na poprvé.?

hanulkasa
29. črc 2016

Ahojky @dajanna. Nám vyšel ket na poprvé. Dávali jsme dvě. My je měli po dvou zamrazene. Při ET jsme dávali jedno.

dajanna
29. črc 2016

@hanulkasa Taky jsme při obou ivf dávali jen jedno.Já jsem od první chvíle rozhodnuta že obě ale manžel váha skrz rizika.Tak nevím.Je to dilema.Snad to tentokrát už klapne.

hanulkasa
29. črc 2016

Já jsem byla předem rozhodnuta že pokud nevyjde ET, dáme pak už dvě. I tak se chytlo jedno. @dajanna

dajanna
29. črc 2016

@hanulkasa tak to já taky ale v úterý jsem byla na kontrole a manžel si nechal říct pro a proti a teď váha.Tak do pátku máme ještě docela čas.Snad se rozhodne pro dvě.První ivf jsme byli v repromede a to jsme neměli žádné mrazáčky a teď jsme v unice a jsme milionkrat spokojenější a i mrazáčky máme.

hanulkasa
29. črc 2016

Já tam byla spokojená. Určitě jsou jistá proti a oni raději dávají jen jedno, je to i trend teď. Říkal mi to i můj doktor který kdysi taky pracoval na klinice. Že není zájmem produkovat dvojčata. Ale já měla jasno po tom co se jedno nechytlo. @dajanna

dajanna
29. črc 2016

@hanulkasa nechci zažít znovu to zklamání a znovu ty nervy.Vždy nejdelších 14dni v životě.No asi budu muset zapracovat a přesvědčit muže, ze jdeme do dvou.😉

hanulkasa
29. črc 2016

No nedelala bych to jinak, ani az si pujdeme pro sourozence, pokud nepujde prirozene. Hlavně jestli můžu radit, tak fungovat normálně jakoby nic. Byla jsem hned druhý den na velké procházce. Dala jsem si i male pivo, když byla chut. Sexu jsme se po 3 dnech nevyhýbali. Pan dr. Frgala říkal, že normálně ženský taky fungují se vším všudy. Takže žádný ležení, to se akorát moc pozorujes. @dajanna

dajanna
29. črc 2016

@hanulkasa ano tak říkal že ze 3dny v klidovem režimu a pak normálně fungovat.asi to tak nějak udělám páč vždy jsem se snažila odpočívat a dávat pozor.ale teď to udělám jinak.Zkusím změnu a uvidíme.

hanulkasa
29. črc 2016

Já to při ket udělala úplně jinak, řekla jsem si že jestli to má být tak bude. A tím že budu ležet a pozorovat se, budu mít jen nervy. Budu ti držet pěsti @dajanna 😆

dajanna
29. črc 2016

@hanulkasa děkuji moc.

andela01
29. črc 2016

@dajanna my si taky nechali zavést dvě a máme jednu holčičku 😉 a po prázdninách nás čeká KET a opět budeme dávat dvě, máme je tak zmrazené. A klidový režim jsem držela taky jen ty tři dny, pak fungovala, ale těžkým věcem se raději vyhýbala. Ale luxovat jsem nemusela celý těhu 😂😂 chlap se bál, tak luxoval sám 😉

andela01
29. črc 2016

@dajanna jooo a držím palečky😉

lnk
30. črc 2016

@dajanna já bych dala jen jedno. co se má stát, to se stane. dvojčátka už bych neriskovala. je to příliš mnoho rizik. my dvakrát zkoušeli dvojčátka při KET a nevyšlo ani jedno. potřetí jsme dali jedno, a to klaplo, počtvrtý jsme opět dali jedno, které se nám rozdvojilo a pak jsem hned dva dny po testu začla krvácet, krvácela jsem poměrně dlouho, jedno odešlo, druhé se naštěstí udrželo.
doporučuji neležet vůbec. u obou dětí jsem normálně fungovala, jen jsem nevysávala, nevytírala, nevěšela prádlo nahoru, netáhala nic těžkého, ale normálně jsem fungovala, chodila, pracovala. už ani nevím kdo, ale některý z doktorů v unice mi doporučil neležet, aby se děloha prokrvila, první tři dny jsou rozhodující, takže pěkně i červené vínečko na prokrvení a nám to teda vyšlo u obou 🙂 přeju hodně štěstí! 🙂

hanulkasa
30. črc 2016

@ink má pravdu v tom že neležet, taky ani ty tři dny jsem neležela. Fungovat na pohodu, co tělo dovolí. Jasně že když mě začalo bolet břicho, tak jsem pribrzdila. Hlavně udržet psychiku max v klidu. Doktor Frgala rikal ze klidně můžu i jít si zaplavat, vyplatit endorfiny, ať tělu nechybí. Jen prostě netahat nic těžkého.

dajanna
30. črc 2016

To je otázka.dilema.První dva transfery jsem to měli po jednom embryu,tak teď si říkám že zkusíme dvě,když se to po jednom nepodařilo.Zkusím moc neodpocivat a nehlidat se abych na to myslela co nejméně.Furt ale přemýšlím.

hanulkasa
30. črc 2016

To je jasny že člověk nad tím přemýšlí, a nervózní je. Ale chce to asi zaměstnat tělo i mozek. Manžel byl se mnou doma v tu dobu a nenechal mě ležet, furt jsme někde byli. Na rozdíl od toho prvního, kdy jsem se akorát pozorovala. @dajanna

dajanna
30. črc 2016

No právě.co má člověk dělat,když do práce nemůže a manžel je od rána do večera v práci.To je taky naprd.Něco budu muset vymyslet.ale určitě se posnazim to udělat jinak.

hanulkasa
30. črc 2016

Zaměstnat třeba mamku, tchyni, kamarádku, každý den někoho. A o víkendu manžela. 😊 @dajanna

dajanna
30. črc 2016

@hanulkasa ano udělám to tak.hlavně se ještě teď rozhodnout.ale asi zůstanu u těch dvou.pokud se mají uchytit tak se uchytí po jednom či po dvou.ma-li to tak být tak se to podaří.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru