CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

drndapetka
12. zář 2011

@lenceslava hele, já jsem si ke své mudře vzala rozpis, abych jí ukázala, že IVF podstupuji - to je myslím dobrý důkaz, ne 😀 měla jsem pak pro ni nachystanou zprávu s indikační poradny - moje mudra má ráda vše zapsané a pořádek v papírech 😉 Jinak mi bylo řečeno, že ona mi nemůže napsat neschopenku s diagnozou, že podstupuji IVF, že prý musíme spolu vymyslet nějakou jinou vhodnou diagnozu, při které můžu být doma déle jak měsíc 😕 Pak se prý dá diagnoza přepsat na jinou. Diagnoza se stejně zaměstnavateli nesmí říct, takže to je celkem fuk. Já tam mám myslím napsanou bolest v podbříšku. Pak to přepíšeme na rizikové těhu....DOUFÁM 😉 Jinak jsem si hrozně moc přála ty delší vycházky, jak už jsme si o tom psaly, ale dostala jsem stejně jako na Unice, na 4 hodiny, nejdřív jsem se chtěla ozvat, ale ona mi to mudra oznámila tak nějak zřetelně, že jsem pak ani nepípla a bala jsem vlastně ráda, že mám PN už teďka-vlastně o 14dní dřív, protože na Unicu mám jít podle rozpisu Unicy až 20.září na UTZ. Ještě se mě ptala od kdy do kdy ty vycházky chci, tak jsem jí řekla od 16-20h. tak se divila, že tak pozdě 😠 Ale jinak jsem opravdu ráda, že jsem už doma. Neomezené vycházky od mudry asi nečekej, pokud to není Tvá známa nebo jí nějak "nepodplatíš".....oni Ti doktoři jsou asi taky hodně v těch neschopenkách hlídaní, tak si krejou asi záda a nerozdávají ty neomezené vycházky kde komu , taky si myslím, že to nemůžou napsat u každé diagnozy 😒

drndapetka
12. zář 2011

@lenceslava tak šup šup vitamín C, doma v klidu, a´t jsi do ET fit , v práci na Tebe tak akorát každý bude kýchat ...je teď zase nějaký období, že kolem mě všichni prskaj 😠

lenceslava
12. zář 2011

@drndapetka no mě právě sestřička říkala že mám donést nějaké(neříkala přesně jaké)papíry a určitě mi to paní doktorka napíše. já nevím ,asi to nechám být a nechám si je napsat na unice.už jsem měla nesch na konci srpna kvůli viroze,právě kvůli tomu abych byla na et fit.Uvidíme jak to bude zítra,doufám že to bude redy,určitě je to po tom prednisonu.Zase si říkám že je blobst když je prednison na snížení imunity ta si ji zvyšovat céčkem nebo třeba echinaceou.SAKUA sakua.

drndapetka
12. zář 2011

@lenceslava jj, po Prednisonu ☹ Já mám taky už tak dost svojí imunitu na prd, a když jsem brala minule Prednison před KET, tak jsem chodila do práce až přímo do transferu (protože na Unice mi dřív nechtěli PN dát), a bylo to na jaře, chřipkový epidemie, tak jsem cosi chytla, a na sálku při ET jsem se dávila kašlem, sestřička (ta blon) mi pak řekla, že to teda není vůbec dobrý, když jsem tak nemocná 😔 Kor když dělám s lidma, tak se to fakt nedá, to i kdyby šlověk do sebe sypal tuny vitamínů, tak kdykoliv může lehnout. Psala jsem si o tom s Vodni - pár stránek dřív - a ona taky brala vit. C před ET, aby byla redy. Myslím si, že vit.C stejně přijímáš v potravě, takže na Prednison to nebude mít nějaký vliv, že bys snižovala jeho účinek. Zkus kdyžtak pásnout na meil p. Dr.F. , on mi vždy ochotně odepíše na cokoliv 😉 Kolikrát jsou ty moje dotazy opravdu "trojčivé", ale pan doktor je super, tak mu zkus písnout, jestli vit. C x Prednison jestli je to o.k. Já teda každý den piju rozpustný Celaskon 500mg a myslím si, že fakt neva

drndapetka
12. zář 2011

Tohle mi napsala tenkrát vodni:

vodni @drndapetka Já bych asi volila šumáky C (additiva má hodně vysoký obsah -http://www.samoleceni.cz/8595026100114/additiva... ) beru to v chřipkovým období. Taky jsem se před stimulkou bála něco chytit (byl podzim, začínala zima a prskali všichni) a nechytla, ani s prednisonem A s lidma jsem taky v kontaktu
7. zář ve 13:13 • čeká miminko, termín má v září 2011 (41. tt) • Odpověz • To se mi líbí • •

teckovanaorchidej
12. zář 2011

holky, neomezené vycházky jsou možné a rozhoduje o tom váš ošetřující lékař, praktik nebo gyndař, koukněte:
Podle ustanovení 56 odst. 4 o povolení vycházek nebo změny jejich rozsahu a doby a o změně místa pobytu v době dočasné pracovní neschopnosti podle odstavce 3 věty první a třetí rozhoduje ošetřující lékař; o změně místa pobytu rozhoduje ošetřující lékař jen na základě žádosti dočasně práce neschopného pojištěnce. Pokud dočasně práce neschopný pojištěnec požádá o povolení vycházek nebo změny jejich rozsahu a doby nebo o povolení změny místa pobytu v době dočasné pracovní neschopnosti a ošetřující lékař vycházky nebo jejich změnu nebo změnu místa pobytu nepovolí, vydá ošetřující lékař rozhodnutí o tomto nepovolení, jen pokud pojištěnec vydání tohoto rozhodnutí požaduje......atd. Záleží vyloženě na dr, já je měla od své prakt. lékařky.

drndapetka
12. zář 2011

@teckovanaorchidej ano, možné sice jsou, ale dá je málokdo 😠 záleží na doktorovi, málokdo je tak štědrý

lenceslava
12. zář 2011

@teckovanaorchidej čauky,Něco podobného jsem taky četla,ale co člověk nadělá když mu je doktor prostě nedá.

teckovanaorchidej
12. zář 2011

@lenceslava
@drndapetka to je blbý, no. Ani praktik, gyndař, alergolog, očař - nikdo nechce?

lenceslava
12. zář 2011

@teckovanaorchidej já se na to neptala.Zítra si zavolám mojí gyn znova protože se s ní musím domluvit přesně co a jak a zeptám se jí na to.

bobecek79
12. zář 2011

holky, když jste stimulavali a píchali injekce,bolelo vás pořád bříško??? Mě skoro nebolí,jen občas,spíš ráno a večer...

lenceslava
12. zář 2011

@bobecek79 já ho měla takové nafouklé,a cítila jsem dost vaječníky.

bobecek79
12. zář 2011

@lenceslava to mám taky pocit nafouklého břicha. Přidali mi puregon ještě o 25 jedn,tak jsem zvědavá. Po posledním UTZ reagovaly dobře...ale nervy začínají... ☹

lenceslava
12. zář 2011

@bobecek79 ne dobrý to bude.Fakt věř mi.Já to zařídila že nám to všem dobře dopadne 😉

jimmy1
12. zář 2011

Tak jsem konečně doma 🙂 na cévním to dopadlo OK, průtoky nohou jsou dobrý, trombóza prý nee, tak jsem ráda 😉 Prý to od cév nebude, ale mám napsané zdravotní punčochy a mám si to mazat dolgitem. Prý to může dělat ten můj zpropadenej Bechtěrev 😠 a nebo to může být něco jinýho 😝 mám ale přijít za týden na kontrolu a že mi pak vezmou i krev. Kdyby se to zhoršovalo, tak si mám přijít dřív 😉

drndapetka
12. zář 2011

@jimmy1 no uf, tak aspoň že tak 🙂 Určitě to bude lepší, může to být klidně jen tím počasím. Mě zase dneska bolelo hrozně levé koleno a to se mi ozývá, když je dusno (horko) nebo když je těsně před deštěm 😉

Já dneska měla krásný večer. Byli jsme s manžílkem po půl roce v cukrárně, pěkně jsme se nadlábli 😀 Já chytnu vždycky chuť na sladké jednou za měsíc, ale když ho pak nemám, tak jsem pěkně protivná 😅 Takže jsme slupla jednu francouzskou palačinku s tvarohem, oříškama, čokoládou a šlehačkou a ukojila jsme zase na chvíli svoje chutě 😀

Jinak mě bolí záda, prsa, bříško, ale mrcha furt nic, jen špiním, tak fakt nevím, doufám, že už se to konečně rozjede v mrchu, už bych ráda začala píchat 🙂 jen doufám, že to nezůstane jen u špinění, jak jsme to měla před 2 měsíci, že jsem jen špinila a byla to mrcha....kdo to má pak poznat? 😕

@bobecek79 mě je tlačilo břicho, na pravé a levé straně, jak jsou vaječníky a když jsem zapla rifle, tak mi to bylo nepříjemný, musela jsem ke konci chodit už s odeplým knoflíkem 😝

drndapetka
13. zář 2011

Ahojky, tak jsem se konečně rozkrvácela 😵 takže od čtvrtka začínám píchat 😀 A pokud to půjdevše dle plánů, tak by mohl vyjít ET na 1.10.2011 😉

jimmy1
13. zář 2011

@drndapetka super 😎
Nám dneska přijede táta, tak už se na něj těšíme 😵 musím rychle uvařit Martínkovi polívečku co bude mít k obědu, abysme mu pak mohli jít naproti k busu.

drndapetka
13. zář 2011

@jimmy1 jééé, Vám taťka nějak pracovně odjíždí pryč?

drndapetka
13. zář 2011

Jsem si myslela, že po Marvelonu budu nafouklá, že přiberu a teď jse stoupla na váhu a mám ještě o kilo a půl míň 😲 a to nedržím žádný diety, ba naopak jím pořád, neustále mám něco v puse 😅 tak nevím jestli se mi nějak rozjel metabolismus, ale moc se mi to nelíbí, já teď chci spíš přibírat 😀

jimmy1
13. zář 2011

@drndapetka jj táta jezdí do práce na turnusy... 5 dní je v práci 😨 a pak je 3 dny doma 😵
Tak to já s přibíráním asi mít problém nebudu 😝

teckovanaorchidej
13. zář 2011

@drndapetka gratuluji k m, teď už to povalí 🙂 🙂

drndapetka
13. zář 2011

@jimmy1 já vloni za stimuli (od Marvelonu po ET) přibrala 2 kila, pak další 2 kila po hyperstimuláku, pak v dubnu při KET další 2 kila asi z hormonů, od května se mi do dnešního dne podařilo shodit 8 kilo, takže mám jetě o 2 míň, než jsem měla vloni před IVF, ale úplně mě překvapilo, že mi jen stačilo začíst jíst 5-6x denně malé porce, cvičila jsem jen Mojžíšku, což nejsou žádný cviky na hubnutí, spíš jen protahovačka, a stejně jsem tolik zhubnula 😕 Já totiž byla zvyklá v práci v tom stresu snádat na oběd, obědvat večer 😀 A tělu se to nelíbilo, tak to šlo nahoru 😒 Jenže teď si říkám jestli jsem neshodila moc a rychle, aby to bylo pro tělo dobré....třeba včera jsem měla během dne párkrát bušení srdce, úplně mě to vylekalo, tak nevím jestli to není tím Prednisonem, nebo tělo volá o pomoc z jiného důvodu.....
Jéé, s tím taťkou....to já znám....Michal je voják, jezdí na cvičení, na kurzy, někdy ho mívám i týden pryč, kor přes zimu to bývá masakr 😢 Navíc mu teď schválili misi na leden 2013 do Afgánistánu,nemá to rozkazem, ale chce tam jet sám. Tak z toho nejsem dvakrát nadšená a pevně doufám, že se nám teď podaří otěhotnět a on si to rozmyslí až bude prcek s námi a raději zůstane doma 😵

@teckovanaorchidej děkuji 🙂 teď už to bude fičák 😀 doufám, že s dobrým koncem 😉

lenceslava
13. zář 2011

@drndapetka gratuluju k mrše.Teda ale to manžovo povolání ti nezávidím,hlavně ta představa že by jel někam do války bojovat. ☹ Jinak já zvažuju jestli dochodit práci až do neděle jak jsem původně chtěla,nebo se na to vykašlat a jít zítra k mudře.Myslím že bych to v práci přežila,bolí mě trochu v krku,hlava a mám zimnice,ale zvládla bych to tam,jenže dneska tam zrovna dvě kolegyně pěkně prskali.Nechci být potvora a nechat je v tom,ale mám strach že by se mi to nachlazení mohlo táhnout do et a pak si tím něco po.....

andinecka
13. zář 2011

@drndapetka
jak píšeš o té blond sestře ze sálku - tak ta mě při OPU nadala, jakto že jsem jim neřekla, že mám potíže se srážlivostí. Já vůbec nechápala o čem mluví a protože mě to pak nedalo, zašla jsem na hematologii ( a tam mi něco našli) i díky této sestře mám Zuzanku.

Jinak já měla OPU 15.11. a od 18.11. jsem si na Unice nechala napsat neschopenku

drndapetka
13. zář 2011

@andinecka jj, já mám taky špatnou srážlivost krve, vím to taky díky Unice, brali mi po posledním potratu krev na hematologii a na genetiku, takže mi zjistili zvýšenou srážlivost a budu píchat Clexane. Sestra není zasař tak bezcitná jak vypadá, naposledy když mi nemohla na po třetí vzít krev, tak se mi strašně omlouvala, že nerada lidi trápí, že jí to mrzí a byla strašně hodná. Já měla rozpíchaný ruce a bylo mi to jedno, ona mě pomalu hladila po vlasech.....jen mě štve, že se neumí usmát, já mám ráda usměvavé lidi 😉

drndapetka
13. zář 2011

@lenceslava hele, já být tebou, tak jdu hned. teď Ti je ještě "jakž takž", zítra můžeš mít horečky a může Ti být blbě. Vím, že v tom nechceš kolegyňky nechat samotné, já se taky pořád na ně ohlížela, protože vztahy máme dobré, ale mysli teď jen na sebe a basta. Volala jsi už té gyndařce kvůli té PN?

drndapetka
13. zář 2011

@lenceslava vzpomeň si na mě, já minule při KETu byla úplně vyřízená, nachlazení se mi táhlo 3 týdny, protože jsem chodila až do transferu do práce a tam na mě prskala tuna lií 😠 Kdybych si vzala PN dřív (řekla své gyndařce nebo obvoďašce), tak bych šla na ET v pohodě, ale pořád jsem si připadala nenahraditelná 😅 Houbelec, každej je nahraditelnej, takže se na ně teď vyprdni a jdi si za svým snem 😉

lenceslava
13. zář 2011

@drndapetka no tak dobré vztahy na pracovišti u nás rozhodně nehrozí.(až na pár vyjímek) gyn jsem nevolala,bohužel jsem celý den neměla čas.Uvidím pokud zítra půjdu ke své obvodní co mi řekne. třeba se domluvím rovnou s ní.Já právě říkala manžovi že bych neměla být nemocná když půjdu na et,samo řekl že mám být doma.

drndapetka
13. zář 2011

@lenceslava ET máš už za 17 dní, pokud chytneš nějakou virozu, tak budeš mít co dělat, aby jsi byla úplně do té doby fit. Tak poslechni manžela 😉

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru