CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

jimmy1
22. zář 2011

@ink jéééé, tak to budeme "bojovat" zároveň, my jedeme na zahájení zítra 😵 máš dlouhý nebo krátký protokol? jsem zvědavá jako opice, že? 😝 a s těma hormonama to máme podobně, už se na sebe mooooc těším, jak budu zase "příjemná" 😀

lnk
22. zář 2011

@jimmy1 já jdu jen na KET, vyzvednout si poslední bojovníčky z mrazáčku... 🙂 kvůli tomu OHSS už manžel další celý cyklus podstoupit nemíní, takže je to moje poslední šance... 🙂 ale moc nadějí do toho nevkládám. posledně mi dr. Gogela říkal, že to vypadá, že ta kvalita asi nebyla kvůli OHSS úplně nejlepší, tak spíš tam jdu, protože se mi nechce mrazáčky nechat "zlikvidovat"... takže pocity jsou rozporuplné a potřebovala jsem na to rok a půl, abych se k tomu přemohla...

jimmy1
22. zář 2011

@ink hmm, ale třeba zrovna tady bude to správný embryjko 😉 u nás to byl z 8 embryjek jen právě Martínek 😵 tak držíme pěstičky, ať to konečně vyjde 😵

drndapetka
22. zář 2011

@lnk to to Tě chápu, musí to být pěkný záhul na psychiku ☹ Já jsem byla těhotná už 3x, z toho 2x přiorzeně, poprvé to bylo mimoděložní těhotenství, po druhé spontánní potrat v 6.týdnu a po třetí bylo těhu z 1.IVF - skončilo zamlklým těhotenstvím v 7. týdnu 😔 Hormonů jsem si taky užila za poslední 4 roky dost 😝 navíc mám polycystické ovaria, takže ovulka v přirozeném cyklu tak max. 2x do roka. Pomohlo mi trochu cvičení podle Mojžíšové. Mám za sebou 4 laparky, které mi způsobili srůsty, takže mám pravý vejcovod neprůchodný, tudíž pro mě přirozené otěhotnění celkem risk. Je sice pěkně, že jsem "chytlavá", ale když těhu neudržím...no je to na prd. KET letos v dubnu nám nevyšel, tak opět stimuluji. Dávám tomu poslední možnost, pak už jedině příroda. Zjistili mi teď po tom posledním šoku, že mám zvýšenou srážlivost krve, tak budu píchat po ET miniheparin, tak snad to bude právě to, proč jsem potrácela.
A všechny pokusy jsi absolvovala na Unice? Dělali Ti nějaké vyšetření?
Je nás tu teď hodně snažilek, tak snad bude plodný podzim 🙂

drndapetka
22. zář 2011

@bobecek79 Eliška je přirozeně 🙂Včera jsme se o tom s betyskem bavily 😉

drndapetka
22. zář 2011

@lnk ty taky, chuděro ☹ Já po OHHS naposledy tak manželovi brečela, že jsem mu řekla, že další pokus IVF neexistuje, že tak trpět už nebudu. No a vidíš, už jsem zas tady 😀 A mám z OHHS strach 😝 I když mám teď antagonistickej protokol, tak stejně ty moje PCO vaječníky dělají svý, včera jsem měla na UTZ 18 folikulů, minule to tak taky začínalo, nejdřív 17, pak 20, a při OPU 25 vajíček 😕 Tak snad teď bude míň a nebude mi zle, protože OHHS je největší hnus, co jsem kdy zažila 😔 To KET je v tomto fakt super! Držím bojovníčkovi pšěstičky 🙂

lenceslava
22. zář 2011

@betysek ahojky mě taky řekli že marvelon dávají kvůli tomu aby cyklus mělí víc pod kontolou a tím pádem mužou vše přesněji naplánovat. A pregnyl po opu je právě kvůli podpoření těhu. To mi dnes vysvětlil dr frgala,takž píchám pregnyl do zadku a tím se dostávám k dnešní opu, Bylo 7 vajek(nevím jestli budou všechny použitelný,to mi ještě embryoložka nebyla schopná říct.Pokud vše dobře půjde et by byl v úterý.

teckovanaorchidej
22. zář 2011

ahoj kočenky, držím vám palce, čekám samé dobré zprávy, je ten plodný rok králíka nebo čeho 😎 😎
K tomu Pregnylu, to asi fakt individuální, měla jsem 14 oocytů a Pregnyl žádný. Marvelon jsem brala a pošpiňovala taky trošku. Tak se držte navzájem, hodně štěstí a brzy // 😉 😉

drndapetka
22. zář 2011

@lenceslava takže opět šťastná 7 🙂 Super, gratulka! Určitě budou použitelné, když tak rychle vyrostly, tak chtěli být rychle oplodněné a co nejdřív zase zpět v bříšku 😵

teckovanaorchidej
22. zář 2011

@lenceslava čáááááu, no tak super, 7 bojovníčků, držím ti všechny palečky 🙂 🙂 🙂 🙂

drndapetka
22. zář 2011

@lenceslava Leni, takže nakonec Pregnyl pícháš? A když Ti bude blbě, tak nic, jo? Řekli Ti po OPU jaký jste měli spermio, nebo to ještě taky nevěděli? Já se minule neptala, tentokrát bych se chtěla optat. My doma průběžně "vyprázdňuje", prý to zvyšuje počet a kvalitu spermií, tak uvidíme 😀 Vloni jsme měli před OPU 12ti denní půst 😝 bylo mi tak blbě z hormonů, že nebyla nálada 😅

lenceslava
22. zář 2011

@drndapetka ani spermio neměla napsané,ale zeptám se zítra až budu volat,jj pregnyl píchám,teda manžel,sestřička se divila když jsem jí řekla že jsem ho při prvním pokusu píchala do břicha,ted se píchá do zadku jako agoš,to bude manžel mít radost.Doufám že mi po něm nebude tak špatně jako poprvé.My právě moc pytlíky nevyklepáváme,s těma našema chlupáčema je to komplikovaný,spí s námi v pokoji tak aby si taky nechtěli hrát 😉 Využíváme dní kdy jsme někde na návštěvě(přes noc) 🙂

drndapetka
22. zář 2011

@lenceslava jj, Pregnyl 1500 se píchá do zadku. já to při KETu taky nevěděla 😕 Volala jsem sestřičce, že mi dala špatný jehly - moc dlouhý 😀 Tak mi to vysvětlilo. Mě bylo špatně jen po Pregnylu 5000, ten 1500 je slabší, tak snad by Ti to nemělo nic dělat. Kočičáci s Vámi spinkaj v posteli? 🙂 To nepotřebuješ ani peřinu, Tě zahřejí sami, že? 🙂 škoda, že jsem alegická na chlupy, jinak bych taky staršně moc ráda zvířátko domů. jediná možná je pudl nebo yorkšír, ti mají vlasy místo chlupů, ale já na ty malý pejsky nejsem, mám ráda ty veliký - třeba mastívy nebo kane korso, to by do bytu nešlo 😀

lenceslava
22. zář 2011

@drndapetka no já právě poprvé i ti 1500 píchala do břicha,Vím že když mi bude zle tak tu další dávku píchat nemusím,ale kkdyž už je ti zle tak je to jedno,musíš to vydržet(ale tím nechci nikoho děsit) Jdu se dospat.

drndapetka
22. zář 2011

@lenceslava jj, musí se to vydržet, ale to hcg klesá, takže je pak líp. Odpočiń si, zatím paaaa

betysek
22. zář 2011

@bobecek79 Eli jsme měli přirozeně. Sice jsme se snažili rok, ale nakonec se zdařilo. Teď to bude naše 1.IVF.

drndapetka
22. zář 2011

@betysek a o druhé mimi jste se snažili jak dlouho, než jste šli do Unicy?

lnk
22. zář 2011

@drndapetka taky sis užila... hůř než já... já jsem si vždycky po dalším sněhobílým těhotenským testíku říkala, že je lepší neotěhotnět vůbec, než o to potom přijít... To bych už asi vůbec nezvládla. Takže v tomto tě obdivuju a držím pěstičky. 🙂 Já mám taky polycystické ovaria. Všechny pokusy jsem absolvovala na Unice. Jediné testy co mi dělaly byly z krve, které tady dělají asi všem. jinak nic. Ještě mi řekli, že mají podezření i na endometriozu, ale jelikož mám polycystické ovaria, tak prý nemá smysl řešit endometriozu, že by to stejně nic nevyřešilo... Takže jinak nic.

lnk
22. zář 2011

@drndapetka OHSS byla kapitola sama o sobě. vyšly mi špatně testy na hormony, tak mi nedříve nasadili minimální dávku s tím, že ten cyklus nebude ukončen odběrem vajíček, protože se mi žádné nevytvoří, ale že oni potřebují zjistit, jak vůbec na hormony reaguju... no tak dopadlo to tak, že po téměř minimální dávce hormonů jsem měla víc než 20 vajíček, OHSS jako prase, že mě manžel musel odvézt do nemocnice, kde mi ani nechtěli věřit, že mám po odběru, protože jsem měla vaječníky narvané... manžela jsem tak vyděsila, že když mě konečně prospustili domů z nemocnice a zdárně jsem přežila, tak na mě křičel, že tohle už v životě absolvovat nebudu, ať na to zapomenu... 😉 ale ani mi to říkat nemusel, protože já už si to po druhé zopakovat nemíním... 😉

lnk
22. zář 2011

@lenceslava já jsem si pregnyl také píchala poprvé do břicha, až u dalšího do zadku, podle mě tam asi dříve byla nějaká asistentka, která tvrdila, že do břicha... 🙂

betysek
22. zář 2011

@drndapetka Rok a půl. Po roce už nám dělal můj gynekolog orientační spermiogram a říkal, že to nevypadá dobře, ale že tam něco je, tak ať to zkoušíme dál a když tak za další 3 měsíce máme přijít. Pak se udělal normální spermiogram a zjistilo se, že žádná sláva. Prý je naděje i přirozeně, ale nikdo neřekne kdy. Nechci mít velký věkový rozdíl mezi dětmi, aby nebyly, jak 2 jedináčci. Tak jsme si řekli, že zkusíme IVF. Ale dohodli jsme se jen na jednom cyklu, že tomu když tak pak necháme volný průběh.

drndapetka
22. zář 2011

@lnk jj, přesně jak říkáš....lepší mít bílý test, než pak plakat u utz, kde Ti řeknou, že přestalo bít srdíčko a mimino se nevyvíjí 😔 ale dočkáme se všechny, jen to dýl trvá 😒
A myslíš si, že tím, že máme to PCO, že máme míň kvalitní vajíčka? 😲 Mě dali teď toho antagonistu právě z důvodu, abych měla vajíček míň, že budou kvalitnější, tak jsem zvědavá 😨
Všimla jsem si, že na zprávě z Unicy o 1.IVF, mám u použitých oocytů poznámku, že byla inkluze v protoplazma a cytoplazmě a byly rozpadlé PT - nevím co to může znamenat 😕 Možná i proto se miminko mohlo špatně vyvíjet,že ty vajca byly o ničem, ale nikdo mi pře ET o tom neřekl 😨
Endometriozu neřeš, to fakt nemá smysl, musela by jsi na laparku, je to zbytečný drbání do břicha, pak jsou akorát komplikace jako srůsty atd. já bych do toho už nešla. Je možná lepší nevědět co všechno máme. Je tu na koníkovi spousta horších případů než jsme my a holky jsou těhotné nebo i děti mají, takže nám se to letos taky podaří, nebuj 🙂

drndapetka
22. zář 2011

@betysek a můžu se optat kolik je malé a kolik je Tobě? 😅

betysek
22. zář 2011

@drndapetka Mě vlastně ani žádné vyšetření nikdo nedělal. Můj gynekolog tvrdil, že když má manželspatné spermio, že je zbytečné, abych já chodila na vyšetření - třeba průchodnosti vejcovodů, že každá operace nese rizika. Než jsem otěhotněla s Eli, tak mi našli vrozenou vadu na děloze při vyšetření na Obi. Bylo mi řečeno, že může být problém otěhotnět, nebo že hrozí potrat, když se embryo uhnízdí vedle defektu. Byla jsem pěkně vyděšená. Nakonec jsem s Eli otěhotněla a celé těhotenství bylo považováno za rizikové. Pak jsme se přestěhovali, já změnila gynekologa a světe div se, ten už tu vadu nenašel. Nenašli ji ani v Unice, až když jsem jim donesla výsledky z vyšetření od původní gyn. Pak už ji našli, ale prý je tak minimální, že na otěhotnění nemůže mít vliv. Tak nevím, jestli se to třeba i těhotenstvím nějak srovnalo, nebo jestli mě na Obi zbytečně strašili...

betysek
22. zář 2011

@betysek Mně 33 a Eli 3.

drndapetka
22. zář 2011

@lnk tak já teda s OHHS v nemocnici neskončila, skončila jsem tam až pak v 7tt když jsem začala krvácet 😔 .V nemocnici byla holka také z Unicy, měla břicho jak v 7.měsíci těhotenství vzali jí 32 vajíček, doma zkolabovala a skončila na ARU na OBI, pak byla několik týdnů na JIP a nakonec na normálním oddělení, kde jsem jí právě poznala. Všechno mi povídala a znělo to hrozně, přijela za 5 minut 12, málem umřela ☹ Miminko jí teda nevzali, nechali těhotenství pokračovat, teď má zdravého chlapečk, ale prožila si teda peklo, oproti mě.Já teda chodila na kapačky do Unicy s OHHS. Ale doma jsem trpěla, musela jsem spát v sedě, jinak jsem nemohla dýchat, když jsem vyšla pár schodů, tak jsem měla pocit, že se udusím, byla jsem na tom hůř než astmatik, ráno po snídani zvracela, protože jak jsem měla plnej žaludek a tlačila mě ta voda, tak to šlo ven a neudržela jsem to, měla hrozný křeče v břiše, cítila se strašně slabá, bezradná, pořád jsem brečela,...ani jsme to tady holkám vše tenkrát nepovídala, protože bych je vystaršila.ET byl, protože se mi ten OHHS rozjel právě až pak - cca 7.den po ET kdy začalo hCG stoupat z těhotenství, to ten hyperstimulák krásně rozjelo. Na jednu stranu to těhu podpořilo, na druhou to bylo opravdu krutý. Opravdu někdy riskujeme pěkně se svým životem , a kolikrát si říkám, zda mi tohle za to stojí, ale nedá mi to, musím bojovat dál, já děti vždycky chtěla, toužím po nich už od 20ceti, takže to nevzdám. Ale bojím se, že OHHS budu mít zas 🙄 . Doufám, že mě tentokrát víc uhlídají. Zatím to vypadá docela dobře, OHHS zatím nehrozí, mám sice 18 folikulů, ale jen v rozměrech od 8-11mm takže rostou pomalu, 18 vajíček určitě nebude, bude jich míň a jsem ráda, doufám, že to dobře dopadne. Minule jsem měla 25 vajíček 😨

drndapetka
22. zář 2011

@betysek jééé, samý trojky 🙂 Tak to jo, to schvaluju, je lepší mít děti max. 5 let od sebe, pak když je velký rozdíl, tak si spolu nerozumí, mají jiné zájmy a nechápou se.

betysek
22. zář 2011

@drndapetka No, právě. Sestřenice má děti po 6 letech a jsou opravdu jak jedináčci. Je fakt, že kdyby mi bylo aspoň o 5 let míň a už jsem měla Eli, tak bych tomu ještě asi nechala aspoň rok volný průběh. Ale takhle si říkám na co budu čekat. Doufám, že hyperstimulák mě nepotká. Bylo mi řečeno, že ženský po 30 už ho nemívají, tak nevím, co je na tom pravdy.

betysek
22. zář 2011

@drndapetka Je fakt, že Tě obdivuju. Já mít hyperstimulák, tak už do toho znova nejdu. Ale je fakt, že jsem v úplně jiné situaci, přeci už jednoho pacholíčka doma mám, tak se na to koukám jinak. Těžko říct, kdybych neměla Eli, tak bych asi udělala vše pro to, abych mohla ten uzlíček držet v náručí. Náš problém byl hlavně v tom že jsme to pořád odkládali a říkali si, že je času dost. Pak se na to vrhli a najednou šok.... ono to nejde hned...

bobecek79
22. zář 2011

@betysek Ty už jdeš zítra,na OPU,co??? To uteklo... 😉 . Mě to utíká vše neuvěřitelně rychle,jen mě děsí to neustálé čekání... 😒 ,nejprve kolik bude vajíček.....potom jak se vyvíjí...a tedˇ těch 14 dní....Chci se donutit na to nemyslet,ale nějak to nejde,pořád něco pročítám a myslím na to jestli mě někde nepíchá nebo netlačí... 🙂 🙂 Je mi dneska naprosto dobře,tak si říkám,jestli je to dobře nebo ne???

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru